Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Mada744
karina82- przy tych dochodach napewno dostaniecie jakies dodatki z taxu np Working Tax Credit akurat teraz konczy sie rok podatkowy to warto podejsc do taxu lub Job Center i wypelnic odpowiedni druk i czekac na decyzje- to trwalo ok 3 mies w moim przypdku. Kilka stron wczesniej pisalysmy co i komu sie nalezy wiec warto poczytac. A co do badan to pierwszy scan powinnas miec ok 12-14 tyg no i badania krwi, do tego mozesz zdecydowac sie na badania prenatalne np tripple test- ja go mialam w 17 tyg- ale tez sa inne do wyboru. drugi scan jest 20-21 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
loboszek - to co napisalas to by bylo naprawde niesamowite. Praktycznie dzidzia by byla miesiac wczesniej ale na scanie na pewno wszystko ci powiedza odnosnie przyblizonego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka12
Witam wszystkie Was bardzo serdecznie! Mam do Was pytanie i bardzo ale to bardzo proszę o odpowiedź. Mieszkam w Anglii, od jakiegos czasu staram sie z mężem o dziecko. Gdy byłam w Polsce zrobiłam sobie badanie prolaktyny i okazało się, że jest ona za wysoka. Dostałam bromergon i przyjmuje już go prawie 3 miesiące. W Polsce będę dopiero za 3 miesiące. I teraz pytanie. Czy jesli pójde do tutejszej przychodni to czy zrobia mi badanie na wyniki PRL?? Bardzo mi zależy. Ale kompletnie nie wiem jak mam o to poprosić i czy w ogóle oni zechcą mi to badanie wykonać. Czy któras z Wasm mogłaby mi pomóc?? Jak o to zapytać? Bardzo prosze odpiszcie na moje pytanie, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
do prolaktynki 12 na pewno jestem pewna ze tu ci pomoga ja tez mialam wysoka prolaktyne 3 krotnie i skierowali mnie na powtorne badania za jakies kilka dni i sie na szcze scie zmniejszylo idz na pewno ci pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
czy ktos moze mi jeszcze odpowiedziec kiedy moge zalatwiac te wszystkie benefity dopiero po urodzeniu czy wczesniej .bo jesli po urodzeniu to jak dostac to becikowe?kiedy house benefit kiedy working tax credit dla meza i child tax credit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
dzieki laboszek a prosze powiedz mi jeszcze ten working tax credit moge teraz na siebie i na meza jesli jeszcze pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
boze ale ja ciagle pytam jeszcze jedno wazne pytanko czy musze dluzej mieszkac w tym mieszklaniu zeby wziac te benefity na dom?bo chcemy wzic dopiero teraz dom dla siebie i cekacv tam na dzidzie.i jak jest lepiej brac wiekszy dom czy wystarczy 1bed house?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka12
karina82 Dziekuję Ci za odpowiedź. Bardzo się cieszę, że jest taka możliwość :) A mogłabyś mi jeszcze napisać co mam im powiedzieć?? Czy oni wezmą pod uwagę mój polski wynik?? I czy zapłacę za badanie?? Przepraszam że tak zawracam Ci głowę ale nie byłam tu jeszcze nigdy u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Dziewczyny dziękuję Wam za słowa otuchy i porady, uwierzcie, że jakoś lepiej poczułam się czytając to co mi napisałyście. Na razie sprawa będzie powoli posuwała się do przodu, ale jak tylko coś będę wiedziała to dam Wam znać. W tej chwili zasięgam języka tu i ówdzie i dopiero wtedy będę próbowała coś załatwiać. Jeszcze raz Wam dziękuję - jesteście baaardzo kochane 🌼 laboszek - a to Ci nowina :) byłoby super - chociaż jedna z września :) Z niecierpliwością czekam na wieści po USG. Karina82 witaj 🌼 prolaktynka12 - przykro mi ale ja Ci nie umiem podpowiedzieć. Pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Karina82!!! Jak juz dostaniesz working tax credit to po 21 tyg. ciazy mozesz zlozyc o child tax credit moja kolezanak bierze go a jest jeszcze w ciazy!musisz tylko sie dopytac w REVENUE jak to dokladnie trzeba zrobic ale mozna jeszcze jak jestes w ciazy!!!co waze jak nie bedziesz miala CHTC nie dostsniesz SURE MATERNITY GRAND(500 funtow za urodzenie dziecka) DZIEWCZYNY!!! Gawit jest w Polsc wiec dlatego jej nie ma-nie pamietam do kiedy ma byc??!! SZTEFKA jeszcze w szpitalu-narazie bez zmian czyli nie za dobrze jutro ma wyniki oby byla poprawa bo wszyscy na MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII sie za nia modla i wierza ze bedzie dobrze!!! Myslcie i Wy pozytywnie jak zjednoczymy sily to przegonimy te wredna chorobe!!! Pozdrawiam milej nocki!!! www.jeremis.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Mada 744!!! Idz do lekarza z tym kaszlem bo to nie zarty!!! SZTEFKA TEZ KASZLALA I CO-NIKT SIE NIE SPODZIEWAL TAKIEGO FINALU??BIEDNA SIE TERAZ MECZY I DENERWUJE BO JAKIES WREDNE CHOROBSKO JA DOPADLO I NIE MOZE OLUSIA PRZYTULAC:(( Pozdraiwam!!! DBAJCIE DZIEWCZYNY O SIEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OSZCZEDZAJCIE SIE ILE SIE DA-to dla Waszego dobra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uluś CHTC to jest child tax credit?? Też nie wiedziałam że można już w ciąży brać. