Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

6 łyżek miodu podgrzać i dodać 1 i 1/2 łyżeczki sody - wymieszać - zrobi się biała pianka. 5 jaj ubić z 1 szkl cukru, połączyć z 20 dkg miękkiego masła oraz 1 i 1/2 szkl. mąki. Do utartej masy dodac miód. Wyłożyć na blachę (ja daje papier do pieczenia), piec w temp 180 st C ok 15 - 17 min. Piec na dużej płaskiej blasze, po upieczeniu gorące posmarowac grubo kwaśną śmietana (tak wprost z kubka) u zwinąć w roladę. Można przekroić na 2 lub 3 części i też posmarować śmietana, pozwolić ostygnąć. Pewnie z innymi masami tez będzie smaczne, nawet sam bez niczego jest pyszny. Mięciutki i delikatny. Ja ostatnio zrobiłam z truskawkową. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama pola
Tort waniliowo truskawkowy:) Składniki: Ciasto: 6 jajek 5 łyżek mąki pszennej 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia 1 cukier waniliowy szczypta soli Krem: 1 l śmietany 30% 5 płaskich łyżek żelatyny cukier waniliowy 0,5 szklanki cukru pudru (lub wedle uznania) kilka ładnych truskawek Oddzielić białka od żółtek. Ubić białka z szczyptą soli. Zmiksować żółtka z cukrem i cukrem waniliowym. Do żółtek dodać białka i zmiksować. Wymieszać pozostałe suche składniki, po czym dodać je do przygotowanych jajek (wymieszać łyżką). Piec 35 minut w temperaturze 170-180 stopni. (tortownica 24cm) Ubić śmietanę na sztywno, dodać cukier waniliowy i cukier puder. rozpuścić żelatynę w 0,5 szklanki ciepłej wody, dodać do śmietany i wymieszać. Ostudzony biszkopt przestudzić, przeciąć na 3 części, przekładać kremem, posypując ćwiartkami truskawek. Można posypać gotowy tort wiórkami kokosowymi lub przybrać truskawkami. Polecam nasączenie ciasta ponczem, żeby nie było za suche. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszanel 11
Bylo ciasto rabarbarowe??? Moze ktos podrzuci fajny przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proste ciasto rabarbarowe: kruche ciasto jak do tarty, masa budyniowa - upiec. kawałki rabarbaru podgotowane 9przez 1 minute , nei dlużej, bo sie rozlecą) w wodzie z dodatkiem cukru i soku z cytryny, zageszczone mąką ziemniaczaną (lub kisielem), wyłożone na masę budyniową. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może macie przepis
na jabłecznik z masą budyniową- wrzućcie proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem na diecie
450 g mąki pszennej 250 g masła/margaryny 1 szklanka cukru pudru 1 jajko 2 żółtka 2 łyżki gęstej kwaśnej śmietany 1 łyżeczka proszku do pieczenia Wszystkie składniki zagnieść. Ciasto podzielić na 2 części. Jedną włożyć do lodówki, drugą na 2 godziny do zamrażarki. Ponadto: 1,5 kg jabłek 2 budynie waniliowe bez cukru (na pół litra mleka każdy) + 4 łyżki cukru 750 ml mleka cukier puder - do posypania Rozwałkować ciasto z lodówki i wyłożyć do formy, ponakłuwać widelcem (można podpiec kilka minut w temperaturze 160C, ale niekoniecznie). Spód oprószyć bułką tartą (by wchłaniała wilgoć z jabłek). Jabłka obrać, pokroić w ósemki, wyłożyć na cieście. Budynie ugotować wg przepisu na opakowaniu, wykorzystując 750 ml mleka i 4 łyżki cukru. Gorący jeszcze budyń wylać na jabłka.Na budyń ciasto z zamrażarki. Piec około 45 minut w temperaturze 200C. Po wystudzeniu oprószyć cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem na diecie
