Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość P o P i E r A m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiii..............
hey. ja 3 miesiace temu poznalam TURKA przez internet. Bardzo sie polubilysmy, wydaje mi sie, ze jest dobrym czlowike .. ale tylko wydaje mi sie. Chce przyleciec do mnie do Polski... wiąże ze mna swoja przyszlosc... a ja nie wiem co robic, bo CHYBA zalezy mi na nim ..ale cholernie sie boje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Religia i obyczaje rozdzielą :( Po co sobie tak bardzo utrudniać życie? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienka_Sw
Nie zyje na tym swiecie za dlugo ale ze wszystkich nacji jakie poznalam to ta jest najgorsza-obrzydza mnie poprostu-turasy to oblechy i brudasy-kijem od miotly bym nie tknela-feeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalal
Moja historia z turkiem: 2 lata temu wyjechalam do anglii. Juz czwartego dnia pozniej poznalam tam turka. Podobno od poczatku bardzo mu sie spodobalam. Ja natomiast podeszlam do tej znajomosci z dystansem poniewaz w mojej glowie bylo zakodowane ze ''turek'' to facet z ktorym nie mozna wiazac zadnych planow na przyszlosc. Zbyt duze sa roznice kulturowe itd. Spotykalam sie z nim jednak i musze powiedziec ze bylo milo. Byl calkowicie europejski. Po 4 miesiacach pobytu w anglii musialam wrocic do polski skonczyc szkole. Nie bylo mnie 6 miesiecy. Przez caly ten okres on dzwonil conajmniej 4 razy w tygodniu. Na poczatku bylam milo zaskoczona ze on dalej chce to ciagnac i ze tak sie interesuje. Po pewnym czasie jednak cos mi sie odwidzialo. Mowilam ze nie chce zeby juz dzwonil i nie chce mi sie z nim gadac. Wiedzial jednak ze wracam do anglii i nie dawal za wygrana. Walczyl 3 miesiace o to zebym zmienila zdanie i zebysmy byli razem. Gdy wrocilam nadal wydzwanial i chcial sie spotykac. I tak krok po kroczku zaczelam zmieniac swoje zdanie. On robil wszystko zebym byla szczesliwa. Ja natast traktowalam go jak psa. Moi znajomi byli po prostu zszokowani ze ktos moze dawac tak soba pomiatac i godzic sie na wszystko bez mrugniecia okiem. Mowil mi czasem ze bardzo bardzo go boli jak ponizam go przy jego kolegach turkach albo wyrazam swoje opinie o religii muzulmanskiej cytat ''te z hustami na glowie to dziwki''. Kazdy czlowiek jednak ma swoj limit. Pewnego dnia zdenerwowal mnie jakas glupota. Zupelnie nie wiem dlaczego zaczelam go szarpac i drapac. On tylko sie zaslanial i probowal mnie uspokoic na koncu chyba juz nie mial sily ze mna walczyc i po prostu wyszedl. Mimo wszystko nastepnego dnia przyszedl mnie przeprosic! I tak bylo za kazdym razem. Ja zrobilam cos zlego a on mnie przepraszal. Po tej jednak klotni zauwazylam ze zrobil sie jakis chlodny w stosunku do mnie. Przestal mi mowic ze mnie kocha, zaczal coraz czesciej spotykac swoich kolegow turkow itd. Wtedy poczulam ze cos trace. I gdy zaczelam sie starac on nagle stwierdzil ze nie chce takiego zwiazku. Mowilam mu ze sie zmienie i ze wszystko juz bedzie inaczej. On jednak powiedzial ze nie chce ryzykowac bo zrobilam mu zbyt duzo krzywdyi ze w to nie wiezy. Bylam zalamana. Pisalam smsy, przepraszalam. Nic nie pomoglo. Wiem ze to juz koniec. Mysle ze dobrze ze sie to skonczylo. Tak jak mowilam nie mielibysmy wspolnej przyszlosci.Wiedzialam ze on pragnie aby jego dzieci byly wiary muzulmanskiej, bo kazdy turek tego chce. Wiedzialam ze on kocha slonce i za 5,10 lub 20 lat pragnal by wrocic do kraju. Ja natomaist ciagnelabym do polski. Gdy z nim rozmawialam powiedzial ze zawsze wiezyl w to ze zmienie swoje poglady i byc moze przekonam sie do jego wiary. Niestety ja nigdy bym tego nie zrobila. Po tym wszystkim wiem ze turcy (przynajmniej nie wszyscy) nie sa zlymi ludzmi. Poznalam przeciez jego kolegow i malzenstwa anglo-tureckie. Stwierdzam jedno:aby zdecydowac sie na przyszlosc z turkiem naprawde nalezy go najpierw dobrze poznac. Odwiedzic jego kraj, zobaczyc kulture i przedewszystkim poznac jego rodzine. Na tej podstawie rozwazyc za i przeciw. Uwiezcie mi ze roznice sa duze i nie kazdemu moga odpowiadac. Mozna byc wiec niemile zaskoczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrok
wczoraj podali w wiadomosciach wyrok wydany na polska suke i tureckiego skurw.....a,rok temu ta polska szmata i turecki ciul pobili corke i podrzucili do szpitalnej toalety,mala Karolinka zmarla ,bo jej obrazenia byly za wielkie i nie przezyla,bo ta szmata z tym skurwielem ja tak mocno pobili.Rok temu zostali skazani :ona na 5 lat wiezienia on na 8 lat.Wczoraj oglosili,ze sad wyrok zmienil,bo byl za lagodny,ta nikczemna matka i turek,kochasie dostali kare do zywocia w pierdlu i niech tam zdechna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałabym sie nad tym...to całkiem inna religia ,on ma wpajane od małosci,ze kobieta to kobieta...!!!I ,ze ma mu być posłuszna.Moja kumpela była z Arabem...w Polsce było okey,ale w egipcie!Koszmar juz nie był taki słodki...;(Nie mozna wszystkiego przekreślac,ale badz uważna...to inna religia ,obyczaje...Ludzie!A taka mała dygresyja,on na 100% nie przejdzie na Twoja wiare,bo muzułmanie(on chyba wyznawca Hinduizmu...)maja inne poglady na swiat! MORALNOŚĆ W RÓŻNYCH SYSTEMACH RELIGIJNO-FILOZOFICZNYCH Anglikanizm Katolicyzm Judaizm Islam Hinduizm Buddyzm Laicyzm Bluźnierstwo Grzech Grzech Złe Grzech Nie grzech Nieznane Przyjęte Nieuprawianie praktyk religijnych Grzech Grzech Złe Grzech Nie grzech Nieszkodliwe Normalne Zabójstwo Grzech Grzech Złe Grzech Grzech Szkodliwe Złe Cudzołóstwo Grzech Grzech Złe Grzech Grzech Szkodliwe Złe Kradzież Grzech Grzech Zła Grzech Grzech Szkodliwa Zła Kłamstwo Grzech Grzech Złe Grzech Grzech Szkodliwe Złe Seks przedmałżeński Grzech Grzech Zły Grzech Grzech Nieszkodliwy Normalny Homoseksualizm Grzech Grzech Zły Grzech Grzech Nieszkodliwy Normalny Rozwód Nie grzech Grzech Dozwolony Nie grzech Grzech Nieszkodliwy Akceptowany Onanizm Grzech Grzech Zły Brak wzmianki Grzech Nieszkodliwy Normalny Samobójstwo Nie grzech Grzech Złe Grzech Grzech Szkodliwe Akceptowane Okrucieństwo w stosunku do zwierząt Nie grzech Nie grzech Dozwolone Nie grzech Grzech Szkodliwe Złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mężą Turka
i jesteśmy szczęśliwi od 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakis czas temu poznalam turka przez internet, w te wakacje chcemy sie spotkac - mam przyjechac na wesele jego siostry, on chce mnie predstawic rodzinie. Sprawia naprawde cudowne wrazenie jest czuly, otwarty i opiekunczy. Skonczyl studia, robi doktorat. Widze ze jest dobrym czlowiekiem ale... te roznice :( On muslim, ja katoliczka. On mowi malzenstwie.. a dla mnie to zdecydowanie za wczesnie!!! Ale wiem, ze w islamie to normalne. Jezeli kochasz, to sie żeń bo to piekna sprawa, po co czekac.. Jesli chodzi o stosunek do kobiet to szczegolny nacisk kladziony jest na szacunek do swojej matki. Jezeli facet kocha i szanuje swoja mame to napewno nie bedzie zlym mezem! W Turcji w ostatnich latach wszystko bardzo szybko poszło do przodu, szczególnie w tych wiekszych miastach trudno jest zauwazyc roznice ze to nie zachod. A i ich mentalnosc ulegla zmianie.. Cos takiego jak kilka zon jest nawet zabronione przez tureckie prawo. I nie mylcie Turków z Arabami bo to dwie odrębne sprawy. Sa owszem bydlaki i to oni odpowiedzialni sa ze negatywna etykietke TUREK BE. Tak samo jak sa polacy zlodzieje - i tu mamy baaardzo wyrazna etykietke POLAK BE. Co do mojego Turka... On codziennie rozmawia ze swoja rodzina o mnie i o tym jak mnie kocha i jakie plany ze mna wiaze. Rodzina pyta go o rozne rzeczy, mowi o watpliwosciach, o trudnosciach, ale nie ma czegos takiego ze on zrezygnuje ze mnie jesli jego rodzina bedzie tego chciala. Szanuje ich ale potrafi sie sprzeciwic, mimo ze jest praktykujacym muslim (na szczescie jego rodzina sie nie sprzeciwia..) Nie ma czegos takiego jak KUMPLE, IMPREZY, ALKOHOL. WĄTPLIWOŚCI