Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość Giętka
Ja chodze na tańce umiem szapgat damski i męski ,przewrot do mostku,mostek,gwiazde ,wszyscy mówia z jestem jak guma bo mam duzo nagród tzn. medale i puchary I nauczylam sie tego wszystiego w 6 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA MAM SPOSOB
poprostu : usiądz w jak największym rozkroku w kierunku ściany i zacznij się do niej dociskac ale najpierw polecam rozgrzewke ja nauczylam sie w 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delinotionin
mam taki problem:potrafie zrobic szpagat damski9ten z noga jedna do przodu) ale tego mesiego nie moge zrobic, nie dlatego, ze nie jestem rozciagnieta tylko dlatego ze wtedy gdzy sie zclizam do 35 cm nad ziemia to juz mnie zaczynaja boles biodra i dalej nie dociskam bo sie boze ze cos sobie zrobie ,wiecie moze dlaczego tak ma??mam moze jakos malo rozciagniete biodra czy cos/?albo jakas waska miednice????Pomóżcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judda
próbuje zrobić szpagat ale mi nie wychodzi zostaje kilka centymerów by sie udał jak to zrobic u mnie w klasie żadna nie umie a jestem chiliderka i chciałabym umiec pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judda
pomocy chce umoeć szpagat aler mi nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiciulka
zależy który ?????? jeden rozżesz jak najbardziej nogi przyczymaj się czegoś i się ciągnij bardzo łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julcia_xD
jeśli chcecie z0robić szpagat róbcie to w ten sposób: Jakie cwiczenia na szpagat: - Jak wieszkosc odpowiedzi.. ROZCIAGAC SIE. Najlepiej ustalic sobie odpowiednie pory cwiczen, np. rano, po poludniu, wieczorem. Jak kto woli. Krotka rozgrzewka miesni, stawów. Krotka lista cwiczen ktore mozecie robic: * Usiasc na podlodze, rozszerzyc nogi i probowac polozyc glowe na kolanach, dotykac palcami u reki stóp, poczuc, ze sie rozciagasz. * Usiasc na podlodze, zlaczyc nogi razem, extra wyprostowane i sprobowac polozyc sie na nogach tak, zeby czuc jak naciagaja sie miesnie pod kolanem (nie wiem jaka to partia ciala:) ) * Wstac z podlogi, jedna noga do przodu, druga do tylu lekko. Ugiac przednia i naciagac krok. Potem na odwrot. * To samo cwiczenie tylko ze zmienic pozycje: zamiast nog do przodu i do tylu to na boki. (lewa ugieta, prawa uprostowana w bok i na odwrot). * Stanac prosto odspanac chwilke, najlepiej wlaczyc muzyke ktora cie mobilizuje. Zrobic maly rozkrok i powoli go zwiekszac do momentu w ktorym czujesz ze nie dasz rady zrobic wiecej (Mala uwaga: NIC NA SIŁE! Jesli bedziesz probowal pochwalic sie mamie szpagatem po 3 dniach to na pewno nabawisz sie jakies kontuzji miesni). 5. Co dalej ? - Jesli bedziecie wytrwali to na pewno bedziecie widziec efekty. Stopniowo zwiekszac rozkrok, napinac miesnie i pozwalac sie im zregenerowac. 6. Tak, a co dalej ? - Nie przestawac cwiczyc, bo to zapewne skonczy sie skurczem miesni i jesli bedziecie chcieli zrobic szpagat to bedziecie musieli od nowa to robic . Kazde stracone rozciaganie to krok w tył. No, mysle ze ten post powinien wam troche pomóc. Napisałem go po przeczytaniu odpowiedzi innych SFDowiczów, po przeczytaniu troche lektury internetowej, oraz na podstawie własnych doswiadczen. Jesli chcecie cos dodac/poprawic/skomentowac/dac soga:P to mile widziane... Byle nie za ostro Pozdrawiam ;D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY POMÓŻĆIE chce zrobic szpagat ale sie boje ja go nigdy nie zrobie a takbym chciała POMOCY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yulu
nie widze nigdzie takiej rady która u mnei skutkuje najlepiej, nie wymachy to odrazdzam. robimy tak jak do szpagatu tyle ile damy rady(troszke mniej) i siedzimy tak dlugo. i pozniej zmiana nóg. moje oko to widzi najlepiej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asicca
słuchajcie żeby zrobić szpagat męski trzeba usiąść na ziemi i powoli rozszerzać nogi gdy są maksymalnie rozszerzone prubójcie doknąć głową ziemi tak przez minute na raz a pużniej noga sama idzie do tyłu a zrobić sie go tak nie da bo kości z nóg opierają sie o biodra trzeba najpierw nauczyć sie na ziemi a pużniej próbować zrobić ze stojaka tylke trzeba bardzo tyłek do tyłu wysuwać żeby sie ze stojaka udałąo ale prosze was podpowiedzcie jak mam zrobić szpagat brakuje mi 5cm teraz żałuje bo jak byłam mała umiałąm oba a nie ćwiczyłam no i tak wyszło i trzeba co najmniej raz w tygodniu ćwiczyć żeby dalej ten szpagat umieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asicca
słuchajcie żeby zrobić szpagat męski trzeba usiąść na ziemi i powoli rozszerzać nogi gdy są maksymalnie rozszerzone prubójcie doknąć głową ziemi tak przez minute na raz a pużniej noga sama idzie do tyłu a zrobić sie go tak nie da bo kości z nóg opierają sie o biodra trzeba najpierw nauczyć sie na ziemi a pużniej próbować zrobić ze stojaka tylke trzeba bardzo tyłek do tyłu wysuwać żeby sie ze stojaka udałąo ale prosze was podpowiedzcie jak mam zrobić szpagat brakuje mi 5cm teraz żałuje bo jak byłam mała umiałąm oba a nie ćwiczyłam no i tak wyszło i trzeba co najmniej raz w tygodniu ćwiczyć żeby dalej ten szpagat umieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5-klasistka PoMOcY
