Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość marutskaa

naprawde sprawdzone sposoby na TRĄDZIK??

Polecane posty

Gość Sandrina

Tak na dobrą sprawę to z kosmetyków na trądzik używam tylko vichy normaderm, ale on chyba nie jest jakiś agresywny. Wręcz mam wrażenie, że się po nim bardziej świecę. I coś mi powyskakiwało, ale jak teraz patrzę to tam są silikony. Może to mi szkodzi, trudno powiedzieć. A Ty co polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissPattsy

O tym pyłku z widłaka nie słyszałam nigdy, więc się nie odniosę. Ale glinki są super. Najmocniejsza jest chyba zielona, ale dla delikatniej buzi najlepsza będzie moim zdaniem biała. Jak coś wyskoczy to pasta cynkowa jest dobra, albo przemywaniem olejkiem pichtowym. Z kremów dobry jest sevollium, nic Ci się nie powinno po nim stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Są sposoby na tradzik, ale trzeba trafić do dobrego specjalisty i całkowicie stosowac jego zalecenia. Jezeli zabiegi w gabinecie to jednocześnie pielęgnacja domowa zalecona przez kosmetologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrina
Dnia 29.03.2019 o 12:29, Gość MissPattsy napisał:

O tym pyłku z widłaka nie słyszałam nigdy, więc się nie odniosę. Ale glinki są super. Najmocniejsza jest chyba zielona, ale dla delikatniej buzi najlepsza będzie moim zdaniem biała. Jak coś wyskoczy to pasta cynkowa jest dobra, albo przemywaniem olejkiem pichtowym. Z kremów dobry jest sevollium, nic Ci się nie powinno po nim stać.

To w takim razie kupię glinkę, widziałam chyba w hebe więc raczej nie będzie problemu :) A możesz więcej opowiedzieć o tym kremie, on będzie działał podobnie do skinorenu? Wydaje mi się, że nie widziałam nigdzie.

Kinga, no jak się ma sprawdzonych specjalistów to taaaak. Ja mam trochę pecha, chodziłam od dermatologa do dermatologa i nikt mi jeszcze nie pomógł na dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia1993
Dnia 30.03.2019 o 11:39, Gość Kinga napisał:

Są sposoby na tradzik, ale trzeba trafić do dobrego specjalisty i całkowicie stosowac jego zalecenia. Jezeli zabiegi w gabinecie to jednocześnie pielęgnacja domowa zalecona przez kosmetologa. 

Zgadzam się!!! U mnie sprawdziły się zabiegi PCA Skin, ale zmieniłam też całkowicie kosmetyki do mycia twarzy i kremy. Używam tylko te dostępne w gabinecie. Polecam w Poznaniu salon www.beautypremium.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissPattsy

Sandrina - niee, to zupełnie co innego, przede wszystkim skinoren to taka bardziej maść, kremu musisz przy niej używać i tak i to koniecznie, bo może wysuszyć twarz. U mnie się nie sprawdził, ale to może też zależeć od postaci i rodzaju trądziku. W sevolium masz raczej delikatne składniki, które wyciszają pryszcze i powinny rozjaśniać zaczerwienienia, ale można to łączyć z kwasami jakbyś chciała to nie ma problemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrina
Dnia 4.04.2019 o 10:11, Gość MissPattsy napisał:

Sandrina - niee, to zupełnie co innego, przede wszystkim skinoren to taka bardziej maść, kremu musisz przy niej używać i tak i to koniecznie, bo może wysuszyć twarz. U mnie się nie sprawdził, ale to może też zależeć od postaci i rodzaju trądziku. W sevolium masz raczej delikatne składniki, które wyciszają pryszcze i powinny rozjaśniać zaczerwienienia, ale można to łączyć z kwasami jakbyś chciała to nie ma problemu ;-) 

Dzięki :) A orientujesz się gdzie go w ogóle można kupić albo przynajmniej zobaczyć jak to wygląda? No bo tak jak pisałam wcześniej jakoś go nigdzie nie widziałam za bardzo :/ w internecie się boję trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto byłoby skupić się na doborze właściwej pielęgnacji, kiedyś kupowałam produkty jak leci, nie patrząc ani na ich działanie ani na skład, dzisiaj inwestuję tylko w te, które są odpowiednie dla mojego typu skóry. Mogę Ci polecić delikatny żel myjący z Naili, najgorsze co można robić przy skórze trądzikowej to jej nadmierne podrażnianie produktami silnie oczyszczającymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissPattsy

Sandrina tak się chyba nie da, z tego co widziałam oni tylko przez swoją stronę sprzedają. Jak zamawiałam to zawsze było wszystko ok.