Wielu rzeczy nie potrafie sobie wyobrazic np zycia w turcji, albo zeby w jednym domu byly 2 RELIGIE.. bo niby jak to ma wygladac? Wiem ze DZIECI muslim musza byc muslim ale on mowi mi ze wychowamy dzieci w obu wiarach a wybor jednej pozostawimy im samym. Co o tym wszystkim myslicie? Gdyby nie te wszystkie stereotypy to nie miałabym wątpliwości bo to cudowny facet! A tak, rodzi się we mnie tyle obaw.. Ale do licha!!! Czy mogę pozwolić aby stereotyp zabił to wszystko?? Nie moge! I wam dziewczyny radzę to samo. Bo gdzie w Polsce znajdziesz takiego co to otwardzie mowi o uczuciach? W podziemiach chyba! Dlatego my Polki lubimy południowców (i nie tylko Polki :) A i bardzo proszę Was o rady i opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie zazdroszczę ...
Zdecydowanie odradzam wyjazdu z nim do jego kraju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haahh chyba sobie z wami
zartowal z tm malzenstwem:O PRAWDZIWY muzlumanin NIE MOZE poslobic nie-muzlumanki! tylko wtedy, kiedy ona pezjdzie na jego wiare! zabrania tego Koran - swieta ksiega muzlumanow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muslim moze poslubic chrzescijanke lub zydowke, ale nie ateistke. Wazne zeby dziewczyna byla wierzaca. Nie musi byc muzulmanka. KORAN na to zezwala. Natomiast muzulmanka moze poslubic TYLKO muzlumanina. P.S. Dlaczego nie jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc najlepszy czlowiek
na swiecie, ale wiesz, znajomosci przez internet bywaja ryzykowne.Czy te dane o nim w jakis sposob spraewdzilas? Jesli robi dr, to mozesz go zlokalizowac.Przed wyjazdem musisz widziec o nim jak najwiecej, Najlepiej,zebys jechala z kims jeszce - moze z bratem np? Powinni to zrozumiec. Jak zobaczysz na wlasne oczy jak to wygladato bedziesz myslec dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ze sprawdzilam, on duzo mi o sobie mowi. Sam mnie prosil zebym przyjechala ze swoja rodzina albo przynajmniej z bratem, bo boi sie ze bede podrozowac sama. Wiem ze mowi prawde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gewerrrr
turcy są obleśni :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Niuni z Polski
widzisz?już ci czegoś zabrania pod płaszczykiem troski.Podróżowanie z bratem,ha,ha.Wiadomo,że u nich kobieta jeśli się porusza to tylko z jakimś facetem z rodziny.Współczuję klapek na oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja przyjaciółka była
z ksieciem tureckim, jak pokazywali sie gdzieś publicznie zaraz ich zdjecia pokazywały sie na pierwszych stronach gazet tureckich, wszystko było ładnie pięknie do poki nie zamieszkała u niego i nie zapędził jej do roboty pokazując jaka jest rola kobiety w domu uciekła od niego:o proponuję najpierw wspolnie zamieszkac, po co brac od razu ślub:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja przyjaciółka była
a i jeszcze jedno mam znajomych w anglii tam krązy pełno kawałów dotyczących puszczalskich polek, podobno jak idzie ulicą turek z blondyną to na bant to jest polka ostatnio moja kolezanka usłyszała rozmowe twóc turków w Londynie jeden z nich powiedział ze idzie wyrwac sobie dziewczyne a jak mu nie wyjdzie to zawsze napatoczy sie jakaś Polka, rodowici anglicy tez mają o nas złe zdanie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja przyjaciółka była
a ja byłam z polakiem który wyglądał jaktaki szlachetny turek, uwielbiam ten typ urody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie wyczytalas ze on mi czegokolwiek zabrania? :/ No wiesz, KSIĄŻĘ a facet po studiach mieszkajacy w duzym miescie to dwie rozne sprawy :P A i nie zamiezam z nim brać ślubu od razu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Niuni z Polski
napisałam,że pod płaszczykiem troski.Poza tym rób jak chcesz ale wyjątki Turków dobrych i normalnych w naszym,europejskim rozumieniu potwierdzają regułę ,że to są stuknięci-w naszym rozumieniu-muzułmanie...Życzę egemplarza wyjątkowego! A zycie uczy,że wyjątki są naprawdę wyjątkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tam gadanie
