Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

Mona to nie rozumiem- to nauki przedmałżeńskie i przedślubne to nie jest to samo? Bo piszesz, że pierwsze można robić osobno, a drugie trzeba razem. Zawsze wydawało mi się, że to jest to samo. Napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznicka
jak czytam wasze przygotowania, wsyztsko juz zaklepane ech u mnie jeszcze nic :o a koszty mnie przerażaja, chyba nic z tego nie będize :o .. chociaz w sumie ja do wesela zbytnio sie nie palę, wolalabym maly cichy kameralny slub cywilny, ale moj facet powiedział ze w jego rodzinie to nie przejdzie... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonqa
a co powiecie za ja robiac weselne na ok 130 osob bede sie cieszyc jak sie zamknie wszystko w 30 tys:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznicka
powiem .. ze taka kwota jest dla mnie astronomiczna... i w zyciu sie tego slubu m inie uda wziąsc ... paranoja to wszystko jest :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonqa
to chyba wszystko zalezy od miejsca gdzie jest slub i wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonqa
my robimy pod warszawa i tez nas to przeraza ale damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zareczona
My robimy pod Opolem. A ceny jak z Warszawy. Mamy teraz misje. Mamy 3 dvd z roznych wesel i z roznymi orkiestrami i musimy cos wybrac. U nas orkiestre tez trzeba wczesniej zamawiac. A nauki przedmalzenskie to podobno super sprawa. W Opolu sa weekendowe nauki dla ludzi z zagranicy. Super udogodnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o to chodzi ze to nie to samo :/ nauki przedmalzenskie mozna nawet jeszcze w lo zrobic a na przedslubne sie umawia juz przed samym slubem - w kazdym miescie jest inaczej u mnie przedslubne to dwa spotkania z ksiedzem i dwa w poradni :) a te weekendowe jesli chodzisz razem z facetem to mogą już zastąpić poradnie tak slyszalam... trzeba pytac kazdy u siebie... u mnie koszt wesela na 60 osob to jakies 15 tys. moze troszke mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaręczona----> gdzie pod Opolem robicie, bo my też spod Opola i też szukamy zespołu. Na razie głównie słuchamy od znajomych, bo nie orientujemy się w tych zespołach. A gdzie to takie fajne nauki są, bo może też byśmy się wybrali?? Mona------> to bardzo dziwne, co mówisz. Szczerze mówiąc, to nie słyszałam jeszzce takiej wersji, żeby ktoś musiał robić i kurs przedmałżeński i przedślubny. Z tego co słyszałam od kilku par, to właśnie musieli odbyć jeden kurs przed sakramentem ślubu i w tym były też spotkania w jakiejś poradnii. No ale nie wiem, może tam u Ciebie jest jakoś inaczej :-). Co do nas, to nie mam pojęcia w jakich przedziałach się nasze koszty zamkną. Ja bym chciała tak do 20 tyś max, ale będziemy mieli raczej mało gości, tzn ok. 70-80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zareczona
Dunia83! Kosciol w Strzelcach Op. a sala w Zawadzkim.A Wy gdzie? Jutro podam Ci stronke internetowa.Tam jest tel. napisany.Nauki sa w Opolu. O ile sie nie myle to przy Katedrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) ja wlasnie chodze na nauki przedmalzenskie, to sa takie normalne wykłady okolo 10 w tym 3 spotkania z pania z poradni. juz mialam 3 i teraz w piatek bede miec wlasnie spotkania z ta \"super\" pania a o nauki przedslubne zapytam:) Będe miala slub prawdopodobnie o godzinie 14.30, czy to nie za pozno? bo wiadomo ze w zimie szybko sie robi ciemno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaręczona-----> no to super, jesteśmy z tego samego miasta :-). Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, żeby w necie kogoś spotkać z mojego miasta, bo to w końcu raczej miasto. Ale my ślub będziemy mieć na Górze Św. Anny a wesele jeszcze nie wiemy :-). A orientujesz się może w tutjszych zespołach i cenach, jakie biorą, bo ja w sumie tylko o dwóch słyszałam. Będę wdzięczna za wszystkie opinie :-). Pozdrowionka :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mądrą rzecz napisałam powyżej ;-)----> miało być oczywiście \"bo w końcu to raczej małe miasto\" ;-). Zaręczona napisz te adresy jak możesz. Macie już wszystko zaklepane???? Leosia----> czego was tam uczą na tych spotkaniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byl wyklad o wierności na przykład ostatnio, a ta pani z poradni to niestety przyjdzie cos o naturalnym planowaniu rodziny opowiadac ale trzbea to przezyc:) moze niektorym to odpowiada wiec ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zareczona