Z tymi łagodnymi kosmetykami do mycia to się zgadzam. Nie ma co maltretować skóry, zawsze można się przestawić np. i zrobić to dwuetapowo, zamiast raz a z mocnymi detergentami. Ogólnie to jest tragedia dla skóry trądzikowej, bo takie przesuszanie jej niczego dobrego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzak

Przemywałam twarz wodą z sola z morza martwego dla mnie najlepsza kuracja no i żeby wyregulować hormony brałam Ovarin , bardzo fajny suplement . Wspomagałam się nim http://ovarin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reńka

Mój sposób to dbanie o higienę skóry twarzy. Codzienne poranne i wieczorne oczyszczanie skóry płynem micelarnym i żelem jest niezbędne, na to jakiś krem detoksykujący, który powinien zahamować powstawanie niedoskonałości i wydzielanie sebum, oraz ok 2 razy w tygodniu używanie peelingu, w zależności od stopnia nasilenia trądziku grubszy bądź delikatniejszy plus maski matujące/ detoksykujące. Moją ulubioną serią oczyszczającą jest Black Sugar Detox Bielendy. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selllia

zacznij od zdrowego odżywiania się, a zobaczysz ze eliminując z diety niektóre produkty pozbędziesz się i trądziku. Podstawa jest wyregulowanie gospodarki hormonalnej , zobacz sobie ten artykuł http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DUAC zyciem

Żel DUAC. Uratował moją skórę już ponad dwa lata temu i mam święty spokój 🙂 jest na receptę, więc trzeba poprosić lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abb

Trądzik od 15 roku życia, intensywny, nic nie pomagało, mnóstwo rzeczy testowałam. Toniki naturalne. Nic. Odstawienie kosmetyków. Nic, chociaż już widziałam pewne wyniki. Najlepsze efekty po https://proaktiv.pl/s/2-28-0-NIEJONOWE-NANO-SREBRO-KOLOIDALNE-AG-500---z-atomizerem-100-ml.html. Przez tydzień nie chodziłam do szkoły, bo miałam całą twarz czerwoną po aplikacji. A później już 60% lepiej, aż do 80% poprawy. Nie jest idealnie, ale też nie ma wstydu. Nie jest to może cudowny lek na trądzik, ale bardzo się zbliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 95 zł

