Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość uniewaznienie

witam mam pytanie...byc moze ktos sie orientuje kiedy mozna uniewaznic malzenstwo...jak i gdzie sie to zalatwia?? czy to tylko do jakiegos czasu mozna?? czy to musza dwie osoby zalatwiac--maz i zona?? dlugo to trwa?? i takie same pytanie mam odnosnie separacji.. prosze o pomoc dziekuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codzi ci o uniewaznienie
slubu koscielnego? przede wszytskim musisz miec solidne podstawy, wniosek w tej sprawie muszisz zlozyc do kurii, procedura nie jest zbyt przyjemna, przesluchuja ciebie swiadkow( ktorych w wczesniej musisz podac) zadaja bardzo ciezkie pytania. sprawa moze ciagnac sie latami, jesli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, uniewaznienie otrzymuje tylko jedna ze stron, ta ktora wystepuje o uniewaznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy slub konkordatowy nie chodzi mi o tzw rozwod koscielny... nie mozna tego jakos urzedowo zaltwic??w urzedzie stanu cywilnego?? a jak wyglada sprawa jesli chodzi o separacje? dzieci nie mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codzi ci o uniewaznienie
mozesz starac sie o rozwod cywilny, czegos takiego jak rozwod koscielny nie istnieje, jedynie mozna go uniewaznic. proponuje udac sie do adwokata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda że
unieważnienie ślubu dostaje tylko ta strona, która wniosła pozew- przecież jeżeli małżeństwo zostało zawarte nieważnie-to jest to zasadne dla obu stron-przecież do zawarcia małżeństwa potrzebne są dwie osoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codzi ci o uniewaznienie
nie moja droga, tylko jedna ze stron, wiem moja kuzynka ni tak dawno dostala uniwaznienie, jej maz nie polega to na tym ze ona ponownie moze wstapic w zwiazek malzenski natomiast on nie. wiem trochu to dziwne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość codzi ci o uniewaznienie
powody dla ktorych mozna uniewaznic malzenstwo sa rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda że
pierwsze słysze... mój narzeczony jest w trakcie unieważnienia małżeństwa i mimo, że to jego była żona wniosła pozew, to nikt w sądzie nie mówił, ze tylko ona może je uzyskać... myśle, że chodzi ci o coś innego- nie może uzyskać unieważnienia osoba, z której "winy' małżeństwo było nieważnie zawarte i owa "wina" jest do tego stopnia trwała, że uniemożliwia zawarcie małżeństwa ponownie... tak czytałam... a z drugiej strony- pozew złożyła była żona mego faceta, ale jak się w toku sprawy okazuje- małżeństwo było nieważne z jej winy( zatajenie choroby)- więc dlaczego ona mogłaby powtórnie wziąć ślub kościelny, a mój facet nie? Przeciez to on został oszukany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Devy
Mozna unieważnić malżeństwo, gdy: 1)zostalo ono zawarte przez mężczynę, ktory nie ukonczyl lat 18, lub kobiete ktora nie ukonczyla lat 16, lub ukonczyla 16 lat ale malzenstwo zawarla bez zgody sadu- uniewaznienia molze zadac kazdy z malzonkow, jednak nie wtedy gdy przepisany wiek zostal osiagniety 2) zwiazek malzenski zawarla osoba ubezwlasnowolniona-uniewaznienia moze zadac kazdy z malzonkow, jednak nie po ustaniu ubezwlasnowolnienia 3)malzenstwo zawarla osoba chora psychicznie albo niedorozwinieta umyslowo-zadanie moze wysunac rowniez kazdy z malzonkow, jednak nie po ustaniu choroby 4)malzenstwo zawarla osoba pozostajaca juz w zwiazku malzenskim-uniewaznienia moze zadac kazdy kto ma w tym intres prawny 5 )mozna ponadto zadac uniewaznienia z powodu pokrewienstwa lub powinowactwa miedzy malzonkami lub istnienia miedzy nimi stosunku przysposobienia 6) malzenstwo moze byc uniewaznione gdy oswiadczeni o wstapieniu w zwiazek malzenski zostalo zlozone z wada oswiadczenia 7) jezeli bylo zawarte przez pelnomocnika bez zgody sadu lub jezeli pelnomocnictwo bylo niewazne lub skutecznie odwolane tylko w tych wypadkach mozna malzentwo uniewaznic jezeli chodzi o separacje kazdy z malzonkow moze zadac separacji (jednak ku temu musza byc postawy) no i jest jeszcze rozwod ktory jest czyms innym niz uniewaznienie!!!!! sugeruje udanie sie do dobrego adwokata lub radcy prawnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issabela
bardzo dziwne bo jak zwiazek niewazny czyli ani ja ani jegi nie obowiazuje ach ci ksieza co nie wymwysla zdrada wszeczetenstwo jak najbardziej. bo to skutek tego, ze biorac slub nie kochamy i nie mamy zamiaru byc wierni.. zatem przysiega niewazna,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze...
