Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gibka

Obyczaje- gry i zabawy na weselu

Polecane posty

Hejka wszystkim. Wydaje córkę w sierpniu za mąż. Dawno już bywałam na weselach . Słyszałam, ze na weselu jest teraz fajny zwyczaj. W czasie kiedy młodzi idą na sesję fotograficzna za stołem na miejscu młodych , świadków i drużby siadają przebierańcy. Jak młodzi wracają - trwa zabawa w odzyskiwanie miejsc. Czy ktoś może dokładniej opisać tę zabawę albo podrzucić pomysły na inne wesołe zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny pomysł, nic o nim nie słyszałam, ale chetnie cos sie dowiem, pisać! kto cos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola z rzeszowa
hehe tęzabawę można poprowadzić według następującego scenariusza : Ustawić basenik z dużą ilością ksielu albo błota i obie panny młode walczą w kisielu , która panna młoda zwycięży , ta zasiada razem z mężem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola zabawe z kisielem zostawiam dla ciebie . Ja pytam o obyczaj jaki gosci na ślaskich weselach. jak nie wiesz to nie żartuj bo nie o to chodzi. Po prostu chcialabym aby na weselu było duzo zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola z rzeszowa
myślałam , że fajnie jest pożartować , przepraszam , że w ogóle zakłóciłam trumienny nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro coś napiszę bo widziałem to juz na kilku weselach teraz ide do domciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daremne te wasze zabawy
czy wy naprawde myslicie że to się komus z gości bedzie podobać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no włąsnie
kto lubi taki dziecinne zabawy?????? są takie fajne że az niedobrze wszystkim od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabawy
zależy od wesele i ludzi... jedni lubią inni nie... czasem, jeżeli są inteligentnie poprowadzone, mogą być fajnym urozmaiceniem... zabawa z przebieraną parą młodą... spotkałam się z tym zwyczajem... zazwyczaj za pana młodego przebrana jest babka a za panią młodą facet- welon z firanki itp, tańczą i zajmują miejsca młodych i chcą za ustąpienie z nich jak najwiącej wódki... czy to fajne... mnie się średnio podoba... za to mnie podoba się zabawa z workiem- oczywiście jak macie wyluzowanych gości- w którym są smieszne ciuchy- peruki, majtki z futerkiem, koszulki ze śmiesznymi napisami, goście tańczą w kółku, gdy kapela przestaje grać, gość który ma worek, losuje rzecz i musi się w nią przebrać... czasem są niezłe jaja.... ale pod warunkiem, że wai goście mają dystans do siebie i umieją się z siebie śmiać! zbijanie baloników też było całkiem ciekawe.... też kółko, goście na przemian -pan- pani, przeskakują w jednym miejscu przez kijek czy sznyrek, muzyka przestaja grać... para któr znajduje sie najbliżej kijka, dostaje dalonik i musi go przebić... bez uzycia rąk... imitując pozycje seksualne... wiecie przcisnąć się brzuszkami itp... za to odradzam zabawy w stylu... pani młoda poznaje pana młodego po udach... wyobrażcie sobie ten zapaszek po zdjęciu spodni, przez panów- po całym dniu tańczenia... a feeee... radzę nie schodzić po niżej uszu :) najlepiej o zabawy pytać, wynajętą kapelę- każda zazwyczaj ma jakieś własne propozycje... i dostosować je do poczucia humoru własnej rodziny i znajomych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabawy tylko robi się na
drętwych weselach - tą opinie potwierdzi każdy zespół robi sie je by rozkręcic impreze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabawy
a co w tym złego... jeżeli rozkręci się w ten sposób "drętwe" wesele chyba o to chodzi? nie? czasem rodziny się nie znają... widzą się pierwszy raz...ludzi są nieśmiali... dobra kapela, zauważa takie rzeczy... i zgadzam się, czsem właśnie jakąś zabawa może przełamać takich ludzi... i "zrobić" super atmosferę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje o przebierańcach. Faktycznie może to być mało śmieszne . Zdaję się na zespół nich wymyśli fajne zabawy- ale nie zgodzę się na zabawę z wałkiem. Jest to dla mnie głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gibka wszelkie pomysły zabaw najlepiej skonsultuj z Młodymi. Ja bym się wściekła, gdyby mi mama czy ktokolwiek inny wyskoczył z czymś takim na moim weselu, a wiem co mówię, bo się do takowego przymierzam. Porozmawiaj z nimi, czy w ogóle życzą sobie jakiekolwiek zabawy i ewentualnie jakie. W końcu to ich wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko. Wszystko jest skonsultowane z Młodymi. Przecież to jest Ich wesele. myślałam ,że może być miłym zaskoczeniem element przebierańców. Ale zasięgnęłam języka i wiem , ze nie jest to śmieszne. A INNE ZABAWY DO WYBORU PRZEZ MŁODYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAŻDA ZABAWA POWINNA BYć DO WYBORU PRZEZ MłODYCH!!! JA NA MOIM śLUBIE NIE CHCę żADNYCH NIESPODZIANEK- BYć MOżE ONI TEż NIE CHCą. w końcu planują ten dzień bardzo długo ze wszystkimi szczegółami, może im się nie spodobać, że ktoś im burzy ten ustalony i wymyślony przez nich porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agato- przecież Ci tłumacze, ze wszystko wybieraja młodzi aTy dalej swoje, Czytaj uwaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gibko zrozumiałam, że młodzi będą mieli niespodziankę z tym odzyskiwaniem miejsc. Jeśli zabawa jest z nimi uzgodniona, to wszystko w porządku. Ja tylko chciałam uczulić cię na wszelkie niespodzianki dla młodych, bo mogą wywołać odwrotny do zamierzonego skutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musowo gra w salonowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniael93
ja chodzę zbratrem tanczymy potem mówię wiersz i potem znów tańczyny za to dostajemy ciastyo mięso flache coś do picia lub pieniadze jak ktos uwaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luska.s
W moich stronach na każdym weselu jest ta "zabawa" po południu młodzi jadą do fotografa - ale bez drużb. To drużbowie zazwyczaj przebierają się za parę młodą, może też np. dziewczyna przebrać sie za pana młodego, a chłopak za pannę młodą;p Kiedy państwo młodzi wracają ich miejsce jest oczywiście zajęte, wtedy sie targują , najczęściej o ilość butelek wódki jaką muszę dać przebierańcom za ustąpienie miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×