Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość martitaurus
hej hej witam czy sa na forum matki Polki z Tipton, albo west bromwich???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. zawsze tu taki ruch ;-). jestem w trakcie remoncikow, zaczelam od pokojow dzieci, maluje wymieniam meble itd. a jak u was, tez robicie porzadki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda wynajmujemy dom, ale landlord nie wnika, co robimy. oczywiscie nie zmieniamy struktury domu ahahh, ale malowanie, odswierzenie i zmiana mebli. czesci ruchome zawsze pozostaja nasze ;-) corce robie pokuj na bialo -troche czarnego, czerwonego, fioletu, jednym slowem jasny i kolorowy, ale w granicach rozsadku. synowi robie na zielono i cos w rodzaju foto tapety ze stumilowym lasem, wystarczy tylko szafe dokupic. a sobie zrobie czarno biala z symbolicznymi elementami czerwieni. a na dole sciany w kolorze terakoty i rozjasniajace obrazy z jasnej kanwy, a na kominach szary i wielki obraz z ikei, tzn w drugim pokoju. chce zeby bylo prosto i schludnie. co do ilosci rzeczy, tez robie porzadki czesc sprzedam, czesc oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski!!długoooooo mnie nie było,mam prozbe do was moj ąluś ma 10 mcy,karmiony juz butla zupki je normalnie,czy mozecie mi podac jaki macie jadlospis dla takiego malucha?/nie wiem co mu dawac i jak do jedzenia,ile razy te mleko daje 2-3 razy dziennie,czy to prawidlowo??a co w miedzyczasie dajecie??jejku ile pytan ...pozdrawiam was serdecznie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) magdzior- moj Julek ma praktycznie juz 11 mies:) mleko dostaje 2 x dziennie chociaz ostatnio od jakis 2 tyg przejadlo mu sie modyfikowane i daje mleko z kartonu- robie mu kaszke manna lub platki owsiane. poza tym dostaje zupki- te same co my jemy tylko troche rozgniecione, ziemniaczki, mieso. Do tego owoce- banany, jablka i kazde inne jakie mam w domu. Na taki gorac dobrze zrobic maluchowi tarta marchewke z jablkiem. Jedyny problem jaki ma to z jajkiem- za kazdym razem ma biegunke wiec jak narazie nie podaje mu. Mozesz tez juz dawac chrupki kukuryziane, biszkopciki same lub z kisielem, soczki, kaszki smakowe. Ale dzisiaj gorac:):):) Az milo sobie posiedziec na dworze i sie troszke poopalac🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mada bardzo,zastanawiam sie tylko czy moge mu zabielac zupke smietana?/nie wiedzialam ze mozna juz dawac mleko z kartonu!?/dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodaje troche smietany do zupek i ziemniakow:) Co do mleka w kartonie czy w plastiku - na poczatku ja dawalam male ilosci aby zobaczyc reakcje organizmu- i wszystko bylo ok . Wiec teraz moge gotowac normalne kaszki, platki owsiane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super ja tez sprubuje dzieki mada,a propo julek pewnie juz chodzi??pozdrowienia i buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzior- faktycznie Julek zaczal juz chodzic. Pierwsze kroki zaczal stawiac juz od poczatku lipca ale stabilnie zaczal chodzic od ostatniej niedzieli:) A jak twoj synek. Pewnie tez zaczyna pierwsze kroczki stawiac🌼 Co sie dzieje z reszta mamusiek????Jak wasze pociechy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój alanek puszcza sie, stoi samodzielnie ale nie wie co zrobic dalej haha,mam nadzieje ze wkonu zrobi ten 1szy kroczek.jejku niedawno bylam na porodówce a tu prawie roczek niedlugo pęknie...:)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój alanek sam juz stoi,puszczA sie,ale nie wie co ma zrobic dalej,mam nadzieje ze zrobi ten 1szy kroczek wkoncu!jejku niedawno byłam na porodówce pamietam to jak wczoraj a tu zaraz pęknie roczek...)