nie straszcie że unieważnienie może uzyskac tylko jedna strona...ta która wnosi. Mi też się wydawało, że jak unieważnienie to dotyczy w ogóle małżeństwa a małżeństwo to dwie osoby. No ale nie będę sie upierać bo tylko mi się wydaje. Ale w takim razie muszę sie dowiedzieć. Autorko topicu. Jeśli chodzi Ci o rozwód cywilny to najlepiej poszukaj sobie jakiegoś forum prawnego. Wpisz w google, wyjdzie Ci jedno bezpłatne. Tam się wszystkiego dowiesz. Czasem nawet są informacje o unieważnieniu kościelnym. Jest nawet taka steona dotyczącza kościelnych "rozwodów". Gdzieś tam był link do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za wszystkie odpowiedzi... a wiec tak....w uniewaznianie w takim razie sie nie bede bawic..myslalam ze moze mozna to zlatwic jakos urzedowo a nie przez kosciol... moze ktos cos szerzej napisac o separacji?? bardzo prosze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda że
niestety- zdrada nie jest argumentem stwierdzenia nieważności małżeństwa... Bo w świetle nauk kościoła- sąd stwierdza, że małżeństwo zostało nieważnie zawarte, z takich (...) powodów- niestety, to co było po zawarciu małżeństwa najczęściej nie ma znaczenia przy stwierdzaniu nieważności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukrywana choroba (z wyjatkiem psychicznej) czy np impotencja, homoseksualizm nie sa podstawa do uniewaznienia ale do rozwodu przynajmniej wedlug kodeksu rodzinnego i opiekunczego, chyba ze opierasz sie na innej podstawie prawnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm wcale nie zalatwia sie tego przez kosciol tylko przez sad powszechny:) a kosciol to odrebna historia i odrebne prawo tzn kanoniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issabela
do nieprawda moj stryjek takie uzyskal. zona go notorycznie zdradzala. i bylo to w latach 50tych takze nie mow. zauwz ze zdrada to fakt ciala aby zdradzic ma sie to najpierw w sercu. zatem ktos w sercu juz wiedzial ze nie dotryzma przysiegi. jezus tez to mowil ja wam mowie ze kto mysli pozadliwe ten juz lamie 6 przykazenie. kosciol to ukroca bo wiekszosc zwiazkow jest niewaznych w oczach Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli sa podstawy to uniewaznienie moze uzyskac jedna strona, podobnie jak rozwod i separacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ludzie poczytajcie kodeks!!!! nie piszcie tego co wam sie wydaje bo wprowadzacie w blad uniewaznienia moga zadac oboje malzonkowie lub co gorsza w niektorych wypadkach osoba 3 ktora ma w tym interes prawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelajjjjdea
Devy co ty pierdolisz o jakiś kodeksach rodzinnych itp. przecież unieważnienie dokonuje się przez kościół a nie sąd idiotko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrada nie jest argumentem do uniewaznienia tylko do rozwodu i to wedlug prawa swieckiego a kanoniczne to inna historia, mozna miec swiecki rozwod i nie miec jednoczesnie koscielnego uniewaznienia (bo koscielny rozwod nie istnieje) to 2 oddzielne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda ze
Devy -> nie denerwuj się... ja bynanajmniej nie uważam się za autorytet w tej dziedzinie... orientuję się trochę, bo mój narzeczony jest w trakcie takiego unieważnienia... powodem najważniejszym jest w tej sprawie ukryta padaczka byłej zony mego faceta- z tego co wiem, to nie jest to raczej choroba psychiczna, tylko swego rodzaju zaburzenia o podłożu nerwowym... sprawa już ciągnie się ok. pół roku i jeszcze trochę potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne przez kosciol , ok chcialam pomoc ale chyba byly to bez sensu stracone pol godziny narazie naucz sie kultury po co zaraz po chamsku sie odzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no to zalatwia sie to przez sad czy przez kurie?? bo juz sie pogubilam... moze zostawmy juz to uniewaznienie i napiszcie cos o separacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda ze
Devy -> to chyba nie było do mnie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze...
może tak bez wyzwisk. Mylicie pojecia. Jest rozwód cywliny lub unieważnienie cywilne (zgodnie z prawem cywilnym) I jest unieważnienie ślubu kościlenego (zgodnie z prawem kanonicznym) Związek jest zawierany raz: przed Bogiem (czyli kościelny) dwa przed sądem (zgodnie z prawem cywilnym) Unieważnienie ślubu cywilnego jest raczej rzadkie i naprawdę w wyjątkowych sytuacjach. I chyba tylko do 3 lat można je uzyskać. NIe ma czegoś takiego jak rozwód kościelny, jest tylko unieważnienie ślubu. Rozwód cywilny i unieważnienie kościelnego są to dwie różne sprawy i toczą sie osobno. I nie mają na siebie wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie do Ciebie oczywiscie:) tylko do niejakiej/kiego adelajjjjdea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze----mozesz napisac cos wiecej o cywilnym uniewaznieniu?? skoro mam slub konkordatowy to co mam zrobic?? zeby nie trwalo to zbyt dlugo.. pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×