albo taki z jabłkami BISZKOPT 6 jajek 1 łyżeczka wody 1/2 szklanki drobnego cukru 7 łyżek mąki pszennej 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżeczka octu MASA JABŁKOWA 5 dużych jabłek 1 galaretka truskawkowa MASA BUDYNIOWA 1 szklanka mleka 1/4 szklanki cukru kryształu 1/2 opakowania budyniu śmietankowego 1 łyżeczka mąki pszennej 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej 12,5 dag masła śmietankowego polewa czekoladowa Przepis na biszkopt: Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijać, dodając cukier, żółtka zmieszane z wodą i na końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia oraz ocet. Wszystko miksować na gładką masę. Tortownicę o średnicy 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia i przelać ciasto. Biszkopt piec około 40 minut w temperaturze 175 stopni C. Upieczony i przestudzony biszkopt przekroić na 3 części. Przepis na masę jabłkową: Jabłka obrać, zetrzeć na tarce o grubych oczkach i smażyć do uzyskania prawie gładkiej masy. Dodać suchą galaretkę truskawkową, wymieszać i jeszcze przez chwilę smażyć. Przepis na masę budyniową: W 1/2 szklance mleka wymieszać cukier, budyń, mąkę pszenną i ziemniaczaną. Pozostałe mleko zagotować. Do gotującego się mleka dodać wymieszaną masę i ugotować budyń. Ostudzić. W tym czasie utrzeć masło i wymieszać z przestudzonym budyniem, zmiksować. Przekładanie szarlotki: Biszkopt, masa jabłkowa, masa budyniowa i ponownie biszkopt, masa jabłkowa, masa budyniowa. Na wierzch biszkopt i polewa czekoladowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aloo,aloo......
Nikt nie piecze ciastek,dajcie jakis fajny przepisik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzira
witajcie potrzebny mi jest przepis na tradycyjny tort taki jak kiedys piekly nasze babcie corcia ma 18urodziny taki z kremem nasaczony alkoholem dzemem myyyyy mazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Ci przepis na tort zwany przez nas "Czort" czekoladowy mojej cioci- dla mnie to najpyszniejszy tort na świecie. BISZKOPT CZEKOLADOWY: 4 jajka 1 szklanka cukru 1,5 szklanki maki tortowej 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 tabliczka gorzkiej czekolady 1 łyżeczka masła Oddzielić białka i żółtka.Białka ubić na sztywna pianę,do piany powolutku dodawać po 1 żółtku i porcjami cukier,miksować do momentu rozpuszczenia cukru,w międzyczasie rozpuścić czekoladę z łyżeczką masła,aż będzie płynna(najlepiej w kąpieli wodnej-czekoladę ostudzić.Do miksowanych jaj ,cukru dodać partiami mąkę i proszek do pieczenia,dokładnie zmiksować,nadal mieszając dodać powoli schłodzoną czekoladę (małymi porcjami).Dokładnie wymieszać). Wlać do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą tortownicy o średnicy 24 cm.Piec ok 40 - 45 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. MASA CZEKOLADOWA: masło 250 g 1 tabliczka gorzkiej czekolady jajka duże 2 szt cukier 1 szklanka kakao ciemne 2 łyżki alkohol wg własnego uznania Masło utrzeć z połową cukru i kakao na puszystą masę jajka z drugą połową cukru ubić nad kąpielą wodną na puszystą masę i ostudzić,czekoladę rozpuścić z 2 łyżkami mleka i ostudzić.Do masy maślanej powolutku dodawać masę jajeczną(po jednej łyżce i ucierać,dodawać też delikatnie rozpuszczoną czekoladę.Ciasto podzielić na trzy części,naponczować herbatą z cytryną.Jeśli chcesz możesz blaty przesmarować dżemem z czarnych porzeczek.Wierzch i boki też wysmarować masą,boki obsypać mielonymi orzechami wierzch ubrać ozdobnie np. połówkami orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeaMedeaa
Nikt nie piecze ciast????Moze jakies nowosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananwioletta
U mnie bez nowości. Właśnie zaglądnęłam tutaj, bo koleżanka chce ptrzepis na ciasto gruszkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TradycyjneJedzenie.pl
