Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angel Of Music

ARTROSKOPIA KOLANA...czy ktoś może mi pomóc??

Polecane posty

Witam!! Mam 17 lat i mały problem..Tzn.: Czeka mnie artroskopia kolana w celu stwierdzenia schorzenia,bo niestety zdjecia RTG i USG nic nie wykazują.Lekarz podejrzewa,ze ból kolana jest spowodowany zbyt rozmiękniętą chrząstką stawu kolanowego.Problemy z kolanem mam już od 2 lat,a lekarze wciąz przepisują mi tylko zabiegi rehabilitacyjne i lekarstwa..a tak naprawdę nie ma żadnej poprawy .Czy miał ktoś może artroskopię,ale ta podstawową nie operacyjną?? Bardzo chciałabym sie dowiedziec jak przebiega badanie,czy po zabiegu będę musiała chodzić o kulach i jak długo? Czy badanie jest bolesne?W ogóle chciałabym się dowiedzieć wszystkiego na ten temat.Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc z góry DZIEKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artroskopie muszę wykonać w znieczuleniu (miejscowym)więc na pewno nic nie będziesz czuła. Ja miałam artroskopię operacyjną wiec nie wiem czy po podstawowej też się chodzi o kulach? A miałaś robiony rezonans magnetyczny? Jest dużo dokładniejszy niz rtg i usg a maksymalnie bezbolesny. Takie perfekcyjne prześwietlenie, gdzie widać każdy szczegół. Jest dosyć drogi, ale moze masz lekarza, który da ci skierowanie to zrobisz nawet bezpłatnie. Mówię o rezonansie, bo ja sama robiłam po zwykłym rtg i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frostka---> niestety nie miałam rezonansu,bo bardzo trudno jest się na niego dostać :( mam może 20% szans ,że mi go zrobią ; a poza tym rezonans jest naprawdę bardzo drogi bez skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc napisalam ci meila i postaralam wszystko wyjasnic jak chcesz to pisz do mnie z kazdym pytaniem zawsze ci odpowiem na nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja po artroskopii chodziłam o kuli przez tydzień. Każą jak najszybciej kulę odstawiać. Zabieg nie boli, miałam znieczulenei od pasa w dół. Oglądałam co mi robią na wieelkim monitorze z boku. Było szybko i sympatycznie:-P Jest spora opuchlizna ale to normalne.Samopoczucie świetne, w szpitalu było fajnie, noga boli ale to przejściowe. Gorsza jet grypa:) Po artroskopii miesiąc zwolnienia i zastrzyki w brzuch też chyba przez miesiąc - codziennie. Ja nauczyłam się robić je sama i prawie bezboleśnie (trzeba bardzo szybko i zdecydowanie wbić igłę:-D) Ślady: 3 znaki X o średnicy 1cm. kazdy, po 3latach niewidoczne. Trzymaj się , będzie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pezetka! Wielkie dzięki :) Niektórzy mowili mi ,ze po artroskopii przez 2 miesiące nie chodzili,albo tylko o kulach.. :|..Dzięki,ze mi uświadomiłaś ,ze to nie az takie straszne jak myślałam :):) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalozycielki posta
Witaj:) ja mialam a raczej mozna ujac nadal mam resztki tego problemu:) sytuacja zaczela sie niewinnie-zapalenie,wysiek z kolanka dostalam skierowanie na 8 zabiegow krioterapii,po 4 zabiegu niby byla poprawa(zaznaczam ze przez caly ten czas nie bylo zadnego bolu) ale kolano zaczelo mi po prostu chrzescic,moze to zabrzmi smiesznie ale ja balam sie chodzic bo czulam jakby mi sie cos tam rozkrecalo;) wszyscy sie smieli ze mi cos tam chrupie i chrupalo niemilosiernie,zrobilam rtg,usg bylo podejrzenie ze to cos z łekotka tez lekarz mnie nastraszyl ze moge miec artroskopie,ostatecznie ( po 3 kolejnych usg i ogladaniu mnie przez kilku lekarzy) stwierdzono ze to wlasnie rozmieknieta chrzastka,dostalam antybiotyk ktory niebawem skoncze zazywac,masci do wcierania i podstawa to cwiczenia aby wzmocnic miesnie czworoglowe:) jesli masz jakies pytanka to pisz...lancome@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No właśnie mój lekarz u mnie podejrzewa rozmiękczoną chrzastke,ale mimo wszystko chcą mi zrobic artroskopię :(.Do czasu tego czasu dostałam lekarstwa tzn.tabletki regenerujące i uśmieżające ból..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarka55
