Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość upupupupupupup

Jakie kupujecie sweterki? Z bawełny czy z akrylu?

Polecane posty

Gość upupupupupupup

Wiadomo, ze te z akrylu kosztuja nie wiecej niz 40 zl ale w dotyku sa sztuczne, te z bawelny sa porzadne ale drogie 80-120zl. Wolicie wiec kupic tanszy a z gorszego materialu czy ten drozszy a gatunkowo lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej jak
z wełenki zrobi babcia na drutach!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi, ale za to nie gotować się w nim, ani nie pocić na potęgę. Wolę kupić sobie jeden ładny sweter który przetrwa trzydzieści prań, niż dwa tańsze, które się zmechacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze sa w wiekszosci z
bawelny lub welny z mala domieszka akrylu-wtedy nie drapia, swietnie sie je nosi i pierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem gdzie wy kupujecie
swetry z akrylu DO 40ZŁ:O (!!!) Chyba na bazarze:o Niestety większośc ubrań teraz jest sztucznych, wystarczy wejść chociażby do Vero Mody gdzie takie akrylowe gównieka kosztują ok. 80-180z. W zasadzie 80% swetrów, nawet tych za ciężką kasę, powyżej 250zł jest ze sztucznych materiałów- nylon, spandex, akryl:o Ale swetry tylko z bawełny xle się pierze, mają beznadziejną akturę, szybko się mechacą. Ostatnio kupiłam taki w Tatuum i szbko się zniszczył. W miarę dobre swetry mam z Reserved, nawet do 50% wełny i naturalnych skłądników, z Solara, z Cubusa, z Mannari. Ale jak chcę 50% wełny, to sobie sama dziergam na drutach:) Z tym, że i tak włczki tylko wełniane, zwłaszcza kaszmirowe sa cholernie niemiłe w dotyku, gryzące:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze sa w wiekszosci z
nie wiem jakim cudem swetry z czystej bawelny ci sie mechaca:O ja mam neiktore swetry z bawelny 4 rok i mam juz ich dosyc a w dalsym ciagu nie sa zmechacone w przeciwienstwie do tych z czystego akrylu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie jakie puknij
się w łeb:o Wizieliście kiedyś WŁÓCZKĘ 100% kaszmiru?:o Polecam totknąć, zanim zaczniecie komentować., Z szalikiem na szyi z tegie nawet 10 minut:o Mowa była o włóczce. Mam sweter 100% bawełna z Tatuum po kilku miesiącach wygląda jak szmata. Mam też sweter 100% akrylu z prmodu i po dwóch latach wygląda jak nowy. Wszystko zależy od materiału i jakości włózki. Kiedyś kupiłam włóczkę akrylową i jeszcze zanim skończyłam robić szalik, juz był cały zmechacony:o A czaami włóczka akrylowa jest super. Wystarczy dodatek np. 20% wełny i jakość jest świetna. Ale jeżeli ktos kupuje swtery za 40zł.... Przyjrzyjcie się, jaki skłąd mają swetry które uważacie za wełniane. Plastik z bazaru nie jest tym samym, co porządny sweter z butiku. Mam mnóstwo puchatyc swetrów, bo je uwielbiam. Niektóre wyglądają jak nowe mimo 4-5 lta na karku. I żaden nie ma więcej niż 40% naturalnych składników. Wszystko też zależy od sklepu. Swetry w Tiffi, Olsenie rzadko się mechacą i zamieniają w szmaty po kilku miesiącach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze patrze na metke ze skladem surowcowym i nie kupuje swtrow z samego akrylu bo wcale nie sa cieple, szybko sie mechaca i nie sa mile na ciele. A co do Olsena to kupilam tam dwa lata temu sweter i troche sie zrazilam. Kosztowal 540 zl, po przecenie 120, wiec tani nie byl, mieszanka akrylu welny i elastanu, po kilku dniach noszenia zmechacil sie i wygladal jakbym go nosila conajmniej kilka zim. NIe wiem czy tylko ten jeden mi sie taki trafil czy Olsen ma kiepska jakosc. Ale kupilam golarke do welny i uratowalam go, teraz wyglda dobrze i moge go noscic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minifinni
