Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

witam tez mnie tu dawno nie było ... wiele sie u nas zmienilo... przeprowadzilismy sie tym razem do bloku póki mala jest malutka jeden poziom jak najbardziej wskazany lepiej niz w domku ...niestety po tygodniu zadzwonili do nas z agencji mieszkan socjalnych ze maja dom 3 bedroom ale skoro warunki nam sie zmienily ...niestety dom przepada...i choc podobno nie za ciekawa dzielnica juz by byl a tak znow wypisalismy aplikacje i czekamy ... jeden samochod nam padl i teraz kupilismy o polowe tanszy by tylko jezdzil ale dosc fajny bo z dwojka dzieci i dwoma wozkami ciezko sie bez samochodu poruszac... ja teraz czekam na egzaminy z esol entry 2 bo mam dwa dni zajete przez te egzaminki zaczelam prace na 7,5 godzin w tygodniu... Malutka Judytka wazy juz ok 6,5 kg jak siedzi na kolankach juz sama siada i sie siluje :) Martynka juz bardzo duzo mowi i czasami nas bardzo zaskakuje... bardzo jest za Judytka i ja ciagle zabawia... pozdrawiam Wszystkie Mamusie mam nadzieje ze topik odzyje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam znowu zawitac na tym watku, tym razem jako podwojna, juz mama :D Niestety widze,ze zycie tutaj zamarlo...Rzadko kto pisze, nikt nie zaglada :( a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop hop hop
Jest tu kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jednak ktos tu jest:D Wlasnie jestesmy na etapie wychodzenia gornych zabkow. Jak nie chcialy wychodzic tak teraz na raz chyba wyjda 4 sztuki- 2 jedynki i 2 dwojki. Mysle , ze za pare dni bedzie po wszystkim bo Julus ma dosc twarde dziasla i troche sie meczy. Za to juz chodzi ale tylko przy czyms czego moze sie trzymac wiec powinien samodzielnie biegac przed roczkiem. Wlasnie, moze ktoras z mamus wie gdzie mozna kupic zabezpieczenie do drzwiczek do kuchenki?? Bylam w mothercare ale tam nie maja- sa do lodowki tylko i chyba do kuchenki raczej nie pasuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski:) ja z sentymentu ale i z interesem do was dzis zagladam. CHodzi mi o to zeby was zapytac jak wy sobie z tym wszystkim radzicie. Praca, dom, dziecko, malzenstwo. U mnie wyglada to tak ze pracuje na pelny etat w warehousie, drugi etat robie w domu jako mama, sprzataczka i kucharka. z mezem sie ciagle kloce bo oboje jestesmy wykonczeni fizycznie i psychicznie. oboje pracujemy w nocy i mamy nianie dla naszego ptysia ktora mieszka u nas za free w zamian za opieke nad mala w nocy a w dzien pracuje a my na zmiane z mezem spimy i zajmujemy sie coreczka. To miał byc kompromis zeby i kasa byla i dziecko z rodzicami jak najwiecej, ale nie zawsze to dziala perfekt. czuje czasami ze powinnam wiecej czasu poswiecic corce bo w takim trybie malo mam dla niej energii. chcialam znalezc prace na pol etatu, chcialam mala do przedszkola poslac. Nie wiem jak to rozwiazac zeby bylo lepiej. moze podpowiecie mi cos. jak to wszystko wyglada z przedszkolami. Trudno mi sie w tym jakos polapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy gdzie jestescie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx - ja w pracy 😭 ty???? Malgorzatko, jak ja cie rozumiem ❤️. U nas bardzo podobnie, z tym ze my pracujemy w ciagu dnia i mysle ze praca na nocki to jest to co uniemozliwia wam lepsza organizacje. Po ponad roku sprzeczek o sprzatanie, w koncu zatrunilam kobiete do pomocy. Oczywiscie kosztuje mnie to 30F tygodniowo, ale wiesz jaki spokoj ducha? Bezawanturowe zycie jest o wiele wiecej warte :) Tylko nie wiem co tu poradzic na to zmeczenie - oczywiscie nie pomaga fakt ze chodze spac ok polnocy i wstaje o 6.30. Jestesmy z moim tak zmeczeni ze nie mamy energii starac sie o drugie