Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
elo hello

refluks

Polecane posty

mam 19 lat i 25% mojego życia cierpie na refluks:/ objawia się to następująco zgaga, odbijanie częste mdłości. Najgorzej jest gdy jestem po za domem i mi się odbija. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to ulepszona wersja bulimi, bo jak mi jest nie dobrze, alno mam poczucie, ze z dużo zjadłam idę do łazienki napinam brzuch, a jedzenie samo mi wylatuje z żołądka. Gorzej jak wylatuje, jak nie chcę, czasami jakby pod ciśnieniem, najczęsciej po zupach. 2 razy miałam gastroskopie i 2 rzay zapalenie żołądka i dwunastnicy spowodowane refluksem. Właściwie to muszę iść do lekaża, bo znowu mam po wszystkim zgage, tak u mnie właśnie objawia się zapalenie żołądka. Już od dawna nie biore, zadnych leków takich jak ranigast itp., bo musiałabym jeść je po kazdym posiłku:/ jeżeli są osoby, które miały refluks i go wyleczyła, to badzo proszę o napisanie mi jak. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfdjg
mam ten sam problem i niestety, nic do tej pory skutecznego lekarze mi nie zaproponowali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo hello...ja też mam ten problem,choć ostatnio mam trochę spokoju.To okropna przypadlość:(.Też rąbano mi gastroskopie,mam przewlekle zapalenie blony śluzowej zolądka:(...czasem wydawalo mi sie,że mi się ulewa pokazm jak noworodkowi:P...wiem,że mozna poddać sie zabiegowi który poprawia zwieracz przełyku i tym samym zapobiega wydostawaniu się pokarmu na zewnątrz,ale podobno nasi specjaliści nie sa zbyt mocni w tych zabiegach i efekt może okazać sie marny...kiedyś wyczytałam,że refluks, przez uszkadzanie przełyku sokami zoladkowymi często doprowadza do raka:(musimy jakoś z tym zyć:) głowa go góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfdjg
tez macie taki "syf" w buzi caly czas? tak kwasno i gorzko?? :(( zeby strace od tego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elo hellle
mama mi opowiadała, że od zawsze miałam promlemy jedzeniem , bo do pierwszego roku życia ulewałam i wrzez pierwsze 2 miesiące przybrałam tylko 20dag. Operacji się raczej nie poddam, po tym jak w zeszłym roku sknocili mi nos prostując przegrode:/, nie ufsam polskim specjalistom. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, przynajmiej wiem, ze nie jestem sama. Może założymy jakąś grupę wsparcia dla ludzi z refluksem i ich rodzin? Teraz to bardzo popularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ma do Was pytanie - w wyniku czego powstaje refluks? Niewłaściwa dieta, jakieś uwarunkowania inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka oligofrenopedagogik
Vix-> refluks, często powstaje od stresu, ale ja mam od urodzenia problemy z żołądkiem, do roku czasu uewałam i nie przybierałam za bardzo na wadze (teraz jestem za gruba:/) Umnie stres to chyba dodatkowy czynnik, a wogóle wydaje mi się czasami, ze nan bulimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegielka
Musicie przestrzegac diety,a wiec absolutnie NIE:kawa,herbata,pomidory i wszystko im pochodne,nic czekoladowego,nic smazonego,zadnych kielbasek,boczku,lodow,zadnych ciast,czosnku,alkoholu,pomaranczy,grejfrutow,rzodkiewek,zielonej papryki,coca coli.Co mozna jesc? chude mleko,maslanke,jogurt,chude miesa,jajka przygotowane bez tluszczu,nieduze ilosci masla,oleju,wszystkie galaretki,owoce wylaczjac pomarancze,grejfruty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła Bałtyku
ja mam refluks,taki bez zgagi,mam wzdęcia i kluche w gardle,i dodam że ja nie moge jesc tez nabialu,biore leki po ktorych troche lepiej sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzamano
refluks to ochyda niewolno prawie niczego jesc ale po miesiacu diety i lekow czuc poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Piszę pracę na temat zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Osoby, które znajdą chwilę, żeby prorozmawiać, bardzon (!!!!!!!!!!) proszę o kontakt na nr gg 8892066. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24latekON:)
Ja biorę Metoclopramidum 10 mg oraz Lanzul 30 mg. I powiem tak ...mam to od hmm 2 lat. Od czego, mam ciężkie studia, bardzo dużo stresów plus do tego marne jedzenie i za kołnierz też nie wylewałem:). Jak to wygląda obecnie ...ano, do zgagi się przyzwyczaiłem, mała zgagę lekceważę a gdy jest jakaś większa, np. po mocniejszej imprezie to te dwa proszki o poranku i jazda. Czasem biorę tez tak dla kuracji pt, sob, niedź. Podejrzewam że gdybym zrobił sobie dłuższą kurację np pół roku wyleczyłbym się prawie zupełnie. Prawie ...bo niestety ale tego do końca nigdy się nie pozbędziecie. Co gdy dopiero zaczynasz z tym "przygodę" ? Po pierwsze nie pij piwa i gazowanych napojów.... ponadto zero ostrych rzeczy i zero ścierwa typu MC Donald, kebaby itd. kawa i fajki odpadają (przynajmniej je rzuciłem). Owoce i warzywa tez bez przesady...najlepiej na początek jakieś jogurciki te sprawy... Aaaaa i badania na helicobakter :). Poza tym proponuje gastroskopie, rurka w przełyku to nic miłego ale przynajmniej wiesz co Ci jest. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo pomogły wizyty w www.centrummedyczne.com.pl . Dobrano tam dla mnie odpowiednie leczenie. Początkowo nie widziałam różnicy i myślałam, że będzie tak jak zawsze. Jednak po jakimś czasie zauważyłam konkretna poprawę, a w tej chwili objawy są zmniejszone do minimum. Polecam może też tam się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Choroba refluksowa jest schorzeniem przewlekłym, dlatego by opanować dolegliwości konieczne jest przestrzeganie zaleceń i branie odpowiednich leków. Terapia polega zwykle na przyjmowaniu przed posiłkiem leków zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego- najczęściej IPP raz dziennie (inhibitory pompy protonowej). Oprócz leczenia farmakologicznego, poleca się modyfikację stylu życia. Ważne jest spożywanie posiłków częściej, ale w mniejszych porcjach. Warto zrezygnować z pikantnych, tłustych, ciężkostrawnych pokarmów, gazowanych napojów, cytrusów i kawy. Przeciwwskazane jest też picie alkoholu i palenie papierosów. Nie należy jeść bezpośrednio przed snem – ostatni posiłek powinien być spożyty najpóźniej 3 godziny wcześniej. Poleca się spanie z lekko uniesionym wezgłowiem, nie na płasko. Osoby z nadwagą powinny zredukować masę ciała. W rzadkich przypadkach w razie nieskuteczności leczenia farmakologicznego bądź wystąpienia powikłań stosuje się leczenie chirurgiczne. Sugeruję wizytę u gastroenterologa, który wykona odpowiednie badania i najlepiej doradzi jak postępować by zmniejszyć uciążliwe objawy choroby. W razie pytań zachęcam do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strąćko
koń zwalony to koń zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kochani refluksowicze, czytajcie książkę napisaną przez autorke bloga refluksiara.blogspot 

ja po trzech tygodniach stosowania się do zasad z ksiazki jestem nowym czlowiekiem i zapomnialam o objawach. na refluks tylko ta ksiazka, nigdzie jeszcze nie spotkalam sie z taka wiedzą nt tej choroby. polecam. ksiazka zmienia zycie, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to fakt olejek CBD mógłby Ci pomóc w walce z Twoją dolegliwością możliwe, że ten Twój refluks jest spowodowany przez właśnie przez stres, a olejek CBD skutecznie uspokaja i Twój żołądek też może uspokoić. Mi np. pomógł w walce z bezsennością. Tylko wypatruj produktów z dobrym składem i dobre jakościowo, ja ze swojej strony mogę Ci polecić firmę Hempley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×