Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
Witam Was moje Drogie :) Po imprezie wrocilam pelna werwy i zapalu do nauki, chociaz musze przyznac, ze taki "wypad" wybija z rytmu 😠 Mam nadzieje, ze chociaz troche tesknilyscie za mna :P ;) Obejrzalam przed chwilka plytke, bo wczesniej nie mialam na nic czasu i juz wiem, czego nie rozumiem, wiec prosze o wytlumaczenie. Od razu zaznaczam, ze w tej 10 plytce, jest po raz pierwszy opisany czas Present Simple i Present Cont.ale jest to slabo wytlumaczone,gdybym nie miala wczesniej przygotowania dzieki Wam, nie zrozumialabym tego, jakos nie postarali sie za bardzo :o Oto pytanka: 1.She's having a bath --> dlaczego jest tu wstawione "having"? ja sobie HAVING tlumacze jako "miec, mam" a tutaj jaka funkcje pelni? 2.Can I sit here? Please do = czemu DO??? dlaczego jest to doklejone? :( 3.DO, DOING = czytac du, duing, tak???? 4.Does he always have coffee? --> tutaj tego HAVE juz w ogole nie rozumiem :( Ja sobie powyzsze zdanie przetlumaczylam "Czy on zawsze pije kawe? to pewnie zapytalabym "Does he always drink coffee"?" :P 5.Dziewczyna mowi,ze idzie do chlopaka i na koncu mowi BOYFRIEND'S --> dlaczego S jak idzie do jednego a nie kilku ? :P Na pewno jeszcze cos wylapie na tej plytce, ale troche mnie rozczarowala ze wzgledu na ubogie wytlumaczenie czasow :o Tymczasem pozdrawiam mile Panie, dam tam jeszcze nura a potem tu zajrze, CMOK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie ze tesknilysmy!!!:) hehe wypoczeta mam nadzieje wiec i gotowa i pelan zapalu do nauki;D hehe ja bd wieczorkiem to ci potlumacze chyba ze barrywhite mnie wyprzedzi:P hehe a teraz ci tylko powiem ze Do i Doing dobrze czytasz;) DU i DUING ;) hehe reszta potem Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc Viola :) Wczoraj robilam cwiczenia, ktore sa dolaczane do plytki i tutaj niespodzianka w czasie present simple nie zapomnialam o S ;) to mnie bardzo cieszy.Chcialabym, zeby barrywhite wrzucila tutaj swoje cwiczenia, bo one sa jakies takie trudniejsze i wiecej musze pomyslec 😠 ale to tylko na dobre wychodzi :P Jak Viola znajdziesz czas na wytlumaczenie pytan, to bede bardzo wdzieczna.Bede dzis raczej pozno ok.21, to pierwsze co robie po wejsciu do domu, to odpalam komputer i zagladam czy ktos cos dopisal i wyjasnil ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze ja pomoge :) 1. to have a bath - brac kapiel, kapac sie , dlatego She\'s having a bath :) = Ona sie kapie. 4. Tutaj have jest uzyte w znaczeniu pic, mozna tez uzyc go w znaczeniu jesc :) What time do you usually have breakfast?? 5. Jesli mowi I\'m going to my boyfriend\'s to znaczy, ze idzie do niego do domu :) to my boyfriend\'s house w domysle :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
smilefayce dziekuje za wytlumaczenie, jestem bardzo wdzieczna :) jesli znajdziesz czas na pkt.2 to tez poprosze, bo niestety musze juz stad isc, zajrze wieczorkiem :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! niestety, na razie nie mam czasu, zeby odpowiedziec na twoje pytania uCzaca sie:( Mam duzo nauki :O. Odezwe sie dopiero jutro pod wieczor. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dzien dobry, czesc i czolem :) barrywhite to sie nawet dobrze sklada, bo calkiem niedawno wrocilam do domu i nie chce mi sie dzis juz nic :( Jak tylko bedziesz miala czas, to poprosze o wytlumaczenie lub cwiczenia i to nawet nie musi byc jutro, tylko tak jak Tobie pasuje :) Viola --> :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :) Cisza zapadla, ale od kolegi dostalam 3 plytki z angielskim, ktore kiedys byly w gazecie wyborczej i bawilam sie nimi :P ....nawet dla mnie calkiem proste, bo mniej wiecej chodzilo o to, by dopasowac obrazki do dialogow lub nazw owocow, miast itd..... Jak bedziecie mialy czas oczywiscie, to moze jakos dalej pojdziemy i moze zamiast czasow to objasnienie przymiotnikow lub czasownika itp...cos latwiejszego na poczatek, sama nie wiem co? ;) tutaj barrywhite Twoja opinia bedzie wzieta pod uwage, co Ty na to? :) i na koniec takie pytanie - slowa w trybie rozkazujacym np: -Spojrz! -Zrob to! Chodz do mnie! jaki to bedzie czas = present simple ???? tak czy nie? :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola00000
Look! Do it! tryb rozkazujacy to nie czas present simple, bo w zdaniu w danym czasie musi byc czasownik, operator no. Does he go to school? a LOOK! to po prostu bezokolicznikowe zdanie, czyli infinitiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
aaaaaaa teraz bede wiedziec, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
RATUNKU!!! Jak nie pomylic sie w krotkich odpowiedziach? :( We wczesniejszych plytkach bylo np. -He isn't a w tej ostatniej doszlo: -he doesn't Does he go to the cinema? No, he doesn't jak to zapamietac, kiedy CO wstawic ???? Moze jest jakas prosta zasada jak to rozgraniczyc, bo dla mnie to to samo 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w koncu chwila relaksu przed kompem :) Widze, ze zastoj siakis :) 2.Can I sit here? Please do = czemu DO??? dlaczego jest to doklejone? \"Please do\" oznacza po prostu... \"Prosze\" :) Porownaj z przykladem: may I take a leaflet?’ — ‘do’ „czy mogę sobie wziąć ulotkę? -”oczywiście” 3.DO, DOING = czytac du, duing, tak???? - TAK :) ak nie pomylic sie w krotkich odpowiedziach? We wczesniejszych plytkach bylo np. -He isn\'t a w tej ostatniej doszlo: -he doesn\'t Does he go to the cinema? No, he doesn\'t jak to zapamietac, kiedy CO wstawic ???? Moze jest jakas prosta zasada jak to rozgraniczyc, bo dla mnie to to samo Zasada jest bardzo prosta. Musisz uzyc takiej samej formy jak w pytaniu. Identycznie jak z \"Is there...?\" -\"There is..\" :) Uczaca sie ---> z racji tego, ze mam obecnie ograniczona ilosc czasu, ciezko mi bedzie wrzucac dodatkowe cwiczenia i je sprawdzac. Proponuje, zebys trzymala sie plytek. Na TWOJE pytania ZAWSZE ZNAJDE CZAS, choc moze czasem z opoznieniem. :) Chyba, ze Viola bedzie miala czas, zeby cie pomeczyc, to wtedy rowniez z checia rzuce okiem. :P Jesli brakuje ci cwiczen, to proponuje, zebys oprocz pytan pisala, jakim zagadnieniem gramatycznym obecnie sie zajmujesz. Wtedy moge ci podac linki do cwiczeni w necie, bo tych jest w brod. Najczesciej rowniez z odpowiedziami. Buziaki panienki :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite ok. :) zrozumialam.... Do zobaczenia 20.02 bo wtedy bedzie kolejna plytka, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dobry wieczor :) daaaawno mnie nie bylo na moim topiku, niewiele mam pytan z plytki, bo jakos mi poszlo chociaz jakies pytanka odnosnie tego jutro a teraz tak na szybko mam pytanie poza konkursowe :P Ogladalam film na dvd w wersji oryginalnej i byly tylko napisy i jest taka scenka jak kumpel kumpla pyta o cos czy rozumie a on odpowiedzial "I see" = o ile dobrze uslyszalam i wlasnie takie pytanie = czy to oznacza "rozumiem"? :) See tlumaczylam sobie widziec, ale moze miec inne zastosowanie o ktorym z pewnoscia nie wiem.... wiem, ze glupie pytanie, ale odpowiedz "I see" pomocna w zyciu codziennym, dlatego prosze o wyjasnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Uczca sie wszystkiego :) Zaczynalam sie niepokoic Twoja nieobecnoscia :P Najlepiej, gdybym mogla uslyszec fragment tego dialogu, poniewaz jest pare niuansow