Rewelacyjny Keks mojej Mamy! Przepis pozwala na upieczenie dwóch blaszek keksu (60 dag ciasta) Składniki: * 60 dag mąki * 30 dag masła * 30 dag cukru pudru * 10 jajek * proszek do pieczenia- około 20 gram * 90 dag do 1 kg bakalii (figi, śliwka kalifornijska- najmniej, orzechy włoskie, daktyle, morele suszone, rodzynki, banany- chipsy, wiórki kokosowe, ananas, żurawina) Sposób przygotowania: Masło utrzeć z cukrem pudrem, dodać 3 jajka, następnie 1/3 mąki i wymieszać. Dodawać kolejno: 3 jajka i 1/3 mąki (wymieszać), 4 jajka, 1/3 mąki (wymieszać). Na koniec dodać proszek do pieczenia i bakalie. Wszystko wymieszać i rozlać do blaszek. Piec około 60 min w temperaturze 180-190 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś piekę m.in. Biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami NA BISZKOPT: -4 jajka -1 szklanka cukru -0,5 szklanki mąki pszennej -0,5 szklanki mąki ziemniaczanej -2 łyżki kakao -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA KREM ZE ŚLIWKAMI I NUTELLĄ: -0,5 kg suszonych śliwek (bez pestek) -wódka do namoczenia śliwek -standardowa kostka (250 g) masła -200 g nutelli NA WIERZCH: -0,5 litra śmietany kremówki -2 "śmietan-fixy" -4 łyżki cukru pudru -1 tabliczka czekolady BISZKOPT: Z podanych składników upiec biszkopt w blaszce o wymiarach 25x36 cm. Można też oczywiście wykorzystać własny, sprawdzony przepis na ciemny biszkopt z 4 jaj. W czasie gdy ciasto stygnie, przystąpić do dalszej pracy. KREM ZE ŚLIWKAMI I NUTELLĄ: Poprzedniego dnia śliwki namoczyć w wódce i zostawić na całą noc w szczelnie zamkniętym naczyniu (np.słoiku),żeby ten alkohol wchłonęły. Następnego dnia śliwki starannie osączyć i posiekać. Masło utrzeć na puch. Wciąż ucierając dodawać porcjami nutellę. Na końcu dodać do kremu śliwki i wymieszać. NA WIERZCH: Schłodzoną kremówkę ubić z cukrem i "śmietan-fixami" na sztywno. Czekoladę zetrzeć na tarce. A CIASTO PREZENTUJE SIĘ TAK... Na biszkopt (można go wcześniej nasączyć, aczkolwiek nie jest to niezbędne) nałożyć krem z nutellą i śliwkami. Na krem wyłożyć kremówkę. Całość posypać tartą czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zwróciłam uwagę,że w przepisie jest 250 g masła,a kostka ma 200 g.Ja robię ze zwykłej kostki 200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM CIASTO ZUPEŁNIE NA CZASIE:) CIASTO CUKINIOWE Składniki: - 115 g miękkiego masła - pół szklanki oleju - 250 g cukru - 300 g mąki pszennej - 2 duże jajka - pół szklanki kwaśnej gęstej śmietany lub jogurtu naturalnego - 2 szklanki cukini startej na tarce o dużych oczkach (około 340 g) - 60 g posiekanej gorzkiej czekolady (lub gorzkich chipsów czekoladowych) - 60 g kakao - łyżeczka ekstraktu z wanilii - łyżeczka sody oczyszczonej - pół łyżeczki proszku do pieczenia - szczypta soli - ewentualnie 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej Dodatkowo na polewę: - 100 g gorzkiej czekolady - 40 g masła Wykonanie: Masło zmiksować na jasną puszystą masę, stopniowo wlewając olej. Do tak przygotowanej masy dodać cukier, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia, sól i ekstrakt waniliowy. Zmiksować. Dodać jajka, a następnie na przemian mąkę ze śmietaną, cały czas miksując. Dosypać kakao i kawę, a na końcu dodać startą cukinię i posiekaną czekoladę. Wszystko dokładnie wymieszać. Ciasto przełożyć do blaszki o wymiarach 22 x 33 cm (wyłożonej papierem do pieczenia lub wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą). Piec w temperaturze 160C do tzw. suchego patyczka (u mnie około godziny). Upieczone i ostudzone ciasto polać polewą czekoladową (czekoladę roztopić w kąpieli wodnej, dodać masło, wymieszać). Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia49