dziecko ;) :o Czy nie mozesz zmienic sobie pracy na dzienna? Wiesz ze masz prawo poprosic zmiane godzin pracy? Jakolwiek pracodawca nie ma obowiazku ci ich zmienic, lecz zawsze warto zapytac. A z przedszkolem to moze zaczniecie na jeden dwa dni w tygodniu? Da wam to troszke czasu na odpoczynek czy tez inne rzeczy. Jest tez mozliwosc oddawania dziecka na poranki lub popoludnia. I kosztuje to tez mniej. Nie wiem jak u was, lecz u nas przedszkole kosztuje 40-50F za dzien (i to te tansze). A co do poswiecania wiecej czasu dziecku, to tak jest to wazne ale nie wazniejsze niz jakosc poswiecanego czasu. Ja nie wyobrazam siebie jako siedzaca w domu mama, poprostu nie mam tego w sobie. Lubie miec to \"inne\" zawodowe zycie. A jak wracam do domu to cala moja energia i uwaga jest na moim skarbie. I jakos tak leci :) Malgorzatko, zycze ci znalezienia jak najlepszego rozwiazania dla was. Lecz nie badz za surowa dla siebie samej. Czasami nieumyta podloga moze poczekac ;) Wszystkie inne mamuski caluje i sciskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E... ja w domu... nic tu nie pisze bo co? sama do siebie mam gadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja troche zagladam, ale pusto sie zrobilo i tez nie chce pisac sama do siebie ;) sztefka, jesli czytasz, to napisalam ci maila wczoraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie ganiam za Julkiem- maly perszing- tylko przemieszcza sie z miejsca na miejsce i wszystkiego musi dotknac aaaaaaaaaaa:D A tylko mu cos zabrac to zaraz wielki placz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prośbę
bardzo Was proszę, czy możecie mi napisać jakie pieluszki polecacie dla noworodka-huggies, Pampers? czy może jakieś inne? to samo pytanie tyczy się husteczek nawilżających dla bobasa jaka marka, czy może jakieś tanie husteczki np z Aldi, albo innego sieciowego sklepu są ok.? bardzo proszę o poradę wiem, że pewnie był już tutaj poruszany ten temat, ale jestem tutaj pierwszy raz i nie dam razdy sama przewertować ponad 200 stron topiku:-) pomóżcie świeżakow:-) moja dzidzia jeszcze w brzuchu, ale już niedługo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz siadlam :) Mala smacznie sobie chrapie, nareszcie, dzisiaj nie chciala spac w ciagu dnia, wiec sie nie dziwie ze padla od razu. Tylko sie za nia nabiegac trzeba bylo, aaaaaaaa! Do mam prosbe, pieluszki sa naprawde so wyprobowania - jak znajdziesz te ktore odpowiadaja pupci bobasa i tobie to sie na nich zatrzymasz. My na poczatku uzywalismy organic, po kilku dniach przeszlam na Huggies bo nie bylismy zadowoleni. Sporadycznie zdarzalo nam sie uzywac marki Pampers ale pupcia malej ich nie lubila i sie odparzala. Czyli ostalismy przy Huggies\'ach. Co do husteczek to na poczatku zalecaja przemywac pupcie wata i letnia woda, my tak robilismy prze pierwsze 3 miesiace, potem zaczelam kupowac Pampers sensitive i tak juz zostalo. Innych nigdy nie uzywalismy, wiec nie moge doradzic. Acha, niektore kolezanki chwalily sobie pieluszki Tesco dla noworodkow. A teraz odpoczynek!!! Dobrego wieczorku! 🖐️😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam pytanie, Tak jak napisała mama E, wszystko zależy od Twojego dziecka, które będzie bardziej \"przyswajac\". Moj syn odparzał się w Huggies wiec kupujemy Pampersy a co do chusteczek to najlepsze są dla noworodka bezzapachowe, sesitive a firma też zależy od tego jaką Twoje dziecko przyswoi. Więc jak spodziewasz sie maluszka to nie kupuj tonami wszytskiego jednej marki bo dziecku może to nieodpowiadać. Z czasem będziesz wiedziala co preferuje Twoje dziecko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prośbę
