Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość oluś

sposob na blizny potradzkowe_peeling czy laser?

Polecane posty

Cześć wszystkim .stawiam już wszystko na jedną kartę stosuje cosmelan od grudnia. Całe policzki miałam posiekane Scarlett ty wiesz bo pokazałam ci w prywatnej wiadomości. Teraz tych blizn mam wiecej .modlę się tylko że to jest to co mówiłaś że muszą się odsłonić .oby tak było. Ale nadziei już nie mam. Pozdrawiam 

Paula nie widzisz żadnej poprawy czy Twoje blizny się spłycają? Mysle ze nie powstają nowe blizny tylko pokazują się te które były ukryte, przynajmniej u mnie tak było. Ale jesli masz wątpliwości czy to idzie w dobrym kierunku to zrob sobie dłuższa przerwę i ocen ta skore po całkowitym zagojeniu. 
Pisałam wcześniej o tym ze mam jeszcze do dopracowania bliznę chirurgiczna, która miala powikłane gojenie z odczynem na szwy i stanem zapalnym. Po cosmelanie jest duza poprawa, ale postanowiłam poekperymentowac trochę i kupiłam sobie oddzielnie retinol, witaminę C i łagodne kwasy i używam tego na zmianę. Uważam ze witamina C działa z tego zestawu najmocniej. Wydawało mi się ze rozpuszczanie tej białej tkanki to w największym stopniu zasługa kwasów, a chyba jednak to witamina C jest za to odpowiedzialna. 
Jesli ktoś ma dość cosmelanu albo z jakichś powodów nie może sobie pozwolić na taka kuracje to można próbować sama stężoną witaminą C usuwać te blizny. To nie masakruje tak skory jak cosmelan, można normalnie wychodzić z domu i witamina C jest tańsza. Ja mam serum 15%, 20% i krem 30% z różnymi postaciami witaminy. Trudno mi ocenić jaka to ma sile działania w porównaniu z cosmelanem, ale widzę ze ta blizna się poprawia, a na buzi utrwalam sobie efekt pocosmelanowy i blizny nie wracają. 
Paula absolutnie się nie poddawaj. Jesli nawet miałoby się okazać ze te 3 miesiące cosmelanu to za mało to zawsze jest krok do przodu. Próbuj innych opcji. To się da zrobić. Nawet jesli oznacza to rok czekania na zadowalający efekt to warto nałożyć serum z witamina C pod zwykły codzienny krem, co jakiś czas stosować retinol żeby zapobiegać nowym zmianom trądzikowym i sprawdzic to serum peptydowe. Któraś forumowiczka pisała ze matrixyl czyli peptydy właśnie pomogły jej poprawić wygląd skory. Ja wierze ze tak się stało, bo widzę ze dobór odpowiednich kosmetyków robi cuda. Pewnie rolka dołączona do tej pielęgnacji da dodatkowy efekt. 
Ja z perspektywy czasu i 10 lat męczenia się z bliznami żałuje ze nie pomyślałam o tym wcześniej żeby sama w domu z nimi walczyć. Całe moje leczenie ograniczyłam do laserów i to był błąd. Moje stare kremy zawierały składniki aktywne tylko w nazwie, bo w rzeczywistości zawartość witamin była poniżej 0,1%. Teraz widzę jakie to ma duże znaczenie żeby czytać składy i wybierać wartościowe produkty. 

hej!

ja będę robić długa przerwę, ok 3 tyg. Po tym okresie opisze stan skory po stosowaniu cosmelanu.

scarlett,

Jakie produkty z witamina C polecasz, strasznie tego dużo jest....