plz pomóżcie mi ja chce umieć szpagat boczny przeczytałam wszystkie wasze posty i ćwicze ze wszystkich :) ćwicze juz ponad 2 miesiace po 2 ogdziny ale za to nie równomiernie :)) Więc prosze pomóżcie mi i napiszcie mi w postach albo na E-maila lub na GG Oto mój E-mail hania11110@wp.pl I moje GG 5583099 PISZCIE DO MNIE Z TYMI ĆWICZONKAMI PLIZ :)) :) XD Pliska ;* Buziaki i pozdrowienia Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5-klasistka PoMOcY
Mam do końca szpagatu prawie 26 cm ;(( A ćwicze prwie 2 miesiące więc błagam napiszcie mi ćwiczonka do szpagatu bocznego albo do tureckiego na mój E-mail hania11110@wp.pl a to moje gg 5583099 piszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5-klasistka PoMOcY
Mam do końca szpagatu prawie 26 cm ;(( A ćwicze prwie 2 miesiące więc błagam napiszcie mi ćwiczonka do szpagatu bocznego albo do tureckiego na mój E-mail hania11110@wp.pl a to moje gg 5583099 piszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaa D
ludziieee .! chce sie popisac przed nowa klasa i zrobic szpagat ; P kiedys trenowalam Cheerleding ale nie udalo mi sie nauczyc akurat szpagatu mam 14 lat iii bardzo chce sie tego nauczyc ale ja nie mam do tego cierpliwosci . Czuje ze jakies scigno lub miesien w nodze bardzo sie odznacza i boli gdy sie bardziej rozjezdzam co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McLlady
Ja Ci powiem tylko tyle, że jak chce ktoś bardzo zrobić szpagat to zrobi KAŻDY w 1 dzień. I nie ma co się kierować, że ktoś tam ma tak rozstawioną miednicei nie zrobi, bo to nie prawde... Musisz się (oczywiście pomału) tak rozciągać, żebyś to czuł, żeby Cie to bolało, ale nie zniechęcaj sie :) Niektórzy mówią, że nie dadzą rady dalej się rozciągnąć, bo ich to boli... Prawda taka, że jak nie będzie bolało to sie nie zrobi tego nigdy... Uczę baletu kilka lat i znam różne opinie, że "nie da się zrobić szpagatu". Nauczyłam robić szpagat nie jedną osobe, która jak przyszła na zajęcia do mnie to kąt rozwarcia nóg miała 90 stopni i jakoś zrobiła, dało sie.... Pozdrawiam McLlady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McLlady
Ja Ci powiem tylko tyle, że jak chce ktoś bardzo zrobić szpagat to zrobi KAŻDY w 1 dzień. I nie ma co się kierować, że ktoś tam ma tak rozstawioną miednicei nie zrobi, bo to nie prawde... Musisz się (oczywiście pomału) tak rozciągać, żebyś to czuł, żeby Cie to bolało, ale nie zniechęcaj sie :) Niektórzy mówią, że nie dadzą rady dalej się rozciągnąć, bo ich to boli... Prawda taka, że jak nie będzie bolało to sie nie zrobi tego nigdy... Uczę baletu kilka lat i znam różne opinie, że "nie da się zrobić szpagatu". Nauczyłam robić szpagat nie jedną osobe, która jak przyszła na zajęcia do mnie to kąt rozwarcia nóg miała 90 stopni i jakoś zrobiła, dało sie.... Pozdrawiam McLlady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xDPiErNiCzKaxD
Ja ucze się od Tusz i widze postępy a ćwiczę od 3 dni !!! i jest świetnie może jeszcze narazie nie uda mi się szpagat bo mam 12 lat niecałe lecz jestem świetnie wygimnastykowana i napewno po krótkim czasie uda mi się zrobić ;] POzdrawiam ... Każdy ma jakiś cel... Mój to taniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xDPiErNiCzKaxD
MCLlady jak uczyłaś tych co do ciebie przyszli szpagatu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xDPiErNiCzKaxD
A jak uczyłaś tych co przychodzili szpagatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość streetfighter
rozciaganie ci dzien lub przynajmniej co drugi i duzo samo zaparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia i ola
prosze napiszcie jak zrobic szpoagat prosimy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutharien
No boże, trzeba się rozciągać. Najlepiej jak mięśnie są ciepłe - po bieganiu, albo innych intensywnych ćwiczeniach. Na wyczucie, nie trzeba specjalnych ćwiczeń. Musicie mieć rozciągnięte mięśnie tylnie uda, pachwinowe i w sumie przednie też. Całe nogi rozciągamy, siedzimy w rozkroku i przyciągamy tułów do nogi, od brzucha poczynając i trzymamy, oddychamy głęboko. :) Trzeba wytrwałości i bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjh
Nie odchylajcie tylko głowy maksymalnie do tyłu jak jest w rozgrzewce na: http://www.augustow.mm.pl/~justkeepw/grafika/Szpagat.pdf ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Incia15
Ja Wzielam Te Cwiczenia Co Napisal Tusz I W Tydzien Juz Prawie Zrobiłam Szpagat:)Polecam Te Ćwiczonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiss
Chcę umieć szpagat, niestety nie iem jak się do tego zabrać jestem rozsciągnięta do tego stopnia że dotykam na stojąco czołem kolana nieazne w ile tylko zebym umialaa:P:P:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umiejąca
ja zrobiłam szpagat po miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k=
a jakieś rady żeby zakwasów nie bylo macie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×