Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miigotka21

Najtansze przepisy - kuchnia studencka i nie tylko - wejdz i wpisz

Polecane posty

Kluski waniliowe: Serek homogenizowany waniliowy, kilka łyzek mąki, jajko- wymieszać, można tez trochę cukru jak za mało słone. Wrzucać łyżką po trochu na wrzątek, osobno stopić trochę masła, do tego bułka tarta i cukier. Kluski nie powinny byc z byt duze- rosną dzięki jajku. Najlepiej dla sprawdzenia jaka konsystencja nam odpowiada ugotowac jedna kluchę i spróbować- w razie czego dodać mąki. Hamburger wersja domowo-luksusowa: Podgrzać kotlata schabowego od mamy :P stopić na patelni trochę Ramy Creme-Bonjour (chyba tak sie pisze) do tego można trochę kapusty pekiństkiej czy innego warzywa :) Włożyć do bułki kotleta, polać sosem z ramy, położyć zielone i wcinać :) Łazanki: Kupić najtańszy makaron, parę kiełbach (na taką standardową paczkę 500 gr to tak 2-3 sztuki) i ze 20 dag kapusty kiszonej. Kiełbasę podsmażyć w duzym garnku na jakimś konkretnym tłuszczu (tu wskazany domowy smalec) ale moze być też wersja light, o co prawda innych walorach smakowych- na oleju, margarynie itp. Kapuchę ugotować z liściem laurowym, zielem angielskim, odcedzić. Ugotowany makaron i kapuchę wrzucic do gara z kiełbasą i na małym ogniu niech pyrka i przechodzi smakami. Obficie popieprzyć- potrawa ma być zdecydowana w smaku. Zupa bida: (osobiście nie przepadam, ale co tam- czasem trzeba) Kostkę rosołową rozpuścić w stosownej ilosci wrzątku, dodać ziemniaki(duzo) i marchewkę (mniej- dla koloru) pokrojone w kostkę. Na koniec zabielić śmietaną i wsypać dużo świeżego koperku Oszukane schabowe: Kupić tackę boczniaków, opanierować podobnie jak schabowe (jajco z pieprzem i solą, bułka z mąką) wrzucic na patelnię, do tego surówka i ziemniaki. Surówka prosta i tania: 1/3-1/2 kapusty pekińskiej, mała cebulka, marchewka. Pokroić, zetrzeć itp. Do tego sos- oliwa, sok z cytryny, tania musztarda (biedronka :) ), pieprz, sól. Wersja we włoskim klimacie, niedawno odkryta. Składniki same w sobie tanie nie są, ale trzeba ich niedużo. Raz sie kupuje oliwki- duży słój 8 zł, podobnie jak suszone pomidory- duzy słój 20 zł- a stracza na wiele obiadów. Z tym, ze trzeba lubic poniższe zestawienie smaków: Ugotować makaron, odcedzic. Do gara w ktorym sie gotował wlać trochę oliwy z pomidorów suszonych, wrzucic czosnek-ma sie zeszklić (bardzo, ale to bardzo pasuje tu papryczka chili- pęczek kosztował 5 zł, a mam go juz długo, z proszkiem nie próbowałam-pewnie też da radę). Wrzucic makaron - ma sie lekko podsmażyc, do tego kilka plastrów pomidora pokrojonych w kosteczke i garść oliwek, doprawic (pieprz, sól, bazylia....). Posypać żółtym serem. Dla rozpusty mozna dodać 1/4 opakowania płatków migdałowych, uprzednio uprażonych na patelni- wychodzi całkiem wykwintne danie :) Tania, a dobra sałatka- gdy są młode ziemniaki robi u mnie za obiad: Ugotować ziemniaki w mundurkach, pokroić na mniejsze cząstki (ale nie w koskę-maja byc dość duze kawałki), do tego duży por i kilka ogórków kiszonych w kostkę. Pieprz, sól, majonez. Wcinać z chlebem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami tanie dania sa pyszne
niekoniecznie zdrowe ale ja np lubię ziemniaki z masłem i śmietaną - bardzo mi smakuje i często takie jem :) Oprócz tego polecam makaron z kiełbasą w sosie pomidorowym. Kiedyś miałam w lodówce kilka produktów a głodna byłam więc ugotowałam makaron świderki, osobno podsmażyłam cebulę i cienką kiełbasę na oleju, dodałam do tego koncentrat pomidorowy, pozniej makaron, przyprawiłam majerankiem, solą, pieprzem, bazylią i wegetą, wyszło pyszne :) zwłaszcza kiedy lodówka jest pusta. Jajko sadzone z ziemniakami i mizerią - też tanie a jakie smaczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryzysowy kucharz
Stworzyłem swego czasu Kryzysową Książkę Kucharską a teraz "przelewam" to na bloga. Oto adres dla zainteresowanych: http://kuchniakryzysowa.blogspot.com/ Nieustannie uzupełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ulubiony przepis to "kanapka niespodzianka":) Biorę chleb graham, który lekko opiekam , następnie smarują do masłem i kładę na to polędwicę staropolską z lap-pol, do tego jeszcze dodaję dwa kawałki mozarelli, szpinak( lisciasty z odrobina smietany), oliwki czerwone , zielona sałatę i ser feta( ale tylko ten grecki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOJALNAJOLA
heh.......ugotowane bądz zaparzone płatki owsiane z czym kto woli-cebulka parówki czy jakiekolwiek resztki;) +dowolne przyprawy .jedzonko do syta choc wygląd......lepiej nie mówic;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodnyjajo
nie które przepisy bardzo smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodnyjajo
jak mi zostają z obiadu ziemniaki ugotowane to kroje je w kostkę smarze na maśle i nabiorą złocistego koloru wbijam jajka w zależności od ziemniaków mi bardziej smakuje bez cebuli i kiełbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka kossak
Tutaj niektorzy pisza, ze te przepisy niezdrowe, ale jak sie to obecnie czyta, to z obecnymi restrekcyjnymi dietami typu weganizm - mega rarytasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za czasów studenckich często jadło się zupy "na winie" - co się nawinie to do gara :) Do tego bulion (taniej, bo bez mięsa :) ) Albo pizza z wszystkim co się znalazło w lodówce :) Albo makaron + sos/bulion + dodatki. Bulion Krakus warzywny lub drobiowy w zależności od potrawy był często jej podstawą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najtańsza zupa świata, rosołek, pieczone jabłka, marchewka, seler i pietruszka,. Gotuję warzywa jabłka pieczemy. Następnie wrzucam do panasonica na studiach miałam ręcznego :) dodaję jogurt i posypuję smażoną kiełbasą albo parówką - zależy jaki student :) Można dodać jogurt grecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×