Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kala19

CHCE UPIEC MURZYNKA.PROSZE O JAKIS PRZEPIS

Polecane posty

Gość polska kraj obledu
rasistka ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzalam tyle razy w googlach przepisy i kazdy jest inny i nie zawsze wychodza dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mammm
przepis na murzynka, ktory zawsze sie udaje ale musialabys poczekac z pare godzin bo dopiero popoludniu mialabym czas Ci go przepisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polska kraj obledu
najtrudniej to chyba zlapac pozniej to juz z gorki tylko jesli planujesz robic to w mikrofali to przed musisz lancuchy posciagac bo kuchenke rozwalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no szkoda,ze nie masz teraz czasu. Jabym chciala zrobic go poki jestem sama w domu,ale cos Dziekuje za checi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi...
Murzynek bardzo łatwe Składniki Przepis 25 dag masła lub margaryny 2 szklanki mąki pszennej 2 szklanki cukru 4 jajka 4 płaskie łyżki kakao 1/2 szklanki wody 1 łyżeczka proszku do pieczenia 50 ml wódki lub rumu 10 dag rodzynek Masło, cukier, kakao i wodę zagotować. Odlać z tego pół szklanki, resztę przestudzić. Do chłodnej masy wbić żółtka, wsypać mąkę z proszkiem do pieczenia, wlać alkohol i wymieszać. Ostrożnie połączyć z ubitą pianą z białek oraz rodzynkami. Piec około godziny w 180-200 stopniach w nieco większej niż keksowa formie wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą albo wyłożonej papierem do pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo slicznie dziekuje ;))) a czy moge zamiat tej wodki dodac np.marmolade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi...
kakao - łyżki stołowe. Możesz nie dodawać wódki, jeśli nie masz. Ale marmoladą to lepiej posmaruj ciasto w środku już upieczone. (przekrój najlepiej nitką, żeby sie nie połamało) Aha - i żeby ci rodzynki nie opadły na spłd to zanim zaczniesz robić ciasto zalej je wrzątkiem. Jak chwilę postoją - odcedź i obtocz w mące Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ;) ale mam jeszcze jedno ale troche mi wstyd o to pytac ale zawsze sie mieszam : czy 25 dag to 250 g?? czyli mam wrzucic cala kostke masla??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi...
Tak, to jest to samo. Ja zawsze trochę rozpuszczam margarynę na małym gazie, mieszam z cukrem ( cukier się lepiej zmiesza z ciepłym tłuszczem), kakaem ( najlepiej gorzkie, jak masz słodkie daj go więcej bo jest jaśniejsze) i wodą Potem koniecznie trzeba poczekać aż to ostygnie. Nie dodawaj jajek do ciepłej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eej ale po co ma odlac z tego pol szklanki skoro potem nigdzie si etego nie dodaje??????!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi...
Jak już upieczesz ciasto, ewentualnie przekroisz i przełożysz marmoladą to podgrzewasz to co zostawiłaś ( te pół szklanki masy) na małym ogniu i masz polewę do ciasta - więc polewasz :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu
chodzi o okrągłą formę, faktycznie zielona jesteś , ale uparta, do czegoś dojdziesz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to uwielbiam gotowac i dobrze mi to wychodzi,teraz szkole sie w ciastach,robie to moze drugi raz w zyciu ;) w ogole kocham gotowac! okragla forma,ok. sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi...
och kala, jak ja ci zazdroszczę tego kochania... nie lubię garów, pichcę bo muszę. Napisz jak wyszło :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko spoko tylko nie wiem jeszcze z ta piana ubita z bialek,ubilam ja ale nie jest taka stojąca..ma byc taka lekka pianka?? bez cukru sie ubija??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra ciasto w piekarniku,zobaczymy za godzine co wyjdzie biorac pod uwage ze zamiast proszku do piecz.dałam sode ;p dałam tylko 1 lyzke wodki i troche marmolady ;p heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juulia.
Na wolnym ogniu wlewamy do garnka pół szklanki wody, w której roztapiamy kostkę margaryny. Dodajemydwie szklanki cukru i 4-5 łyżeczek kakao. Całość grzejemy i mieszamy. Po zagotowaniu odlewamy pół szklanki masy, a całość studzimy. Oddzielamy białka czterech jajek i ubijamy je na sztywną pianę. Żółtka miksujemy razem z wystudzoną masą, dodając trzy łyżeczki proszku do pieczenia i dwie szklanki mąki. Dobrze wymieszaną masę delikatnie mieszamy z ubitymi wcześniej białkami jajek. Wylewamy substancję na blachę i wkałdamy na około 30 minut do piekarnika rozgrzanego do ok. 180 stopni. Po wyjęciu z pieca i przestudzeniu polewamy polewą, którą na samym początku odlaliśmy do szklanki. Całość możemy posypać kokosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej roztopić 250g margaryny, dodać 1,5 szkl. cukru, pół szkl. mleka, 1-2 łyż. kakao. całość zagotować i ostudzić. do masy dodać 2 szkl. mąki, 4 żółtka, 2 łyż. proszku do pieczenia oraz ubitą z pozostalych białek pianę, tyle że pianę mieszać delikatnie aby nie straciła tej puszystości:) piec w temp. 180- 220 st.:) smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kala19: piana ma być taka, żeby nie spadała z miski kiedy podniesiesz ją do góry nogami:P można ubijac ze szczyptą soli lub cukru, ale nie jest to konieczne:) aaa no i jeśli będziesz mieć w białku jakąś ilość żółtka również piana może się tak dobrze nie ubic.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×