,.............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna slota
Oj Dziewczyny! Ta naiwnosc moze Was wiele kosztowac😭 Moja przyjaciolka tez zwiazala sie z Turkiem. Och coz to byla za milosc...dopoki nie zamienil jej zycia w pieklo. Uratowalo ja jedynie to, ze nie mieszkal w Turcji, a w Szwecji. W koncu wyplatala sie z tego chorego zwiazku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smieszne to wszystko
przeczytalam topik od samego poczatku, wiele osob pisze ze Polki sa latwe, ale pisza to dlatego zeby pokazac Turkow w zlym swietle...nie rozumiem, Polki maja taka opinie bo tak duzo z nich poza granicami kraju sie zachowuje...wiec czego sie dziwic...to ze mamy taka opinie za granica to tylko i wylacznie 'nasza" zasluga mile Panie, nie zadfnej innej nacji...chyba trzeba zaczac sie troche bardziej szanowac...nie mam na mysli obcowanie tylko ze "swoimi" - ale danie sobie szans na wiecej anizeli wskakiwanie komus do lozka za "kawe" - smutne, niestety jak prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatlim
Przeczytalam to wszystko i musze powiedziec,ze przewrocilo mi sie wszystko w zoladku,od tych plytkich "porad" i totalnego nazizmu. Jeszcze nie spotkalam sie z krajem,ktory mialby o naS Polakach dobre zdanie,wiec powinnismy najpierw pomyslec o sobie,dopiero pozniej zaczac myslec o "defektach" innych narodow. Plujecie jadem na inne religie,ganicie Turkow za to,ze maja swoje tradycje,a czy cos wogole o nich wiecie??? Ostrzegacie przed zwiazkiem z kims,kto moze narzucac nam swoja wiare,a czym wiara jest dla Polakow? 70% nawet nie czytala Pisma Swietego!!! Wiecie,ze w Turcji jest polska osada,gdzie Polacy zyja,pracuja,maja koscioly. I przede wszystkim sa wlaczani do narodu,bez wzgledu na wiare i kulture!!! Ps.Muzulmanie dbaja o higiene i to bardzo,ziac rasizmem na kolor skory,to u zawistnych Polakow normalka. Niektorzy jednak (szczegolnie ci za granicami kraju)powinni brac przyklad i zamiast wyzywac kogos bezpodstawnie od "brudasow",sami powinni raz na jakis czas sie wykapac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antymuslim
tu nie chodzi o rasizm !!! tylko o religię... !!! proponuję najpierw poczytać o tej "religii pokoju"!! dzieci z związku z muzułmaninem zawsze są muzułmanami... nie dziwi was to, że żadna muzułmanka nie szlaja się z nie-muzułmaninem ?? za to nawet mężczyżni z najbliższej rodziny mogliby ją zabić.... bo dzieci już muzułmanami nie są .... w islamie jest tak : mężczyzna, wielbłąd...a kobieta póżniej.... CUDZE CHWALICIE - SWEGO NIE ZNACIE !!!! - wiem zaraz będzie atak że zazdrość itp. życzę powodzenia wszystkim katoliczkom, które wiążą się z muzułmanami - będzie Wam potrzebne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _biedroneczka
A ja mam pytanie do kobiet zamężnych z Turkami. Czy nie niepokoi Was to dziewczyny,że jeżeli tylko cokolwiek zacznie w waszych związkach "trzeszczeć" (odpukać oczywiście) to w razie wyjazdu z mężem i dziećmi do Turcji mąz może zatrzymać dzieci przy sobie? Bo tam prawo w razie rozwodu przyznaje automatycznie opiekę nad dziećmi ojcu; po prostu inny model kulturowy - tam ojciec utrzymuje rodzinę. I co w razie czego? Wracacie do kraju, tyle,że bez dzieci. Zresztą każda wizyta w Turcji może się tak skończyć, a przecież trzeba jeździć, dzieci będą miały tam dziadków, mąż ma rodzinę... Poza tym kwestia religii, muzułmanin NIGDY SIĘ NIE ZGODZI na to aby dzieci były katolikami, będzie się błogo uśmiechał i zapewniał, że będzie kompromis, ale jak przyjdzie co do czego to będzie chciał zrobić po swojemu i tyle. Owszem ,można być w szczęśliwym związku z Turkiem ale nie w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Big Big Heart
Dobrze że wolisz Polaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff
ech, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×