Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dry_face

strasznie sucha cera, co zrobić?

Polecane posty

Gość dry_face

mam okropnie suchą cerę. stosuję krem , troche pomaga ale nie tak jakbym chciała. Maseczki intensywnie nawilżające pomagają na kilka godzin, potem wszystko wraca. A moja cera jest tak sucha że skóra sie łuszczy delikatnie w niektórych miejscach. co z tym zrobić? help :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciami
ja tez ostatnio mialam taka...i zacelam uzywac toniku-zelu bielendy roznaego(taki rozowy) rano i wieczorem zamiast mydła ni wody. w ciagu dnia smaruje twarz nivea visage young-albo jakims lekkim nawilzajacym kremem, a na noc zwykla tlusciejsza nivea :) nie uzywam podkladu, tylko specjalny krem koloryzujacy avonu:) nie zatykam porow a dodatkowo anwilzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj kremu masło kakaowe z ziaji. ja też mam strasznie suchą skóre, która często się łuszczyła przez co makijaż wygladał fatalnie. używam go 2 miesięcy i problem całkowicie zniknął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz przesuszona skórę- jak wiekszość osób po zimie(ogrzewanie centralne, komputery, troche wiatru i mrozu i skóra nasza gotowa) to może taki zestawik pielegnacyjny: OD ŚWIETA, CZYLI 2x TYDZIEŃ 1. Peeling- najlepiej łagodny, nawilzający peeling, drobnoziarnisty i wykonuj go raz do dwóch razy w tygodniu, cześciej nie, bo skóra musi miec czas na to, aby się zregenerować. Jesli masz skórę naprawdę wrażliwą warto zaopatrzyc sie w peeling enzymatyczny. T Kosztuje jak zwykły ziarnisty, a wykonuje sie go tak. Na czysta buzie nakładasz go omijając okolice oczu, ust i włosów i zostawia sie na twarzy na jakieś 5-10 minut. Enzymy rozpuszczaja zrogowaciały naskórek. Potem nalezy go zmyć ciepłą, radze przegotowaną wodą niż kranówką, bo chlor też obsusza... 2. Maseczki- dobre sa pojędrniajace, regenerujące i przede wzssytkim nawilżające. Cały wachlarz dostępny na rynky Polecam do wykonywania po peelingu, tez ze dwa razy na tydzień. Można miec na zmianę, raz taką raz taką. Sa nawet maseczki, których nie musisz zmywać, można pozostawic do wchłonięcia. CODZIENNIE 3. Zmywanie makijażu- dla wysuszonej buzi najlepsze są mleczka i śmietanki do demakijażu. Nie polecam stoswania żeli, bo rozcieńczane z wodą, najczęsciej bieżacą (czyt. z kranu) tez powoduja wysuszanie. 4. Tonizacja- to juz napisałam, ale muszę Ci powiedzieć, że niekoniecznie musza Cie podrażniać, jest wiele tonikó, które działaja łagodząco na skórę... 5. Krem na dzień- jeśli skóra przesuszona najlepszy lekko natłuszczający, a gdy stan skory sie poprawi mozna poprzestać na nawilżajacym. Na dzień koniecznie z filtrami UVA iUVB 6. Krem na noc- może byc mocniejszy odżywczy, dotleniający. Po prostu silniejszy niż ten na dzień. 7. Pod oczy- lekkie żele, najlepeij sie wchłaniaja, łagodzą podrażnienia i zapobiegaja zmarszczkom mimicznym A makijaż? Teraz masz mnóstwo podkładów nawilżajacych, ujędrniajacych i warto wybierac włąśnie takie. Nie polecam Loreal Cashmere do suchej skóry. Właśnie go kupiłam i niestety choc ma piekny zapach, konsystencje i w dotyku jak jedwab- troche wysusza. A dla mnie trochę to bardzo duzo. Lepszy późną wiosną, troche zmatowi twarz Poszukaj mgieł ujędrniających, takich, które nie rozpuszczają makijażu i schowaj do torebki, w pracy przed komputerem po prostu wyciągniej i od czasu do czasu spryskaj twarz. Myslę, ze na poczatek cały zestaw kosmetyków to wydatek jakieś 100złotych, ale peeling starcza na bardzo długo, maseczki zwykle też i ja uważam, że ciucha mozna nie kupić, ale na kosmetykach nie kmożna oszczędzać. Wybieraj z głową, pros o próbki. Życzę pięknej twarzy jak najszybciej... Ufff ale sie spisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jot
ja mam suchą skóre i mi pomaga zwykły krem witaminowy(z witamina A) z apteki albo ze sklepu zielarskiego,jest super kosztuje niewiele ok 2zl,tak na marginesie to kremuje sie nim cala moja rodzinka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie, bo grunt to dobrac sobie odpowiedni krem:) i wszyscy są szczęsliwi i zadbani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idac za wasza rada zamierzam sobie kupic ten krem witaminowy. A jakbyscie chcialy znac zabiegi nawilzajace u kosmetyczki to chetnie wam powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznikdecubal
Krem DECUBAL FACE VITAL ma szczególne właściwości odżywcze, doskonale nawilża suchą skórę twarzy. W skład kremu wchodzi wiele cennych i aktywnych składników. Co ważne nie natłuszcza, szybko się wchłania pozostawiając matową powierzchnię. Dlatego doskonale nadaje się również pod makijaż. :) Pozdrawiam, Iwona Drobicz Erzecznik Decubal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorgolaa
Ja od kilku dni używam emulsji do ciała ipikar Lait z La Roche Posay, świetnie nawilża, pozostawia skórę gładką i miękką, uważam że to idealne rozwiązanie dla osób które narzekają na suchą skórę, a zimą mi strasznie się przesusza skóra i musze ją mosn nawilżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast kremu, spróbuj z olejkami może, mnie też sporo woda termalna pomaga, ale to tania z hebe, termissa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem funkcyjny mafka. Z******ty, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkaa88
Nie każdy krem będzie dobry, lepiej własnie wybrać tą wodę termalna, sama kupuję Termissę też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPaullina88
Jakie działanie ma ta woda termalna? I gdzie można ją kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×