Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość kod pocztowy
Ja noszę pure vision i nie narzekam. To nieprawda, że soczewki muszą być dużym wydatkiem, choć na pewno trochę większym dla astygmatyków. :) Dodam,że nie wyobrażam sobie życia non stop w okularach ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedź. natomiast mam inne pytanie: jakie soczewki byłyby najlepsze jeśli dobrze się czułam w acuve oasys a teraz mam iWear XR Supreme (tyle w VE drogie). czy cibi vision O2 Optix Air byłyby dobrym odpowiednikiem?? dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do malanel Według mnie każde oko inaczej reaguje na soczewkę i jeden może być zadowolony z takich drugi z innych. Skoro Oasys były OK to ja bym przy nich został, nosze je już długo, a trochę już wypróbowałem na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seczewiczkaIczka chyba
hej wczoraj tu plakalam nad bolem,lzawieniem od soczewek dzis mam 8,6/ albo 7 bodajze i jest ciut lepiej tylko prawe oko mnie piecze ale moze dlatego ze je zmasakrowalam,no nie jeszcze nie potrrafie tak zwinnie zaklad soczewek pyanie, czy moge sobie do oka wkroplic plyn do soczewek? mam opti free exspress? bo ogolnie mam zespol suchego oka, a czuje przy mruganiu tarcie nie mam innego teraz plynu- nic mi nie bedzie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko spoko, nauczysz się. I ja miałam problem z przyzwyczajeniem się do zakładanie ciała obcego do mojego oka. Naj[ierw sobie tego w ogóle nie wyobrazałam, ale z zcasem potzreba komfortu wzięła górę. Ostatnio zmieniłam kontakty na Acuvue Oasys. Kupiłam dwa opakowania w szkla.com i dostałam torbę gratis. Takie dbanie o klientów rozumiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam kilka pytań do weteranów soczewkowych dobór firmy, to pewnie osobiste umiłowania do zdobyte przez lata, miesiące korzystania z soczewki niemniej chciałam zapytać- bo dopiero zaczynam nosić, jakie będą najlepsze dla kogoś zupelnie nie wprawionego w zakładaniu ich, siedzącego baaaardzo długo przed komputerem, nie drogie. ? jakieś sugestie? będe wdzięczna bardzo za jakieś rady, bo zawsze się bałam tego majstrowania przy oku,ale teraz po jednym -dziś-dniu chodzenia w soczewkach stwierdzam że chce zamienić te binokle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziłabym zacząć od acuvue oasis bo są przystosowane do siedzenia przy komputerze, nosiłam je przez cztery miesiące i sprawowały się naprawdę bardzo dobrze. na allegro opakowanie 6 sztuk dostaniesz w cenie 54-60 pln. para wystarcza na dwa tygodnie. a ja przerzuciłam się w tej chwili na iWear XR Supreme bo miały być bardziej ekonomiczne niż acuvue oasys. niby teoretycznie jest. narazie oko przyzwyczaja mi się. zauwazyłam że są bardziej jakby sztywne i trudniej się je zdejmuje z oka niż acuvue. nie wiem czy to tylko złudzenie, czy rzeczywiście tak jest i oko przestawia się dopiero na te nowe. dodam że noszę je ok. 12 godzin dziennie. pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skyboy
Polecam NAJLEPSZE według mnie:) firmy CIBA VISION AIR OPTIX AQUA na Allegro 6szt dostaniesz za 47-48złotych. Ps.to są soczewki o klase wyżej od innych - taka jest prawda. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak skończą mi się te moje to przerzucę się na soczewki ciba vision :) ale to dopiero za pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam dobre zdanie o ciba visions - ogólnie. Na pewno między mini a bauschami jest spora różnica. Jak dla mnie bardziej komfortowe. Z bauschami miałam ten problem, że czasami jak je zdejmowałam to mi się sklejały i trzeba było bardzo delikatnie je rozklejać, bo inaczej mogły się rozerwać :/ A z tymi co mam teraz nie ma żadnego problemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta00
