Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Ja mam to szczęście że nie musze płacić za usg, bo korzystam z przychodni zakładowej, gdzie mamy mnóstwo specjalistów i dostęp do dużej ilości badań :-) Tak więc w piątek idę na kolejne usg i sprawdzimy tą przezierność :-) Moja dzidzia w czwartek miała 41,1mm, zobaczymy ile urośnie przez ten tydzień. Zwłaszcza, że prawie opóściły mnie nudności ( hurraa ) i zaczęłam w miarę normalnie jeść :-) Monika, mnie też czasami pobolewa dół brzucha, zwłaszcza jak kaszlę, albo w nocy chcę się przewrócić z pleców na brzuch. Staram się jednak nie brać żadnych leków, bo to takie sekundowe bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) 21 własnie doczytałam wypowiedzi i gratuluję Ci podwójnego szczęścia no i zycze waszej rodzince zdrowia. Nie wiem czy Wam spominałam, ale odkąd jestem z moim mężem nigdy nie mialam dobrych stosunków z teściową. Ale ona ostatnio mnie zaskakuje. Dzisiaj umyła mi okna. Byłam w ogromnym szoku!! Powiedziała,ze nigdy by sobie nie wybaczyła,jesli by coś mi, albo maleństwu się stało. Kurcze, jak przeczytałam co napisałyście, to się wystraszyłam. Ja mam do lekarza dopiero 10 października. I nic nie wiem co sie dzieje z moim maleństwem.:( Ogólnie czuję sie dobrze.... http://www.szipszop.pl/tickers/8897.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj rozmawiałam z męzem. Zapytałam czy pojedzie ze mną na usg. Niestety nie zgodził się. Hmmmm, chyba nie bede go namawiała. Może sam dojrzeje do tej decyzji. Dalej piję sok pomarańczowy :classic_cool: ,ale przestałam wogóle jeść zielone oliwki, które kiedys uwielbiałam. I mam dosyć tzw. dobrych rad od spotykanych ludzi: \" jesz jabłka, pomidory, orzechy??? nie, przecież są takie zdrowe!!!\" Czasem odechciewa się mi tłumaczyć,ze nie mam na to akurat ochoty. Przecież doradcy zawsze wiedzą lepiej. 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
Czesc ja mam badania na wykluczenie chorob genetycznych pojutrze i strasznie sie nimi stresuje, o czym juz pisalam chyba z milon razy:-) Mam nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze. Boje sie, bo jak tez juz Wam pisalam mam czeste bole brzucha jak kaszle, albo duzo chodze, a dzis boli mnie od rana. Pocieszam sie, ze to macica rosnie i widocznie tak ma byc, przeciez nasze organy przez powiekszanie macicy zmieniaja swoje polozenie, to chyba organizm musi jakos na to reagowac. Mam nadzieje, ze tak wlasnie jest i to jest przyczyna boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) kochane nie denerwujcie sie tak(eheee dobrze mi tak mowic a sama sie denerwuje co slychac u moich malenstww ) bedac na ostatniej wizycie moje malenstwaa mierzylyy 52mm i 60mm musze wam powiedziec ze te wozki dla blizniat sa okropne raczka do prowadzenia jest tak wielka jak kierwonica w autobusie , aga 25 masz racje muszee kupic swie pary bucikoww i wszytsko bedzie razy dwa, boje sie troszeczke przyszlosci jak sobie poradze mieszkam z chlopakiem sama , slub planujemy na czerwiec czyli juz z naszymi malenstwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
Light Blue, ja ciagam meza na wszystkie badania, nie ma biedak wyjscia, bo martwi sie, ze sama sobie nie poradze i czegos nie zrozumiem. Zachcialo mu sie w Anglii mieszkac to teraz niech cierpi :-) :-). To oczywiscie zart, ale powaznie boje sie jedzdzic sama na jakie kolwiek badania tutaj. W Polsce musialam radzic sobie sama jak go nie bylo i nie martwilam sie tym wcale, ale tutaj to dla mnie inna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga*25**
21 poradzisz sobie, zobaczysz, na poczatku na pewno nie bedzie latwo. Ja bede miec jedno i tez mnie czasami czarne mysli dpoadaj, za sie nie nadaje, ze nie dam rady itp. Z tego tez wzgledu nie chce rozdzic w Anglii tylko wrocic z mezem do Polski i tam oczekiwac na dzidziusia. Swoja droga u mnie w rodzinie nie ma blizniakow i nie przychodzi mi do glowy nikt znajomy kto by mial, dlatego dziel sie wrazeniami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzam czy dziala moja stopkaa choleraaaaaaaaaaaaa www.szipszop.pl/tickers/9045.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 gratulacje x 2!!! :) Ja jutro idę na kontrolne usg i trochę się tym stresuję, chciałam by mój mąż ze mną pojechał dla odwagi ale niestety nie może wyrwać się z pracy. Dam znać czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
