Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pik12
Pamięta, pamięta Kasiu! Kilkakrotnie konsultowałem sie z Kasią w mojej sprawie i Jej radu oraz sugestie były bardzo trafne i pomocne, serdecznie pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sfora - w tej chwili niestety nie da się już dodać kolejnego tytułu. Tytuły ewentualnej niewazności zostały już określone i pod tym kontem prowadzona jest cała sprawa. Co do tych końcowych opinii to już było wszystko, bo pod koniec sprawy opinię wydaje obrońca węzła małżeńskiego a wcześniej było badanie przez biegłego psychologa. Teraz odbyła się publikacja akt i teoretycznie po tym następuje już wydanie wyroku. Przyznam, że ja nie otrzymywałam żadnego dekretu o zamknięciu publkacji, otrzymałam tylko pismo, że następuje publikacja akt i mam czas do konkretnej daty aby się znimi zapoznać. Termin ostateczny wyznaczony przez Sąd to jak rozumiem jest zamknięcie publikacji akt. Po zamknięciu publikacji nie ma możliwości wnoszenia doadtkowych pism i wyjaśnień bo sprawa wchodzi w etap wyrokowania. Naprawdopodobniej po zamknięciu publikacji akt nastąpi długa cisza ze strony Sądu po czym otrzymasz wyrok. ...wieć nie zwlekaj, nie rozważaj teraz dodawania kolejengo tytułu nieważności tylko broń tego co napisałaś w skardze powodowej!! Jeśli wyrok okaże się niepomyślny możesz składac apelację. Należy przygotować tzw. "zgłoszenie apelacji" w którym zgłasza się że nie zgadzasz się z decyzją sądu. Potem po zgłoszeniu apelacji, masz miesiąc na złożenie poparcia apelacji w którym zawiera się szczegółowe uzasadnienie apelacji. A jeśli chcesz nowego tytułu do sprawy to... czeka Cię kolejny proces czyli wszystko od nowa... Dziewczno droga bij się o swoje, bo niestety nikt tego za Ciebie nie zrobi, a naprawdę szkoda by Twoja dotychczasowa walka poszła na marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Sfora, do momentu zamknięcia publikacji można zgłaszać nowy tytuł, jak zostało już o tym nadmienione. W czasie zgłaszania apelacji można prosić jednak też o nowy tytuł - w gestii Sądu należy przychylenie się do tej prośby, nie wspominam naturalnie o rozpoczynaniu procesu z nowego tytułu. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monszy11
Wlaśnie wrocilam do domu i odebralam poczte a tu zawiadomienie o dekrecie potwierdzjacym wyrok I instancji :) Nareszcie!!!!!! tak jak u Silye dekret wydali w kwietniu a dopiero teraz mnie zawiadamiaja??????????? Jest jeszcze niespodzianka : ODPIS DEKRETU UPRAWNIAJACEGO MNIE DO ZAWARCIA MAŁŻENSTWA KANCELARIA SĄDU PRZEŚLE NA ŻĄDANIE JAK WPŁACĘ 500 ZŁ NA KONTO SĄDU To juz lekka przesada za wszystko trzeba płacić Silye u Ciebie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka853
nie wiem czemu Wasze sprawy trwają tak długo:/ moja w I instancji trwała około roku i została orzeczona nieważność. teraz poszła do II instancji i czekam na decyzję. mi pomagała osoba, która się zna i inaczej to wszystko wyglądało, nie było tyle nerwów co u Was, wszystko mi wyjaśniano na bieżąco. i jakoś to sprawnie poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo droga blanko
nie każdy ma takie szczęście jak ty, nie każdy trafia do takiego sądu jak ty, niektórzy mają trochę gorzej, czekają latami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani nieubłagalnie zbliza mi sie termin spotkania z biegła prosze was niech ktos mi pokrotce napisze oco pyta???ktos z was tez mowil o jakims drzwewku do narysowania -prosze dajcie znac moze byc na meila agnieszka 763@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do sfory
Czy będą wnikliwie czytać Twoje akta-tego nie wiem,ale pomyśl czy w tej sytuacji nie warto napisać do Sądu?Opisać to wszystko o czym piszesz do nas,że zeznania rodziców pozwanego nie są spójne,że obrońca węz.pomija zeznania Twojego ojca i Twoje dowody ,że biegła sugeruje badania psychiatryczne u pozwanego itd. Sfora jeśli tego nie napiszesz to faktycznie może to gdzieś zginąć,a tak zwiększasz swoje szanse ,że ktoś to przeczyta,napisane ,,czarno na białym".Przysługuje Ci prawo do złożenia głosu obrończego tzn.swoich uwag i wyjaśnień w sprawie. Pomyśl,że jesteś prawie na mecie:złożyłaś skargę,podałaś świadków,tyle już przeszłaś.Życzę Ci powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfora
do wszystkich którzy zainteresowali się moja sprawą... napisałam i złożyłam w sądzie pismo będące ustosunkowaniem co do treści pism oraz zeznań Pozwanego oraz świadków. Teraz pozostaje tylko czekać i wierzyć w to,że Sąd wyda wyrok o nieważności. Dziękuję Wam za słowa otuchy, za wparcie - tego było mi trzeba. Tym bardziej,ze Ex znowu szaleje - były już z jego strony pogróżki, były dwie sprawy w sądzie, które wygrałam, teraz mam wezwanie na kolejną. Czy On w końcu odpuści??? Ile można ciągać po sądach?? do tej pory przegrywał, jego wnioski były bezpodstawne. Pytam,bo myśl,że niektórzy z Was mieli za współmałżonka osobę z zaburzeniami osobowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honestas
Kancelaria Honestas świadczy wszelką pomoc w zakresie prowadzenia procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Zapraszamy na stronę internetową: www.honestas.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korzystał
co myślicie o sądach kościelnych według was działają sprawiedliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silye