Mam problem i proszę Was o poradę! Noszę okulary od 2 klasy szkoły podstawowej. Obecnie moja wada wynosi ok -5 dioptrii. To sporo, a niestety stale się powiększa. Moje szkła już w tej chwili są grube, oczy bardzo pomniejszone i pomimo, ze już zaczynam gorzej widzieć boje się iść do okulisty po nowe (jeszcze grubsze) szkła. @ razy próbowałam nosić soczewki kontaktowe. Raz gdy miałam ok 13 lat i drugi raz ok rok temu, gdy miałam 17. Niestety w obu przypadkach po 2 tyg szkła odstawiałam na półeczkę, by nigdy więcej ich już nie założyć i po kolejnych 2 tyg wyrzucić ko śmieci. Czułam stałe kłucie w oczach, czułam jak mnie uwierają, gniotą, kłują pod powieką. Krople nie pomagały, był to okropny dyskomfort i nie mogłam w nich wytrzymać. Boje sie coraz grubszych szkieł, które mnie dosłownie szpecą, na operacje mam odłożone pieniądze, ale jestem jeszcze za młoda. Powiedzcie, czy warto spróbować soczewek jeszcze raz? Czy możliwe, ze po prostu powinnam zamówić soczewki z innej firmy, czy to moje oczy po prostu sie nie nadają do używania soczewek? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. na Twoim miejscu wybrałabym się do dobrego optometrysty i jeszcze raz spróbowałabym z soczewkami. Ja nosiłam okulary przez 3 lata i po zamianie ich na soczewki nie mogę wprost wyjść ze zdumienia jak ułatwia to życie. Ja miałam dobierane soczewki w salonie Vission Express i choć niektórzy narzekają na niego, ja nie mogę powiedzieć złego słowa (oprócz cen jakie mają, ale to inna sprawa). Noszę soczewki już pół roku i nic się nie dzieje. A technologia cały czas jest ulepszana. Pamiętasz jak nazywały się Twoje pierwsze soczewki?? Ja miałam acuvue oasys i są dobre. Także powodzenia życzę! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jersey1221
ja nosiłam okulary blisko 10 lat; przypadek a właściwie wypadek sprawił że musiałam załozyć soczewki; zbite okulary bez których prawie nic nie widziałam, a przecież trzeba było na drugi dzień jakoś funkcjonować..... soczewki nosze prawie od roku i nie wyobrażam sobie życia bez nich! no nie było by prawda gdybym nie napisała że nie miałam żadnych problemów. początkowo dużo trudnośco sprawiało mi zakładanie soczewek! to była masakra! wstawałam o godzinę wczesniej do pracy aby je załozyć. cierpliwość się opłaciła bo teraz 2 sekundy jedno oko. noszę soczewki z jonhsonna jednodniowe ACUVUE (jak dotąd najlepsze i najbardziej nowoczesne). INNYCH MOJE OCZY NIE PRZYJĘŁY. nosząc 2-tygodniowki, czułam piasek pod powiekami, mimo dbania o nie i pielegnację w płynie na drugi, trzeci i kolejne dni czułam "ciało obce" w oku.... było to strasznie niekomfortowe dlatego zdecydowałam się na jednodniowe, zakładam rano, wyrzucam wieczorem, wytrzymuje w nich nawet 12-14 godzin ale używam od czasu do czasu wtedy kropli nawilżających oczy. poza tym mam bardzo mocną alergię wiosną i latem, dlatego higiena oczu jest u mnie bardzo wskazana; nieraz zdarzyło się że oczy puchły, łzawiły, wtedy niestety musiałam zakładać oklulary Dlatego na twoim miejscu próbowałabym do skutku. Moje okulary tez robiły sie coraz grubsze, prawie - 4. w soczewkach czuje sie bardzo atrakcyjną kobietą, mogę umalować się w dowolny sposób, wkońcu widać moje oczy :-) zdaję sobie sprawę że jestem w troche gorszej sytuacji niż inni co nosza soczewki, bo gdy alergia daje o sobie znać, niestety soczewki muszę wyciagać; w gorące dni wiem że muszę mieć zawsze w torebce zwykłe okulary tak na wszelki wypadek; krople do oczu też są zawsze pod ręką. ale na prawdę warto! Aha i co do ceny... no niestety dużo kasy wydaje miesiecznie bo 160 zł. Wadę na obydwu oczach mam identyczną; opakowanie starcza mi na 2 tygodnie i kosztuje 80 zł. Mimo to oszczedzam na innych rzeczach a soczewki kupuje. Życzę powodzenia, zobaczysz że świat w soczewkach jest o wiele lepszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acuvue Oasys
Zaczęłam nosić soczewki chyba z 2 miesiące temu. okulistka przepisała mi Acuvue Oasys, nie było żadnych problemów z zakładaniem, nawet gdy zakładałam je pierwszy raz zajęło mi to sekundę. Lecz po jakimś czasie soczewka mi się rozerwała :| bardzo się zdenerwowałam, strasznie nie lubię nosić okularów. Nie miałam nawet długich paznokci.. . Soczewka drażniła mnie, więc ją zdjęłam i zauważyłam, ze jest rozerwana. Następną parę soczewek tej samej firmy kupiłam u innego optyka i też rozerwała mi się po jakimś czasie.. nie wiem zupełnie dlaczego. Może po prostu okulistka źle dobrała soczewki do mojego oka?; > Bo tak chyba też się zdarza. Chcę kupić znowu soczewki, ale jakie? Kupić tej samej firmy czy zmienić? Jak tak to jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek15001
