Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość o reeeeeeeety

HOLANDIA?

Polecane posty

Gość o reeeeeeeety

[11.12] 18:43 o reeeeeeeety mika - mieszkasz w NL? [11.12] 18:44 mika1234 tak Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 18:46 o reeeeeeeety Chciałabym się czegoś o życiu tam dowiedzieć, masz chwilkę by pogadać? [11.12] 18:47 mika1234 mam Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 18:48 o reeeeeeeety cieszę się Od ilu lat tam mieszkasz? Mam możliwość przenieść się do Holandii tylko strasznie się waham. [11.12] 18:50 mika1234 Ja mieszkam juz 3,5 roku. Ja jestem z Holendrem . Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 18:51 mika1234 ja sie tez wachalam , zwlaszcza , ze nie moglam myslec tylko o sobie bo mam synka. Nie zaluje , ze tu mieszkam. Nie zaluje , ze go poznalam. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 18:55 mika1234 nie bede sama do siebie pisala. Znajdziesz mnie na temacie : jestem w zwiazku z obcokrajowcem , na uczuciowym. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:02 o reeeeeeeety wybacz, padł mi net [11.12] 19:05 o reeeeeeeety Czy możesz napisać coś o nauce języka? Czy uczyłaś się już w Polsce? Jeśli tak, czy w szkole czy prywatne korepetycje? Jak Ci szło? Czy to trudny do nauczenia dla Polaka język? Jak idzie teraz? Kiedy poczułaś, że nie masz problemów z tym językiem? Opisz proszę jak sobie z tym radzisz [11.12] 19:10 mika1234 jak tu przyjechalam , to wladalam marnym moim angielskim. Holenderskiego nauczylam sie tutaj, a ze ja jestem z Holendrem w zwiazku , gmina wyslala mnie do szkoly aby sie go nauczyc. Takie sa reguly tutaj i nic na tonie poradzisz. Nie wiem czy to prawda ale gdzies mi sie o uszy obilo , ze albo jest albo ma byc , ze ci co chca tu mieszkac musza sie holenderskiego nauczyc u siebie w kraju przynajmniej do nivo 2. Ale czy tak jest nie wiem. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:12 o reeeeeeeety Czy miałaś duże kłopoty z nauką? Jest to dla mnie kompletnie obcy język i tego się obawiam [11.12] 19:13 mika1234 Po mimo , ze szkole skonczylam na najwyzszym poziomie to i tak robie bledy rozmawiajac z kims. Ukladam holenderskie zdanie po polsku. Czasami wynikaja z tego smieszne sytuacje. Czy jezyk jest trudny? Chyba jak kazdy inny obcy jezyk . Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:16 mika1234 szybciej sie go nauczylam niz angielskiego w Polsce Ale moze to dlatego, ze musisz na codzien go uzywac. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:18 o reeeeeeeety A jak w ogóle czujesz się w tym kraju? Jaką mentalność mają Holendrzy? Po prostu: jak Ci się tam żyje? [11.12] 19:24 mika1234 Holendrzy sa z natury skapymi ludzmi ale nie wszyscy. Ja chyba sie juz zaklimatyzowalam tutaj , bo jest mi dobrze. Kultura jest troche inna, ludzie sa najczesciej materialistami , sa bardzo zamknieci w sobie , po mimo ze w domu same klotnie to i tak ci powie , ze wszystko jest wporzadku. Nie uslyszysz od nich na ulicy , zeby na cos narzekali , ale to tylko prowizorka. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:27 o reeeeeeeety Wybacz, może głupie pytanie: pogoda nie różni się wyjątkowo od tej w Polsce? [11.12] 19:29 mika1234 Raczej nie , to zalezy z jakiej czesci Polski pochodzisz. Ja prawie z nad morza wiec jest tu dla mnie cieplej i zima i latem. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:32 o reeeeeeeety Aha, czyli mnie też będzie cieplej Co najbardziej Cię zaskoczyło, gdy tam zamieszkałaś? [11.12] 19:39 mika1234 Ze jest tu bardzo plasko , zero gor i pagorkow. Ale podobaja mi sie tu domy , i jest tak czysto na ulicach. Zero pijakow ( chyba ze Polacy ) , zero chamstwa itp. Lubie tu mieszkac i napewno juz nie wroce do Polski , choc z przyjemnoscia jezdzimy na wakacje do Polski. Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:42 o reeeeeeeety a czego tam nie lubisz? [11.12] 19:45 Pink Salmon mnie osobiscie dobija wilgoc i ten wiatr Love is in the air... Sooner or later I'm gonna get ya : http://www.mcarsweb.com/chrysler/300c.jpg> [11.12] 19:45 mika1234 Holenderskiego materializmu . I starych Holendrow bo sa nie tolerancyjni i niedouczeni . Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:46 mika1234 A bo to teraz taka pogoda , ale moze bedzie lepsza Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:46 Pink Salmon a tak zbaczajac z tematu, zaraz pewnie przeniosa ci topik, wiec nie zdziw sie jak ci zaginie... Love is in the air... Sooner or later I'm gonna get ya : http://www.mcarsweb.com/chrysler/300c.jpg> [11.12] 19:47 mika1234 na jaki dzial? Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. [11.12] 19:48 o reeeeeeeety Pink Salomon - witaj A co powiecie o holenderskiej kuchni? Jest w niej coś fajnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
