Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Atopowa

Dermatolodzy POMOCY!!

Polecane posty

Gość Atopowa

Mam atopowe zapalenie skóry! Mam 18 lat Teraz objawia mi sie na szyi.(Jeszcze niedawno były to lokcie i kolana) Od wakacji męcze sie ze swędzeniem i bolem. Skora z szyi i brody łuszczy się...piecze.....jest zaczerwieniona. Uzywam tylko mydeł przeznaczonych do AZS i balsmamow dla dzieci lub z owsem :-( Moj dermatolog przepisuje mi masci ktore nic nie pomagają :-( Linoderm Omega...pozneij Lorinden A po ktorym swedzenie jest jeszze większe :-( Nie wiem juz co robic? Czasami w śnie sie drapie bo ból jest tak wielki i rano budze sie z czerwona szyją pełną krostek....pokrzywki :-( a najgorsze ze skora caly czas schodzi!! Co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mechanika
Olej rycynowy - okłady na noc. Przez miesiąc, noc w noc- bez wyjątku- żadnego. Pierwsze efekty zobaczysz juz po 3-4 dniach, ale nie wolno przerywać. Niestety olej rycynowy ciężko się zmywa, ale można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atopowa
Dziękuje bardzo za rade!! Na pewno wykorzystam bo juz nie moge wytrzymac z tym swędzeniem!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
Pierwsze co to odstaw te maści!!To są sterydy przez które AZS tylko się powiększa,a ich stosowanie może doprowadzić do posterydowego zapalenia skóry!!Sama jestem już "doświadczoną" atopowiczką-tylko,że mam objęte chorobą 90% skóry-oszczędziło mi tylko twarz. Zmień lekarza-to podstawa!Mi pomogła chwilowo scklosporyna-sandimunn neoral,a obecnie mam podawane domięśniowo zastrzyki sterydowe-depo medrol i od 2 mcy jako tako względny spokój. Sterydy podawane w domięśniowo mają inne działanie niż maści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atopowa
Zastanawiałam sie nad zmianą lekarza ale jak dotąd mi pomagało to co przepisała. Tylko ostatnio przestraszylam sie jak przeczytałam pewnien artykuł. Jeszcze latem na lokcie i miejsca pod kolanami stosowałam Cutivate a niedawno przeczytalam że na AZS uzywac jej nie mozna. Co prawda niby mi pomagało ale nawet teraz mam ciemniejsze plamy na lokciach :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atopowa
Paulina 22....Dziękuje!! :-* Czy więc pomoze mi ten olejek rycynowy?? Czy musze kupywac maść tą co napisałas-" scklosporyna-sandimunn neoral"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam jedna dziewczynke z atopowym. Pomógł jej troszkę złagodzić objawy tonik z ATW na ukojenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
Ja osobiście nie radziłabym stosowac olejku rycynowego przy AZSie. Może napisz do mnie na maila-chętnie odpowiem Ci na każde pytanie i doradzę jak walczyć z tym choróbskiem;) belana1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzytomna
a ja słyszałam ze olejek rycynowy pomoze. i tez jestem ciekawa bo swedzi mnie szyja a nivea nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mechanika
Oczywiście,że pomoże, ale nikogo namawiać nie będę. Każdy ma swój rozum, zrobi, co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
no ja też bym się nie odważyła na czerwone ,swędzące plamy położyć olejek rycynowy,hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzytomna
a znacie inne sposoby? Bo narazie sie wstrzymam z tym olejkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
na swędzenie jest dość prosty sposób--masuj kostką lodu aż do czerwoności-zobaczysz jaka ulga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AZS ....
