Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Gość sarita
a u nas będzie Olek albo Kasia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
Gabrysia - też ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
Mi sie podoba Karolina ale moja siostra tak ma to nie za bardzo. Kiedys chcialam Natalke ale tera co druga to Natalka (niestety tak tez jest z Julkami). Mam pociag do imion rosyjskich: Nadia, Lena, Nina , Olga ale moje kochanie mowi ze Nadia i Lena stoja na Katowickiej :-) Nie wiem. moze da sie przekonac. Ostatnio te mi Lucja wpadla w ucho. A jesli chodzi o chlopca to zileonego pojecia nie mam. Tak pisze o tych imionach z drzacym sercem. Zeby tak fnal byl szczesliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
Olek tez jest fajny. Chyba jedyne meskie ktore mi sie naprawde podoba. I tu tez problem, Niezbyt lubiany kolega przyszlego tatusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
ja byłam przed chwilką z mężusiem na zakupkach i tak sobie gadaliśmy, że dla chłopca to Borys to fajne imię. tekże będziemy sie wachać... tym bardziej że jedno i drugie fajnie się z nazwiskiem komponuje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
monika79, ja tez chce Lucje, ale podobnie jak Paulka123 chcialabym takie imie ktore da sie zdrobnic i dlatego ciagle sie zastanawiam. Chlopiec bedzie na 100% Bartosz oboje z mezem sie co do tego zgodzilismy a to sie rzadko zdarza:-) Ja niestety cala ciaze siedze w domu, bo przed ciaza sprzatalam, a teraz to za ciezka praca. Strasznie zaluje,ze nie jestem w Polsce i nie mam normalnej pracy, w ktorej moglabym przepracowac chociaz kilka miesiecy ciazy, a potem pojsc na zwolnienie, bo umieram z nudow w domu. Moj maz pracuje calymi dniami,bardzo sie ciesze, ze w grudniu wracam do Polski:-) :-). Napisalyscie,ze juz kupujecie rzeczy dla dzieci i postanowilam ze po srodowym USG tez zaczne kupowac jak cos mi sie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
Dziewczyny mam pytanie, czy pobolewa Was brzuch dolem? Mnie boli szczegolnie jak chodze.To takie uczucie jakby mnie cos ciagnelo od dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
ja zacznę kupować jak tylko mi kasę przeleją na konto:) kupię specjalnie taki kolorowy kuferek gdzie będę przechowywała rzeczy dla dzidzi. nie znaczy to źe wydam całą kasę od razu. chcemy poprostu systematycznie kupować rzeczy które napewno się przydadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
no nieźle, nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Zazdroszcze wam tych wszystkich rzeczy dla dziecka. Ja sie jeszcze nie przemogłam, aby coś kupic. Wczoraj kupiłam jedynie spodnie ciązowe, lniane, czarne. Cholerka jestem za duża 😭. Mam 178 cm wzrostu, hmmmm o wadze wolę nie wspominać, bo wy wszystkie przy mnie to jestescie kruszynki. Nie to,że waże od razu mnóstwo kg, ale jakos tak dziwnie. Powiem tyle,że od początku ciazy przytyłam 1,2 kg.. Naogladałam się wózków, łózeczek. Czy nie uważacie,że ceny artykułów dla dzieci, to lekkie przegięcie??? Ja nie mam ani starszej siostry ani koleżanek, od których mogłabym coś odziedziczyć. Mój mąż postanowił,że napewno kupimy nowy wózek ,łóżeczko, wanienke.Praktycznie wszystko..... A czy macie coś przeciwko kupywaniu ciuszków dla dziecka w tzw lumpeksach... Nie to,żebym nie miała kasy na nomalne ciuszki, ale jesli spotka się naprawde coś ekstra??? A co do imion dla dziecka: jesli bedzie dziewczynka: Karolina lub Patrycja jesli chłopiec to Radosław(ale nie ze względu na Radosława Majdana :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
jeżeli chodzi o ciuszki to jak dzidzia będzie maleńka to będę się starała kupować nowe ciuszki,ale jak bobas podrośnie to napewno będę zaglądała do sklepów z odzieżą używaną. moja siostra ubiera w takich sklepach synka i jest naprawde świetnie ubrany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bedę miała ubranka po mojej siostrzeniczce, którą nawiasem mówiąc niańczyłam przez pierwsze trzy lata. łóżeczko podoba mi sie takie http://boboland.pl/index.php?m=ass&id_ass=37162 a wóezk taki: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=128568084 ale co do wózka jeszcze sie zatanawiam czy to bedzie własnie taki, bo wiem narazie, że jest lekki i łatwy do kołysania A co do imion mam przeczucie, że urodzi mi się chłopiec, choć bardzo pragne dziewczynki, myśle o imieniu Aleksander - Aleks, Olek, Alek a dla dziweczynki jeszcze nie wiem może Ania, Hania, choć jeszcze nie myślałam nad tym. Mój mąż natomiast śmiejesię , że chłopca nazwiemy Boguś a dziewczynke Linda i bedzie Bogus Linda. Na rozstępy kupiłam galaretkę firmy Perfecta i mimo, ze pisze na niej że od 4 miesiaca juz od wczoraj ja stosuje (przepięknie pachnie i jest przyjemna przy wcieraniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, obiecałam, że po usg napiszę jaki się mój dzidziuś Otórz olbrzym ma już 41mm, ma się dobrze. Moja córeczka z mężem mogli sobie poobserwować jak się przekręca na bok :-) Zastanowiło mnie tylko to, że lekarz nie sprawdził przezierności karkowej, co przecież jest bardzo ważne tym okresie ciąży. Zobaczymy co mi powie prowadzący. Nie chciałabym co 2 tygodnie latać na usg. Ogólnie mam się dobrze, chociaż po tygodniu spokoju kiedy myślałam, ze moje nudności minęły bezpowrotnie, dopadły mnie one z podwójną siłą. Może związane to było również z przeziębieniem, przez które tydzień leżałam w domu. Ciąży jeszcze po mnie nie widać, bez trudu wchodzę we wszystkie swoje ciuszki - to pocieszające. W pierwszej ciązy juz było widać, no ale wtedy byłam chudsza o jakieś 6 kg, a podobno u szczupłych widać szybciej. No cóż prędzej czy później i tak brzuszek się ukaże :-) Trzymajcie się ciepło i miłej niedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!