Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stdentka oligofrenopedagogiki

oligofrenopedagogika

Polecane posty

Gość no to podbudowalas
nie o to chodzi:) mowie tylko ze jakkolwiek to nazwiemy termin up.um. nie przestanie istniec ze wzgledu na odroznienie roznych postaci niepelnosprawnosci nie oburzaj sie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to podbudowalas
to ja przepraszam bo widze,ze proba dyskusji zostala odebrana w niewlasciwy sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzykunia
A czy tylko ja studiuję oligo?Bo widzę, że są chętne, ale też szukam kogoś kto już jest w trakcie tak jak ja. Za rok robię licencjat a potem na magisterke się wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oligofrenopedagogika
Mnie tak uczyli 25 lat temu że jest takie określenie. W ostanich latach faktycznie zmieniono na niepełnosprawnośc. Nie myślałam że spowoduje to taką lawine bo nie o to mi chodziło ale o samą pracę. Za zamieszanie przepraszam . Z biegiem lat do niektórych określeń człowiek się zwyczajnie przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie miałam siły
post wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie mialam sily
Opowiem wam więcej jeżeli pozwolicie. Po studiach- Praca- cieszysz sie. Dyrekcja wprowdza, jest ok. wszyscy sa mili, witają sie, pytaja. Ty masz komfort psychiczny bo przecież jesteś wykształcona, masz to mgr przed nazwiskiem to co cię może zaskoczyć. Przecież miałaś praktyki, bywałaś w szkole ćwiczeń to umiesz .Tak było ze mną przynajmniej. Wtedy nie było zadnych stopni awansu zawodowego, wchodziłaś do głębokiej wody którą jest grupa. Po pierwszym dniu pracy kompletne zalamanie, płacz, i wiem że tak naprawdę to nic nie wiem. napisze pozniej klawiatura mi padla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie mialam siły
Ale to nie jest tak, Wy nie płaczcie, to nie jest szkola ktora znacie typu liceum. W tych placówkach jest rodzinnie, ciepło, tu kazdy kazdemu pomaga. Nie ma róznicy wieku, niema pani Ali, Zosi czy innej. Jest Ala, Zosia itd. i nie wazne ile ma lat.Im starsza tym lepiej bo na początku jest podpora, doświadczenie i pomoc w każdej sytuacji. Z czasem zaczniecie się zapadać w tą nową, dziwną rodzinę, zaczną się przyjażnie też z rodzicami. Bedziecie się spotykać w domach dzieci, piec ciasta i pić kawę z mamami. Teraz wyda sie Wam może to dziwne ale tak wygląda życie tej społeczności w realu. Tu nie ma zapachu ciała pedagogicznego, nie ma tego całego profesorstwa , tej wyimaginowanej madrości i wyższości. W tych placowkach kipi miłością do dziecka, człowieka. Jest pogodzenie z losem, z cierpieniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnoszę ważny dla mnie temat:) A jest tu ktoś w trakcie studiów?Ja właśnie zdałam wszystkie egzaminy, złożyłam indeks i 3 rok stoi przede mną otworem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka oligofrenopedagogiki
do "już nie mialam siły" Gdy w październiku założyłam te temat niebyło praktycznie żadnego odzewu, ale teraz widzę coś się ruszyło. Cieszę się, że się odezwałaś i podzieliłaś swoimi przeżyciam. Może niektórzy sądzą, ze tym co napisałaś odstraszysz osoby chcące pracować z dziećmi z obniżoną normą intelektualną, mnie wręcz jeszcze bardziej zachęciłaś. Jeżeli bęsziesz miała czas to proszę napisz coś jeszcze. Pozdrawiam serdecznie Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie miałam siły.