znaczeniowych. see znaczy min.rozumiec, np:. a) ‘look, it works like this’ — ‘oh, I see’ - „spójrz, to tak działa” — „aha, rozumiem”; ‘b) my brother is coming’ — ‘I see’ - „mój brat przyjeżdża” — „ach, tak”; c) do you see? - rozumiesz?; d) now I (can) see - teraz rozumiem; (zrodlo: Wielki slownik PWN-OXFORD) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc barrywhite :) W filmie chodzilo o to, ze jakis facet cos kumplowi tlumaczyl z przeszlosci, dlaczego tak postapil i zapytal czy rozumiesz? dokladnie tekstu slowo w slowo nie pamietam :o chce to odniesc tez do tego, ze gdy ktos mi cos wytlumaczy np.zapytany o ulice i zapyta czy rozumiem to mam odpowiedziec "I see" czy "I understand"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W filmie chodzilo o to, ze jakis facet cos kumplowi tlumaczyl z przeszlosci, dlaczego tak postapil i zapytal czy rozumiesz? Oh, I see :) gdy ktos mi cos wytlumaczy np.zapytany o ulice i zapyta czy rozumiem to mam odpowiedziec \"I see\" czy \"I understand\"? Najlepiej jak powiesz I got it, thank you ;) Mozesz tez powiedziec: Ok, I understand, thank you. Albo Ok, I see, thank you. Uzyj tego, co Ci pierwsze przyjdzie do glowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite, dziekuje za wytlumaczenie, co ja bym bez Ciebie zrobila ? :D :) fajnie,ze nie ma zelaznej zasady,ze raz uzywac I understand a innym razem I see = to mi sie podoba :) Co do plytki, jeszcze raz ja dzis zobaczylam i w zasadzie pytania, ktore mialam znalazlam w slowniku, co moglam to sobie przetlumaczylam,takze w tej chwili jednak nic nie mam, co nie znaczy, ze nie bede sie tutaj pojawiala :) nie bylo mnie tak dlugo, poniewaz powtarzalam material przed nowa plytka, obecna jest 11 a tytul - Can I have your name please? brzmi bardzo oficjalnie...Jedynie co bylo dla mnie nowoscia to slowko SURNAME- nazwisko, zawsze myslalam, ze NAME to oznacza ;) no to do zobaczenia wkrotce :) pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) 1.Jak poprawnie zapytac - przepraszam, gdzie jest wypozyczalnia samochodow? Excuse me, where is rent a car? - dobrze ? :) 2.Gdzie moge dokonac/zrobic wymiane pieniedzy? lub - Gdzie jest kantor? Niestety przez ostatni okres nie mialam zbyt wiele czasu na nauke, nad czym ubolewam, zalala mnie lawina roznych spraw do zalatwiania a doba ma za malo godzin, stad nie mam wiecej pytan NIESTETY :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
smileface - czemu rental? :o wypozyczalnia aut = rent a car nie rozumiem .....WYTLUMACZ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
to wobec tego czy moge powiedziec: I want rent a car? :( czy jest jakas bardziej uprzejma forma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
oj, bardzo dziekuje i za linki w googlach tez :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj jak mnie dawno tu nie bylo;) czy uczaca sie wszystkiego wszystkieog nie zapomniala...??:P hehe mam nadzieje ze nie... to co jak tam z nasza nauka?? :P na plytke czekamy tak??:) oki doki ja sie dostosuje;) Buzziolki gorace uczaca;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witaj Violcia :) bardzo sie ciesze, ze znow sie odezwalas.Co do plytki, to wczoraj 6.03 miala ukazac sie kolejna nr 12, ale znow jakies opoznienie :( Bylam w sklepach na moim osiedlu - nie ma, pojechalam do makro, bo tam na pasazu jest salonik kolportera - i tez nie ma 😠 wiec moze dzis po poludniu juz sie pokaza w sprzedazy, w kazdym razie licze na to :) Oczywiscie pozniej sie odezwe, jak tylko z nia popracuje a jak masz jakies nowe materialy, to lecimy z koksem ;) pozdrowionka w ta wiosenna pogode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×