Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość mar-paw
Przepraszam pomylilam sie zlozylam w pazdzierniku 2011r....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chromek5555
Akta mojej sprawy są od 2 miesięcy u obrońcy węzła (sąd w Krakowie). Orientuje się ktoś ile jeszcze może potrwać ten proces? Ile jeszcze może to potrwać do ogłoszenia wyroku? Niedługo będzie 2 lata od zawiązania sporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Jestem na etapie publikacji akt, czekałam miesiąc od momentu przesłuchania stron przez biegła i tydzień od momentu kiedy dotarła opinia biegłej do sądu, czy dobrze kojarzę, że z akt można wyłącznie robić notatki, żadnych zdjęć? Czy u Was na publikacji była już opinia obrońcy węzła małżeńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Dozwolone są tylko notatki. P.s. Tak sobie pomyślałem, że można włączyć dyktafon i czytać na głos, pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Chyba nie Piku w sądzie zykle nie jesteśmy sami.Siedzą sekretarki,bazgra coś obrońca wężła na podstawie innych akt,nie mamy chyba ochoty na czytanie spraw jednak intymnych-w obecności innych... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
dziękuję za odpowiedź, to jadę jutro z kartką i długopisem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ))))))))
Serdecznie zapraszam w ten trudny czas rozstawania się, kiedy ta decyzja już zapadła, bądź właśnie zapada... Na zakręcie - zamknięta grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób w trakcie rozstania / rozwodu Rozwód to jedno z najtrudniejszych i najbardziej stresujących doświadczeń w życiu. Cały dotychczasowy świat się rozpada. Tracimy grunt pod nogami i często nie widzimy przed sobą przyszłości. Przygniata nas rozpacz i ból. Albo wręcz przeciwnie chcemy wziąć odwet za wszystkie krzywdy... Ale rozwód to nie koniec świata i nie jesteś w tym sama/sam. Przejdźmy przez to razem. Warszawa, Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
rozwód to "błogosławieństwo", najlepszy dzień mojego życia :D nigdy nie byłam tak szczęśliwa, podobno promieniałam i wyglądałam ślicznie jak nigdy ;) za to proces o stwierdzenie nieważności to trauma i koszmarek z ulicy wiązów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pani A. Bolesta Czy jeśli strona pozwana nie uczestniczyła w procesie jest powiadamiana o wyroku i dostaje wyrok? I czy zostaje powiadomiona o złożeniu apelacji? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
jak można ludziom chcącym stwierdzenia nieważności małżeństwa (czyli wierzącym w Boga) proponować taroty i czytanie z kart które są narzędziem szatana??!! zgłosiłam do usunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze że
zgłosiłaś do usunięcia. to niepoważne, niech ta osoba zastanowi się co tu robi i po co to proponuje. Jakieś czary mary - żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do kwiat wiśni, o to należy zapytywać już w Sądzie. O apelacji powinna zostać poinformowana przez Trybunał II Instancji; gdy chodzi o wyrok, to może być to krótka inf. na jego temat, że został wydany. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Przepraszam, to miało być do makara! A. Bolesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miramir
kasiako80 bardzo proszę o Twoją książkę.Jakbyś mogła to podeślij olag76@o2.pl Za tydzień mam przesłuchanie w Krakowie i nie wiem czego się tam spodziewać.Czytam setki wypowiedzi na forum i coraz bardziej jestem przerażona tym co mnie tam czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Mam pytanie, czy często zdarza się tak, że biegły uznaje osobę za niezdolną psychicznie do małżeństwa a sąd decyduje inaczej? Pani Arletto jak wygląda to z Pani doświadczenia? Jak było u Was forumowicze? Pytam bo w przypadku mojej sprawy biegły stwierdził niezdolność psychiczną po jednej stronie, a po drugiej stronie trudności. Zastanawiam się czy mogę się już chociaż trochę cieszyć :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, euforii nie zalecam, ale radość już tak. Sąd nie jest zobligowany do wydania wyroku pozostającego w koherencji z opinią, ale gro spraw cieszy się taką jednomyślnością. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dla tych, którzy są przed lub na etapie przesłuchań świadków mam sugestię, jeżeli przesłuchania odbywają się na parafiach przez proboszczów to lepiej sami się do nich zgłaszajcie aby ustalili datę przesłuchań. Ja to zaniedbałam i jestem przez to do tyłu o jakieś 10 miesięcy, tyle trwała różnica między przesłuchaniem pierwszego świadka a ostatniego. Na publikacji akt natomiast zauważyłam, że sąd pisał do parafii zawiadomienia powtórne, ale one nie reagowały w ogóle. Gdyby nie to może byłabym już po sprawie bo sam sąd działał do tej pory błyskawicznie, zaraz po spłynięciu pism niemalże kolejnego dnia pchał sprawę dalej. Także dzwońcie, pytajcie, przypominajcie o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Zapomniałam dodać, że do ostatniej parafii sama się odezwałam, bo gdyby nie to, to pewnie do dzisiaj bym czekała na ostatnie przesłuchanie świadka. Niestety człowiek uczy się na błędach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez
mam pytanie, czy mogłabym rozpoczac proces podajac tylko 4 swiadków z rodziny a tego dodatkowego świadka dodać jakby później już w trakcie procesu? mam problem ze znalezieniem dodatkowego świadka nie z rodziny, niespokrewnionego ze mną a o takiego poproszono, zasugerowano bym poszukała, czy jest taka mozliwosc że już w trakcie procesu powołam dodatkowego świadka? o ile ten swiadek sie zgodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem tak
Moim zdaniem,można podać nowych świadków do zamknięcia akt. Jeśli toczy się proces to możesz zgłosić nowy dowód w sprawie i uzasadnić to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II-instancja
do piwonii Tak podczas trwania procesu masz prawo do przedstawiania nowych dowodów/np. dodatkowych światków/i przy okazaniu akt to za kilka miesięcy jeżeli stwierdzisz, że możesz przedstawić dodatkowe dowody- to możesz zgłosić wniosek o przesłuchanie dodatkowych świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w_trakcie
W przypadku Sądu Biskupiego w Koszalinie to: listopad 2011 - złożenie wniosku grudzień 2011 - przesłuchanie stron styczeń 2012- przesłuchanie świadków luty 2012 - badanie przez biegłego I przyznam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona tempem jak dotąd. Zobaczymy jak będzie dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karishma
Witam! Jestem pozwaną w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Zawiązanie sporu było w marcu 2011, przesłuchanie stron w maju 2011, na którym to pan, który mnie przesłuchiwał zalecił mi abym także jako strona pozwana podała świadków w procesie i zrobiła to niezwłocznie. Po czym wysłałam do sądu listę świadków z mojej strony. I po tym nastała dłuuuga cisza, aż do teraz gdy dostałam wezwanie na spotkanie z biegłym psychologiem. Na rozmowie u psychologa wyszło że w dokumentach sprawy nie ma mojej listy świadków, natomiast świadkowie ze strony exa byli przesłuchani. Nie wiem co mam teraz zrobić - uderzać do sądu aby przesłuchali moich świadków? Pomijając fakt, jakim cudem im zaginęła w ogóle ta lista? Zaznaczam że świadkowie ze strony exa na bank mnie "oczernili" natomiast nie ma w sprawie świadków którzy by poparli moje słowa. Psycholog powiedziała że w opinii zawrze zapis, że powinni zostać przesłuchani świadkowie z mojej strony aby sprawa miała wiarygodny charakter. Nie wiem czy to coś da, czy dzwonić do sądu i pytać, czy olać to i czekać na wyrok... Sprawa się toczy w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka888
Nie wiem po co ktoś tu promuje swojego synka -głosujcie na mojego synka;0.Ludzie takie rzeczy robi się na prywatnych stronach,prywatnych profilach,a nie na stronie o stwierdzaniu nieważności. Karishma lepiej dopilnuj ,żeby przesłuchali twoich świadków ,no chyba,że masz cały ten proces wiadomo gdzie i nie zależy Ci na przedstawieniu własnych argumentów w sprawie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coselka
Po 4,5 roku mam potwierdzenie z II Instancji (sprawa toczyła się : Warszawa - Poznań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
ile czasu trwała u Ciebie sprawa w II inst. w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubia23
czy po zakończeniu publikacji akt w I instancji i przekazaniu do wyrokowania możliwe jest przesłuchanie u psychologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coselka
Poznań - II instancja - ok. 6 miesięcy... Najdłużej czekałam aż sprawa w ogóle ruszy w I instancji, jak już ruszyła, czyli po przesłuchaniu świadków... to już sukcesywnie pokonywała kolejne etapy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do rubia23 faza wyrokowania oznacza zamknięcie postępowania dowodowego, a badanie przez komptetentnego biegłego (np. psychologa) i sporządzenie przez niego opinii to kolejny środek dowodowy. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar-paw
Witam. W pazdzierniku 2011 zlozylam pozew w Sadzie Biskupim w Przemyslu. Czy jest ktos kto tam tez skladal pozew, o informacje jak dlugo to trwa i jak wygladaja poszczegolne etapy...bede wdzieczna ...z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×