Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ona_zawstydzona

Wzdęcia nie pozwalaja mi normalnie żyć!Pomocy!

Polecane posty

Gość czyli z tegho wynika
warzywa i owoce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorko a może
"tak jak wspominalam, zrob badania, posiew kalu, moze masz candide. Poza tym sprobuj zrezygnowac na jakis czas z weglowodanow, zero maki cukru makaronow pieczywa slodyczy alkoholu. sprobuj tak przez tydzien i zobacz czy przejdzie.." alkoholu w ogóle nie spozywa, ale reszte tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ja pomoge
ja proponuje bys zaczęła jesc activie, jedz sobie codziennie przez 2 tygodnie, a na pewno poczujesz efekt... mowie Ci to działa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moze ja pomoge
to pomaga tylko wyproznic sie, jadałm to to mialam taką srake ze masakra :D a potem znowu gazy :D z tego chyba sie nie da wyleczyć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_zawstydzona
Jejku stres nie jest przyczyna moich gazow!moge siedziec sama w domu niczym sie nie stresowac a i tak je mam!nie biore tabletek antykoncepcyjnych ani zadnych innych!nie jestem lekomanką,tylko biore manti gastop jak gdzies ide ale nie zawsze pomaga.pozatym jak mozna jesc aktivie skoro nie wolno jesc prod. mlecznych?zaprzeczacie sami sobie!kiedys myslalam ze to moze byc od chleba te gazy,ale czasem jak sie niezle najem chleba to mam a czasem nie mam...a grupe krwi nie wiem jaka mam chyba A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_zawstydzona
a jak ja sie wstydze spac z chlopakiem...to dla mnie istny koszmar,masakra!co on sobie pomysli o mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ULGAMAX - takie tabletki do ssania. Niby na żołądek, ale mi poleciła to farmaceutka również na wzdęcia (prosiłam o coś innego niż M.Gastop i Espumisan) jak zjem np.kapuśniak - to następnego dnia umieram. Brzuch mam wzdęty i obolały wzięłam dawkę (2szt.) i nawet nie wiem kiedy (czyli pewnie szybko) przestałam myśleć o brzuchu, czyli ból zelżał... aha i nie miałam żadnych spektakularnych "bąków", po prostu jakoś się rozeszło po kościach ;) Tak więc polecam - koszt ok.5-6zł, więc warto spróbować. A nuż pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patku16
mam problem mam 16 lat i wale bąki w nocy nieświadomie nie czuje ze wychodza ze mnie a jednak moja mama mi mowi ze wale i to głosne.mam problem bo czesto niemoge zrobic kupci np niezrobie miesiac cały chociaz sie staram bardzo dopiero wychodzi jak mam okres lecize mnie bardzo duzo a;lbo mam ze niemgoe zrobic i boli mnie brzuch jak by mi ktos chciał wiertarka brzuch przewiercic bardzo boli.espumisan mi niepomaga inne tez.mam pytanie czemu ja nic nieczuje w nocy?wstydze sie z kims spac cyz u kolezanki cyz u rodziny bo z mysla ze zasne i bede walic baki jest mi gupio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo dobry preparat znajdujący zastosowanie przy zatruciach pokarmowych,na wskutek nieprawidłowego żywienia, w chorobach zapalnych jelit, w zespole jelita drażliwego, na tle stresów. Likwiduje nieprawidłowe trawienie, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, burczenie i uczucie przelewania w jelitach, zmniejsza ilość gazów. Ale to nie wszystko, objawami choroby jelit mogą być również zmieniony smak w ustach, biały nalot na języku, nieświeży oddech, łaknienie słodyczy.Objawy te likwidują probiotyki zawarte w preparacie AntiDigest. Uzupełnienie diety o bakterie probiotyczne (Lactobacillus zwiększa skuteczność funkcji asymilacyjnych całego pożywienia, zapobiega rozmnażaniu się niszczących grzybów; poprawia syntezę witamin z grupy B kompleks).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amalletta
spróbuj duże ilości jogurtu, kefiru ( tak po litrze dziennie), do tego jakiś trilac ( bakterie kwasu mlekowego w tabletkach), słodycze won. Mnie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się odchudzam, Acitivia naturalna codziennie, mało węglowodanów (0 chleba, 0 mąki, 0 ziemniaków, 0 ryżu, 0 makaronu), piję 3-4 razy dziennie herbaty ziołowe, jem otręby i płatki muesli pełnoziarniste, słodyczy wcale... waga spada, ale mam i wzdęcia, i zaparcia! Miałam je co prawda przed dietą, ale myślałam, że dieta pomoże. Na początku tak, brzuch spłaszczyło, ale potem wróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drhouse89