dziękuję Babeczki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam sie Huggies wogole nie sprawdzily, przeciekaly doslownie wszedzie gora, dolem, bokiem .... masakra :o wiec przeszlismy na pampers newborn, ktore maja specjalna siateczke przytrzymujaca zadka kupe i te sie sprawdzily bardzo dobrze. Za to teraz uzywamy pieluch z Boots i sa bardzo fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prośbę
Megx...... dziękuję:-) mam jeszcze jedno pytanie.... ile pieluszek zużywa się dziennie? wiem, że pewnie to indywidualna sprawa, ale tak mniej więcej? zielona jestem, więc pytam o takie pewnie dla Was banalne sprawy i mało istotne, ale dla mnie to ważne:-) z góry dziękuję za odpowiedź🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zaczelismy od pieluszek pampers, ale nie wchlanialy zbyt dobrze, wiec trzeba bylo przebierac mala co 2godz, zmienilismy na hhugies i mala spi cala noc brz przebirania. ja jestem z higgies bardzo zadowolona, ale tylko z pieluszek. chusteczki mi nie odpowiadaly. dla nas chusteczki pampersa sa najlepsze. nie wiem jak tanszych firm, bo ciagle sa jakies promocje na chusteczki, wiec chyba drozej niz inne nie wychodza. ja na poczatku mialam paczke na 2-3 dni. szlo po 10-14 pieluszek na dobe. z czasem sie unormowalo. ale na poczatku opakowanie pieluszek i chusteczek strarczalo tylko na 2 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno to juz bylo ale tak pi razy drzwi wypadalo pomiedzy 8 a 14 pieluch dziennie. tak jak Camille nie jestem fanka husteczek huggies bo sa hmmm.... sztywne i grube i do polowy opakowania wydaja sie prawie suche. Pampers nam sie sprawdza. Raz kupilam na sprobowanie husteczki w pound shop i myslalam ze padne... zapach tych husteczek byl nawet przyjemny jak jakis balsam do ciala czy oliwka ale w polaczeniu z zapachem kupy byl po prostu nie do zniesienia :o MAM PYTANIE... ja bym na twoim miejscu kipila po 1 opakowaniu roznych pieluch i husteczek i sama sparwdzila co tobie i dziecku bedzie odpowiadzac najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam prośbę
Jesteście kochane :-) dziękuję Wam bardzo🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesto sa tez w obiegu specjalnie dla przyszlych lub nowych mam probki roznych produktow w tymze pieluszek i husteczek. Wydaje mi sie to bylo bounty pack? (tez to juz dawno temu dla nas bylo). Zgadzam sie z Megx, chyba najlepiej to kupic po paczce kazdego rodzaju i samemu wyprobowac. Acha, bardzo uzyteczne i do dzisiaj sa dla nas perfumowane woreczki na bieluszki, tzn do ich wyrzucania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze nawiązując do chusteczek, ja ostatnio kupiłam chusteczki w Lidl-u z firmy Cien za 99p z reguły nie oszczędzam na moim dziecku ale powiem Wam kobitki, że są Ok, nie drą się, mają fajny zapach, nawet skusiłabym się je porównać do chusteczek z pampersa, które uzywałam od początku. Są so wyboru \"Comfort\" i \"Sensitive\". Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczeta! moja mala skonczyla 5 miesiecy i mowi mniam jak chce jesc, a chce na okraglo, od wczoraj zaczelam dawac kleik, ale na moim mleku jak ja mam oduczyc ja piersi, bo butelki za diabla nie wezmie do buzi siedze u mamy w Polsce i czekam na nasze nowe dokumenty stwierdzilam ze chyba tez pojde do pracy, bo nie widze szansy zebym wyrobila nastepna zime w domu, ale co zrobic jak mala zachoruje i bedzie musiala zostac w domu, jak sobie radzicie w takich sytuacjach dodatkowo mala zalapala w Polsce grype zoladkowa, masakra, na szczescie poilam ja 24 h na dobe i nie odwodnila sie, ale pieluchy i ubranka zmienialam co godzine dobrze ze topik sie ruszyl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pieluszek, to dla mnie