Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość napiszcie coś

Aparat ortodontyczny.Ile kosztuje,muszę wyrywac zeby?

Polecane posty

Gość napiszcie coś

Mam krzywe dwojki,takie wystajace kły:( bardzo mi to przeszkadza,słyszałam od pani stomatolog ze będe musiała usunąć jakies zęby zeby zrobić im miejsce czy to prawda??!! ile zapłacę za taki aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
dodam ze mam 22lata już:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już są tanie
za jakieś 500 zł można już założyć. dochodzą do tego niestety prześwietlenia i wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
powaznie??!! a to jakis stały czy niestały,wszystko jedno na jakąs wadę,ja mam akurat takie"kły"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam aparat
staly od ponad miesiaca ja mam tez wade takie kly ale na trojkach.mnie kosztowal 1600zl ja mam ceramiczny bialy a metalowy kosztuje u mnie 1000zl plus co miesiac place 30 zl.za wizyte.mam nosic dwa lata .ja mialam wczesniej wyrwane piatki na gorze,ale w sumie z innych przyczyn ale teraz jest jak znalazl pod aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już są tanie
koleżanka za stały aparat zapłaciła 600 zł. przypuszczam, że masz kły poza łukiem, więc zalecany jest aparat satały. musisz iść do ortodonty na konsultację. nie wybieraj lekarza zbyt pochopnie, bo ja trafiłam na konowała i zdziercę. poczytaj: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22832 http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22832&w=21521726 http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22832&w=28588995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
a poza tym jak to z tym aparatem jest,jeśli założa mi stały to znaczy ze nie bede go mogła ściagac przez te 2lata??!! ani na noc ani nawet na chwilę?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już są tanie
nie ściąga się go.:) ja miałam brakującą szóstkę i nie wyrywali mi już innego zęba z tej strony. dziura po szóstce ma teraz jakieś dwa milimetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
no to mnie przestarszyłaś nawet na chwile,da się w tym całować?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już są tanie
całować, oddychać, jeść a nawet robić laskę. nie histeryzuj. przecież widzisz, że tyle osób nosi aparat i normalnie funkcjonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
:p spoko laski nie musze robić akurat ale z tym całowaniem to byłabym zmartwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam aparat
tak jak pisala dziewczyna wyzej tez mysle ze raczej na pewno juz z tej strony nie bedziesz musiala wyrywac zeba.no aparatu nie mozna sciagac przez dwa lata,wiesz mi ja pierwsze kilka dni myslalam ze zwariuje i go sciagne ale po ponad miesiacu nie zaluje wiadomo to za wczesnie ale juz troche te zeby zaczynaja sie przesuwac.mnie bardzo szpecily te trojki nie moglam sie normalnie usmiechac a swiadomosc ze bede mila rowniutkie ząbki wspiera mnie na duchu.a w calowaniu tez naprawde nie przeszkadza zapewniam.porozmawiaj ze swoja dentystka jak bys zakladala aparat nad innym rozwiazaniem niz pierscienie ja mam takie zameczki na 6 i na 7 wiem ze przy naszej wadzie mozna cos takiego zalozyc bo ja mialam na poczatku takie pierscienie ale tak mnie kaleczyly ze siedzialam i plakalam ,mimo ze wosk stosowalam specjalny.Ale potem wymienilam je na te zameczki i jest juz super,ale to moze ja tak tylko mialam nie wiem.jak bedziesz miala jakies pytania pisz.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat praktycznie w niczym nie przeszkadza. Ja noszę już ponad 3 miesiące i jest super. Też miałam wystające kły (wampirki) i praktycznie już mi się ładnie schowały do łuku. Na górze mam aparat porcelanowy (1600zł) a na dole metalowy (1200zł). Wizyta co 1,5 mies 100zł. Ja nie miałam wyrywanych żadnych zębów mimo iż mam ich cały komplet. Wyrywanie zależy więc od wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
dzieki dziewczyny🌼 podtzrymujecie mnie na duchu,musze wyleczyć jeszcze2zęby i...pójde po aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam aparat
