Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zieloniutka

ilu czasów używają w UK w języku potocznym?

Polecane posty

Gość marianna24
trudno odpowiedziec na zadane przez Ciebie pytanie.... z moich rozmow z Anglikami wywnioskowalam ze uzywaja glownie czasu present simple, present continuous, past simple, present future i czasami present perfect, ale uwierz mi oni sami nawet nie wiedza jaki czas jaka nazwe nosi.... Rada dla wszystkich uczacych sie angielskiego: nie zaprzatajcie sobie glowy glownie gramatyka tak jak to trzeba robic w liceum, wystarczy ze znacie podstawy gramatyczne i macie olbrzymi zasob slownictwa, a zycie okaze sie duzzzzoooo latwiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedź.Chyba masz rację, bo mi trudnośc sprawia zastanownienie się i podjęcie szybkiej decyzji, w ajkim czasie to powiedzieć...żeby było poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna24
ja na poczatku staralam mowic bardzo poprawnie, tak jak uczono mnie w szkole, i powiem Ci ze meczylam sie strasznie, bo po pierwsze... mowilam bardzo wyuczonym jezykiem i to moich rozmowcow odstraszalo, po drugie.... zastanawialam sie co powiedziec, w jakim czasie najlepiej sformulowac czasownik i to powodowalo ze rozmowa stawala sie nienaturalna, po trzecie... poprawnie gramatyczne zdania sa zazwyczaj dlugie a w mojej pracy to ogromna przeszkoda, bo trzeba szybko cos podac, zalatwic i czasu brak na takie pierdolowate budowanie dlugasnych zdan, wspolpracownicy podpowiedzieli mi ze bardziej naturalne jest to gdy mowie rownowaznikami zdan, krotkimi frazami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkich
perfectu tez duzo uzywaja. Uzywaja odpowiedniego czasu do danej sytuacji, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna24
o rany, rece opadaja, to po co odpowiadasz, dziewczyna zadala pytanie zeby otrzymac bardziej konkretna odpowiedz niz "wszystkich", myslisz ze ona jakas glupia jest czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co chodzi.......
no to mam je wszystkie wymienic, co za roznica? uzywaja wszystkich i juz, no dobra 12 jak juz chcesz tak konkretnie znac odpowiedz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co chodzi.......
to tak jakby zapytac: ile Polacy uzywaja czasow w jezyku potocznym? Oczywiscie, ze uzywaja wszystkich czasow, ktore maja, zalezy czy chca mowic o terazniejszosci, przeszlosci czy przyszlosci i czy chca mowic o czynnosci dokonanej, niedokonanej... Nikt sie nie ogranicza do 1-2 czasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź.Marianno24 Twoja odpowiedź bardziej mnie przekonała.Może używają wszystkich, ale rzeczywiście, jeśli będę używała Simple P,Perfektu,Continuous i present future to będzie mi łatwiej na początek.Nie będę przynajmniej dukać...i zastanawiać się w jakim czasie mam powiedzieć dane zdanie...z czasem może będzie mi łatwiej używać wszystkich czasów...Na początek będę trzymac się Twojej recepty. Krótko, zwięźle i na temat :-).Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anglicy nie przywiazuja specjalnie uwagi do gramatyki. Jesli sa stanie cie zrozuiec to na pewno nie beda sie czepiac formy w jakiej zostalo to powiedziane. Nikt mnie nigdy nie poprawial, nawet jesli mowilam cos w stylu \'kali jesc, kali pic, kali sie dogadac\' :-) na poczatku wazne jest zebys mowila duzo, nie wazne czy poprawnie. Gramatyka sama przyjdzie z czasem, zupelnie naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna24
zgadzam sie z "barankiem", wazniejsze jest to zeby miec bardzo duzy zasob slownictwa i skupiac sie na nauce nowych slowek, synonimow, po to zeby rozmowa nie byla monotonna, natomiast z czasami to jest tak, ze nawet jak przekrecisz czas a uzyjesz poprawnych slowek to zawsze Cie zrozumieja, gorzej jak zrobi sie na odwrot, w szkole uczono mnie ze w trzeciej osobie liczby pojedynczej stosujemy-s na koncu czasownika, natomiast Anglicy czesto po prostu tego nie robia, a i tak kazdy wie o co chodzi, dlatego zieloniutka nie przejmuj sie, po prostu mow, mow, mow to co uwazasz za sluszne w danej chwili, powodzenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o co chodzi.......
Anglicy uzywaja wszystkich czasow, ale Ty zeby sie dogadac oczywiscie nie musisz uzywac wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest 4 czasy wystarczą, moja siostra jak wyjechała do pracy była w szoku dogada się z każdym co śmieszne oni sami skracają co się da i mówią jak najprościej się da i faktycznie operują 3 -4 czasami zależy. Także spokojnie można dać sobie radę. Ja z innej beczki co sądzicie teraz o wyjeździe do UK? 

Ja mam takie marzenie, żeby kiedyś wyjechać, ale nie wiem na co się szykować. Wiem, że na wydatki i to spore. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szkole mnie uczyli że w Anglii jest 21 czasów i trzeba je wszystkie znać. To nieprawda. Popieram marianna24 że używają present simple, present continuous, past simple, present future i czasami present perfect chociaż ja tego ostatniego czasami nawet nie wyłapuje! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×