rewelacja 3 active fit, bomba, a poza tym tylko pampers, huggiesy mi przeciekaly i chusteczki tez pampers sensitive pytanko dotyczace krzeselek do karmienia- jakie polecacie, bo jak wroce do angolii musze kupic i co zrobilyscie jak juz dziecko wyroslo z bujaczka, gdzie dziecko sadzacie zeby je na chwile unieruchomic, np jak bierzecie prysznic (dotychczas stawialam ja w bujaczku na podlodze w lazience, ale juz siada i niedlugo pozegnam sie z nim) i jakie deserki kupujecie w anglii jejku ile pytan, a to jeszcze nie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz zamiar wrocic do pracy to tylko na bezposredni kontrakt z dawca pracy, taki dzie masz platny i urlop i chorobowe. Z takim kontraktem przysluguje ci takze chorobowe na czlonkow rodziny ktorymi musisz sie opiekowac podczas ich choroby. Ja od stycznia stracilam chyba z 10 dni pracy, bo mala byla chora, i to wszystko jest pokrywane. Ale musze przyznac ze mam tez bardzo wyrozumialego szefa i w ogole cala firma ma bardzo dobre i ulegowe podejscie do pracujacych rodzicow. Co do krzeselka to sa rozne w obiegu, my od 4go miesiaca zycia uzywalismy chicco polly, teraz mala z niego juz sama wychodzi. Wg mnie najwygodniejsze sa takie ktore mozesz swobodnie przysunac blisko stolu, latwo zlozyc i umyc. Jak oduczyc od piersi? U nas stalo sie to jakos naturalnie I mala sama mnie "odstawila" po dwoch tygodniach mojego powrotu do pracy. Slyszalam ze najlepszym sposobem jest "pozostawienie" dziecka na weekend z tata (lub babcia) zeby mala nie czula zapachu twojego mleka. Jak zglodnieje to sie przyzwyczai to butelki. Tylko musisz byc konsekwentna i wyjechac gdzies na ten weekend - dobrze ci tez to zrobi ;) Poza tym moze to jest smoczek w butelce ktory jej nie odpowiada? My po probach z Avent'em, tommy tippee i nam'em, sprobowalismy zwykla z tesco i to byl wynalazek! Mala pila z niej mleko do zeszlego tygonia ;) Co to "parkowania" na chwile dziecka to my tez mielismy problem, kupilismy kojec ale mysz nie byla nim zainteresowana, uzywala go tylko jako schowek maminych okularow lub kluczy. Jak chcialam isc pod prysznic to wybieralam opcje kapieli i wsadzalam ja do wanny ze mna. Byla I kapiel i zabawa :) Jesli juz karmisz papkami, to moze za jakis mieszac bardzo polecam Plum babies, nie sa tanie ale przyzwyczajaja dzieci do smaku warzyw jak pietruszka, buraczki, szpinak. Z owocow maja bardzo dobre Mango&banana (sama czasami jadlam), a deserki kupowalismy Hippa lub organix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella, witaj :) moja mala wlasnie skonczyla 6 miesiecy i tez nie wezmie butli!! pogryzie troche smoczka, ale nie pociagnie!! a karmienie cycem zaczyna byc uciazliwe, bo mala zasypia tylko przy cycu, nie ma innej mozliwosci, zeby poszla spac. nawet dzisiaj myslalam zeby ja zostawic na jeden dzien z mezem zeby pojadla troche sloiczkow, a mama e mnie utwierdzila w tym pomysle :) ja kupuje sloiczki hippa, narazie mala bardzo malo je i w sumie dopiero porbowalysmy marchewa+zimniak i jabluszko. mi sie wydaja ok. co do krzeselka do karmienia to sama mam dylemat. myslalam o drewnianym, ale dziewczyny z innego forum mi odradzily bo niewygodne i nie ma kuleczek i teraz jestem w kropce, bo nie wiem ktore wybrac..... karinella, twoja pociecha juz sama siada????? moja jeszcze nie. podnosi sie ale jeszcze nie moze sama usiasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny Camille mala siada, a moja sasiadka zza plotu jak to widzi )w ogrodku) caly czas skrzeczy ze bedzie miala krzywa miednice, a co ja mam zrobic- zabronic jej i caly czas mnie potrzebuje, a ja naiwna myslalam wczesniej ze nie mam czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×