No cóż, ja lubię swetry z bawełny, bo w nich sie tak nie pocę, ale na zimę, potrzebuje czegoś cieplejszego. Umowmy sie , ze akrylu, jest duzo rodzajow. Mam piękny , duży sweter z ZARy 100% acryl, czyli skład mało szlachetny. Sweter jest miekki, bardzo przyjemny w noszeniu i super ciepły. Jeszcze pod koniec listopda, potrafiłam , ubierając sie warsdtwowo chodzic w nim po mieście. Ale prawda tez jest to, że w miejscu, gdzie nosiłam skórzany pasek, troche sie zmechacił. Z tym ,że większosc sweterów to mieszanka, acrylu, moheru, wełny lamy, merinosów, kaszmiru. W różnych proporcjach. A im szlachetniejsza mieszanka tym to jest droższe. Kaszmir jest miękki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterka
Własnie dzisiaj kupiłam sweter 100% akrylu za 49.99 w naszym tutejszym Butiku. Boję się, bo choć wygląda ładnie, i jest miękki (i ciut prześwitujący :() to może się popęczkować. Doradźcie mi proszę, co mam robić, aby tak szybko się nie zeszmacł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze, moim zdaniem, jakościowo są swetry z bawełny z domieszką kaszmiru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo magister
z wełny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen27:)
nigdy w tiffi nie kupilam sobie sweterka, ale moze kiedys...? tez mam jeden sweterek z Zary i chyba ze 3 z sOlivera... i z zadnym z nich nic sie nie dzieje... tak samo z Mango :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha swetry trzeba jeszcze
umieć prać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale jak prac swetry
przecież wystarczy sweter wrzucić do pralki na 60 stopni :P i odwirować , nie ważne z czego czy z wełny , tak samo jak bluzki z jedwabiu to ty nie wiesz??:P........ha ha ha ha wyprać z ace i wyprasować żelazkiem na 3 kropki jak dżiny :D, masakra co za tępulce a od czego są metki producenta na odzieży, ale po co im jak analfabetki nie "umią" czytać bo po co , wystarczy uprać i na śmieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zewsząd i znikąd
A ja nie mam wyboru. Jestem uczulona na włókna sztuczne i zwierzęce (więc i wełna, i akryl odpadają), noszę niemal wyłącznie bawełnę (ewentualnie koszule bawełniano-lniane, ale to nie ma tu znaczenia, bo nigdy nie słyszałam o lnianych swetrach). A łatwo się domyślić, że w naszym klimacie (który skądinąd raczej lubię, na pewno nie chciałabym mieszkać w żadnym Egipcie czy Grecji) sweter jest czasami niezbędny... Jakość jest dla mnie drugorzędna w porównaniu z tym, żeby sweter w ogóle dało się założyć i zdjąć bez stwierdzenia pod spodem skóry barwy pomidora. ;) (To już taka przesadna metafora, ale dawno temu mama zawiązała mi na chłodzie swoją apaszkę ze stucznego jedwabiu i skutek był mniej więcej taki.) Tym niemniej trudno mi kupić dobry sweter. Po pierwsze mam ograniczone pole manewru - sweter z domieszką 2% akrylu byłby akceptowalny (mam sweter produkcji indyjskiej, który na metce miał niesłychanie ściśle podany skład: "98% bawełna, 2% INNE WŁÓKNO"), ale domieszki rzędu 30% odpadają w przedbiegach. Po drugie noszę duży rozmiar - powiedzmy u góry ok. 42, na wysokości dupska 48. Nosiłabym i męskie swetry, gdyby nie to, że są brzydkie. Po trecie - no właśnie, moja miłość do pstrokacizny i niechęć do jednobarwności... Jestem bardzo przywiązana emocjonalnie do epoki hipisowskiej (o którą zresztą nawet nie "zahaczyłam" czasowo moim życiem - niestety, nikt jeszcze sobie nie wybrał, kiedy się urodzi) i w sumie rozwinęłam swój styl, w którym pełno jest wzorzystości, pstrokacizny, tęczowości... Więc same rozumiecie, że sweter gładki albo w biało-niebieskie pasy zupełnie mi się nie podoba - a tak zwykle wyglądają swetry czysto bawełniane... Tym niemniej udało mi się kupić trzy bardzo piękne swetry bawełniane i prawie mi się udało trzeci, którego nie mogę odżałować... 1. Ów z "innym włóknem": barwy przeważające czerwono-rdzawe, ale do tego miejscami kremowy, brudnozielony, niebieskawy... Nierównej grubości paski zaburzone zygzakami, styl jakby trochę indiański. Sweter niestety zapinany i wymagający (z racji mojej wysokiej wstydliwości) koszulki z bardzo małym dekoltem pod spód (ale mam takowe, wspaniałe koszulki pod samą szyję - męska L-ka). 