Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

a ja myślę - są starsze księgi, zaraz poszukam kiedy powstały hinduistyczne Wedy. \"Zauwaz ze w biblii nie masz nic zapozyczonego z innych religii,a te maja wiele wspolnego z Biblia.\" Jak to nie - a choćby legenda o powstaniu świata czy arce Noego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spacja mi siada.:-/ dreamer jesli chcesz mam duzo o biblii jej historie spisywania,itd. Jesli chcesz to moge ci przepisac troszke,bys wiedzial skad ta moja wiara w te \"zwykla\"ksiazke. To wiarygodne zrodla Oczywiscie jesli chcesz,bo jesli nie nie bede sie narzucala z tematem. Mysle jednak ze po tym moze bys zrozumial,dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Za moment powstania Wed przyjmuje się umowną datę przybycia Ariów do Indii - czyli ok. 1800 r. p.n.e. (choć prawdopodobnie część tekstów powstała wcześniej). Nie ma zgody co do tego, kiedy zakończono tworzenie zbiorów, ponieważ jednak kanoniczne teksty buddyjskie cytują fragmenty sanhit (a także brahman, aranyak i wczesnych upaniszad), zakłada się, że redakcję zakończono przed drugą połowa VI w. p.n.e. Wobec tego umowne daty powstawania Wed to 1500-500 r. p.n.e.\" Jak znajdę inne - starsze, to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz mi podesłać - adres jest w profilu, choć nie obiecuję, że w najbliższym czasie przeczytam - bo mam teraz dużo lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na Stary Testament składają się, w zależności od uznawanego kanonu: * 39 ksiąg - kanon hebrajski, uznawany przez żydów i wyznania protestanckie * od 44 do 47 ksiąg (w zależności od podziału ksiąg prorockich) - kanon katolicki Księgi te powstawały w okresie od XII do II wieku p.n.e. Część badaczy uważa jednak, że powstawały one od XIII a nawet XV wieku p.n.e. do V wieku p.n.e. Księgi prorockie, jak się sądzi, powstały w IX-VI wieku p.n.e., a księgi deuterokanoniczne powstały prawdopodobnie w II wieku p.n.e. Według opinii niektórych badaczy najstarsze są Psalmy 90 i prawdopodobnie 91, Księga Hioba i Księgi Mojżeszowe.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer,ok,moze masz racje,ja sprawdze,co ciekawsze przesle. Sluchaj,a z ta Arka to bez przesady,moze igdzies jeszcze o niej pisali,w pozniejszym czasie,moze wczesniej,ale chyba caly swiat wie,ze Noe to wyznawca Jahwe. Gdyby bylo inaczej,sa dowody(juz na odnaleziona arke,na gorach Ararat)widzialam material filmowy i w necie rowniez,to dlaczego ta religia ktorej jakoby Biblisci \"ukradli-pozyczyli\"postac Noego i tej historii,nie dopomina sie hahaha smiesznie to zabrzmi,ale praw? Przeciez Noe kojarzy sie z Biblia nie z zadna inna ksiega? Ech juz dzisnie pisze nic,bo jestem zmeczona i nie mam sily. dreamer spokojnej nocy,wypasionych snow zycze. Do jutra,paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Biblia kładzie nacisk na ten mit, a prawdopodobnie w innych religiach, jest to jeden z bardzo wielu. Zresztą (pytanie na jutro) - jakie wymiary miała Arka? Ile trwał potop? No to już lecę. Co do snów to nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chce być zbawiony
Kamelio -dziękuję pokazałaś mi którędy mam iść do Boga i jak mam to zrobić wystarczy być szczerym i otwartym przed Zbawicielem i wyznać mu swoje złe uczynki a on mi przebaczy, tak jak Tobie. Tylko ty mi napisałaś nie pisząc, a cała reszta pogrążyła się w religijnych dyskusjach. Myślę ze dzięki Tobie i tej spowiedzi tu będę już wiedział jak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze - zanim pójdę - w hinduiźmie nie jest mowa o Noem i jego arce - tam pojawia się mityczny mędrzec Manu i arka. No to już odtatecznie pa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo taki
A teraz mamy październik - miesiąc różańca. Może coś się dowiem w tym temacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam i widzą, że dyskusja toczy się na temat prętów klatki (biblii) którą zbudowali inni i zamknęli was w środku. Czas wyjść z tej klatki i zacząć poznawać świat poza klatką. Nie bądźcie tacy monotamatyczni, sięgnijcie po jakąś inną literaturę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - bo tą są właśnie mity i legendy - i \"przenosiły\" się po świecie - jedne wierzenia przejmowały je od innych, dodawały własne elementy i z czasem już były przekonane, że są ich własne. A to po prostu co najwyżej symbole, metaforyczne próby przedstawienia jakichś prawd lub wytłumaczenia sobie i innym jakichś zjawisk (jak piorun i Zeus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak ja mam przeczytac wszystko co wczoraj natworzyliscie, a moze nie powinnam tego czytac? Chce byc zbawiona :D ciesze sie i raduje sie cale niebo :) Trening wczoraj byl super, uwielbiam ten sport, mam duzo czasu na rozmyslania i modlitwe :) Albo taki co chcesz sie dowiedziec o rozancu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moge.