-dolacze do Was bo mam termin na 05 kwiecien 2007-jestem w 11 tygodniu ciazy!-biore tabletki na podtrzymanie ale juz jest o wiele lepiej niz na poczatku!-Light Blue pociesz sie bo ja tez mam ponad 170 cm-ostatnio kupowalam spodnie ciazowe bo juz do niczego sie nie mieszcze-i wiesz co?-przytyłam juz 5,5 kg-to moja druga ciaza-sprawdzalam w starej ksiazeczce ciazowej-6 lat temu moja obecna waga rownala sie z 30 tygodniem-takze hm hm -bede wielka baba teraz ;o) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc,byłam w sobote na usg.Dzidzia ma 2 cm i 1 mm :) a to nie cały 9 tydzien:) Slicznie sie rozwija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59.....................11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
Witamy Nikakasia :-), U mnie znowu problemy - to paskudne "brudzenie" Dzis wizyta i pewnie kolejne usg. Juz czwarte niestety ale co robic jesli trzeba mnitorowac :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, nie denerwuj się kolejnym usg, ja też własnie zapisałam się na 4-te, bo lekarz nie sprawdził mi przezierności karkowej, a chcę wiedzieć, ze wszystko jest w normie. Przecież kobiety w ciąży mnogiej mają usg bardzo często, i rodzą zdrowie dzieci, więc my też nie możemy się tym tak bardzo przejmować. W końcu nie robimy tego dla przyjemności, tylko dla pewności, że nasze maleństwa rozwijają się prawidłowo i że wszystko z nimi ok. Nosek do góry, będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg Doroteczka.........57......164...........10.....................57,6 kg :)) no to dopisałam się do tabelki!!! Ania75 o co chodzi z tą przeziernością karkową? ja miałam w zeszły poniedziałek usg to gin tylko powiedział że wszystko jest dobrze, ale nic nie mówił że sprawdza to czy tamto u maluszka. Krzyka- mi też bardzo podoba się takie łóżeczko jak Tobie, tylko że w ciemnym kolorze, bo widziałam na żywo w sklepie, śliczniutkie!! Odnośnie imion to jeśli będzie dziewczyneczka to może Weronika lub Gabriela, a chłopczyk to nie wiemy, może Mateusz - bo to takie \"mięciutkie\" imię. ja nie kupuję jeszcze niczego dla Bobaska, czekam do połowy ciąży. pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka wyczytałam na innym topiku, że masz jakieś problemy z rodziną? O co chodzi. Czemu nam tego nie powiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka juz wiem o co chodzi doczytałam sie! Masz dużo wewnętrznej siły! Dużo przeżyłaś! Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej! Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroteczka przezierność karkową bada się aby wykluczyć u maluszka wady genetyczne, min Zespół Downa a tu masz szczegóły: Drugie badanie między 10-12 tygodniem ciąży. Jedno z dwóch najważniejszych badań w trakcie trwania ciąży. Wymaga ono niezwykłej starannośći i doświadczenia W czasie tego badania oprócz dokładnych pomiarów płodu i określenia prawidłowj budowy anatomicznej charakterystycznej dla tego okresu ciąży należy koniecznie zbadać grubość tzw. przezierności karkowej oraz trzeba uwidocznić obecność kosci nosowej. Obydwie wymienione powyżej rzeczy są niezwykle ważne we wczesnej diagnostyce wad getetycznych m in. zespołu Downa Do wykonania powyższego badania niezbędny jest odpowiedni sprzęt poniważ należy zmierzyć struktury z dokładnością do 0,1 mm. Przezierność karkowa np. maksymalnie może mieć 2,6 mm przy długości płodu 85 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
I po badaniu. Ania75 - moj lekarz tez twierdzi ze usg nie jest szkodliwe ale wklada glowice tak na chwileczke jesli tylko sprawdza czy dzidzia rosnie. A rosnie. Dokladnie tydzien temu miala 32mm dzis juz 45mm. Super! Nadal nie wiadomo skad to brudzenie bo na usg wszystko gra. Prawdopodobnie z szyjki macicy albo jakas mala infekcja (mam takie globulki bez przeciwwskazan dla ciazy). Czasem jeszcze mnie pobolewa dol brzucha a Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
A i lekarz nie wzial ode mnie kaski :-). Powiedzial ze jak sie cos dziej to darmocha. Zaplusowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info odnośnie przezierności karkowej, ale i tak musez czekać na następną wizytę u gina żeby się go o to wypytać bo nawet z tego szczęścia że dzidzia rośnie nie wzięłam zdjęcia, tzn i ja nie przypomniałam lekarzowi a i on pewnie nie pomyślał!! ;(( smutno mi z tego powodu bo teraz nie wiadomo kiedy zrobi mi usg, a to przecież pierwsze zdjątka maluszka!!! pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×