Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość surina

chyba mam anemie- jak wiedzieć na pewno..? bez badania krwi!

Polecane posty

Gość irydolog ci powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surina
może jakies objawy charakterystyczne..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w google
zajrzec nie łaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie da rady
zawroty glowy,lamliwe paznokcie i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychym
a czemu podejrzewasz ze masz anemie? a objawy to roznie np oslabienie, brak apetytu, sennosc, szybkie meczenie sie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surina
to mam jedno i drugie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu podejrzewasz ze masz anemie? a objawy to roznie np oslabienie, brak apetytu, sennosc, szybkie meczenie sie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytulka
ja mialam chyba pzrez 4 lata bo nie moglam wyjsc.mozna z tym zyc ale to strasznie uciazliwe.nie ma sie na nic sily,rozne takie.zacznij pic soki z czerwonych burakow,niedobre ale daja duzo,lykaj witaminy,jedz jesli nie jesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna zyc:) i nie wiem czy mozna ja do konca wyleczyc ale napewno mozna ja zlagodzic:) wiem bo bylam na progu do anemi...tzn nie wiele mi do niej brakowalo i lekarz przepisal mi hemofer i do tego pilam sok z buraczkow (ohydny byl) ale znacznie mi polepszyl ilosc hemoglobiony;) no i tez nie mozesz unikac jedzenia mies np watrobki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelelellee
Bez badan mozesz sprawdzic ale i tak nie daje to 100% pewnosci... jezeli twe bialka w oczach sa zupelnie biale bez czerwonych krwinek - anemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surina
matka mnie straszy ze jak za długo się chodzi z anemia to cos powaznego sie przyplata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie najlepiej isc na badnie :) przeciez tylko ci pobiora krew zbadaja i sprawa bedzie jasna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surina
a co robisz miki żeby sie lepiej poczuc..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo anemia oslabia organizm i przez nia sie jest bardziej podatnym na inne choroby wiec lepiej idz do lekarza:) i sie nie boj poki pewna nie jestes 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytulka
mika a ile masz hemoglobiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przytulka-->jakie bierzesz leki na anemie?Ja brałam sorbifer,a teraz zmieniła mi na zelazo do zucia.Niestety tego do zucia nie moge brac,bo nie moge sie wyproznic.Sorbiferu tez nie moge na razie brac,bo mam kłopoty zoładkowe.Tragedia!!!Ciekawe co mi teraz przepisze.Wszyscy lekarze myslą,ze ludzie mają niewiadomo ile pieniedzy i co chwile zapisują cos innego. Czuję sie jak krolik doswiadczalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma dla kobiet
norma dla kobiet: 11,5 - 16,5 g/dl oczywiscie hemoglobina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile macie żelaza? Dolna granica to 37 (chociaż różnie podają), ja miałam 18, teraz zwiekszyło sie do 24 i dalej się leczę. Tardyferon jest łatwiej przyswajalny od Sorbiferu, oprócz tego biorę tabsy anty bo miałam okres ze skrzepami krwi i za dużo żelaza mi uciekało, no i buraki, wołowina, suszone morele, czerwone wino...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
najbardziej charakterystyczny objaw to blade spojówki w kącikach oczu, tzn ten taki wystający trójkątny kawałek, ponoć i dziąsła ja moge zarzywać tylko żelazo to żucia (ferrum lek) po innych boli mnie żołądek i mam mdłości i ogolnie jestem nie do życia przez jakieś 2 godziny po zarzyciu czasami powodem anemii może być nie brak Fe ale witaminy B12, ale to drugie raczej mają osoby niejedzące mięsa. Anemie trzeba leczyć, bo ona niedotlenia tkanki, w tym mózg, stałe niedotlenienie niestety ale w dłuższym czasie może powodować nieodwracalne zmiany w tym sensie że niestety w porównaniu ze zdrowymi ludzmi -sorry za wyrażenie- mówiąc wprost anemia cofa troche w rozwoju, no bo cóż-człowiek żyje przecież przez ten czas na dużo wolniejszych obrotach w porównaniu z innymi, ale nie oburzajcie się. Ja mam pytanie do Dziewczyn które leczą anemię, czy też macie takie dziwne objawy, które pojawiły się gdy zaczęłyście leczyć anemię? - zadyszka i szybsze mocne bicie serca przy przyspieszaniu kroku, wchodzeniu na jedno! piętro. To bardzo dziwne, bo gdy wcześniej żyłam z anemią nie miałam takich objawów, byłam poprostu tylko bardziej śnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........................o
2 lata temu mialam anemie hemoglobina 7 :( ciagle spalam i spalam i nie moglam jesc schudlam z 5 kg w ciagu miesiaca lekarz powiedzial mi ze przy hemogl 5 mozna umrzec :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w badaniach wyszło, że mam anemię, ale po zrobieniu dodatkowych badań okazało się, że poziom żelaza mam w normie. Lekarz stwierdził wtedy, że w takim razie jest to po prostu osłabienie organizmu... Ale wydaje mi się, że przyczyny mogą być inne. Ktoś był w podobnej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×