Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość gość
A ja wlasnie dzisiaj zauwazylam ze niemam ani jednej osemki! Niemam pojecia dlaczego... moze gdzies sie po drodze zatrzymaly badz nie urosly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi wychodzą 2 na dole i nic nie boli bo rosną prosto, może lekko piecze dziąsło od wyżynania się i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, "ósemki" nie są ulubionymi zębami pacjentów;) Ale tylko wtedy, gdy sprawiają kłopoty. Może też zdarzyć się tak, że nie ma z nimi problemów - wtedy nie warto usuwać zdrowych zębów. A kiedy ich ekstrakcja jest konieczna? - kiedy „ząb mądrości” jest uwięziony w dziąśle, pojawia się obrzęk lub torbiele - gdy występuje zaawansowana próchnica ósemki, którą bardzo ciężko poddać leczeniu kanałowemu - kiedy przez obecność „zębów mądrości” trudno jest dopasować protezę lub aparat ortodontyczny - gdy wyrzynające się ósemki przesuwają pozostałe zęby w szczęce, co może doprowadzić do wady zgryzu - kiedy ósemka wrasta w policzek, powodując stan zapalny okolicznych tkanek miękkich W każdym przypadku to lekarz stomatolog stwierdza, m.in. na podstawie badania rtg, czy usunięcie zęba jest koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi teraz wychodzi ząb mądrości a ja co dopiero zapisałam się na konsultację do ortodonty w www.clearaligner.olsztyn.pl. Muszę przedyskutować to z ortodontą czy nie trzeba będzie przesunąć założenia aparatu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też bym najchętniej wyrwała te zęby mądrości, bo większy z nich kłopot niż pożytek, ale trochę boję się tego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Czy moga wyjsc wszystkie w jednym czasie ? Najpierw wszyszla mi dolna z prawej strony, wczoraj zauważyłam, że z lewej strony też cos się dzieje, a dzis że z prawej strony u góry zaczyna coś sie dziac, mam obawiac sie czwartej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ósemka

Witajcie. Miałam usuwana ósemke dolna po prawej stronie chirurgicznie i szyte , przed zabiegiem 2 dni miałam zaczac brać antybiotyk bo stan zapalny miałam i boly mnie dziąsła i ząb. Wyszedł trochę ten ząb i była popsuta. I mam 4 ósemki do usunięcia. Tzn już 3. Stan zapalny mam do tej pory dziś po 18 minie 7  doba, antybiotyk skończyłam brać w sobotę, no i od wczoraj czuje ból dziąsła, i dziś rano zagladnelam tam i zobaczyłam na siodemce tzn obok siódemki na dziasle coś białego jakby Babel. I za siódemka wystaje mi coś tak to ujme. Co to może być? Dodam że 2 szóstki mi się psują. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Zaczęło się jakiś rok temu, opuchlizna i ból jak cholera. Poszłam do lekarza, powiedział mi, ze trzeba zatruć i wyrwać, ale się bałam okropnie, potem jeszcze jakieś powikłania, uznałam, że skoro zatrute, to pochodzę tak trochę. Z tego trochę zrobiło się parę miesięcy, aż mąż mnie zebrał do kupy i trafiłam na dr Witułę z dental care Tychy. Wyrwał mi ósemki i po sprawie. Teraz się sobie dziwię, że tyle strachu było, skoro nawet nie bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweu
Dnia 6.04.2019 o 09:35, Gość Kaja napisał:

Zaczęło się jakiś rok temu, opuchlizna i ból jak cholera. Poszłam do lekarza, powiedział mi, ze trzeba zatruć i wyrwać, ale się bałam okropnie, potem jeszcze jakieś powikłania, uznałam, że skoro zatrute, to pochodzę tak trochę. Z tego trochę zrobiło się parę miesięcy, aż mąż mnie zebrał do kupy i trafiłam na dr Witułę z dental care Tychy. Wyrwał mi ósemki i po sprawie. Teraz się sobie dziwię, że tyle strachu było, skoro nawet nie bolało...

dr Wituła. Hm, no ja to nie wiem czy mam ósemki, a lata lecą i nie wiem. Może jestem już pokoleniem ewolucji i tego nie mam? Ale dobrze, że to napisałaś Kaja bo będę wiedział gdzie iść w razie czego, a ten no właśnie czy cenowo to dobrze wygląda czy tak sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bystrzak
Dnia 11.07.2019 o 16:12, Gość Paweu napisał:

dr Wituła. Hm, no ja to nie wiem czy mam ósemki, a lata lecą i nie wiem. Może jestem już pokoleniem ewolucji i tego nie mam? Ale dobrze, że to napisałaś Kaja bo będę wiedział gdzie iść w razie czego, a ten no właśnie czy cenowo to dobrze wygląda czy tak sobie?

Strzel sobie rentgen i po problemie, będziesz wiedział TAK czy NIE. Zresztą tam na miejscu też chyba będziesz musiał to robić, chyba że ogarniesz z NFZ w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopuje temat. Mam problem z dolną ósemką. Czuje jak ząb napiera, trochę to boli. Zęba widać malutki kawałek, nie wiem czy wżyna się też w siódemke. Moje pytanie jest takie, w którym momencie trzeba jechać do poradni chirurgiczno-szczękowej, jak ząb wyjdzie całkowicie, w połowie będzie już widoczny, czy już teraz trzeba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam wizytę ustalona na jutro. Dolna ósemka, całkowicie wyrżnięta. Pytałam się dla uspokojenia doktor czy to będzie bezproblemowy zabieg, to mi powiedziała że nigdy nic nie wiadomo, bo nie widzi na pantomogramie drugiej strony zęba, do asystentki co prawda mówiła że to potrwa około 20 minut, czzyli chyba nie najgorzej? Już od kilku dni chodzę poddenerwowana, tak się boje ze masakra:( chociaż miałam już usuwana kiedyś 6 bez ścianek, też się strasznie bałam, ale poprosiłam o silniejsze znieczulenie, nic nie czułam nawet jak dentysta skrobał mi kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też bardzo bałam się usuwać ósemki jednak dzięki panu doktorowi Piotrowi Radziszewskiemu wszystko poszło sprawnie,  i co bardzo ważne bez żadnych powikłań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał mega problemy z ósemkami ale specjaliści z gabinetów stomatologiczny Lux Med wreszcie mu pomogli. Pracują tam naprawdę świetni specjaliści, którzy potrafią przekonać do usunięcia zębów nawet osoby które strasznie się tego boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×