szarlotka z kremem budyniowym Ciasto-2 szklanki mąki krupczatki,2łyżeczki proszku do pieczenia,5jajek,5 łyżek cukru,25 dkg. margaryny,3łyżki kwaśnej śmietany,-zrobić pół kruche ciasto,ułóż na blaszce wyło.papier. /1/3 ciasta odłożyć/ 1 kg. jabłek obrać,zetrzeć na grubych oczkach tarki lekko odcisnąć i wyłożyć na ciasto.Krem-2 budynie waniliowe 1 szklanka cukru ,cukier waniliowy,5 białek. Przygotuj budyń wg, przepisu/dodałam łyżkę z3 torebki/,białka ubić dodając stopniowo cukier ,wymieszać z gorącym budyniem i wyłożyć na jabłka Na wierzch pokruszyć resztę ciasta.Piec 45 min. w 180.c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie może przepis na ciacho z borówkami amerykańskimi - mam świezą dostawę, ale żeby to nie było ciacho z galaretką na biszkopcie;) bedę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto z borówkami
RObisz zwykły skubaniec albo kruche z nadzieniem jagodowym w srodku. No i zostają jeszcze bułeczki jagodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bułeczkami jagodowymi mnie zaintrygowałaś:)) poproszę przepis:) mam nadzieje ze jest łatwy hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
babcia49, chciałam dziś upiec Twoje ciasto z jabłakami i budyniem, ale przyznam, że trochę nie zrozumiałam tej masy budyniowej:p Czy ugotowałaś dwa budynie, ale do nich dodałaś jeszcze stołową łyżkę z trzeciej torebki budyniu aby był gęstszy ? I czy po połączeniu białek z gorącym budyniem nie zrobi się ta masa bardzo rzadka ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia49
Tak,dodaj łyżkę łyżkę proszku budyniowego z 3 torebki aby budyń był gęstszy ,ubitą pianę z szklanką cukru/cukier dodajesz stopniowo=jak na biszkopt/dodawaj po trochę do budyniu, najpierw ugotuj budyń ,zanim ubijesz pianę to lekko przestygnie dodawaj stopniowo piane do budyniu.Piekę często ten jabłecznik;nawet na duże imprezy /i zawsze się udaje.Z blaszki nie wyjmuj zaraz po upieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ciastasasa
Strona mało czytelna, zagracona, mało przepisów, nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam pytanko nachodzi mnie na zrobienie sernika z pierniczkami - mam taki sprawdzony przepis na sernik który zawsze mi wychodzi i pytanie czy do każdego sernika można dodać pierniczki alpejskie czy musi być jakiś specjalny przepis? czy przez dodanie pierniczków może wyjsć mi zakalec? Dziekuję za odpowiedź w zamian podaje przepis na super szybkie ciacho np ze śliwkami:) Ciasto szybkie i proste:) Składniki: pół kostki miękkiego masła (125 g) 10 łyżek cukru 3 jajka szczypta soli 10 łyżek mąki 1 łyżeczki proszku do pieczenia około 40 dag dowolnych owoców - ja dodałam śliwki przekrojone na pół - układałam je skórką w dół przekrojeniem do góry:) Do posypania: cukier biały lub jasny brązowy Wszystkie składniki dokładnie zmiksować. Przelać ciasto do foremki (o średnicy 20 - 22 cm) wyłożonej papierem do pieczenia, na wierzch wyłożyć owoce (owoce typu nektarynki, śliwki - skórką do dołu, rozcięciem do góry). Posypać cukrem - wg uznania. Piec w temperaturze 180C przez około 40 minut (do tzw. suchego patyczka). Smacznego :) Ciasto nadaje się do zrobienia na szybko, gdy okaże się ze lada moment wpadna niezapowiedzieni goście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupTHRT
TOPIC UMIERA.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.pasjanatalerzu.blox.pl
Zapraszam po przepisy na słodkości i nie tylko ;) www.pasjanatalerzu.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×