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny wyrobila juz ktoras moze normalny paszport dla swojej dzidzi??? Ja umowilam sie na spotkanko , odpowiedz dostalam w ciagu kilku godzin:):) 11 sierpnia jade do Manchesteru. Jest jedno ale. Otoz na stronie konsulatu w Londynie jest napisane , ze mozna czekac do 4 mies a tu w Manchester napisali mi w zwrotnym poscie, ze CONAJMNIEJ 4 miesiace:(:( A my mamy jechac na swieta do Polski. Ile czekalyscie na normalny paszport?? Dodam, ze mam juz PESEL dla Julka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Roxelka odezwij sie koniecznie tak czy siak bedziesz musiala przyjezdzac do southend jak bedziesz chciala zrobic jakies wieksze zakupy, a moze ja do tej pory naucze sie w koncu prowadzic ( oby!) polskich sklepow jest kilka w southend , a nawet restauracja, tzw Polanka zmiana krajobrazu spacerow z dzieckiem bedzie w 100% zmiana korzystna wszczepili mi dzisiaj implanon (bolalo jak pobieranie krwi), i nie moge nic podnosic, a mala jak na zlosc chce caly czas na rece,a maz mnie zdradza w Londynie- ehhh, tak zwany pech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada wiesz ze mi w w paszportowym powiedzial, ze nie wyrobi paszportu stalego dla niemowlecia i koniec w zasadzie tak bardzo go nie chcialm bo wyrobilam jej dowod, ale o coc z tym chodzi nie wiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella- ten paszport robia tutaj tylko na 5 lat do 7 roku zycia dziecka. Na 10 lat zrobic mozna jedynie w Polsce. Ale to dziwne, ze tak ci powiedzieli w konsulacie bo oni maja obowiazek zrobic paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzial mi to facet w Polsce , jak zadzwonilam, mala miala wtedy 4,5 miesiaca i on stwierdzil ze za mala jest na staly paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mada744, co do tego paszportu 5-letniego dla Twojego dziecka to obawiam się, że czas oczekiwania jest czasem dłuższym niz 4m-ce. Mam znajomą, która oddała wniosek a po 2 m-cach zadzwonili do niej z konsulatu, ze zdjecie się nie zgadza i procedura idzie od nowa.....ja wyrobilam mojemu synowi paszport 5-letni w PL (oczywiście mialam juz dla niego paszport tymczasowy na 12mcy).Gdy konczyla się waznosc paszportu 12cznego pojechalismy do PL i tam wyrobilismy paszport 5letni- trwalo to 1 miesiąc i kosztowalo ok.30zl (oczywiscie jakby nam sie spieszylo\" to Pani powiedziala,ze jest szansa na expresowe wyorbienie paszpostu). Wniosek zlozylismy w sierpniu a paszport odebralismy w styczniu gdy bylismy ponownie w PL. Karinella - z tego co się orientuję to niemowlę nie dostanie paszportu ani na 5 lat ani na 10 (przynajmniej z konsulatu)a odpowiedź jest prosta. Przepisy mowią, że dziecko moze miec wystawiony paszport gdy masz PESEL i Polski akt urodzenia. Dlatego tez, jezeli nie masz tych dokumentow to konsulat wydaje paszport tymczasowy na 12mcy na podstawie brytyjskiego aktu urodzenia, zebys Ty miala czas pojechac do PL i tam mozesz zrobic tzw.\"umiejscowienie aktu urodzenia\" czyli przepisania z brytyjskiego na polski. I wtedy na tej podstawie czy jetses w PL czy w UK dziecko moze otrzymac paszport 5letni. Dlatego tez powiedzieli Ci ,ze nie wyrobia dziecku paszportu stalego. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy. Ps. za 5 dni ide rodzić......(tzn. mam planowaną cesarkę, ze względu na to ze mój starszy syn przyszedl na ten swiat przez cesarskie ciecie bo byl ulozony posladkowo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziula- dzieki za informacje. Jednak mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze bo chcemy w koncu pojechac na swieta do Polski. Zycze szczesliwego porodu:)❤️:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka333