Ja kupiłam sobie 2 rodzaje serum the ordinary - ethylated ascorbic acid 15% i ascorbyl tetraizopalmiate solution 20%. Mi bardziej pasuje to pierwsze, zero podrażnień mimo konkretnego stężenia. Poza tym mam tez krem vitamin C suspension in silicone 30%, ale to jest fajne do blizn chirurgicznych, a na twarz raczej nie polecam bo te silikony ciężko zmyć i mogą zapchać. Jest tez taka opcja witaminy C 100% w proszku, która się miesza z jakimś płynnym produktem najlepiej reservatiolem i masz stężenie takie jakie sobie życzysz, ale tego jeszcze nie próbowałam. Jest tez matrixyl od the ordinary i różne inne cuda, ale chyba lepiej zostawić to na później, bo tego się raczej nie powinno mieszać z wit C. Tak sobie myśle ze podstawa to pozbycie się tkanki bliznowatej, a stymulację kolagenu matrixylem można zostawić na później żeby wzmacniać skore w tych miejscach. 
Pewnie sa tez inne dobre produkty z witamina C, ja zamówiłam te bo sa niedrogie, maja dobre recenzje i sa podpowiedzi jak to stosować z czym można łączyć a z czym nie. 

Scarlett dzięki za odpowiedź , skłamałabym piszac że blizny się nie splycily bo się splycily tylko wokół nich powstało więcej takich nierówności bruzdek ale ja ten policzek miałam cały w bliznach prawie miejsce w miejsce i może jest tak jak mówisz że to się musi wszystko odsłonić i że to jedna wielka blizna jest . Na pewno z jedną większą dziura robi mi się tak jak mówiłaś że tak jakby obrastala skórą z porami. Stosuje teraz cosmelan 1 bo mi zostało jeszcze trochę w słoiku. Po tym wychodzą mi podskórne kosteczki. Zamówiłam sobie jeszcze propolis będę z tego robić okłady skóra się będzie szybciej regenerował ponoć. Jeszcze nie spróbowałam więc nie polecam. Będę informować co i jak ciumam Dziewczęta!

Paula wydaje mi się ze u Ciebie to nie jest kwestia głębokich blizn zanikowych tylko właśnie ta tkanka dookoła ubytków jest przerośniętą blizną i ze cały problem tkwi w tym żeby „zeszlifować” te nierówności otaczające ubytki. Spróbuj stężonej witaminy C jak skończy Ci się cosmelan. 

Dzieki za podpowiedz Scarlett. Wlasnie myslalam sobie czegoby tu uzywac w przerwie. Zamowilam juz serum z Vit c z the organic Pharmacy. Bylo w promocji, a normalnie jest dosc drogie. Sprobuje. 

Collagen do picia popijam jakieś 3 tyg. Hmmm... włosy wydają się jakieś takie bardzo gładkie, jedwabiste... może to to?... skore trudno ocenić, bo stosowałam cosmelan, a wiesz sama ze skora wtedy raczej do ładnych nie nalezy:) mam nadzieje ze cos tam pomaga. 

A te serum z vit c można nakłdać bezpośrednio po nakłuwaniu dermapenem?

Byl czas kiedy rollowalam czesto i mocno, plus dermastep. efekty na blizny  raczej nie warte zachodu. Ale tak bylo u mnie. Moze na kogos to podziala.

macie jakąś informację na temat tych amerykańskich kosmetyków banish ? Może by tym sprobowal.

Jakiś czas temu pisałam o zabiegu estgen z użyciem dermapenu. Miałam wtedy chyba 2 zabiegi i polecałam go. Teraz mogę napisać że estgen pomaga, małymi krokami ale coś  się zadziało bo widziałam poprawę. Piszę to teraz kiedy jestem po 5 estgenach i 1 mikronakluwaniu.

Ale... Piszę tu w sumie o zabiegu który, miałam wykonany ponad tydzień temu i pomógł mi chyba tak samo jak te wszystkie estgen razem albo i nawet bardziej. Mowa tu o deep phyto peeling. Jestem nim po prostu zachwycona. Jest to mieszanka kwasów. Nakłada się go 3 dni z rzędu następnie następuje złuszczanie, w sumie ok 7 dni trwa cały proces zluszczania. Ja mialam tylko 2 dni. Do zabiegi się przekonałam widząc zdjecia w necie. Po tym zabiegu już mam ochotę wykonać następny i zrobię go na pewno ale dopiero na jesień. No i co najważniejsze nie kosztuje majątek. Poczytajcie sobie i popatrzcie  na zdjęcia. 