Polecam Nonacne i mam do zaoferowania dla kilku szczęśliwców w cenie 95 zł już z wysyłką. Puki jeszcze mam, zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu mailowego: mojaoferta@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja długo nie mogłam sobie poradzić z tradzikiem. W koncu zdecydowałam się na wizyte u dermatologa. Dostałam antybiotyk na 4 tygodnie i zel duac (tylko z recepta), ktory stosuje caly czas. Do tego uzywam oleju CBD, ok 20 mg CBD na dobe. Duac dziala od zewnatrz a olejek hamuje wytwarzanie sebum - od wewnatrz. Jesli chodzi o marke to trzeba uważać bo spora czesc olejow nie jest warta swojej ceny. Sama wybrałam Eir Health bo oni maja na stronie wyniki badan swoich olejow w niezaleznych laboratoriach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najskuteczniejszym sposobem będzie skonsultowanie się ze specjalistą, osobiście mogę polecić ci Klinikę Krajewski - mają ciekawą ofertę profesjonalnych zabiegów na trądzik więc na pewno ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że im mniej ingerencji w skórę i 'brutalnego' jej traktowania -mam na mysli regularne peelingi i inne wysuszające cuda, tym moja twarz wygląda lepiej. Przeczytałam gdzieś że oliwka taka dla dzieci, najlepiej rumiankowa potrafi być bardzo pomocna na trądzik. A jako że już bylam po próbach maści od dermatologow,mydłach siarkowych, jakis specjalnych kremow ktore mi strasznie wysuszaly twarz i efekty byly mierne, lub wręcz mialam wrażenie czasem odwrotne, to stwierdzilam,że czemu nie spróbować zmienic zupełnie swojego podejścia. Więc zaczęłam etap 'regularne nawilzanie'. Znalazlam w Tesco (jest tylko tam, ich firmy) oliwke dla dzieciaczków, która wydaje mi się, ma bardzo dobry sklad,bo na 3 pierwszych miejscach jest olejek z rumianku, olejek jojoba i olejek migdałowy. I moja pielęgnacja wyglada teraz tak, że rano i wieczorem zwilżam lekko wacik wodą, daje na niego troche oliwki i wmasowuję w twarz (tak troszke mocniej, ale tez bez przesady). Dobrze zmywa się przy okazji podkład. Apropo podkladu, to też wydaje mi się duze znaczenie miała moja zmiana podjescia do niego - nie nakładam go na całą twarz, jedynie na miejsca które chce ujednolicić, a pod oczy rozwietlacz i tak robię na codzień. Czasem tylko wykonuję 'pełny' makijaż, i wlasciwie to juz teraz ta lżejsza wersja mojego makijazu zaczela mi się dużo bardziej podobać niz takie nawalenie go na całą twarz 😀. Moja twarz nigdy nie wygladała lepiej od 5 lat. Przy okresie, czasem cos wyskoczy, ale to nic w porownaniu z tym co bylo. Zauwazylam tez ze po alkoholu lubi mnie pokarać jakims pryszczem. Stres tez troche sie odbija na mojej twarzy, ale to raczej przygodnie. Także kobitki (i pewnie też chlopaczki) bardzo polecam, i nie dajcie się biznesowi farmaceutycznemu! (Choć oczywiscie w niektórych przypadkach specjalistyczne leki są konieczne) 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko 😗😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam serum z niacynamidem Ordinary ma serum z dobrym składem. Które ma w sobie duzą dawke niacynamidu. Serum jest specyficzne. Moze spowodować wysyp niedoskonalosci za pierwszym razem jak użyjesz. Z drugiej strony już po tygodniu stosowania powinniście zobaczyc sporą róznicę na plus w wygladzie cery Cera sie odświeża, zmniejszają sie pory oraz znacznie zmniejsza się ilosc wyprysków. W niacynamidzie dobre jest rownież to, ze szybko redukuje obecne wypryski oraz nie doprowadza do powstania blizn.

https://darmarsklep.pl/serum/the-ordinary-niacinamide-10-zinc-1-serum-z-witamina-b3-i-cynkiem-30ml

Na konkretne pryszcze polecam również La roche posay Effeclar Ai. Najlepszy zel punktowy, jakiego używałam do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze na takie zmiany trądzikowe i ogólnie na wszelakie podrażnienia skóry, zaczerwienienia pomaga olejek z konopii siewnych. Polecam ci te kosmetyki z Bielendy, z serii CBD Cannabidiol. Rewelacyjne są , ja właśnie nimi się wspieram w walce z trądzikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczanie i NATURALNA pielęgnacja 🙂 Polecam krem konopny od efektimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam olej konopny na stany zapalne 🙂

Krem od efktimy z olejem konopnym jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey ! 🙂

Może interesują Panią wysokopółkowe, drogie kosmetyki ? Mogę coś zaproponować . . . 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest też seria z glinką zieloną z Bielendy z tej serii Botanical Clays. Bardzo skuteczne kosmetyki przy zmianach skórnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stany zapalne, które powodują trądzik jest właśnie dobry olejek CBD,  kosmetyki na bazie konopi z CBD też słyszałam od swojej koleżanki, że są spoko stosuje je i jest zadowolona, ja dopiero zaczyna z tym przygodę, ale muszę stwierdzić że już widzę pierwsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mydło Aleppo Szamir jest bardzo dobre na zmiany trądzikowe, pomaga na stany zapalne skóry, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie  . Polecam, to lecznicze mydło które na prawdę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze zmiany nastąpiły po zmianie nawyków odżywiania i regularnej pielęgnacji. 

Zmiana tzw. śmieciowej żywności na pełnowartościową okazała się wstrzałem w dziesiątkę! Kasze, orzechy, warzywa, rośliny strączkowe to sprzymierzeńcy w walce o piękną skórę. Również warto zwrócić uwagę na indeks glikemiczny produktów. Im niższy, tym lepiej.

Cierpliwości, a w końcu skóra odwdzięczy się promiennym wyglądem.

Edytowano przez DariaM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×