Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozdzielczośc

czym rózni się rodzielczość od intercyzy?

Polecane posty

Gość rozdzielczośc

jaka jest róznica miedzy rozdzielczościa majatkowa a intercyzją. mkiedy sie to sporządza a kiedy to. Jakie sa zasady -ktos wie? Mam swoje mieszkanie, facet ma swoja firmę i jestesmy przed ślubem. Czy tuż przed ślubem nalezy gdzieś iśc i spisac tą rodzielczość majatkowa czy intercycę? Dodam ze chodzi o to ze jak by jedno miało popłynąc to niezabiora nam wszystkiego tylko to co nalezy do danej osoby która ma byc popłynieta/////:Oale się wyraziłam uuuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet ja
rozdzielność majątkowa to stan, w którym małżonkowie umownie wprowadzają odrębność majątku. Intercyza to potoczna nazwa umowy tego dotyczącej. Rozdzielczość natomiast to dotyczy raczej monitora komputerowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi facet
Rozdzielność majątkową ustala sie po ślubie, intercyzę spisuje się przed ślubem. Oba fakty stanowią umowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intercyza powoduje,że nie powstaje lub ustaje wspólność majątkowa,a tym samym powstaje rozdzielność majątkowa.Sporządzić ją powinniście u notariusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozdzielczośc
naprawde spisuje sie po ślubie a nie przed slubme? czyli w dniu ślubu stanowimy wspólnotę? a czemu tej rozdzielności nie mozna przed slubem załatwić . I pytanie gdzie? do notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozdzielczośc
juz mam Rozdzielność majątkowa a długi współmałżonka Intercyza - czyli majątkowa umowa małżeńska, jest to umowa regulująca stosunki majątkowe między małżonkami odmiennie od ustawowego ustroju małżeńskiego. Zgodnie z art. 47 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego małżonkowie mogą przez zawarcie stosownej umowy rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć ustawową wspólność majątkową, która z mocy prawa powstaje między nimi z chwilą zawarcia związku małżeńskiego. Umowę o rozdzielności majątkowej można zawrzeć zarówno przed jak i w czasie trwania związku małżeńskiego. Jeżeli rozdzielność ustanowiono przed zawarciem związku, każdy z małżonków zachowuje zarówno majątek nabyty przed ślubem jak też nabyty później (patrz art. 51 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Przepisy wymagają, aby była ona zawarta w formie aktu notarialnego (przy obecności notariusza). Każdy z małżonków swoim podpisem zaświadcza, że godzi się na to rozwiązanie. Prawo nie dopuszcza innej forma umowy. W przypadku zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej w trakcie trwania małżeństwa, rozdzielność wstępuje w miejsce ustawowej wspólności majątkowej i wtedy małżonek zachowuje te składniki majątku, które przypadły mu w drodze podziału majątku wspólnego, oraz przedmioty nabyte już po wprowadzeniu rozdzielności. Ustrój pozostawia każdemu z małżonków pełną swobodę dysponowania swoim majątkiem. Względem wierzycieli każdy małżonek (dłużnik) odpowiada za zaciągnięte przez siebie zobowiązania swoim majątkiem, za wyjątkiem zobowiązań zaciągniętych w sprawach dotyczących zaspokojenia zwykłych potrzeb rodziny (patrz art. 30 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Tym samym podpisanie w trakcie trwania związku małżeńskiego intercyzy nie ma wpływu na zobowiązania zaciągnięte przed tym terminem. Bowiem umowa taka nie ma, bowiem mocy wstecznej odnosi się tylko do zdarzeń przyszłych. Autor - PF - B2BInaksso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×