hej dziewczyny! czytałam, że to badanie przezierności karkowej bada się między 10 a 12 tc. ja mam usg na początku 14 tc, czy to nie będzie za późno na to badanie? chciałabym aby było wiarygodne. jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika79
margolcia trzymam kciuki. na pewno bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarita, różne źródła podają różne terminy wykonania badania przezierności. Czytałam gdzieś ( nie pamiętam juz gdzie ) że badanie powinno się wykonać między 11 a 14 tyg ciąży, także powinnaś zdążyć. Ja przy pierwszej ciąży wogóle nie miałam tego badanego. Jeżeli mama jest młoda i w rodzinie ni było przypadków chorób genetycznych, to lekarze ( niektórzy ) mówią że nie ma takiej konieczności. Mój też mi powiedział, ze nie będziemy się tym przejmować, bo jestem za młoda ( 31 hihihi ) i nie miałam w rodzinie nikogo chorego. Ale ja chcę zrobić to dla świętego spokoju. Także nie denerwuj się, jeżeli nie zdążysz, napewno wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
dzięki Aniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam tabelkę, w której mnie jeszcze nie ma Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58......................11....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59.....................11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58......................11....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59.....172cm........12......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam juz się wcześniej dopisałam do tabelki ale chyba mnie mam nadzieje że nieświadomie \"wycięłyście\" ;)) więc jeszcze raz: Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57.....................12.......................59 kg nikolla80.............69....174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg Doroteczka.........57......164...........10.....................57,6 kg pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57......164 cm.........13.......................59 kg nikolla80.............69.... 174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg Doroteczka.........57......164...........10.....................57,6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja kolejna wizyte u gg mam dopiero pod koniec października i tez nie miałam robionej przezierności karkowej. Dopiero miałam usg wykonane jeden raz w 8 tc, a l;ekarka powiedziala, ze dopiero koło 20 zleci mi drugie, bo prawidłowo rozewijajaca sie ciążę należb badać na usg tylko 3 razy, a nie częsciej, bo to niezbyt zdrowe dla dzidzi. Czytajac wasze wypowiedzi zaniepokoiłam się i zaczęłam sie zastanawiac czy gg dobrze mnie prowadzi, ale znajomi ja chwalą. Doroteczka ja tez mysle o ciemnym łóżeczku w kolorze Teak, tylko zastanawiam sie czy z szuflada czy bez. 21 nie martw się napewno dasz sobie rade u mnnie w rodzinie są dwie pary bliżniąt(dziewczynki) a w listopadzie będzie trzecia( chłopcy). A ta siostra cioteczna, ktora ma miec cesarke pod koniec listopada kupiła fajny dość lekki jak na bliźniaczy wózek i nawet nie taki zly w prowadzeniu. Jak bede do niej dzwonić to zapytam jakiej firmy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
Dziewczyny jestem w 13 tyg i miałam juz 3 USG- lekarz jest specjalistą więc wie co robi.Miałam robione badanie na przezierność karkową - wszystko ok.Kość nosowa tez jest widoczna. Od dzisiaj poczułam lekkie ukucia w dole brzucha - troche się martwie . Moze to macica się powiększa i dlatego odczuwam pewien dyskonfort. Jak jet u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ale się rozpisałyście :-) nie było mnie od tyg , czytam i czytam. Przede wszystkim WIELKIE i podwójne gratulacje dla 21 !! Ja byłam na usg w zeszłym tyg (12tc +4 dni). Mąż był ze mną i bardzo się wzruszyliśmy bo widzieliśmy bardzo dokładnie naszą dzidzię ( miała już 6,5cm). Widzieliśmy jej nosek, jak wkłada rączkę do buzi, w ogóle była bardzo ruchliwa. Lekarz zbadał czy nie ma tej fałdki na karku i na szczęście nic nie ma.Chyba chodzi o tą przezierność. W pierwszej ciąży też nie miałam tego badania i dziecko jest zdrowe. W ogóle w pierwszej ciąży nie miałam usg dopochwowego,bo chodziłam I poł ciąży do takiego głupiego lekarza, który nie miał odpowiedzniego sprzętu. Dlatego tak z mężem przeżyliśmy teraz to usg. Mój mąż wybrał imię dla synka -Maksym (Maksiu),a dla dziewczynki jeszcze nie mam. Może po cichu liczę na chłopca bo córeczkę już mamy. Tak też strzelaliśmy \"robiąc\" dzidziusia :-) U mnie mdłości powoli mijają. Nie mam już ich cały dzień, tylko rano i potem zaczyna się od 18-19 do momentu pójścia spać. W weekend byliśmy nad morzem i trochę podładowałam akumulatory. Pogo da była przepiękna. Najlepsze jest to że pozabierałam polary, kurtki,a tak naprawdę to ich nie użyliśmy i brakowało mi spodenek :-) Ja też jestem na zwolnieniu,bo strasznie się stresowałam pracą. I tak już chyba zostanę do końca ciąży (teraz mam 14 tc). Wpisuję się do tabelki Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......................12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57......164 cm.........13.......................59 kg nikolla80.............69.... 