Usuwałam zmiany po trądziku w klinice Estell w Warszawie. Widać ogromną poprawę na skórze 🙂

Hej. 3 tyg przerwy po cosmelanie. Uzywalam od grudnia ale z bardzo wieloma przerwami. Poprawa jest. Policzki jakby gladsze. Natomiast rzadna z blizn mi nie zniknela calkowicie:( bede kontynuowac. Mam jeszcze pol sloika jedynki i prawie cala dwojke. 

Zdecydowanie laser 🙂 Sama jestem po całej serii zabiegów z użyciem lasera i powiem wam, że to najskuteczniejszy zabieg na uporczywe przebarwienia i blizny potrądzikowe. Gdyby ktoś był ciekaw to na zabiegi chodziłam do Kliniki Krajewski i muszę powiedzieć, że było całkiem okej.

jak wygląda u Was sytuacja? 

ja od tygodnia znowu nakładam Cosmelan2 na całą buzię. Wcześniej głównie nakładałam go na policzki - tam mam blizny. Zastanawiam się czy po skonczeniu 1 słoiczka lepiej zrobić chwilę przerwy, czy od razu nakładać drugi? 

jeszcze pytanie, czy nakładając pozostałości z maski Cosmelan1 robicie przerwę  w stosowaniu Cosmelan2? czy dobrze robię stosując na dzień maskę (co kilka dni), a na noc krem? 

Hej. Jakie wieści od dziewczyn stosujących cosmelan? Ja byłam ostatnio na 2 dermapenach i póki co czekam aż dojdę do siebie, bo najpierw miałam wysyp, a potem opryszczke na poliku 😞

Słońce zaczyna świecić, dlatego polecacie może jakieś produkty z kwasami? Wiem, że mlekowy można podobno stosować cały rok. 

ja zdecydowałam się na zabieg w gabinecie i akurat Restylane Skinbooster się idealnie sprawdził. Skóra gładka i mocno nawilżona. Super efekt dał!

Jezeli blizny są silne to zdecydowanie laser, peeling moze ci tylko bardziej uszkodzic cala skore.

Regularnie używam peelingówi muszę przyznać, że są super przy właśnie systemaycznym stosowaniu. Potrafią zdziałać cuda.Mój faworyt to drobnoziarnisty peeling (taki jest dla mnie delikatniejszy ) Skin Shot kawowy z Bielendy. Kwas hialuronowy, który jest w tym peelingu też fajnie działa - zwiększa elastyczność.

Peelingi, szczególnie te domowe nie pomogą. Pomagają nieco peelingi wykonane w gabinecie ale bardziej na przebarwienia niz spore blizny. Jeśli dochodzi do powstania blizn to mozna wybrać sie jedynie na zabieg w gabinecie. Sama byłam na kilku zabiegach laserem oraz jestem z nich bardzo zadowolona. Bo rezultaty naprawdę dobre. Plus nie jest to takie bolesne jak mi się wydawało. 

Laserowe usuwanie blizn wykonywałam w gabinecie doktor Raczkowskiej w Krakowie. Daję tutaj kontakt:

https://www.raczkowska.pl/laser-frakcyjny-co2/

Jestem bardzo zadowolona. 

Cześć, cosmelan jednak nie dał rady moim bliznom. To była ostatnia metoda jaka zastosowalam. Składam broń. Teraz chyba tylko psycholog potrzebny żeby pomógl pokonać strach przed ludzmi. Trzymajcie się! 

Paula30, przykro mi... Sama mam 36 lat i pomału dochodzę do wniosku, że chyba zostaje pogodzić się z bliznami. Walczę z z nimi ponad 10 lat. Trądziku też nie pozbylam się całkowicie mimo 2 kuracji izotekiem, zmiany żywienia i pielegnacji- ciągle wychodzą mi jakieś zmiany. Nie mam swojej rodziny, ani partnera, w zeszlym tygodniu dostalam rowniez wypowiedzenie, wiec brakuje mi wsparcia i kogos bliskiego.

Co mi jednak pomaga trochę w ukryciu blizn? Dermapen, który wykonuje ostatnio 2 razy w miesiącu. Dzięki niemu twarz staje się trochę opuchnięta i blizny przez kilka dni są mniej widoczne. Kupiłam sobie urządzenie i robię sama w domu, aby ograniczyć koszty (na zabiegi wydalam fortune).