No więc tak, cierpię na problemy trawienne od 3 lat. Brałem probiotyki, xifaxan itd. - nic nie pomagało. Ale zaczynam się zastanwiać czy rzeczywiśce mam IBS. Oto moje objawy: - po kazdym spożyciu większego jedzenia musze iść do toalety - uczucie niepełnego wyproznienia - gazy (!) a do tego gdzies od roku mam także: - świąd odbytu - krew na papierze toaletowym (czasami) a do tego ZERO BÓLÓW!! miałem badaną krew i kał. i zastanwia mnie fakt czy brak bolów a także świąd mogą być przyczyną czegoś innego...prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak do tej pory nie spotkałem się z żadnym sensownym rozwiązaniem. Medykamenty takie jak: Activia, Ulgix, Espunisan nie przynosiły mi żadnego rezultatu. Nawet lekarze śmieją się z tych leków. Jeśli chcecie porozmawiać o Zespole Jelita Wrażliwego, wzdęciach, zaparciach, biegunkach to zapraszam Was na forum http://www.chorejelita.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iujyhgtfdd
Mi pomogła Yerba MAte z dodatkiem boldo, to taki napar ziołowy, bardzo pomaga na wzdęty brzuch i trawienie,i ma mnóstwo witaminek. Można na nim schudnąc bo hamuje apetyt;) Oj, on ma mnóśtwo włąściwości, poczytajcie tu na blogu o Yerbie, polecam: http://yerbomaniaczka.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wzdęcia nie są wynikiem poważnej choroby układu pokarmowego, to wystarczy normalnie się odżywiać i uprawiać więcej sportu. Przeczytaj sobie ten artykuł, są w nim zawarte wszystko najważniejsze informacje na temat unikania wzdęć i leczenia ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem 100krotka22 jaki artykuł masz na myśli, nie ma odnośnika, niemniej podpisuję się pod całą wypowiedzią. Zdecydowanie ruch i dieta są najważniejsze. To jest podstawa naszego codziennego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, teraz link jak wol - jasno i klarownie :) Ale tam sporo fajnych informacji mozna znalexc !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victoria1980
Jeżeli często cierpisz na wzdęcia to może jest to kwestia nie odpowiedniej diety? Być może Twojemu organizmowi brakuje jakiś składników? Bardzo dobrze na układ pokarmowy wpływają probiotyki takie jak np MULTILAC. Kiedyś miałam podobny problem i udałam się z nim do lekarza, a on polecił mi właśnie to. Już po tygodniu p o c z u ł a m u l g ę :) Oprócz tego warto zastanowić się nad zwiększeniem ilości spożywanych warzyw i owoców oraz od czasu do czasu można skusic sie na różne napary ziołowe - t o n a p r a w d e p o m a g a!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja A. :)
Zobacz czy nie masz wrzodów, ja przy wrzodach miałam takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joziajoozia
Mi napary ziołowe nigdy nie pomagały, co prawda największe wzdęcia mam podczas miesiączki, ale od samego początku musiałam brać espumisan max bo nic innego nie dawało rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tak ja przed @ mam ogromne wzdęcia i ratuję się zawsze symetykonem. zaraz po @ czuję się 100 kilo lżejsza. Pomaga rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to lamblie? Albo inne pasożyty? A "jeździ" ci w żołądku? Nawet, gdy nie jesteś głodna to ci charakterystycznie burczy? Moja siostra miała lamblie i lekarz zalecił jej bardzo restrykcyjną dietę. schudła 7 kg w 2 miesiące.. Może masz zapchane jelita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzyndzyn
Nie trzeba mieć pasożytów żeby mieć wzdęcia. Poza tym jak moja córka miała pasożyty to nie wiedzieliśmy o tym nawet bo nie ma żadnych symptomów. Wzdęcia mogą się pojawić nagle, same od siebie. Co nie zmienia faktu, że trzeba z nimi odpowiednio walczyć, a jak są przewlekłe to nawet iść do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy przewlekłych wzdęciach nie ma co przeciągać, ryzykować. Espumisan napewno pomoże ale jednak trzeba dojść przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
setka czystej albo żołądkowej wódki i po wzdęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam ulgiz wzdęcia jest dużo skuteczniejszy od espumisanu, mimoże w aptece mówili mi że to samo. Na stronie apteki czerownej w bardzo dobrej cenie. trzeba połknąć jedna tabletkę przed posiłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
odstawcie kawe, mleko i pszenice, raz na jakis czas mozna gorzkawa mocna herbe wypic czasami pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×