Hm dobry wieczor nie bardzo wiem od czego zaczac co by mnie nikt nie zjechal ale mam pytanie jestem w UK prawi od roku maz tez mamy juz swoje lata najchetniej wrucilabym do PL ale do czego tam pracy nie mamy bardzo chcelibysmy dzidzie miec i moze nawte aby urodzila sie tutaj.Mam pytanie czy mozecie mi odpowiedziec jak to wszystko wyglada tutaj opieka lekarska w ciazy i dla dziecka porod?? dodam ze oboje z mezem bardzo slabo angielski i nie wiemy czy z tego wzgledu decydowac sie na tak powazna decyzje tutaj nie znajac jezyka?:) Bede wdzieczna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestes pierwsza i ostatnia, co slabo zna jezyk, sa tlumacze, nawet przy porodzie ahha. strasznie duzo pisania. zajrzyj na portal www.mojawyspa.co.uk , na forum, tam jest masa informacji. trzeba poczytac. bo ksiazke mozna o tym pisac. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka333 Tutaj urodzil sie moj pierwszy syn (przez cesarsie ciecie bo byl ulozony posladkowo) i za 4 dni przyjdzie na swiat nasza druga pociecha(plec nieznana, taka mala niespodzianke sobie zorbimy). Z tego wzgledu, ze mialam za pierwszym razem cesarkę i tym rezem tez cesarke nie moge sie wypowiadac na temat opieki podczas normalnego porodu. Co do cesarki to w moim przypadku bylo tak, ze wszyscy latali kolo mnie, opieka dobra. Ale co powinnas wiedziec o opieca podczas ciąży: - w tym kraju jest tylko 2 USG, ok.14tyg i ok.20tyg, jezeli ciąża przebiega prawidlowo to wiecej USG Ci nie zrobią, - ginekologa to chyba raczej przy prawidolowo przebiagającej ciązy też kobiety nie widzą, - \"obowiązkowe\" są spotkania z rejonową midwife( położną) z przychodni...Ona bedzie mierzyc cisnienie, badac Twoj mocz, i wyda skierowanie na badanie krwi ( w moim rejonie są to tylko dwa badani krwi), bedzie odpowiadac na Twoje pytania i dostaniesz mnóstwo ulotek, czasem te ulotki są w języku polskim, - są też spotkania z lekarzem ogólnym w przychodni ( ja mialam takie spotkanie na poczatku ciąży i w 24tyg i to wszystko), - po porodzie bedzie przychodzic do Ciebie połozna tak czesto jak bedziesz tego potrzebowala a potem bedzie Cie odwiedzać health visitor(taka pielegnirka srodowiskowa) ---ale to też zależy w jakim rejonie Anglii mieszkasz Moim zdaniem brak znajomosci jezyka to nie jet gigantyczny problem, ja z doświadcznia nie wiem jak to wygląda ale slyszalam, ze tlumacz bedzie na miejscu jak bedziesz go potrzebowć (tak jak napisala purpurowa rzeka).Z pewnoscia jak zdecydujecie się na ciąże bedziesz musiala przyswoic sobie podstawowe slownictwo ciążowe, ale nawet kobiety, które przyjechaly do UK z podstawowa lub srednia znajomoscią jezyka angielskiego tez musialy nauczyc się podstawowego slownictwa zwiazanego z ciaza bo tego w PL nie uczą,. Jak masz jakies pytania to pytaj, dziewczyny chetnie Ci podpoiwedzą co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxellka - moje gratulacje:)🌼:) Teraz to by sie przydal synek do parki❤️ Zycze duzo zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×