po 1 ** musisz dojsc z jakiego powodu je masz. Najczesciej jest to na tle alergii pokarmowej. PO 2 ** bardzo pomocnym natluszczaczem zaognionej skory (bo TRZEBA ja natluszczac) jest olej z wiesiolka. Mozesz go kupic w formia kapsulek, przekluwac, wyciskac i wcierac w miejsca "zaatakowane". Mozesz oczywiscie stosowac i balsam z wiesiolka (do kupienia w sklepie zielarskim) ale olej jest lepszy. Po 3 ** dobrze jest sie leczyc u alergologa a nie u dermatologa Mam ten sam problem od wrzesnia. Moje jest na tle alergii pokarmowej (pszenica i drozdze) i dotykowej (miedzy innymi: chlor i nikiel) Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mechanika
No i proszę - a zatem trzeba natluszczać! :) Przewaga oleju rycynowego nad wiesiolkowym tkwi też w cenie. Wystarczy porównać. Olej rycynowy jest świetny. Dzięki niemu moje dziecko ma łuszczyce pod kontrolą. No juz dobrze, znikam, po co mam draznic wszystkich zniesmaczonych moimi radami -brrrr, olej rycynowy za 2.50 zł z apteki, zamiast wymyślnych leków za 50 zł. Zgroza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
mechanika nie obrazaj się-nikt nie mówi ,że nie masz racji,ja mam tylko wątpliwości,ale na 100 procent nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porada fachowca
a ja mam pytanie czy ktoś kto tu odpisał jest naprawde dermatologiem czy po prostu uwaza ze sie zna?? Bo co innego doradzić jakas masc na opryszczke a co innego masc na pewna chorobe, tu Atopowe zapalenie skory, co jak sadze nie leczy sie tak samo jak zwykła skóre. Wiec moze jak nie chorujecie na to albo nie jestescie dermatologami to moze nie piszcie porad jak sie nie znacie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atopka
ja leczyłam sie przez 4 lata sterydową maścią clobederm i jak czytam to wszystko o sterydach to się załamuję. wysypke mam juz prawie na całym ciele, a dłoń pęka mi i pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atopka
moczę właśnie dłoń w moczu, bo wiem że on załagodzi objawy, ale co z resztą ciała? lekarz chce mi przepisać leki histaminowe, ale czy to pomoże? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avmaria
No mocznik ma dobre właściwości, ale przesadzać też nie ma sensu. Lepiej zainwestuj w dobry krem z tym składnikiem, nawet nie musi być na receptę (np Atopra blaufarmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delta6565
Zasady postępowania przy atopowym zapaleniu skóry Niestety nie znaleziono jak na razie jednego skutecznego leku, który pozwoliłby całkowicie wyleczyć atopowe zapalenie skóry. Warto jednak stosować się do zaleceń, które sprawiają, że objawy będę minimalne i nie tak bardzo uciążliwe. Odpowiednia pielęgnacja skóry, codzienne i regularne jej nawilżanie i natłuszczanie. W pielęgnacji skóry atopowej stosowane są emolienty - natłuszczające substancje, przywracające skórze funkcję naturalnej bariery. Emolienty mogą mieć różną postać: emulsji, płynu do kąpieli, żelu pod prysznic, kremu lub mydła. Emolienty odtwarzają płaszcz lipidowy skóry, zapobiegają utracie wody, powodują wzrost jej elastyczności i zmniejszają uczucie swędzenia. Najczęściej dla skóry atopowej polecane są emolienty zbudowane na bazie olejów mineralnych. Ważne jest aby kosmetyki nie wywoływały podrażnień i alergii.Przed kupieniem nowego kosmetyku warto poprosić o jego próbki i przekonać się czy kosmetyk nie powoduje podrażnień. Ważne jest aby kosmetyki nie powodowały zatykania porów skóry. Także ryzyko wywołania podrażnień, reakcji alergicznych i trądziku kosmetycznego powinno być jak najbardziej ograniczone. Ograniczenie populacji gronkowca złocistego (przerwanie tzw. błędnego koła AZS). U 80% pacjentów stwierdza się, że obecność gronkowca złocistego jest przyczyną nasilenia zmian. Błędne koło AZS to zespół współistniejących ze sobą objawów choroby, które zaostrzają przebieg choroby. Dotyczy to tylko niektórych pacjentów. Takich, u których w wyniku uporczywego swędzenia skóry i ciągłego jej rozdrapywania dochodzi do powstania ognisk sączących zasiedlanych przez gronkowca złocistego. Gronkowiec pobudza organizm do wytworzenia substancji tzw. mediatorów zapalenia. Najważniejszy z nich - histamina - zwiększa uczucie świądu i błędne koło się zamyka. Aby przerwać błędne koło AZS trzeba zlikwidować jego dwie przyczyny - świąd i gronkowca złocistego. Polecane są emolienty z dodatkiem antyseptyków (chlorek benzalkoniowy i triclosan),które ograniczają liczbę znajdujących się na skórze bakterii. Infekcje bakteryjne i grzybicze Uszkodzona skóra jest podatna na infekcje. Ryzyko zakażeń zwiększa się wskutek drapania, przez które można przenieść na skórę drobnoustroje wywołujące infekcję. Wtórne zakażenia bakteryjne