Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paznokcie

JAK ODUCZYĆ SIĘ OBGRYZAĆ PAZNOKCIE ????????????????

Polecane posty

Gość żrę na potęgę
Ja gryzę chyba od urodzenia i możecie sobie wyobrazić, jak wyglądają moje paznokcie teraz, w wieku 20 lat. Pół płytki paznokciowej normalnego człowieka. Małe. Szerokie. Masakra. Jak patrzę na paznokcie innych dziewczyn, to.. Obgryzające wiedzą jak to jest:/ W dodatku poszłam teraz do szkoły kosmetycznej. Na pierwsze zajęcia z malowania paznokci po prostu nie przyszłam :/ Chciałam sobie oszczędzić wstydu. Pobiegłam do kosmetyczki zrobić sobie tipsy żelowe, po raz pierwszy w życiu. Kosmetyczka powiedziała, że dzięki nim mam szansę oduczyć się gryzienia i miałam nadzieję, że tak się stanie.. Problem w tym, że często nieświadomie próbuję się "dostać" do swoich naturalnych paznokci po bokach :/ Tym sposobem łamię i odrywam tipsy po bokach, a boki moich naturalnych paznokci też nie mają szans rosnąć.. :/ Silna wola nie działa. Lakiery też nie, po pewnym czasie zawsze zaczynają mi nawet smakować.. :| Załamuje mnie stan moich paznokci, ale ich zżeranie jest silniejsze ode mnie.. Nie wiem, co robić, nawet nie wiem, czy gdybym przestała obgryzać, moje paznokcie miałyby szansę wyglądać choć odrobinę przyzwoicie.. Pogodziłam się już z tym, że prawdopodobnie nigdy nie będą normalne.. Koszmar.. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteś zmuszona eksponować swoje paznokcie, jak ja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghfghfgh
wystarczy mieć silną wolę i to wszystko!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alis1444
Cześć! Mam 11 lat i chodzę do 5 klasy. Mam niestety straszne powodzenie co jest trochę męczące...na dyskotekach wstydzę się podać dłoń chłopakowi bo mam obgryzione paznokcie.Od początku 4 klasy jeździłam sama autobusem do szkoły. Ręką trzymałam się rury żeby nie spaść,a przy tym widziałam swoje okropne pazury. W końcu powiedziałam sobie:DOŚĆ!!! Ten gorzki lakier według Was jest bezsensu. Popieram to bo od razu go zgryzałam(a przy tym niszczyłam płytkę paznokciową). Ale pomalowałam tym lakierem i wycisnęłam na paznokcie cytrynę. Mówi Wam efekt świetny!!!Ale od września znowu obgryzam i dzisiaj przypomniałam sobie o tej cytrynie. Ale wcześniej było strasznie...obgryzałam paznokcie,skórki nawet do krwi! I przy tym cały palec mnie bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta226
Hej,mam 18 lat i ostatni raz obgryzałam paznokcie gdy miałam 6 lat,to było 12 lat temu i od tamtej pory już nie obgryzam paznokci,a to wszystko zawdzięczam mojej mamie.Denerwowało ją to,że ja ciągle obgryzam paznokcie i znalazła na mnie sposób,po prostu kazała mi maczać palce w soku z cytryny a jak wiadomo nie każdy lubi cytrynę,a zwłaszcza,że ja nie nawidzę cytryny,ale w ten sposób oduczyłam się obgryzać paznokcie i dzisiaj jestem z tego szczęśliwa i nie żałuję tego,że już nie obgryzam paznokci,naprawdę polecam spróbować,tylko trzeba dużo cierpliwości:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikitak
Też gryzłam. SILNA WOLA ! :) Teraz zamiast obryzać, nałogowo żuję gumy :P POWODZENIA !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocio
najlepiej tooo , yyy wyłamać sobie wszystkie zęby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ; **