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne co piszecie o CHTC. Mam formularz i trzeba tam wpisac imie, date urodzenia, plec i zalaczyc birth certificate. Pierwsze slysze, zeby mozna bylo zaczac brac zanim dziecko sie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Laboszek, głowa do góry, widocznie tak miało być. Jak sama napisałaś przynajmniej się tobą expresowo zajęli - badania itd. A dzidzia czy wrześniowa, czy październikowa - będzie zdrowa i cudowna :) Buziaki serdeczne dla Ciebie i dbaj o siebie. Wypoczywaj w Polsce i nie objadaj się za bardzo na święta ;) Wesołego Alleluja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Laboszek, milego urlopu zycze (pewnie w Polsce prawdziwa wiosna, a tu tylko mrzy i pada). Dziewczyny, pierwsze slysze, zeby mozna bylo brac dodatek na dziecko, ktorego w pewnym sensie jeszcze nie ma... Czy to nie jest jakas pomylka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Moje drogie!!! ja to uslyszalam od mojej kolezanki(ona powiedziala mi ze bierze juz teraz i ze mnie to ominelo bo nie wiedzialam)bo ja mam CHILD TAX CREDIT dopiero od momentu urodzenia Jeremiego i jak Wy tak piszecie ze to nirmozliwe to moze ona mnie w balona robi???? Zapytam sie jej dokladnie jak rto trzeba zrobic i jak wypelnic doklumenty na nieurodzone dziecko i Wam napisze!!! Pozdrawiam i zycz milego dnia!!! Trzymajcie kciuki za SZTEFKE-zeby nie byl zlosliwy ten guz w plucu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
hej dziewczyny! weszlam na matki polki i dokladnie poczytalam co ze sztefka! za godzine ma miec wynik czy guz jest zlosliwy czy nie, oby nie trzymajmy kciuki! A TY SZTEFKA-nie poddawaj sie my tu wszystkie jestesmy z toba, i leboko wierzymy ze wszystko bedzie w porzadku! nie zalmuj sie ! JESTESMY Z TOBA!!!!!!!!!!😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
loboszek- dzieki za zyczenia. Tobie tez skladam, aby swieta byly rodzinne i cieplutkie no i bardzo mokrego Dyngusa oczywiscie. Ja sie dzis czuje bardzo zle. Godz temu mialam prawie 38 st.goraczki, kaszle jak prawdziwy gruzlik ale ten kaszel jest strasznie suchy wiec zaraz jak Ole zaprowadze do przedszkola ide zarejestrowac sie na wizyte taka z naglego przypadku bo na normalna bym musiala czekac ok tygodnia. Powiem , ze jestem w ciazy i musza mnie dzisiaj przyjac. Do tego przez ten kaszel to az mnie w nocy brzuch bolal ale to nie bylo nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
sztefka- bedzie dobrze, zobaczysz ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Mada, jak masz goraczke to naprawde powinnas sie skonsultowac z lekarzem. Jak powiesz, ze to nagly przypadek, to jestem pewna ze Cie przyjama. Lepiej dmuchac na zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZTEFKA - my wszystkie jesteśmy z Tobą i wierzymy, że wszystko będzie dobrze! Trzymaj się kochana 🌼 Mada koniecznie idź do lekarza bo to brzmi nieciekawie, a Ty się biedulko tylko męczysz. Buziaki dla wszystkich chorowitek i dla tych zdrowych oczywiście też 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Dziewczyny, Sztefka wychodzi do domu!!!! Wynik w 90% negatywny!!!! Czeka ja jeszcze operacja, ale na pewno wszystko bedzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Mam wizyte u lekarza na 17ta. powiedzialam , ze jestem w ciazy i mam goraczke i bez problemu mnie zapisali. Sztefka- tak sie ciesze, ze jest w porzadku. W koncu idziesz do domu do swojego szkrabka i to jest najwazniejsze. 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla SZTEFKi napewno wszystko bedzie juz dobrze..... jakos sie nam ta wiosna nie zaczela kolorowo ale napewno jakos to bedzie TRYMAMY MOCNO KCIUKI!!!! a co do tych tax credit\'ow to nie da sie ich wziac przed urodzeniem dziecka bylam dzisiaj pytac w revenue :/ klapa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
to skoro nie mozna brac benefitow przed urodzeniem dziecka to w jaki sposob dostaje sie to becikowe.przeciez trzeba miec juz jakis benefit zeby go dostac ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
a prolaktynko 12 jesli bedziesz dzis na forum to radze ci isc poprostu do swojej przychodni i powiedziec ze masz podwyzszona prolaktyne bo robilas badania w polsce i chcesz zrobic powtorne zeby sprawdzic czy jest poprawa o lekach tez mozesz powiedziec a norma prolaktyny jest inna w polsce i anglii ale oni maja normy wypisane na wyniku badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos wam sie juz calkiem pomieszalo. Odsylam do odpowiednich stron internetowych. Juz nawet na niejednym forum po polsku mozna to znalezc, jezeli nie wystarcza wyjasnienia na angielskich stronach. Zeby dostac jednorazowy Sure Start Grand trzeba miec - cytuje Jobcentre: You must be receiving: * Income Support * income-based Jobseeker\'s Allowance * Child Tax Credit at a rate higher than the family element * extra Working Tax Credit relating to a disability, or * Pension Credit. ... A TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z DZIECKIEM, KTORE MA SIE NARODZIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
czesc,jestem nowa ale moze sie na cos przydam.zeby dostac Sure Maternity GRant nalezy otrzymywac jeden z benefitow ktory wymienila flowerska.CHTC nie mozna otrzymac przed narodzeniem dziecka,ale dopiero po,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka12
karina82 Bardzo dziekuje za pomoc, zrobie tak jak napisałaś. dziekuje i zycze wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×