jest to generalnie niezbyt skąpolkowany zabieg,ale musi byc zrobiony przez kogos kto faktycznie sie na tym zna i robi to dobrze a przeszczepy chrzastki juz sie robi.jesli masz z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalozycielki posta
a jakie leki dostalas? ja juz skonczylam zazywac,smaruje sobie jeszcze tylko tym zelem i przestalo chrupac ;) bylas prywatnie u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku brałam tylko glukozaminę,ale nie było żadnych efektów,więc lekarz przepisał mi mocniejsze leki,tzn.Recalcin i Piascledine300,mają one złagodzić objawy uszkodzenia chrząstki i działają trochę przeciwbólowo,ale szczerze mówiąc nie czuje żadnej poprawy...Nie,nie byłam prywatnie u lekarza,ale chodzę do naprawdę dobrego ortopedy,jest świetnym specjalistą.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze do was pytanie..tzn.wszyscy piszą o artroskopii po różnych urazach (najczęściej łąkotka i uszkodzone więzadła),a moje schorzenie (zbyt rozmiękczona chrząstka stawowa) nie jest wynikiem żadnego urazu..Bardzo mnie boli gdy mam długo zgiętą nogę,np.nie mogę siedzieć zbyt długo w samochodzie,bo wtedy to jest ból nie do wytrzymania..muszę mieć jakas przesten przed sobą,żeby moc wyprostowac nogę..:(.Czy ktoś ma może podobny problem?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chrupie w kolanac, w jednym od 6 lat w drugim od 4 lat. Byłam u kilku lekarzy, jeden nawet chciał zrobić mi tą artroskopie, ale jak dowiedział się, ze za 2 miechy kończe 18 lat to stwierdził, ze mu się nie opłaca, bo z chwila osiągnięcia pełnoletności przechodze , do ortopedy dla dorosłych, a on był dla dzieci i młodzieży. Potem miałam meturę i nie miałam czasu na chodzenie po lekarzach, może teraz pójdę. Ale mi nie tylko chrupią kolana, ale też strasznie bolą, a zwłaszcza na zmiane pogody. Wszystkim życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalozycielki posta
hmm....ja to mialam bez praktycznie zadnego urazu,powod byl blachy- siedzialam dluuugo czasem godzinami z maxymalnie zgieta noga i to od tego jakos...mialas robiona punkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hurricane19
miałem takie objawy jak Ty i nawet tak samo lekarze mnie leczyli bez skutku aż poszedłem do Elbląga i mi zrobili zabieg w szpitalu wojewódzkim. czekalem 5 miesięcy kurde. Znieczulenie w kręgosłup, wszystko widzialem na ekranie jak przypalali mi chrząstkę, założyli mi dren-taka rurka na płyn i krew, zdjęli go następnego dnia, jestem 12dni po zabiegu, jest coraz lepiej, mam nie zginać nogi i chodzić miesiąc o kulach a po 3 mogę wrócić do sportu. robię sobie zastrzyki w brzuch podskórne, przeciwko zakrzepowe. mam jeszcze się zgłosić na przegląd. teraz mam tylko dwa guzki po bokach rzepki tam gdzie mi wszedli aparatami. jakby co to pisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia0426
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć jakie są objawy uszkodzenia łękotki? W jakim stopniu występuje zablokowanie kolana? czy pojawia się opuchlizna? Silny ból? W chwili obecnej znajduję się za granicą. 3 dni temu doznałam kontuzji, a raczej może odnowienia ( ponad rok temu miałam skręcone kolano). Nie mam pojęcia co robić, czy iść tutaj do lekarza, czy wracać do Polski. jestem po prostu przerażona :( Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×