174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg Doroteczka.........57......164...........10.....................57,6 kg Izawik.............53........168...........14.....................50kg ja na razie schudłam 3 kg i jakoś nie mogę tego nadrobić. W pierwszej ciąży też schudłam na początku 3kg i dopiero odrobiłam je (do wagi wyjściowej) w 18tc. Zobaczymy ja będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
izawik jak jest ze zwolnieniem lekarskim. Masz zamiar byc juz do końca ciąży na L4. Czytałam gdzies , ze zwolnienie nie moze przekroczyć 182 dni , po tym terminie należy się zgłosic do zusu w celu ustalenia asiłku rehabilitacyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietniowy! Tez mnie troche nie bylo ale sledze regularnie. Imionami narazie sie nie zajmuje za bardzo, mam pomysly ale ciagle licze na to, ze gdzies przez przypadek uslysze to wlasciwe. Juz dzisiaj wtorek a we czwartek mam moje wyczekane USG. Jutro zaczyna sie 13 tydzien. I tez sie zaczynam lepiej czuc. Nie idealnie, zalezy co zjem, ale chyba wieczory sa gorsze niz poranki. I prawie codziennie budze sie w nocy, juz teraz niekoniecznie na siku, tak z bezsennosci. I wtedy mi wszystko zaczyna przeszkadzac i sie rozbudzam coraz bardziej. Ale rano troche odsypiam. Kupilam w niedziele piekne spodnie, z materialu w delikatna brazowa krate i sa bardzo sprytne. U gory maja doszyty miekki material a w srodku jest guma ktora sie reguluje na guziczek jak brzusiu rosnie. Mam nadzieje, ze mi posluza dlugo. Dopisuje wzrost do tabelki Nick....Waga wyjściowa.. wzrost.......TC.................Waga obecna Moli.................58..........168.........12....................63 kg Aprilka.............58......................10....................60kg margolcia1........57......................11....................59 kg monika79..........59......................11.....................58 kg sarita................59........172.........11......................61kg aniabion.............44.....................12.....................46kg Janika78............56.....................10......................56 kg 21....................49.3...................12......................50.7 flowerska...........69......167cm........12.....................72kg aga*25**.............43.....................12.......................45 kg Krzyka...............57......164 cm.........13.......................59 kg nikolla80.............69.... 174 cm........13.....................70kg Ania75................64....170cm.........12.....................64kg Doroteczka.........57......164...........10.....................57,6 kg Izawik.............53........168...........14.....................50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka jasne , że możesz iśc zrobic prywatnie ja zrobiłam sobie więkoszośc badań zanim poszłam do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
Toxoplazmoze robiłam przed zajściem w ciąże ale badanie można jak najbardziej zrobic juz w trakcie. Jezeli jest zakazenie to podaje sie lek bezpieczny dla kobiet w ciązy chyba rovamycyna. Generalnie to przechodzenie tox w I trym jest bardzo niebezpieczne. Za badanie płaciłam ok 60 zł ( IGg i IGm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabion
Ja stracilam moją pierwsza ciąze w 9 tyg i jedna pani doktor stwierdziła , ze przyczyna to toxoplazmoza. Chociaż trudno to było jednoznacznie uznac za przyczyne- tak twierdzili inni lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz sie co martwić. Na toxo nie ma terminu poprostu je robisz! Najlepiej porozmawiaj ze swoim ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,Wynik samego IgG niewiele mówi, trzeba dorobić IgM i ewentualnie IgA. Sam wysoki wynik IgG jest podejrzany, ale nie jest niebezpieczny dla dziecka jeśli IgM jest ujemne. Przeciwnie, stanowi dobrą ochronę dla dziecka. ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×