Trzymajcie sie

Paula30, napisz czy cosmelan nic nie pomógł, czy jednak zauważasz jakieś działanie?

Stosowalas go tak jak pisano, czyli nakladalas codziennie na blizny?

Forum trochę umiera, dlatego każda rzetelna informacja jest cenna. Dziękuję 

sylwia717, zacznę od zmian trądzikowych comelan może Ci pomoc. Miałam dokładnie tak samo że zmiany ropne wyskakiwały mi na policzkach i zuchwie, odkąd zaczęłam stosować cosmelan nic mi nie wyskoczyło a jak już to szybko znikalo. Stosowałam tak jak Scarlett doradzała kupiłam drugi słoiczek 2, i nakladalam już pozniej tylko na blizny. Skóra na 3 dzień się łuszczyła i tak w kółko, to dość uciążliwe było bo musialam niestety chodzić do roboty nie wyglądało to za dobrze. Stosowałam od grudnia na początku wydawało mi się że coś rusza że już jest ok, ale później blizny wracały to do poprzedniej formy. Nie wiem może by Tobie pomogło broń Boże nie odradzam trzeba wszystkiego probowac. Scarlett pomogło to wspaniałe. Moje paskudztwa są za głębokie i rozległe i moze dlatego nie ma dla mnie już ratunku. Skóra po cosmelanie jest wysuszona i bardzo uważajcie na słońce, wyszłam dosłownie na chwilę na zewnątrz bez filtra i już mam przebarwienia. Ale tapetę naloze nie będzie tak widać . Kupię sobie Teraz witaminę c 25% stężenia zeby skórę ożywić. I na tym już kończę historie z bliznami czuje że życie ucieka a ja tylko w lustrze 200 razy dziennie. Mam już spory bagaż złych doświadczeń w zyciu. Więc dość .Powiedziałam sobie jak się nie udało,pójdę do fryzjera, trochę wezmę się za siebie, pocwicze znajdę hobby i najważniejsze więcej uwagi poświęcę swoim dzieciom. Trzymajcie się kochane ! 

ja swoje blizny po trądziku wypełniałam Restylane Skinbooster - i jestem mega zadowolona z efektu! bardzo ładnie wygładzona buzia, nawilżona i w końcu nie mam problemów z cerą!

Napisano (edytowany)

Hej hej 🙂 Z ciekawosci zajrzalam do watku, w ktorym spedzilam duza czesc zycia, a gdzie od dawna nie zagladalam 🙂 Blizny mam od 14 lat, cale szczescie aktualnie sa duuuuzo mniej widoczne (pomoglo TCA, laser CO2), ale nadal dzialam 🙂 Dla mnie jest oczywiscie nadal tragedia, ale otoczenie mowi, ze przesadzam i podaje moj przyklad dalej swoim znajomym, ze da sie jakos z tego dziadostwa wyjsc 🙂Niestety najgorszych blizn dorobilam sie sama bawiac w domu w TCA cross (sa plytkie, ale rozlegle i biale - kolor strasznie sie rzuca w oczy jesli sie przypadkiem opale). Aktualnie z ciekawoscia obserwuje relacje dotyczace Cosmelanu - kto uzywa - piszcie prosze co jakis czas jak u Was sytuacja sie rozwija 🙂 Jedyne czego sie obawiam to to, ze jak ktos przejrzy watek od poczatku (albo od poczatku w nim dziala tak jak ja), zobaczy ze co jakis czas pojawia sie jakis "zloty srodek", wszyscy widza dla siebie swietelko w tunelu, a po czasie recenzje jednak nie sa az tak optymistyczne... W kazdym razie - powodzenia wszystkim ♥️

Edytowano przez venji
blad ort

chyba szłabym w kierunku lasera... widziałam jak potrafi zadziałać na zdjęciach i myślę, że gdybym miała kasę to bym się zdecydowała.

nie ja laserem nie, zdecydowałam się na wypełniacz Restylane Skinbooster i jestem bardzo zadowolona! fajnie skóra wygładzona, ładnie wygląda no i efekt się utrzymuje! 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się