leczy się antybiotykami w kremie (czasem w połączeniu ze steroidami) - w cięższych przypadkach - w tabletkach. W razie wystąpienia infekcji grzybiczej podaje się leki (maści) przeciwgrzybicze. Szybkie wyleczenie najbardziej dolegliwych objawów. Sterydy stosowane miejscowo: Kremy i maści steroidowe Leki kortykosteroidowe (często nazywane "sterydami") w postaci kremów i maści są najpopularniejszymi środkami w leczeniu AZS. Są to steroidy działające miejscowo. Kremy te redukują ogniska zapalne, zmniejszają zaczerwienienie i obrzęk, łagodzą swędzenie i ułatwiają gojenie skóry. Choć są one niezwykle skuteczne w przypadku egzemy, stosując je należy zachować ostrożność. Preparaty te niszczą kolagen, składnik białkowy skóry właściwej, wskutek ich nadużywania skóra przedwcześnie się starzeje, staje się cieńsza, tworzą się zmarszczki i rozstępy. Nie wolno przedłużać zaleconego czasu leczenia .Sterydy stosowane niewłaściwie mogą także wywołać trądzik posterydowy, trudny do wyleczenia. Dlatego trzeba zawsze czytać ulotkę dołączoną do leku i słuchać zaleceń lekarza. Intensywne i długotrwałe stosowanie (zwłaszcza na dużych powierzchniach ciała) może doprowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej (steroidy absorbowane są przez skórę). Leki przeciwhistaminowe: Podaje się według wskazań lekarza - najczęściej na noc. Działają uspokajająco i zapewniają spokojny sen. Zmniejszają uczucie świądu. Zapobieganie nawrotom choroby. Wpływ czynników środowiskowych musi być brany pod uwagę. Trzeba unikać wszelkich czynników, które mogą pogarszać stan skóry. Czynniki zaostrzające chorobę Zakażenia powierzchni skóry drobnoustrojami. Najczęściej przebieg AZS zaostrzany jest przez bakterię zwaną gronkowcem złocistym. Obecność gronkowca złocistego jest jedną z przyczyn powstania błędnego koła AZS. Tkaniny syntetyczne lub wełniane. Najlepsza jest odzież bawełniana. Detergenty, mydła lub płyny do płukania. Drażniące pokarmy. Owoce cytrusowe lub pomidory mogą zaostrzać egzemę wokół ust, która nasila się szczególnie pod wpływem oblizywania. Można się przed tym zabezpieczyć, smarując usta wazeliną 2-3 razy dziennie oraz przed posiłkami. Dym papierosowy. W pomieszczeniach zamkniętych dym powoduje podrażnienie skóry. Całkowity zakaz palenia w domu jest najlepszym rozwiązaniem. Koty i psy. Wszystkie zwierzęta futerkowe wywołują reakcję alergiczne u dzieci z egzemą. Jeżeli dziecko nie może się obejść bez zwierzątka, to niech to będzie złota rybka. Roztocza kurzu domowego. Są to organizmy mikroskopijnych rozmiarów znajdujące się w kurzu domowym, materacach, dywanach i wielu innych miejscach. W kontakcie ze skórą pogarszają objaw egzemy. Wdychane z powietrzem, mogą sprowokować objawy astmy. Ilość roztoczy można zmniejszyć poprzez częste odkurzanie (najlepiej odkurzaczem wodnym), częste wycieranie kurzu oraz takie urządzanie mieszkania, by jak najmniej było miejsc, w których gromadzi się kurz (zasłony, stare materace, dywany, meble o wymyślnych kształtach). W przypadku stwierdzenia atopowego zapalenia skóry trzeba bardzo ostrożnie pielęgnować skórę. Stosowanie się do poniższych zaleceń pomoże poprawić stan skóry oraz zminimalizuje możliwość zakażeń. Zalecenia pielęgnacyjne dla osób z atopowym zapaleniem skóry (zalecenia dotyczą przede wszystkim dzieci, ale osoby dorosłe także powinny przestrzegać wielu podanych zaleceń): ubieraj dziecko w przewiewne, bawełniane ubrania kąp dziecko raz na 3-4 dni (nie mam na myśli zaprzestania mycia w ogóle) w letniej wodzie; kąpiel nie powinna być dłuższa niż 15 minut - chodzi o to, aby nie przesuszać dodatkowo skóry do mycia dziecka używaj łagodnego mydła a najlepiej środków myjących przeznaczonych dla alergików (Oilatum, Balneum Hermal Plus, Der-med.,Linola); do kąpieli możesz dodać krochmalu (jeśli dziecko nie jest uczulone na ziemniaka), siemienia lnianego, płatków owsianych (jeśli dziecko nie jest uczulone na gluten) po kąpieli osusz dokładnie skórę dziecka, ale nie pocieraj ręcznikiem tylko delikatnie przykładaj do ciała nawilżaj i natłuszczaj skórę dziecka po kąpieli (i nie tylko), najlepszy efekt nawilżający uzyskasz - smarując skórę zaraz po kąpieli (do 2-3 minut po osuszeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitawawa
Nie wiem czy jeszcze mogę w czymś pomóc, ale mój synek i ja też cierpimy na to cholerstwo :( Aktualnie najnowszym naszym odkryciem jest emolium, świetna sprawa! Na takie objawy jak napisałaś w pierwszym poście to chyba najlepsza byłaby emulsja specjalna z tej serii, ona na prawdę jest do zadań specjalnych :) Choroba jest straszna i wyobrażam sobie co czujesz, i to jeszcze w takim wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×