Witam, ja mam 16 lat i chcialbym nosic soczewki. Okulary nosze od dziecka, Mam duza wade wzroku, w jednym oku ok. 5, w drugim duzo wiecej. Patrze praktycznie tylko lewym okiem, z prawym przyzwyczailem sie, ze nie widze nim dobrze. Czy moge wiec sprawic sobie soczewki? I czy jesli pojde do lekarza w poniedzialek, to da rade, bym soczewki mial jeszcze przed koncem wakacji? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do Acuvue Oasys Jeśli po zakupie soczewki nie były naderwane i obchodzisz się z nimi jak należy to nie powinny się rozrywać. Może je ściskasz palcami podczas ściągania, tym bardziej jak pod wieczór masz suche oczy to mogą się przy tym sklejać, jakaś przyczyna musi być. do maciek15001 Jeśli pójdziesz na badania i nie będzie żadnych przeciwwskazań co do noszenia soczewek i będziesz miał pieniądze na soczewki to spkojnie zdążysz nabyć je przed końcem wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek15001
Jeszcze jedno pytanie, tym razem niezwiazane z tematem, ale tutaj wypowiada sie duzo osob, ktore wiedza, co pisza. :) Tak wiec moje pytanie jest nastepujace - patrze praktycznie tylko jednym okiem i gdy probuje dobrze obejrzec jakis oddalony obiekt, to te slabsze oko ucieka mi na zewnatrz - mozna jakos to zlikwidowac? I jaki to jest rodzaj zeza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jersey1221
do animatorki 20 to zależy.... mogą być tygodniowe ale to znaczy że codziennie wieczorem wkładasz je do pojemnika z płynem na noc, i zakładasz tę sama parę przez tydzień taka sama zasada co do 2-tygodniowych i do miesiecznych; chodzi tu o to że ważne przez tydzien, miesiac, 2 tygodnie od otwarcia i przez taki okres czasu je nosisz a codziennie na noc moczysz w płynie a nowość z którą się spotkałam to soczewki miesieczne w ktorych mozna spac i nosic przez miesiac bez wyciągania i płukania w płynie.... dla mnie to jednak mit bo takie byly moje pierwsze soczewki i wytrzymałam w nich 15 dni bez wyciagania na noc!!!! więc i tak dużo! ale po tygodniu czułam dyskomfort, miałam ochotę przepłukać je w płynie, soczewka podczas snu na pewno się przesuwała, a że nie umiałam ich wtedy zakładać ani wyciągać męczyłam się ale byłam twarda i nie wyjmowałam. 15-ego dnia wyciagnęłam i wyrzuciłam, oczy miałam podrażnione i czułam że proszą o powietrze (mimo że soczewki z bardzo dobrej powłoki wykonane). Jednak wydaje mi się to naturalne, że oko chciało powietrza a soczewki wręcz prosiły się o przepłukanie! jednak nie polecam ich osobom które mają wrazliwe oczy, dodam że dla osób które bardzo przestrzegaja higieny oczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam pytanie o płyn
Do tej pory stosowałam płyn B&L Renu, niestety dowiedziałam się że póki co nie jest w produkcji i mogę znaleźc albo sklep który ma zapas albo zmienić na inny. B&L stosowałam jeszcze wtedy gdy używałam soflensów jako soczewek, gdy zmieniłam je na J&J to przy nim zostałam. Teraz zastanawiam się nad kupnem płynu Opti Free Replenish. Co o nim sądzicie? A może Express lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Billy Jean1
Witam! Mam 17 lat. Okulary zaczęłam nosić od 2 klasy szkoły podstawowej. Obecnie mam -6 dioptrii. Od dawna chcę nosić soczewki. Gdy wspomniałam o tym mojej okulistce prychnęła coś pod nosem i powiedziała że ona też by chciała wiele rzeczy. Inna "specjalistka" mówiła,że soczewki można zacząć nosić dopiero gdy wada przestanie się rozwijać czyli w wieku 21 lat. Nie rozumiem jaki związek ma rozwijanie wady do soczewek,przecież służą do tego samego co okulary. Pytanie czy w tym wieku rzeczywiście nie mogę używać soczewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadro gwoździ
jakaś dziwna ta twoja okulistka... Soczewki noszą przecież dzieci i nic się nie dzieje. Nie ma ograniczeń wiekowych. Idź do dobrego okulisty / optometrysty i poproś o dobranie soczewek. To czy wada się rozwija, czy się zatrzymała, też nie ma żadnego znaczenia. Jeśli pogorszy ci się wzrok, po prostu zmienisz soczewki na mocniejsze, i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadro gwoździ