do monszy 11, ja mam w miejscu kwoty kreskę. A jesteś stroną pozwaną czy powodową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monszy11
do silye Witaj ja jestem powodka wiec pewnie dlatego place za wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silye
do monszy ja też jestem strona powodową ale nie płaciłam. Odebrałam dziś wyrok i widziałam wielką kopice próśb o wydanie wyroku. Pewnie dlatego takie są terminy. Co najważniejsze, że po tylu kłamstwach exsa i mamusi jego jestem wolna :) Dzięki wam wszystkim za wsparcie, trzymam i za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monszy11
do silye trudno zaplace kazde cene zeby miec potwierdzenie mojej wolnosci :) Czy odpis dekretu ma jakas date ważnosci jak np inne odpisy dokumentow wazne sa 3 m-cy? Czy taki odpis dekretu bierze sie raz i jest wazny bezterminowo? Zeby znow za kilka m-cy czy lat jak bede go potrzebowala nie chcieli aktualnego odpisu i kolejnej wplaty Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silye
moim skromnym zdaniem jest ważny bezterminowo, są w aktach 2 egz, dla obu stron ponadto wysyłają do parafii więc aby proboszcz zrobił adnotacje w aktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monszy11
do silye dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi mountain
Mam pytanie dot. II instancji czy wtedy proces toczy się wg tego samego schematu zawiązanie sporu przesłuchania uwagi obrońcy węzła czy to tylko analiza dostepnych akt i wyrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w Trybunale Apelacyjnym zapadnie decyzja dekretem: czy sprawa zostaje dopuszczona do zwyczajnego rozpatrzenia, czy też zatwierdzona w całości. Obrońca węzła może sporządzić swoje uwagi, odnosząc się do wyroku I Instancji, bądź zdać się na sprawiedliwość Sądu. Trybunał Ap. z kolei może zapoznać strony z uwagami Obrońcy czy zażądać pism obrończych od stron (ale czasami może okazać się to zbędne). Po zapoznaniu się w uwagami Obrońcy, ew. z pismami obrończymi Sąd II Instancji wydaje dekret, albo o zatwierdzeniu pozytywnego wyroku I Instancji, albo dopuszcza sprawę do zwyczajnego rozpatrzenia. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi mountain
Pani Arleto bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niestety nadal czekam na wyrok I instancji i nic się w tym temacie nie zmienia Najlepiej zostawić tą sprawę i nie zaprzątać sobie nią głowy zero myśli i święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawsze tak się da...
Nie zawsze tak się da,nie myśleć o tym.Czasami od wyroku wiele zależy w naszym życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeważnie wiele zależy w naszym życiu od wyroku. gdyby nie zależało - nie walczylibyśmy chyba co? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi montain
Walka zakłada przeciwnika kto jest nim według ciebie kościół eks czy może Bóg że pozwolil uczestniczyć nam w tym nie do końca sakramencie w pewnym momencie sami stajemy się dla siebie najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem udawadniamy racjonalizujemy dokładając kolejne argumenty nie chcę tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z piekła rodem odezwij się co u Ciebie czy coś się ruszyło ??? Bo byłyśmy mniej więcej na tym samym etapie... Kochani na co teraz po przesłuchaniu stron powinnam czekać?? Czy dostanę jakieś info o przesłuchaniu świadków? Czy teraz badanie przez psychologa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pare dni temu mialam przesluchanie - jestem strona pozywajacą. Chcialabym jednak jeszcze cos dopowiedziec - tylko nie wiem kiedy to zrobic? Wyslac teraz pismo do kurii i przedstawic fakty, o ktorych zaponialam powiedziec na przesluchaniu, nawiazac do tego podczas przesluchania z bieglym - psychologiem ( prawdopodobnie obie strony beda przesluchane przez bieglego) czy dopiero przy publikacji akt dodac to, co lezy mi jeszcze na sercu? Mam jeszcze jedno pytanie - czy moge wyslac do kurii pytania dla swiadkow, ktorych podalam oraz dla swiadkow, ktorych powolal ex i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12pik12
W moim przypadku Sąd dał mi możliwość przedstawienia pytań dla strony i świadków - oczywiście wysłałem pytania. Myślę, ż nic nie stoi na przeszkodzie wysłać pytania, w najgorszym razie nie zadadzą pytań. Z pewnością podczas zapoznania się z aktami sprawy należy sie ustosunkować - wszak jest to przywilej z którego warto skozystać, podczas spotkania z psychologiem nawet trzeba powiedzieć o tym co zapomniało się powiedzieć podczas przesłuchania. Podczas mojej rozmowy z psychologiem mogłem dodać co nieco od siebie nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawy sposób prowadzenia
procesu.Mam na myśli przesyłanie pytań dla świadków,zwykle pytania układa chyba obrońca bądź ktoś z Sądu,w każdym bądź razie pierwszy raz się z tym spotykam.Jak myślicie czy to dobrze,że strony ingerują w proces -stawiając pytania swoim świadkom i stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
DO 12pik 12 Prosze powiedz mi jak wyglada te spotkanie z biegla ,denerwuje sie bo juz to mnie czeka jutro ,czy pytania sa podobne do pytan jak w kuri???slyszałam o jakims rysowaniu drzewka jak to wyglada ???Ja dzwoniłam do bieglej umowoic sie na spotkanie powiedziała mi tylko ze bedzie to trwac ok 3godz .CZy ten cały proces mosi byc taki stresujacy??>pOZDRAWIAM TU WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×