19:46 mika1234 A bo to teraz taka pogoda , ale moze bedzie lepsza Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. 19:46 Pink Salmon a tak zbaczajac z tematu, zaraz pewnie przeniosa ci topik, wiec nie zdziw sie jak ci zaginie... Love is in the air... Sooner or later I'm gonna get ya : http://www.mcarsweb.com/chrysler/300c.jpg> 19:47 mika1234 na jaki dzial? Maz glowa, zona szyja,co glowa wywija. Slepa zona i gluchy maz to spokoj w domu. 19:48 o reeeeeeeety Pink Salomon - witaj A co powiecie o holenderskiej kuchni? Jest w niej coś fajnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
Co jadacie na codzień? Czym różni się od Polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja jem wszystko , kuchnia mi odpowiada , chociaz staram sie gotowac po polsku jak najczesciej sie da. Zawsze przywoze przyprawy z Polski i kiszone ogorki , bo tu nie ma. Smalcu tez nie ma , a nie ma to jak schabowe na smalcu albo mielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest ze związkami? dużosię rozpada? znaczy jaka jest mentalność holendrów? jak wyglądają małżeństwa? czy jest to takie pranie brudów w domu, a poza domem super życie?-jak ktoś wspomniał.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
I wydaje mi sie , ze holenderska kuchnia to typowa dla leniuchow aby szybko i bez pomyslu. Ale zjesc sie da, moze nie wszystko ale wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No niestety w przypadku to chyba tak samo jak w Polsce. Duzo rozwodow, malo slubow, jeszcze wiecej skokow w bok. Ale to zalezy od czlowieka a nie narodowosci . Holendrzy podchodza na luzie do seksu , nie wiem czy wszyscy ale moj ma bardzo duzy temperament co do seksu , i mimo ze jest super to czasami czegos brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
podajcie proszę jakieś ichnie dania - to lekkostrawna kuchnia? mają w ogóle jakieś swoje typoe potrway? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często jeżdzę do Holandii na zakupy, mam niedaleko rodzinkę :) Ostatnio bylam nawet tydzien temu. Jezdzę do Enschede rowerkiem z Niemiec :) Uwielbiam Holandię i Holendrów. Za ich mentalność, uśmiech, szczerość, luźne podejście do życia, miłe usposobienie i Ci ludzie są tacy otwarci, serdeczni, szczerzy. Nie zwracają uwagę na takie detale, jak kto jest ubrany, zawiść, mniejszość, większość. Strasznie kocham ten kraj. Holenderki, to piękne kobiety. Umieją się ładnie ubrać, zresztą, co druga ma figurę i twarz modelki :) Chcę na te wakacje zabrać mojego chlopaka do Holandii, bo nie wie, o czym ja mówię, jak stamtad wracam :) Jemu na pewno się spodoba......, ale siedzenie w Coffie Shopie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
Ratler - :D ja słyszę tylko, że Holenderki są paskudne - teraz wiem, że facet coś kręci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chyba najpopularniejszym daniem jest stamppot , to sa ubite gotowane ziemniaki z : marchewka i cebula , albo szpinakiem , polane he luszczem a do tego rookworst , smakuje jak parowka ale wedzona. Nic specjalnego. Zupa z zielonego grochu , szparagowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Holenderki nie sa same w sobie brzydkie ale to sie dzieje u nich etapami. Jak mloda bez chlopaka to chodzi prawie gola , jak ma juz chlopaka to sie zakrywa , a jak ma meza zaklada worki ciuchy i strzyze sie na krotko i bez makijazu. Przed 40 przypomina jej sie ze jest kobieta i znowu zaczyna sie rozbierac , kolczykowac i tatuowac. I maja szerokie tylki i biodra od tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
mika1234 - kapitalny opis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
Do mnie ich sława nie dotarła ;) Z czym są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie mow mi o krokietach i frykandelach bo az mi nie dobrze. Ja nie wiem jak oni to moga jesc, to sa ochlapy przemielone i doprawione , kiedys byl program w TV i zwymiotowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeety
no wyjaśnijcie laikowi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
to fajnie wyglada na zewnatrz ale w srodku samo za przeproszeniem gowno tyle ze w ladnym papierku, powiedzmy. Frykandela to z wygladu parowka ale tak nie smakuje, jak dla mnie wodole nie smakuje a jedynie z majonezem i cebulka da sie ja jesc. Krokiety to jest mieso * wolowe* ( ciekawe ile % ) w panierce. Sam srodek juz odrzuca. Blee jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeeeeeety
I tylko 2 typowo holenderskie potrawy mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pewnie ze maja wiecej , tak jak my , ale to wszystko pisywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeeeeeety
no pewnie! Chciałabym wiedzieć o tym kraju jak najwięcej! Co jedzą, jak się bawią, jakie mają święta - co tylko przychodzi Wam do głowy. Skoro mam tam mieszkać - jeszcze nie podjęłam decyzji na 100% - to chciałabym wiedzieć co się da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>o rety Holenderki, to są naprawdę śliczne dziewczyny :) Umieją o siebie zadbać, nakładać makijaż, dobrać fryzurę. Bardzo mi się one podobają, chociaż jestem hetero ;) Co do potraw....hm, a taką bułkę dużą czasami jadam w knajpach z sałatką, bądź ananasem i sosem. To chyba typowo holenderskie danie? Chociaz nie przepadam, bo to dla mnie za suche. Co tam jeszcze.... Jak bylam na wyspie holenderskiej....może ktoś był też Terschelling ( bardzo piękna wyspa, można ją całą rowerem objechać), to w hotelu podawali bardzo pyszne jedzenie typowo holenderskiej :), ale nie pamiętam, co to było....np. zupa grzybowa ( była bardzo dobra, tylko, że był w niej 1 grzyb :D ), co tam jeszcze....aha! zupa z bambusa (??? to chyba do Holandii sie nie zalicza :o ). Kurcze, nie pamietam, ale dobre mają, chociaż nic nadzywczajnego. Odżywiają się podobnie jak Polacy, a jadąc tam, jak wcześniej napisaliście, trzeba zaopatrzyc się w ogórki kiszone, ser biały, kapustę kiszoną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeeeeeety
mika - mnie nie potrzebne frazesy z przewodników turystycznych, bo nie pojadę tam na jednodniową wycieczkę, tylko ew. na stałe. Dlatego potrzebuję wiadomości od kogoś, kto to przeżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeeeeeeeeety
Ratler - miło się Ciebie czyta, jakoś potrafię to sobie zwizualizować mniej więcej. I aż ........ pierwszy raz mam ochotę tam pojechać - na razie tylko na kilka dni ;), ale chyba sobie wydrukuję Twoje posty i będę czytać codziennie, może mnie to jeszcze bardziej zachęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kapusta kiszona jest. o reeety --> mozna pisac i to duzo , ale po 1 nie kazdy Holender jest taki sam, po 2 jezeli bedziesz tu i poczujesz , ze to jest twoje miejsce to zostaniesz , ale jak sie na poczatku rozczarujesz to to rozczarowanie zostanie. Moja mam jest tutaj i nie jest szczesliwa , moja kolezanka , ktora jest dluzej ode mnie tez ma zamiar wyjechac, a mi jest tu dobrze. I chociaz jestem dopiero 3,5 roku to czuje sie tak jakbym zawsze tu mieszkala. Mam sporo znajomych Holendrow , ktorzy nie traktuja mnie jak Polke ( ta Polke) ale jak rownego im czlowieka tylko , ze obcojezycznego. Wiec musisz zaryzykowac i przyjechac , i zobaczysz sama , i poznasz to wszystko , chociaz teraz to nie ma takiej wielkiej roznicy miedzy Holandia a Polska. Jedynie ludzie sa troche inni. Pewnie , ze ci na ulicy hello powiedza , ale nie licz , ze zaraz sa twoimi przyjaciolmi. Co do urody Holenderek ja mam swoje zdanie , i jak do tej pory nie widzialam tych modelek na ulicy . Moze spotykaja sie tylko w jednym miejscu , nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>> o reeeeeeety. Ja Ci zazdroszczę tam mieszkać :) A tak w ogole to tam nigdy nie byłaś? Jeny! Tam jest super :) Jeśli nie umiesz holenderskiego, to dobrze umieć niemiecki ( ja przy granicy często jestem niemieckiej, to tam mowią prawie wszyscy), ale dalej w Holandii, to wystarczy, że znasz angielski. Z biegiem czasu nauczysz sie holenderskiego :) Jest giętki, melodyjny i przyjemny dla ucha (język). Hm....wszystko, co mi przychodzi do głowy.....:) Jak już tam będziesz, to polecam Ci wesołe miasteczko Drievliet w Gravenhage (chyba) :). Byłam tam jakieś z 2 miesiace temu i spędziłam zajeeeefajny dzień :D Mialam pisać wszystko, co przychodzi do głowy związane z Hol :) aha, masz tutaj jeszcze stronę na tygodnik polonijny sprzedawany w Holandii http://www.niedziela.nl/ Zawsze może się przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>mika 1234 no jest ta kapusta, ale nie taka, jak u nas, tylko w torebkach, to takie żarty ;) Jak się uprzeć, to nawet i ogórki kiszone się znajdą na niektórych straganach, albo sklepach tureckich, ale trzeba dobrze szukac. Przypomnialo mi się, propo jedzenia, że przecież sery :D Najlepszy jest ten mitte ( nie wiem, jak to po hol ), czyli średni mam na myśli, bo ten stary, to już dla mnie za śmierdzący :P Sery są bardzo dobre w Nl. Zresztą Hol. jest znana z serów :) Musisz sobie kupić specjalny nożyk do ich krojenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o reeeeety
Właśnie serami mój mnie próbuje przekupywać ;) Na dzisiaj muszę kończyć, ale chętnie Was poczytam, jeśli będziecie miały ochotę napisać coś więcej. :) Miłej nocy i dziękuję :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×