btw, noszę soczewki od 7 lat, żeby nie było, że teoretyk się wypowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna po slubie juz ;)
popieram wypowiedz skyboy, Air Optix Ciba Vision - to sa rewelacyjne soczewki :) mi polecila je moja kolezanka z pracy :) ona ma bardzo wrazliwe oczy :) plus siedzimy w klimatyzowanym biurze przez 9 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu :) na poczatku balam sie zakladac soczewki :) ale na szczescie szybko sie nauczylam :) swietne sa!!! po 12 godzinach dziennie przy kompie oko mi nie wsycha !!! siedze przy kompie i w pracy i w domu :) soczewek nie czuje w oku :) sa naprawde dobre :) szczerze polecam dla osob, ktore nie wyobrazaja sobie, ze moga sobie cos wlozyc do oka ;)) te sa naprawde rewelacyjne :) nosze juz 2 lata i ani mysle zeby inne wyprobowac :) bo widze, jakie moi znajomi maja problemy z B&L albo J&J ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co osoba to inna reakcja
bo ja stosowałam na samym początku B&L i problemów nie miałam żadnych. A zaczęłam nosić w wieku 16 lat i wada dzięki temu prawdopodobnie się zahamowała. To tak odnośnie wieku 21 lat itd wtedy to się robi ale zabieg zmniejszenia wady. Co do Air optix ja je nie mile wspominam, strasznie źle mi się układały na oczach. Za to teraz używam J&J i jestem zachwycona. Koleżanka z kolei używała B&L soflensy tak jak ja, później Air Optix, póxniej J&J i z żadnych zadowolona nie była. DOpiero jak wróciła do B&L ale pure vision to jest zadowolona w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do co osoba to inna reakcja PureVision są bardzo grube, ale każdy ma swoje wypraktykowane czy ulubione, więc nie ma co tutaj przekonywać innych, które są najlepsze... A co do zahamowania wady poprzez używanie soczewek to raczej druga część tematu pasuje do niej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co osoba to inna reakcja
Oczywiście, że nie ma co przekonywać do danych soczewek, dlatego napisałam przykład swój i koleżanki. Ona też pure vision się obawiała bo naczytała sie w internecie że sa twarde itd a jednak się sprawdziły lepiej niż wszystkie polecane J&J i air optix. Co do zahamowania wady, u mnie się to sprawdziło, wada przez dwa lata mi leciała, co poszłam do okulisty było gorzej, a w momencie założenia pierwszej pary wada pogłębiła się jedynie o ćwiartkę po dwóch latach, więc różnica była znaczna. Mógł to byc zbieg okoliczności, ale nie wierzę, że gdy przez dwa lata z rzędu wada pogłębiała się o dioptrie, to nagle sama się zatrzymała akurat gdy zaczęłam stosować soczewki. Soczewki nosze już od 8 lat i przez ten czas wada pogłębiła się jedynie o 0,75 dioptrii. Teraz to już kwestia wieku, ale wcześniej raczej soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzieeee
Hej wszystkim. Nie chciało mi się czytać wszystkich postów, chciałam zapytać, gdzie kupujecie te soczewki? Bo ja nie mam za dużego wyboru, ewentualnie mogłabym pojechać gdzieś i kupić, ale nie wiem gdzie najlepiej no i żeby było tanio (tylko pod takim warunkiem rodzice sie zgodzili na soczewki) :P zastanawiałam się nad kupnem w internecie, ale nie wiem dokładnie jaką mam wadę i nie wiem gdzie mogę to sprawdzić :P czy mogę iść normalnie do okulisty i on mi podałby te dane? :P Pomóżcie, bo niedługo szkoła, wiec musze je kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pierwszą wizytę
musisz iśc do okulisty i to takiego który ma warunki do doboru soczewek - w przychodni tego raczej nie załatwisz i musisz iśc do okulisty przy salonie optycznym albo w jakimś prywatnym gabinecie. On dobierze Ci soczewki i moc, oraz nauczy pielęgnować i ściagac i zdejmować soczewki. Jak już Co dobierze to kolejne pary możesz kupowac na allegro lub w sklepach typu szkła.com Pamietaj że soczewki to jednak spory wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Najlepiej udać się do optometrysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×