lec wylecz ząbki i po aparat.na pewno nie bedziesz zalowac.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoo fuujjj
dzisiaj byłam z córką u ortodonty.Poszłam normalnie na fundusz ,okazało sie ,że aparat będzie za rok...:o a jak poprosiłam prywatnie to "proszę przyjść za tydzień po odbiór" ta przyjemność kosztuje mnie 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
to nasza polska rzeczywistosc trzeba miec zdrowie zeby sie leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie coś
juz wiem że za aparat zapłacę 1400zł (chciałam bym 350 jak wyzej pani) a do tego co 3-4tygodnie wizyty równe100zł :/ no ale przed tyle do leczenie czyt.borowania 3 zęby czyli ok 3x80zł:] suuupeerrrr:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adres Tlen.pl
Tylko uważaj na ortodontę!Mój wydawał się ekstra a zęby mi sknocił:(Po 6 latach noszenia aparatu zdjęłam go na własną odpowiedzialność u innego lekarza i okazało się,że aparat nosi się najwyżej 3lata!Zęby miałam już proste ale górny łuk nie łączył się idealnie z dolnym,a poza tym miałam straszną pruchnicę,zapalenie dziąseł itp. I tak Pan doktor - wykładowca na uczelni,niby taki dobry SPARTACZYł sprawę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz już są tanie
tak jak u mnie. po trzech i pół roku zdjęłam aparat na własne żądanie. ortodontka chciała mi jeszcze jednego zęba wyrywać po tym czasie. na pewno wiązałoby się to z kolejnym rokiem lub dwoma z aparatem. trzymają pacjenta, szkodzą mu i mysla tylko jak wyciągać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie straszcie dziewczyny
nie wszyscy tacy sa dentysci.ja mam wizyte co miesiac i place tylko 30 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkka
do TERAZ JUZ SA TANIE: pisalas ze nie mialas szostki wiec nie musialas juz nic wiecej wyrywac.mam pytanie:a nie przesunal ci sie srodek łuku? Z jakiego jestes miasta, gdzie sa takie tanie aparaty bo ja jestem z poznania i sa po 1600zl plus wizyty za 100 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkka
chodzi mi o aparat staly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brendzikowa92
Hej.. równiez ma krzwe dwojki, takie wystajace kly tle ze ja ma 15 lat i moja roznica miedzy 1 a 2 to az 3 mm. mialam juz 2 aparaty ruchome ale nic nie pomogly i to z mojej winy bo nie moglam sie zmusic do noszenia za pierwszym nie moglam w nim spac bo sie dusilam a w dzien roznie bywalo... teraz chce sobie zalozyc staly aparat ale boje sie problemow z wymowom..a i chcialam dodac ze te kly bardzo mi przeszkadzaja bo boje sie calowac...wiem wiem glupie ale taka jest prawda..;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraq
Koleżanko wyżej....wydaje mi się, że aparat to żadna przeszkoda w całowaniu się..da rade się przyzwyczajić...mozna poćwiczyc na dużej lalce :)...no a jak chcesz przygotować się do robienia laski to kup sobie ogóra lub kabaczek !!!Na początek polecam kabanoski :DDD Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperacja totalna
czy naprawde nikt nie zna jakiegos orto w krakowie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam aparat 3 dzien i ciezko mi sie przyzwyczaic. mam metal na gorze i dole + expander na gorze. co do cen to u was jakos stosunkowo tanio . ja place za swoj 5500 + 400 za expander . zeby mnie bola caly czas mam problemy z jedzeniem, z przelykaniem sliny, z rozmowa. przez expander strasznie seplenie. kto ma jeszcze expander niech powie jak mu idzie z jedzeniem i czy jezyk nie boli bo mnie tak .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -trochę się boję- /
ej...a co to jest ten expander, bo mam mieć coś takiego. napiszcie też czy to boli i czy jest wygodny. boję się stałego aparatu... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aktos177
JA mam aprat od dwoch tyg Drut na podniebieniu i od zewnetrznej strony zebow i w calowaniu nie ma najmniejszych prolemów :D:D:D Mam pytanie: mam szafirowe zamki i zaczynaja zżółknąć.;/ co zrobic z przebrwieniami??? pomóżcie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×