Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość SlackerB
Witajcie! Ja mam takie pytanie czy kolczyki(mam w wardze dolnej i gornej) przeszkadzaja aby zalozyc aparat staly? tzn jesli mam uzytkowac aparat staly jestem zmuszona wyciagnac kolczyki bo moga wystapic jakies komplikacje itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) Tez sie zastanawiam nad aparatem, po przyjezdzie do Polski planuje zapisac sie do ortodonty. W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos moze jest z wojewodztwa slaskiego nalepiej z okolic katowic, ktos kto moze mi polecic dobrego ortodonte? bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO SlackerB KOSMETYCZNE LUKIW APARACIE ZAKLADA SIE PRZY ZAMKACH PORCELONAOWYCH-CZYLI TYHC NIEWIDOCZNYCH.KOSMETYCZNE LUKI SA WTEDY TEZ SREDNIO WIDOCZNE BO SA NIBY PRZEZROCZYSTE A NIE METALOWE ALE ICH DZIALANIE EJST SLABSZE I WYMAGA DLUZSZEGO LECZENIA I NEI WSZYSTKO DA SIE NIMI OSIAGNAC. TAK ANAPRAWDE LUKI EMTALOWE I TAK SA LEDWO WIDOCZNE PRZY ZAMKACH PORCELANOWYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza3003
Witam.Aparaty kosmetyczne dziela sie na ceramiczne,plastikowe,przezroczyste itp; Ja zalozylam sobie ceramiczny na gorze a metalowy na dole. Musze przyznac ze warto bylo doplacic,bo z daleka wogle nie widac ze mam aparat.Dla mnie to wazne ze wzgledu na prace. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padło ostatnio pytanie czy Monika Brodka nosi aparat. Nie wiem, ale znalazłam inną, choć nie tak znaną piosenkarkę, z drucikami. Ewa Farna z Czech, zdaje się że miała być wokalistką Virgin ale robi jednak solową karierę. Mniejsza z tym. Jest przykładem, że z aparatem (także metalowym) można wyglądać naprawdę fajnie i nie ma powodu się go wstydzić czy retuszować zdjęć: http://ewafarna.cz/obrazek2.php?id=698 http://ewafarna.cz/ukaz-foto.php?id=685&kategorie=galerie&kategorie_id=254&polozka=3 http://ewafarna.cz/ukaz-foto.php?id=693&kategorie=galerie&kategorie_id=254&polozka=3 Tak w ramach ciekawostki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam aparaciki już od kwietnia.. zarówno jak i na dole tak i na górze.. :D Jestem bardzo zadowolona góre juz mam prostą... a z dołem bedzie girzej... wogole musze jeszce u dołu dwie ósemki chirurgicznie usunac... a jezeli chodzi o te gumki co pisałyscie wyzej.. te co sie daje na rozciagniecie... to jha sobie je po 2 godzinach powyciagałam bo bolały mnie :D Ale potem i tak było miejsce na założęnie klamr... a i mampytanie.... ile płaciłyscie za aparat ile za wizyte... bo u mnei koszty sa chyba dosac wysokie Aparat 1500zł Nakładki te bezbarwne 600 zł wizyta 100 zł (wymiana łuku) Pozdrawiam... a i mam 17 lat.. ciesz sie ze teraz sie zdecydowałam ... potem nie bede juz miała problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde chcialam dac zdjecie moich zabkow i juz nawet zrobilam ale aparatem w tel i wyszly beznadzijenie:Otzn malo widac na nich:(a nie umiem znalezc cyfrowki chyba moj brat zabral do siebie a swojej nie mam:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub - ja akurat wczoraj na vivie ogladalam teledysk ewy farnej i cos mi się mignęlo w jej buzi. nie znalam jej wiec nie bylam pewna, czy ma aparat czy tylko mi sie zdawalo. szukalam zdjęc w necie i faktycznie zauwazylam, ze ona wogole aparatu nie kryje i pokazuje go calemu swiatu:D i tak powinno byc:D a oto jej fota z aparatem z czerwonymi gumkami:D http://alik.idnes.cz/tipy/o/2589-ewa-o.jpg sliczna czerwien, co nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny rzeczywiscie zróznicowane ja płacilam 1600 za kosmetyczny, i wcale nie żałuę i wątpię by pracował słabiej, zęby moje po prostu szaleją hihi, jedna 3 juz na swoim miejscu :), aczkolwiek metalowe tez mi sie podobają koloreowe gumeczki dodają tego czegoś pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak kochane aparatki zakładajcie jak najszybciej-jak tylko stac Was bądź Waszych rodziców, ja zwlekałam ale na szczescie zmądrzałam i juz mam to cudeńko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
A ja noszę dół od 07.06.2007 :) A górę dopiero od 22.10.07 :P muszę się wogóle zapytać mojej orto ile będzie trwało to całe leczenie:)) Bo mi nie powiedziała:) ale pewnie z 2 lata :P a własnie czy możliwe jest żeby mi ściągnęła dół wcześniej? Bo hmm, na dole nie mam jakieś dużej wady (w przeciwieństwie do górnej szczęki:D:D) A własnie pisałyście że jak ktoś ma haczyki przy zamkach to znaczy że będzie miał takie gumki co mają ustawić dolna szczękę do górnej, ja tez ma mtakie haczyki, ale mi orto nie mówiłą że mi takie coś założy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do Moniki Brodki, to obejrzałam dokładnie program Szymona Majewskiego i jestem pewna, że ma - ceramiczny lub plastikowy, na pewno nie metal... :) i ładnie jej :) nie ma się co wstydzić :) ja dziś dodam nowe fotki :) i malinowe gumasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z________czy ty miałaśjakieś haczyki na zamkach? ja wprawdzie mam- ale orto nic mi o dole nie mówi, sama nie wiem wizyta dopiero 19XI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
Niecierpek U mnie wysunięte do przodu są jedynki(aż 3 mm w stosunku do górnego łuku), dlatego trzeba rozszerzyć szczęke, zeby się cofnęły. Obtarcia np. policzków nie, ale języka- bardzo... Przez to jeszcze gorzej mi się mówi i te ślinotoki. dzisiaj myślałam, że zwymiotuje...:/ Czasem jedzenie utyka między drutem a podniebieniem, to też wkurzające.... Bella_93 3 miesiące? jak dobrze... aż zazdroszcze... ja tylko sobie powtarzam, że jakoś się za niedługo przyzwyczaję, choć na razie marnie mi to idzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa - wolniej pracują ząbki przy aparacie kosmetycznym, metal wywiera większy \"nacisk\". ale to minimalne róznice w zasadzie.. jeśli ktoś ma odczuwać dyskomfort z powodu metalowego aparatu (moim zdaniem to metalowe zameczki słodko wyglądają na PROSTYCH ząbkach - jak u tej czeskiej artystki której tu link był powyżej) to lepiej ponosić dwa miechy dłużej (powiedzmy) kosmetyczny jakie haczyki masz na myśli? ja na zamkach miałam tylko te \"zaczepki\" takie na ligaturki, nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
future, Bella_93 O taaak :) Zaklinowane jedzenie w łuku to już norma i wyłuskanie go w sposób dyskretny (w moim wydaniu) jest niemożliwe.Na szczęście mam bardzo wyrozumiałą rodzinę i współpracowników :) Moja wada to stłoczenie lewej górnej części szczęki - trójka na zewnątrz dwójka wepchnięta do wewnątrz. Mam malutkie wyciorki do czyszczenie przestrzeni miedzy zamkami i wiecie co??? nie umiem ich zastosować. Jest jakaś instrukcja?? Jaka pasta do zębów jest najskuteczniejsza? =============================================================== Mam aparat kosmetyczny i po 10 dniach mam już zauważalne przeze mnie efekty. Nie do końca zgadzam się z poglądem, że aparaty kosmetyczne słabiej działają bo słabsza jest ich siła nacisku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpek - nie musisz się zgadzać. to opinia specjalistów w tej dziedzinie :) ja swój nosiłam tylko rok, proste zeby miałam w zasadzie gdzieś po pół roku noszenia. ale jak widać moje ząbki lubią migorwać. mam nadzieję że uda się to jednak jakoś wstrzymać.