Dunia83! Ale jestem zaskoczona!!! No wiec, moze sie nawet znamy...kto wie. Moze wskoczymy na GG, bo ja czasem nie nadarzam i nie czytam calego forum. Moj numer GG 1313299. Kiedy dokladnie macie slub? My mamy 16.08.08. Czemu wybraliscie Gore Sw.Anny?Przeciez w naszym Strzeleckim kosciele tak cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gdzie sie wszystkie podzialyscie?? nasz topic tak spadl ze nie moglam sie doszukac:/ Zastanawiamy sie z moim Narzeczonym czy lepiej zamowic wszystkie ciasta i tort czy na przyklad tort kupic a ciasta piec do spólki z naszymi mamami... Moja mama twierdzi ze cany nie beda sie roznic a za to stracimy duuuuzo czasu i nerwow a tesciowa mowi ze nie zaplaci za kupne ciasta bo sama umie upiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak teściowa chce to niech piecze swoje ciasta, ja bym zapłaciła za swoją cześć którą miałabym upiec no i oczywiście tort zamówiła w cukierni. Nie dałabym rady denerwowac sie przed ślubem tym wszystkim i jeszcze stać nad stolnicą urobiona po pachy i myśleć czy zdążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak zrobie albo jeszcze ja przekonam ze nie bedzie czasu na pieczenie ciast przez caly dzien... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym koszt w cukierni nie bedzie sie dużo różnił od kosztu kupna wszystkich potrzebnych dodatków, maki itp. a ile czasu zaoszczędzisz i nerwów, w cukirni wybierzesz sobie po kawałku z różnych rodzajów a tak kilka blach podobnych cciast byś miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsi83
Jak byłam ostatnio na targach w Krakowie troszke się przeraziłam.Po pierwsze cały rok 2007 jest zajęty a powoli zaczynają zaklepywac na 2008 . I tu jest problem,ponieważ my nie mamy jescze nic oprócz wybranej daty.Dziś byliśmy rozglądać się za salą no i znaleźliśmy dwie.Jedna sala zezwala mieć swoich kucharzy a druga ma już swój catering i wychodzi ze wszystkim (bez alkoholu i napoji i torta) 88 zł od osoby w tym 4 posiłki ciepłe zimne przekąski jakieś sałatki ciasto owoce.Podobno wszytskiego dużo bo koleżanka była w sierpniu tam na weselu i wszystko dobre.Ale zastanawiamy się nad kucharką?.Jak myślicie?Tak więc sale będziemy zaklepywać dopiero za jakies 2 miesiące kiedy zdecydujemy co i jak.Druga sprawa orkiestra mamy na oku jedną ale jeszcze sie rozglądamy.Mamy już wybrany kościół .Jeśli chodzi o kamerzyste i fotografa też mamy mały problem z wyborem.Mam jeszcze małe pytanie apropos alkoholu ile trzeba zamawiać na osobe???? i co najlepiej kupić??? Drugi mój problem to świadkowie.Czy musza być pełnoletni??? co jesli brakuje świadkowej trzech miesięcy do pełnoletności??? Czy wy już macie podstawowe rzeczy zaklepane??????? przepraszam za tysiąc pytań ale licze na pomoc:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsi83 ja też mam w 2008 i narazie tylko termin, fotografa idziemy zaklepać za tydzień a w lutym sale potem reszta powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonqa
ja z ciastem nie mam problemu moj narzyczony jest cukiernikiem rany my jeszcze nic nie zalatwialismy dopiero robimy podchody pod sale chyba musimy sie wziasc do roboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z ciastem rowniez nie mamy prblemu dostajemy go w menu w sali ktorej organizujemy wesele. Musimy tylko przyniesc szampany wodka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez mamy szampana i powitanie juz w cenie, a gdzie bedziecie kupowac wodke?? i czy jakas lepsza czy raczej taka tansza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×