Hej. Mam 12 lat i obgryzam paznokcie od urodzenia. Dla mnie żadne tipsy, ani lakiery nie pomagają. Niedawno moja kuzynka oduczyła się obgryzać paznokcie. I ma teraz przepiękne. A to tylko minęło 5 miesięcy. Obgryzanie paznokci to nałóg. Ostatnio miałam już długie paznokcie. Ale gdy zaczęły mi się łamać, od razu je obgryzłam. Niestety tak jest z paznokciami. Gdy oglądam często filmy, też obgryzam. Gdy macie chęć na obgryzanie i wkładacie już paznokcie do buzi. To w tej samej chwili przypomnijcie sobie, że nie warto ich obgryźć. Że chcecie je mieć długie. Chłopaki często pomagają w tym dziewczynom. A dziewczyny chłopakom. Więc najlepiej znaleźć sobie drugą połówkę. ; )) Tak czy siak. Ja już nie obgryzam od 2 tygodni i myślę, że już więcej nie będę obgryzać moich pięknych paznokci, bo nie warto ! Mam nadzieję, że chociaż trochę Wam pomogłam. Bo naprawdę wierzę Wam, że to nie jest takie proste. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To działa
Ja mam dobry sposób:DOBRA MOTYWACJA Od małego obgryzałam paznokcie a teraz już nie!!!! Otóż... wychodze za mąż i nie zapisałam się na tipsy!! Więc jak będę obgryzać to będzie plama bo już się nogdzie teraz nie zapiszę No i nie obgryzam paznkokci już 3 miesiąc i mnie już wcale do tego nie ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczunka
Mam 21 lat i obgryzam paznokcie od małego...są w strasznym stanie :( udało mi sie przestać obgryzać kciuki i są już one w lepszym stanie, troszkę twardsze i jak pomaluje lakierem to wyglądają jak u innych dziewczyn, ale niestety pozostałe paznokcie są zbyt słabe...nawet jeśli uda mi sie zpuścić któregokolwiek z paznokci na długość 3-4 mm to po jakimś czasie robią się "zadziorki" paznokieć zaczyna się łamać i wtedy moja motywacja pada i obgryzam go dalej...próbowalam kremów i lakierów wzmacniających pazokcie ale to nic nie daje? Wiem że gdyby tak łatwo się nie łąmały oduczyłabym się obgryzać...POMOCY!!! A i jeszcze jedno...czy istnieje możliwość że płytka paznokcia się trochę odbuduje? Bo nawet gdy zapuszcze paznokieć (za wyjątkiem kciuka) na te 3-4 mm to i tak gdy je pomaluje są za krótkie...czy jest jakaś rada czy już do końca życia będę mieć brzydkie paznokcie? Proszę o radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtre
Ja wytrzymałem jeden miesiac ale jak mi sie zapuscily to znowu je obgryzlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastina
Obgryzam paznokcie od kiedy pojawiły mi sie pierwsze zęby, czyli obgryzam juz od 15 lat. Jest coraz gorzej. W przyszłości chce zostać kosmetyczką wiec powinnam sie tego już dawno oduczyć. Próbowałam wszystkiego... gorzkich lakierów, paznokci żelowych a nawet samych tipsów na kleju. Ale to tez nie pomogło... nawet jezeli nie obgryzam przez ok 3 dni to juz sie zle czuje, bo mam wrazenie ze mam cos na palcach..poprostu nie lubie. A wiec nie jestem za tipsami ani zelami bo to nie każdemu pomaga!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z tego ze zapuscilam
jak i tak wygladaja tragicznie, takie krotkie pypki...mam 19 i obgryzam, jak powyzej od malego, zawsze trzymalam palec w buzi, potem doszly paznokcie..wstydze sie za to, wyglada to oblesnie, dobrze, ze jest lakier, to nie widac tych odrosnietych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia . ;)
Osobiście polecam maczanie palców w occie. Sam zapach nie pozwoli wam przybliżyć ręki do nosa. Nie wspomnę o smaku ugryzionego paznokcia. Niestety ta metoda sprawdza się tylko w domu, bo kto by chciał chodzić ze "śmierdzącymi" dłońmi ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasetka111
ja obgryzałam paznokcie odkąd pamiętam , kiedys smarowałam jakimś lakierem ale to nic nie pomagało ,ostatnio byłam u kosmetyczki i zrobiłam sobie hybryde 2razy kosztowała około 60 zł i pomogło od lutego mam kłopot z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterek
mialam.ten sam problem.. i milion podejsc z silna wola "nie bd obgryzac" tak o, ale oczywiscie nie dawalam rady... Ostatnio wpadlam na pomysl zeby zakupic kilka paczek sztucznych paznokci, tych po 7.99 w aptece Pharm (czesto sa na nie przeceny) i aby przyklejac je na paznokcie.. na allegro zakupilam mocniejszy klej i trzymaja sir srednio 4 dni :) aktualnie zdjelam sztuczne paznokcie z 6 paczki a paznokcie ladnie urosly i.co wazniejsze, plytka nie jest zniszczona a moje paznokcie sa twarde :) polecam ten sposob! nikt nawet nie zauwazy ze macie plastik na paznokciach.. wystarczy skrocic,ladnie wypilowac****omalowac w kolorze cappucino :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lea99