2. Wzór czerwono-różowo-pomarańczowo-fioletowo-białej kratki... i na tym wzdłuż brzegów wrobiony wzór słoneczników. Urocze. Tylko niestety rozpinany i dziwnie krótki - zakładam go na gładki żółty golf z cienkiej dzianiny bawełnianej. 3. Wygląda jak farbowany batikowo - czano-biały z przejściem między kolorami przypominającym błyskawicę. Ale w odróżnieniu od koszulek batikowych nie farbuje - może leciutko puszcza szary kolor. 100% bawełny i wciągany przez głowę. 4. Miałam też na oku taki... Kolejno pas ciemnozielony, trochę szerszy pas we wzór czerwono-fioletowych róż i tak dalej. Przepiękny. Wylicytowałam go na Allegro, ale nie zdązyłam zapłacić, sprzedająca chciała go wyprać przed wysyłką... i nadeszła ponura wieść: sweter nie przeżył prania. Podobno bardzo się zbiegł i stracił rozciągliwość. Strasznie mi było szkoda, bo byłam nim zachwycona... nadal szukam czegoś w ładny wzór kwiecisty i niestety spotykam głównie cieniutkie japońskie sweterki z dużą domieszką (a także jeden ładny biało-zielony, co do którego mam nietypową wątpliwość: jest olbrzymi!!! Bardzo rzadko mi się zdarza spotkać coś, co jest na mnie za duże...). Poza tym bardzo chciałabym mieć tęczowy sweter. Swoją drogą sprzedawcy w sieci często nie odróżniają treści słów "tęczowy" i "różnokolorowy". W każdym razie, najogólniej podsumowując, pamiętajcie o czymś, o czym przemysł odzieżowy nie pamięta: dla niektórych wybór tkaniny nie jest wyborem estetycznym, tylko zdrowotnym, czyli faktycznie brakiem wyboru. A pomyślcie jeszcze, jak trudno np. o bawełniane staniki, czapki zimowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze lubilam swetry z reserved ale ostanio kupilam jeden i po dwoch wyjsciach juz zauwazylam zmechacenia :O za to kupilam ostatnio wiele swetrow z top secret i nic, zero zmechacen a niektore maja juz ponad rok :) mam do dzis sweter z greenpoint 100% bawelny, kupilam go dokladnie w 2006 roku i wyglada jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z akrylu, bawełna jest gruba i jest gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę kupić droższy, żebym w nim trochę pochodziła. Tańszy może się zmechacić, stracić kształt lub nawet kolor. Zimą często chodziłam w tym sweterku http://modana.com.pl/SWETEREK,p,1317 Po praniu nic się z nim nie dzieje i nie jest taki gruby bo w grubszych jest mi za gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kaszmiru najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poula43
Ja kupuję z grubej wełny o luźnym splocie i dodaje do nich dużą, wyróżniającą się biżuterię, np. duży wisior lub broszę. Biżuterię kupuję na stronie http://www.jubilea.pl/ Takimi dodatkami można urozmaicić niejedną stylizację, bo pasują nie tylko do swetrów, ale też np. do sukienek. Ostatnio kupiłam też koleżance na prezent biżuterię w tym sklepie i widziałam, że bardzo się ucieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałam dużo takich swetrów o których mówisz na allegro. 100% akryl - nie polecam. Cena, fason, kolor - owszem atrakcyjne, jednak ubrana na cebulkę w zimie szybko się w nich spocisz, a materiał będzie nieprzyjemnie pachniał. Domieszka akrylu to już inna sprawa. Ja raczej zawsze byłam fanką jakości ponad cenę. Wolę kupić jeden, porządny sweter z oddychającego materiału niż 3, w których będę się męczyć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmskjsksksksksks
uppp!!!! jesien zimno, gdzie cieple grube swetry w rozsadnej cenie :(?? Mam na mysli max 100zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim internetowym źródłem zaopatrywania się w modną odzież jest sklep Lejdi. Właśnie pojawiła się w nim nowa kolekcja swetrów, tunik i sukienek z dzianiny, wiec z pewnością coś wybierzesz. Z ofertę możesz zapoznać się na stronie pod adresem www.lejdi.sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×