tak troszke nie na temat? nie czytalam calego topicu ale do miejsca o roznicach miedzy KK a KE.Intryguje mnie od jakiegos czasu taka rzecz,(zaznaczam ze nie jest to jakies osadzanie czy umoralnianie , zywczjanie mnie to ciekawi jak to jest) Otoz moj brat ma przyjaciela , ktory 7 lat byl ksiedzem katolickim ale na jego drodze stanela kobieta i zwyczjanie sie zakochal .W tej chwili jest pastorem w niemczech , ozenil sie z ta pani , maja 3dzieci .Tak sie zlozylo ze kiedys odwiedzal brata w czasie kiedy u nas byl Papiez i zaintrygowalo mnie ze kiedy wszyscy, przed tv on gral w pilke, zapytalam bratowej dlaczego tak jest a ona mi wyjasnila ze on nie uznaje Papieza. I tak sie zastanawiam jak to jest ze wierzyl wiele lat bo przeciez wychowany w wierze KK , potem sie ksztalcil tez w tej wierze , a teraz sam naucza jednak troche inaczej.Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" \" Jak napisano:" nie ma sprawiedliwego ani jednego....droga pokoju jest im nieznana, bojaźni bozej nie ma przed ich oczyma. wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały bozej\" rzym 3, 10 \"albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest ZYWOT WIECZNY w Chrystusie Jezusie Panu naszym\" dziś mogę wam jedynie zaśpiewać co śpiewa moja dusza o poranku: \" cudowna Boza łaska ta, zbawiła z grzechów mnie zgubiony, nedzny byłem ja, lecz teraz cieszę się ta łaska wlała Boży strach w kamienne serce me i wtedy zobaczyłem ja zem na przepasci dnie lecz łaska podzwignęła mnie i naprzód wiedzie wciaz przez ciemne i burzliwe dnie, tam gzdie Ojcowski dom O Boze dzięki dzięki Ci za cudną łaskę Twą do nóg Twych padam w pokornej czci, niebiosa chwałą brzmią\" a teraz stara pieśń z XVIII w. \"nie błądz nie błądz , Bóg w górze wszystko wie nie błądz nie błądz, i ciebie w górę zwie nie bładz nie bładz, upływa rychło życia czas o porzuć drogę grzechu raz patrz, Jezus Swą przebitą podaje tobie dłoń wskazuje tobie drogę na wieczną rajską błoń gdzie pokój, radość, szczescie, nie mają zadanych zmian tam wieść i ciebie chce nasz Pan nie bładz nie błądz, co może dać ci świat? nie bładz nie błądz, w nim pełno sideł zdrad rozkosze ziemskie marny kłam o przestań zwodzić siebie sam w ogrodzie Getsemane Pan stoczył cieżki bój, tam krwawo On sie pocił i dział wywalczył twój tam na Golgoty krzyżu On życie swoje dał bym ja i ty na wieki czas życie z Nim miał nie błądz nie błądz głos Boży cichnie raz nie bądz nie bładz przeminie łaski czas Nie błądz nie błądz jak Sędzi przyjdzie Chrystus raz o szukaj Zbawcy póki czas gdy wszystko się wypełni co postanowił Bóg Gdy wszyscy przeciwnicy do Jego padną nóg Gdy rzesze dzieci Bożych w przecudny wejdą Kraj czy twoim będzie tez ten Raj??? 🌻.......powodzenia .....chcący zbawienia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten ksądz zrozumiał ze jedynie Bóg jest autorytetem a nie człowiek, jedynie Chrystus jest Głową kościoła, nie papież...kiedy to pojął to odstąpił od kościoła który nie trzyma się nauk bibilijnych i został pastorem, ma szczesliwą rodzinę i żonę Bóg zatroszczył się o jego szczescie i pokazał mu właściwą drogę. a różaniec został ustanowiony przez papieza (nie pamiętam wieku ale chyba XIII ) i wprowadzony jako obowiazkowa modlitwa dla katolików w biblii nie ma ani 1 słowa na temat rózańca, nie jest to modlitwa której uczył Jezus Chrystus, jest wielbieniem człowieka, osoby Marii. a nie Boga Jedynego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio pieknie spiewasz :) Nie nie Joga Dreamerze :) Nordic Walking, czyli lazenie z kijkami narciarskimi ( no wlasciwie to troche inne kijki) po lakach lasach i pagorkach. Tu w niemczech to bardzo popularny sport, w Polsce sie ze mnie smiali, ze nie zauwazylam ze sniegu nie ma i nart tez zapomnialam :P Co do papieza to nie uznaje go za glowe kosciola, jak byl Polak to czasami ogladalam, jak nie mialam co robic ale tego Bawara nie lubie. I denerwuje mi to jak ludzie oddaja boska czesc czlowiekowi. Juz samo nazywanie papieza Ojcem SW mnie denerwuje, bo ja znam jednego Ojca Sw. A ksiadz - pastor jest ich wielu, poprostu doszedl do prawdy. Ja tez odwrocilam sie od wielu praktyk jak sie nawrocilam. A moze byl juz wczesniej ale zapomniany i od nowa zeczeto sie modlic na rozancu. Kameli a mi sie zawsze wydawalo, ze rozaniec to wymyslili, po objawieniach maryjnych w Portugalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo...przepraszam....ale taka była moja przeszłosc, jeżeli wczoraj przeczytałaś, to ciężar który jedynie Pan mógł zdjać z mojego serca i uczynił to.....jestem teraz wolnym człowiekiem :) i każdy mój dzień jest wielkim weselem przed Nim. ale może i dobrze......bo to przykład upadłego zycia które zmienia sie przez Boga i dla Boga 🌻 bo kazdy potrzebuje Jezusa......złodziej, kłamca, bluźnierca, zdrajca....i ten który myśli ze jest dobry a nie jest, też Go potrzebuje.....ja też Go potrzebowałam i potrzebuje nadal...do końca moich dni...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozaniec
nie jest modlitwa do Maryi, a jedynie prosba o jej wstawiennictwo u Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×