Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konczita

kto uwielbia avocado?

Polecane posty

tak jak ja? pasjami i z calej sily? moglabym jesc je codziennie, w najprostrzej postaci: rozkrawam na pol, wywalam kulke, sole i jem lyzeczka :D miod w gebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koonczita
no pewnie, ze tluste i kaloryczne, dlatego takie mniam i pozywne :classic_cool: jakby jednak nie patrzec, to sa zdrowe kalorie, nie to samo co np. batoniki, czipsy, biala maka i cukier - tych wlasnie rzeczy prawie nie jem, takze wybaczam sobie avocado i bekonik ;) (to zdrugie tylko w sladowych ilosciach oczywiscie, ale nic nie zasatapi jego smaku :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kroję na mniejsze kawałki i rozgniatam widelcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfder
a to jest słodki owoc? dobre to? bo ktos pisał ze je avocado na ostro? owoc na ostro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunekudna
hiihihi wiecie co.... dla mnie zapach avocado obranego ze skorki zalatuje zapachem.... spermy hiihihih no ale nie wiem,moze jestem spaczona.... nie wiem hehhe Ps. uwielbiam avocado w postaci pasty na chrupiących bagietkach posypane solą ziołową albo solą i ziołami prowansalskimi albo innymi :) ps. tego drugiego nie jadam - nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunekudna
slodki owoc to na pewno nie jest, ma specyficzny smak, jest taki jakbu tlusty wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilimaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje, ze avocado ma bardzo podobny smak do jajka na twardo. i w sumie nie jest za bardzo ani na slodko, ani na slono. nie lubie jak jest niedojrzale, wtedy ma taki glupi smak jak niedojrzaly banan. ale wlasnie dlatego, ze jest takie uniwersalne mozna je jest na slono lub pikantnie (np. slynna pasta guacamole, moja millosc ;) ), jak rowniez na slodko, jako dodatek do salatek owocowych z jogurtem. mialam kiedys przepis z jakiejs gazety (z 10 lat temu) na niebianska wprost salatke owocowa z avocado, ale gdzies mi przepadl. byly w niej takie owoce: winogrona, rodzynki, czastki pomaranczy, kawalki banana i wlasnie avocado pokrojone w kostke, a wszystko bylo zalane jogurtem waniliowym... to byla naprawde rozkosz dla podniebienia, ale niestty nie pamietam ani proporcji, a ni chyba wszystkich skladnikow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avokado ma lekko orzechowy smak,jest pyszne,ale musi byc dojrzałe, bardzo lubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do Waszych zachwytów :) Wprost je uwielbiam. Najbardziej jako guacamole - czyli rozgniecione, z cebulką i śmietaną. Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
avocado + salata zielona+ pomidor + sos vinaigrette albo avocado + krewetki + majonez cytrynowy dobre avocado jest rzadkoscia - na ogol sa niedojrzale - te dojrzale i pyszne maja cene dosyc duza no coz luksus kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agijpsjfppj
ja tez uwielbiam moglabym je jesc codziennie,ale rzeczywiscie trudno trafic na dojrzale i takie smaczne,bo awokado dobre to ma naprawde wyrazisty smak jadlam w USA awokado najlepsze na swiecie,a wielkosc mialo butelki piwa,serio!takze to co u nas zazwyczaj mozna dostac to \"odpady\" tak samo jak z cytrusami,do nas docieraja tylko takie wypierdki ktorymi sie zachwycamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos wyżej zdziwił się, ze owoc i na ostro, ale to jest bardzo specyficzny owoc, dla mnie ma posmak orzechowy i dlatego świetnie pasuje do fajnej wędliny, do sera plesniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awokado często musi dojrzeć w domu tak jak banan. Aby nie ciemniało po obraniu należy w sosie guacamole,czy sałatkach z awokado cały czas trzymać pestkę.Pestkę wyrzucamy dopiero kiedy potrawę zjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
Alankan - banan i avocado tak jak brzoskwinie, pomarancze czy nektarynki i morele musi dojrzewac na drzewie - na sloncu - inaczej nigdy nie bedzie mialo tego samego smaku - bedzie tylko zwyklym owocem troche lepszym troche gorszym - prawdziwe te pachnace sloncem (pomijajac ze na miejscu konsumpcja) sa dostepne po horrendalnych cenach dlatego ze zostaly wczoraj zerwane a dzisiaj u ciebie na stole - mowiac o drogim mowilam wlasnie o takich ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznam, ze nie jadlam avocada prosto z drzewa, to dopiero musi byc uciecha, ale calkiem chwale sobie takie, co dojrzeja w domu. oczywiscie, jesli jest choc troche niedojrzale to naprawde nie warto nawet si do niego zabierac. Alanka37 - ale numer z ta pestka! niegdy bym nie pomyslala, dzieki za wsklazowke :) a propos pestki, to uwazam, ze jest ona w ogole przepiekna wizualnie, ciekawe jakby tak kilka zachowac, az wyschna i uzyc w celach dekoracyjnych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam paste z awokado do jagnięciny najczesciej ją robię. Awokado musi być dojrzale- rozgniatam je widelcem i dodaje zmiażdżone ząbki czosnku i sok z cytryny- mieszam. I podaje bardzo schłodzone wprost do cieplego pieczonego mieska :D jamms :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo lubię awokado, a w szczególności dania, jakie można z niego zrobić. Znakomicie smakują np. pasty z tych owoców - znakomite do tostów, kanapek, no po prostu pycha. Może znacie jakiś przepis na dobra pastę, jakoś mi nie wychodzi, a mam wielka ochotę na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedząc tu przy Was można pokochać avokado :D:P E tam 3 podchody miałam do "tego czegoś" ija tam nie czułam jajek czy orzechów jak Wy piszecie :D:D:D:D Dla mnie to oleista ,bezsmakowa masa. Ale jak tak go kochacie to w sobotę Ewa Wachowicz robiła deser z avokado ;) Na to wyjątkowo bym się skusiła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styl girly
Ja ostatnio rozkochałam się w Avocado :) Niedawno po raz pierwszy jadłam przystawkę w jednej z krakowskich restauracji w Le Scandale. Była to pasta z avocado z dodatkiem czosnku i kraba, podany na toście. Ta zakąska ma niesamowitą konsystencję i smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko1010101
uwielbiam avocado:):):)ale jem je tradycyjnie:)kroje na kawaleczki sole i mniam:):)nie znam sprawdzonych przepisow podajcie ich troszke:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale stary topik sie odgrzebal :D juz o nim na smierc zapomnialam ... to byly czasy ... ja ostanio nie jem avocad, bo tu gdzie obecnie mieszkam ciezko znalezc dobre, albo wygladaja ladnie, a w srodku sa jakies pognite, okropnosc. mam nadzieje, ze ta posucha avocadowa minie w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja mama uwielbia! :)
zazwyczaj przekraja na pol, wywala pestke, nacina miazsz w kratke zeby latwiej bylo dzialac lyzeczka, na kazda polowke wyciska pol cytryny, pieprzy mieszanka roznych gatunkow pieprzu, soli i je :) ja nie przepadam, bo po zjedzeniu swojej polowy mam uczucie jakbym zezarla kostke masla. ciezko mi na zoladku i mdlo. ale to tylko efekt ex-post, bo w czasie jedzenia jest ok. :) smak fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja mama uwielbia! :)
awokado to nawet nie do konca owoc, bo w wieku kuchniach traktowany jest jako warzywo. nawet w wielu marketach leza w dziale z warzywami, a nie owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×