Cóż ja mogę jeszcze powiedzieć-jeżeli macie TO COS to wszystko będzie dobrze. Tylko że całe swoje życie zawodowe będziecie się uczyć i uczyć. Ale to dobrze bo nigdy się nie zestarzejecie bo same wciąz będziecie uczennicami i do samej emerytury ostro zakreconymi dziewczynami. Gorąco wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka oligofrenopedagogiki
a możesz napisać skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie miałam siły
Witam. Bardzo się dzisiaj spieszę więc odpowiem tylko na Twoje pytanie - woj świętokrzyskie. Studia - Częstochowa, podyplomówki i inne certyfikaty Akademia Swiętokrzyska w Kielcach przy ul. Krakowskiej. Pisze z adresem bo może kiedyś Ci się przyda. Pozdrawiam wakacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cornflower
ostatnio się nie odzywałam bo zaczęło się dogryzanie! zaczynam myśleć tak na poważenie o tych studiach jako podyplomowych, ale w Zielonej Górze bo tu mieszkam, to jednak taniej mnie to wyniesie, a chciałabym pracować jako nauczyciel wspomagający i słyszałam, ze trzeba skończyć oligofrenopedagogikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka oligofrenopedagogiki
witajcie! Właśnie dostałam testy próbne z AP w Krakowie:) 10 lipca egzamin wstępny na pedagogię specjalną, trzymajcie kciuki:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość famfaramfam
Szukam kogoś komu mogłabym zadać kilka pytać na temat miłości osób upośledzonych intelektualnie. Bardzo proszę o kontakt zainteresowanych - nr gg 4450759 meil: famfaramfam@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! wlasni zamierzam studiowac oligofrenopedagogike,(podyplomowka) tylko wacham sie nad wyborem uczelni,pomiedzy zielonka, wrockiem i lesznem. Moze ktos zdobywal wiedze z tego zakresu na ktorejs zuczelni tych miast, bardzo bym byla wdzieczna za szcera opinie.Zalezy mi na konkretnym przygotowaniu ztej dziedziny , a nie na zdobyciu tylko papierku,a roznie z tym bywa w tych czasach.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canal+magazyn
Hej, ja też właśnie zaczynam od października oligofrenopedagogikę. Miałam praktyki w specjalnym ośrodku szkolno- wychowawczym i bardzo mi się tam spodobało:) więc stwierdziłam, że zrobię podyplomówkę- kiedyś napewno się przyda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ped. spec.
Nie czytałem wszystkich postów, ale powiem tak: życie przepracowałem z upośledzonymi, 40 lat i nie wyobrażam sobie pracy z innymi dziećmi. Do tej pracy potrzeba tego czegoś, co trudno określić, trzeba się nauczyć widzieć w uczniu człowieka z problemami, gdzie wyraz "człowiek" należy podkreślić. Podstawą sukcesów w tej pracy, o ile w ogóle o sukcesach można mówić, jest zrozumienie problemów dziecka upośledzonego umysłowo, historii jego i jego rodziny. Sukcesy są malutkie ale ile za to przynoszą radości, odczuwam to do dziś, kiedy spotykam swoich byłych uczniów. Podstawą pracy jest zaś budzenie wiary we własne siły takiego dziecka. Można cuda zdziałać, wierzcie mi. Pozdrawiam i życzę powodzenia w tej wspaniałej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ped. spec.
Dodam jeszcze, że uczyłem już trzy pokolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mogłby odpowiedziec na moje pytanie, która podyplomowka sposrod uczelni w:Lesznie(Wsh)Zielonce(uniwerek)i Wrocku(uniwerek) jest warta polecenia???? Do canal+magazyn Czy jzu wybralas podyplomowke i jak mozesz wyjasnic czym sie kierowalas wybierajac ta uczelnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isolla abend
Studiuję obecnie oligofrenopedagogikę na UZ w Zielonej Górze .Zaraz mamy końcowe seminarium .Pracy sporo,przynajmniej dla mnie ale ...efekty cieszą.Uwaga na informatykę (radzę wziąść korepetycje z tego przedmiotu ,obejdzie się bez stresu przy zaliczeniach ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duriel
