Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jhygfdsa

Przycinanie drzew - prosze o rade....

Polecane posty

Witajcie, sytuacja jest nastepujaca;) Mam na dzialce kika drzew - ok pietnastoletnich, od ok 8 lat nie byly przycinane. Galezie rosna glownie w gore, ale takze na boki. Kupilam wczoraj w Obi taka dluga pile na wysiegniku i chcialabym troche przyciac te drzewa. Nie mam jednak pojecia jak sie do tego zabrac. Moze ktos z Was zna sie na przycinaniu drzewek i moglby mi udzielic praktycznych rad? pozdro[cześć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIS
A JAKIE MASZ TO DRZEWKO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwagaaaa
Jeśli to klony to teraz nie można ciąć bo będzie się lał z nich sok strumieniami. A tak ogólnie to tnij jak chcesz- z tym, ze grubsze gałęzie lepiej zabezpieczyć po obcięciu- nawet zwykłą farbą ojelną- by się grzyb nie wdał i inna zaraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejnsztajn
Najlepiej ciac na dole tuz przy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
oh, Albercie! Przesadziłeś z tym racjonalizmem! Słuchaj! Rozumiem, że chodzi o drzewka owocowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jak najbardziej, chodzilo mi o drzewka owocowe. Dwie papierowki i kilka sliwek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
Margit, strasznie Cie przepraszam... przegapiłam!!!!! Zaczekaj z tą piła!!!! Jeśli chodzi o te tzw. WILKI ( to są te pionowe pędy) - musisz je wyciąć na gładko przy konarze. Co by Ci tu jeszcze tak na gorąco.... generalnie wycina się to, co się krzyżuje, rośnie w dół, lub ewent. jest uszkodzone. Trzeba wpuścić światło do wnętrza korony... Ten temat to rzeka... a może sięgniesz do literatury fachowej? Takie ostre rżnięcie może się zakonczyć klęską.... i powidełek po prostu nie będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co. W tym roku spodziewamy sie wysypu sliwek...szkoda by bylo gdyby ich nie bylo;) Ale chodzi o to, ze drzewka nie byly ciete od ok 8 lat. Czy te grube konary ktore rosna w gore moge tez przyciac? Rozumiem ze czesc grubych moge, bo jak inaczej wpuscic swiatlo do korony? Hmmm? Zobacze jeszcze jak to jutro bedzie wygladac, moze poczekam... pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmerka63
Te które rosną TAK ZDECYDOWANIE do góry - i odchodzą od konaru poziomego. Ciężko to tak wytłumaczyć... Gdzie masz ten ogródek? To może wpadnę? Koronę trzeba obniżyć, jeśli niebotycznie wysoka. Jest taki mądry sadownik z SGGW - specjalista od cięcia - Augustyn Mika się nazywa. Napisał kilka bardzo przystępnych ksi.ążek na ten temat - nawet z rysunkami, i na czerwono zaznaczył co do wyr żnięcia. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku przytnij tylko wilki (te proste-pionowe ) i zasmaruj farbą ogrodniczą Funaben, w następnych dopiero można drzewko doprowadzać do jako takiego stanu -ale pamiętaj,nie na raz. Ja oprócz cięcia stosuję jeszcze naginanie gałązek,jeśli nie idzie zbyt pionowo i jest elastyczna-zaczepiam o inne gałęzie,wieszam specjalnie zrobione małe cieżarki z betonu,lub można też podgiąć gałązkę sznurkiem z ciężarkiem,lub śledzikiem do ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Twoim miejscu bym zatrudnil specjalistyczna ekipe, ktora sie tym zajmie. Moze www.agroserwis.pro/ ? Nie ukrywam, iz wykonali kawal dobrej roboty przy pielegnacji moich drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko firmy i firmy, czasem lepiej poprosić męża i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jeżeli drzewa nie są aż takie wysokie to można to całkiem bezpiecznie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie nie dbać o drzewa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy, na co dzień zajmującą się pielęgnacją drzew. Tak się składa, że z pomocą http://agroserwis.pro/ mój ogród ponownie nabrał blasku! Zajęli się podcinką, stare drzewa zaś w zupełności wycięli. Zdecydowanie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×