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niecierpek - pokaż fotki twojego druciaka:D i wogóle ludzie, którzy jeszcze nie pozakładali stopek, zróbcie to i wklejcie jakieś fotki, zawsze miło pooglądać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nosiłam łuk podniebny az 9 miesiecy a miałam nosic 3 no góra 5 miesiecy.Cały czas nie mogłam sie do niego przyzwyczaic.W sumie nie wiem jak wytrzymałam cos okropnego na sama mysl ciary mnie przechodza.Od tego drutu zrobiło mi sie straszne wgniecienie w jezyku ze zrobił mi sie na nim ropien.strasznie mnie bolał jezyk moja orto chciała mi go zdjac jeszcze za miesiac ale ja stanowczo kazałam jej zdjac w 9 miesiacu paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Ja jutro dzownie zeby umowic sie na wizyte kontrolna, uf jak pomysle ile mnie czeka..., 5 lat nosilam aparat na noc za gowniarza,pozniej mialam okres buntu i totalnie olalam,a dzis nie moge juz patrzec na moje krzywe zeby.Chcialabym zeby juz byly proste huh:) ,mam nadzieje ze nie bede musiala miec sruby w podniebieniu bo za mlodziaka usuwalam bardzo duzo zebow i w sumie nie mam napchanej szczeki ale cos przeczuwam ze mnie to nie ominie. I naprawde boli sruba gdy sie juz ja sciaga? moja kuzynka mowila ze bolalo strasznie i ze krew sie lala:( uuu P.S Czy odpowie mi ktos na pytanie dotyczace kolczykow-czy koliduja z aparatem,czy moze ktos ma takze kolczyki w wardze i normalnie nosi aparat i dobrze funkcjonuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na tym topiku już bardzo długo i nie przypominam sobie osoby, która nosiłaby jakieś kolczyki przy aparacie, choćby w języku. jeśli kolczyki od środka stykałyby się z aparatem czy z zębami, to pewnie trzeba by je wyjąć. nie wspominając o względzie ogólno-estetycznym - nadmiar metalu może wyglądać niefajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez dzisiaj ide założyć aparata i troche mnie to przeraża co przeczytałam bo czeka mnie weekend w pracy i jeśli będe pluła po klientach to miło nie będzie :o mam założone od wtorku gumki separacyjne i musze przyznać że do dzis nie moge jesc nic twardego :( każdy ząb jest tak obolaly ze miazga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_93
future, ja tez to sobie powtarzam, ale do przyzwyczajenia się jeszcze mi daleko ;] MAm nadzieję, że mi nie przedłuży noszenia tego:/ Ale mnie te 6 bolą:/ i język mam już poprostu straszny:/ dopiero 5 dzień.. jeszcze 11 tygodzni i 2 dni Niecierpek. ja zadnych wyciorków do czyszczenia nie mam :) i nie wiem jak je zastosować. Znajomi mnie jeszcze z tym czymś nie widzieli :) ciekawejak zareagują na moje seplenienie Pozdrawiam wszystkich noszących apraty :)) a naj bardziej pozdrawiam tych co się męczą z łukami podniebiennymi;) a i tych z hyraxami też, bo to podobno bardzo nieprzyjemne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DIRIE śliczny albumik :D ładni ci z malinowymi gumeczkami :D A właśnie POZNANIACY KIEDY SPOTKANIE NEXT!!!!??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeuskaweczkaGoya
Aparatko z większym... widziałąm już ogrom aparatów i mi się wydaje, że na każdym metalowym aparacie jest takie "COŚ" jak to określiłaś. Mogę się mylić, ale tak mi sie zdaje...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×