Ja mam 14 lat, mam także ten sam problem co wy. Pomagam sobie siłą woli. Jeśli naprawdę chcesz przestać obgryzać paznokcie to przestaniesz :) Zawsze gdy na nie patrzyłam czułam obrzydzenie. Ciągle je chowałam jak tylko mogłam. Z pomocą siły woli przestałam, jak jedna koleżanka wspomniała: lakier sprawia, że paznokcie są twarde przez co trudniej je gryźć. Jeśli siła woli nie pomaga, polecam znaleźć inne zajęcie. Gryzienie długopisów co naprawdę pomaga itp. Albo guma do żucia. Gdy poczujesz, że chcesz obgryźć paznokcia to po prostu weź gumę ;) Mi pomogło wszystko co tu wypisałam. Teraz moje paznokcie oraz skórki są ładne i mam nadzieję, że tak zostanie ♥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że dobrą metodą jest ładny manicure :) Będzie szkoda go niszczyć obgryzaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 12 lat i chyba od zawsze obgryzam paznokcie i skórki wokół nich ;( Stosowałam już ten gorzki lakier . A na tipsy jestem za młoda co mam zrobić moje dłonie wyglądają okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanurzać paluchy w jakimś spreparowanym wstręcidle zapachowym albo smakowym i po sprawie.Nadziejesz się parę razy na własną pułapkę i zajarzysz z uśmiechem jakie to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba używać odpowiednik produktów, np. takich z firmy Trind. Paznokcie są wtedy zadbana, są też odpowiednie odzywki które chronią paznokieć jednocześnie mając gorzki posmak oduczający obgryzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wymyśliłam dla siebie sposób mam 13 lat i od urodzenia obgryzałam. Najpierw muszę ci powiedzieć że obgryzanie to uzależnienie, nałóg z którym bardzo trudno się uporać.. ale oczywiście jest jakiś sposób nie wiem czy mój ci pomoże ale zobacz: To sposób bolesny... Malowałam sobie paznokcie (jak miałam jeszcze 10 lat) żeby były ładne. Potem próbowałam zapominać o paznokciach. Gdy moje ręce już wędrowały do ust dawałam dobie w twarz oraz jak mnie korciło aż do takiego momentu że nie wiedziałam co zrobić przy tym krzyczałam do siebie że nie obgryzam! Ja się strasznie boję bólu więc po roku po prostu bałam się obgryzać bo wiedziałam że dostane w twarz od siebie. Oduczam się obgryzać już 3 lata ale to jest uzależnienie ciągle mnie korci .. ale już nad tym umiem zapanować. Może bicie się w twarz dla ciebie jest zbyt drastyczną metodą ale mi to pomaga oczywiście to uderzenie jest łagodne. Może ci się przyda moja metoda ale musisz jednak wiedzieć że takiego nałogu nie pozbędziesz się w rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja Poznan
Mi pomógł ten poradnik http://kobieco.pl/jak-przestac-obgryzac-paznokcie/ obgryzałam paznokcie do tego stopnia, że zaczęły mnie one boleć, były po prostu obgryzione zbyt głęboko, to był koszmar... Od czterech miesięcy mam spokój - zobaczymy na jak długo, co do poradnika to pomogła mi druga metoda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TipMoon
A może by spróbować zająć się malowaniem paznokci tak, by wyglądały przepięknie ? :) albo brać sobie jakiś zdrowy smakołyk do pochrupania i zawsze kiedy chciałabyś obryźć paznochetka to zjadaj smakołyk :) zobacz jeszcze tutaj http://naszeinspiracje.pl/przestac-obgryzac-paznokcie/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAsiaBasia238
Też pomyślałam o malowaniu paznokci, to powinno pomóc. Jeśli zrobiłabyś hybrydy, to na pewno nie dałabyś rady tego gryźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×