Na razie Polska z 0,64 proc. PKB wydatków na badania i rozwój pozostaje pod koniec stawki krajów UE (średnio 1,9 proc. PKB), a najbardziej innowacyjnymi branżami są przemysł tytoniowy i koksownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie odnowić temat :) też jestem z Zielonej Góry :) aktualnie studiuję Pomoc Społeczną i Socjoterapię (II rok) i w trakcie studiów i pracy jako wolontariusz z dziećim autystycznymi zainteresowałam się oligofrenopedagogiką. Powiedzcie mi, czy na UZ jest oligofrenopedagogika? Chciałabym zacząć od przyszłego roku ten kierunek, ale w ofercie nie widziałam oligo (za dużo pisania, więc pozwolę sobie skracać). Czy może oligo oferuje jakaś niepubliczna uczelnia czy jakieś studium? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, oligo na UZ to chyba tlyko podyplomówka, tak? :( to sobie jeszcze poczekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oligofrenik
TO BARDZO PRZYKRE, ŻE TAKIE GŁUPOTY, BZDURY PISZECIE !!!!!!!!!!! OLIGOFRENOPEDAGODZY SĄ CHORZY Z NIENAWIŚCI TAK JAK I PSYCHOLODZY ! TO CO JA WIELE PRZESZEDŁEM W SZKOŁACH INTEGRACYJNYCH ORAZ SPECJALNYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSZYSCY OLIGOFRENOPEDAGODZY TO NIESTETY KANALIE, BYDLAKI, SWOŁOCZ , SUKINSYNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO SAMO MYŚLAŁEM O WSZYSTKICH NAUCZYCIELACH JEDNAKŻE W SZKOŁACH NORMALNYCH NAUCZYCIELE SĄ WSPANIALI, KOCHANI ALE TYLKO W SZKOŁACH NORMALNYCH A W SPECJALNYCH I INTEGRACYJNYCH TO KANALIE, BYDLAKI, SWOŁOCZ, SUKINSYNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!! CAŁY CZAS PONIŻANIE I UPOKARZANIE CODZIENNIE W SZKOLE. I JESZCZE MÓWIĄ GŁUPOTY. OLIGOFRENOPEDAGODZY TWIERDZĄ : TYLKO SZKOŁA SPECJALNA, TYLKO ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ I NIGDY MATURA , STUDIA PODCZAS GDY JA I INNI ABSOLWENCI SPECJALNEJ MAJĄ NORMALNĄ PRACĘ , SKOŃCZYLI STUDIA A WCZEŚNIEJ ZROBILI MATURĘ A WIĘC MOŻNA. WWW.OLIGOFRENIK.BLOOG.PL WWW.OLIGOFRENIK.BLOG.ONET.PL UWAGA !! dRODZY OLIGOFRENOPEDAGODZY I JESZCZE STUDIUJĄCY. BARDZO PROSZĘ WSZELKIE KOMENTARZE I KONTAKT Z ZE MNĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ: OLIGOFRENIK@INTERIA.PL W TEMACIE WIADOMOŚCI PROSZĘ WPISAĆ BLOG GDYŻ DOSTAJĘ SETKI MEILI CODZIENNIE I ABYM WASZ MAIL PRZECZYTAŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oligofreno
Szanowni państwa Zbieramy grupę osób chętnych na studia podyplomowe, z oligofrenopedagogiki. Na Wyższej Szkole Edukacja we Wrocławiu, aby kierunek ruszył musi być minimum 20 osób, w 2 poprzednich latach uczelnia zrobiła promocje dla studentów w wysokości 100 zł za miesiąc. Aby taka cena obowiązywała musi ruszyć ten kierunek studiów, potem należy złożyć pismo do dziekana, Lecz może się okazał ze cena będzie większa, w zeszłym roku na kierunku edukacja wczesno szkolna dziekan ustalił cenę 150 zł za miesiąc. W zrazie pytań proszę się kontaktować z działem studiów podyplomowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, słuchajcie. Mam skonczone studia wyższe techniczne (rolnictwo). Chcę zrobić podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego. Myślałam o nauczaniu w szkołach policealnych. Ale ostatnio też zastanawiam się nad oligofrenopedagogiką. Tylko czy będę mogła skonczyć tego typu studia podyplomowe, a potem czy znajdę pracę, jeżeli moje pierwotne wykształcenie nie jest typowo pedagogiczne (będę miałą tylko tą podyplomówkę z przygotowania pedagogicznego). Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.poszukuje inspiracji do pracy i afazji mowy..ktos poratuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tu jeszcze zajrzy - czy ktoś z Was robił ten kierunek na WSKZ? Zastanawiałam się jeszcze nad WSB, ale porównując programy nie widzę większej różnicy, opinie o WSKZ są super i przede wszystkim pasuje mi ta forma zajęć. A może jeszcze inna uczelnia? Piszcie proszę. :classic_biggrin:

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Weronixag Smiało moge polecic WSKZ. Udało mi się zrobic studia. na kierunku z zakresu oligofrenopedagogiki bez zadnych nieprzyjemnosci. Mily dziekanat, dobra kadra, uwazam, ze dobrze wybralam. Obecnie juz pracuje w zawodzie. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×