Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Jeremiaszka

imię Sofia

Polecane posty

bez poważnego nicka, wpadnij na Wylęgarnię Pomysłów. Podrzucimy Ci wiele zabawnych imion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez mojego poważnego nicka
Dzięki za zaproszenie, ondyna. Nigdy tam nie wchodzę, to fakt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez mojego poważnego nicka
Ja nie mam raczej znajomych, codziennie piszę pod innym nickiem, ale czuję sie zaproszona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelien
moze lepiej Alpaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia ma na imię Melania 🌼 według mnie to piękne i polskie imie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie są dziwni
Autorko tematu. Prosiłaś o opinię na temat imienia, a jak ktoś mówi, że mu się nie podoba, to masz pretensje. Czy oczekiwałaś, że wszyscy powiedzą jakie to piękne imie, niezależnie czy tak jest, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Jeremiaszka
nie chodzi o to, aby wszyscy zachwycali się tym imieniem rozumiem,że komus może się nie podobać, ale chyba można wyrazić to w grzeczniejszy sposób niż niektórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie są dziwni
Z tym się oczywiście zgodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeraża mnie to
Sofia ma polski odpowiednik Zofia. to to samo więc czemu nie nazwiesz po naszemu. Może zamiast Karolina bedziemy nazywali Caroline (czyt. karolajn)-to przykład tego samego.puste, głupie i wsiowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyneczkaaa
jesli chodzi o imie sofia to jeszcze nie słyszałam zeby ktos tak sie nazywał i moze dlatego niektorzy dziwnie reaguja. Mi sie podoba Nikola, Oliwka, Sandra, Natalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
Melania piękne ale chyba nie polskie MELANIA - ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Mela, Melka, Melunia, Melusia POCHODZENIE I ZNACZENIE: greckie: czarny IMIENINY: 13 styczeń, 31 grudzień do -bez mojego poważnego nicka - zjechałaś rodziców od pretensjonalnych-myślę,że niepotrzebnie ,nie powinnaś wymyślać ludziom od niewykształconych tylko dlatego,że podobają im się inne imiona niż Tobie :o a z narażaniem dziecka na uśmieszki to różnie bywa bo znam małego chłopca o imieniu Kazimierz i to właśnie on ,posiadacz imienia po dziadku narażony jest na te uśmieszki,wszyscy się raczej krzywią słysząc małego chłopca o imieniu Kazio ,ale to oczywiście sprawa rodziców jak nazwali swojego syna -im podobało się imię Kazio a innym podoba się np Brajan a my nie mamy prawa wyzywać ludzi z tego powodu do -24- to dobrze,że Twoje dzieci nie zostaną pokarane cudacznymi imionami,wystarczy ,że zostaną pokarane mamą ,która nie umie pisać poprawnie po polsku tylko wali byki a na dodatek uważa,że zwykła Kasia czy Magda to imiona nie sprowadzane zza granicy :o,chyba jednak nie orientujesz się,które imiona są naprawdę polskie czyli słowiańskie mama Jeremiaszka zapytała czy podoba się wam imię Sofia a nie czy rodzice nadający dzieciom imiona zagraniczne to pretensjonalni ,niewykształceni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani koloru pomarańczowego
mamo jeremiaszka - piękne imię ma twój synek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babetka1212
Jeremiasz-bardzo ladne,ale Sofia nie podoba mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Jeremiaszka
miło mi że się wam podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 1111111111111111111111111111Masz problem z czytaniem za zrozumieniem. nikt nikogo nie zjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24
1111111111111111111111 przepraszam ze zdazaja mi sie literowki jak kazdemu :P nikt nie mowil ze kasie i magda to polskie imiona, wystepuja w wielu jezykach, ale sa poprostu normalne, i co to jest nagonaka mamus wszystkich sofii, nikolek itd? poproszono o opinie i ja moja przedstawilam, nikogo nie obrazajac, pogratulowac kultury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bez mojego poważnego nicka
11111111111111111 napisałam, że istnieje zależność pomiędzy niskim poziomem socjalnym rodziców, a pretensjonalnością imion wybieranych przez nich, mówią o tym badania naukowe. Wypowiadałam się kilka razy, raczej merytorycznie, nie o gustach lecz o trendach. Zastanów się następnym razem zanim na kogoś naskoczysz, bo są na forum również takie osoby, które dawno przestały być pętakami i polemika z osobami o Twojej mentalności jest nieco... No, jest stratą czasu, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moją córka do klasy chodzi dziewczynka o imieniu Sofia,ale ona pochodzi z Brazyli jakos w Polsce to imie by głupio brzmiało,jesli juz to tak jak ktos napisał Zofia Zosia Zosienka przeciez to tak ładnie brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja corka ma na imię Sofia, ale mi chyba wybaczycie, po pierwsze ma to po prababci, i to imię przechodzi z pokolenia na pokolenie, jako pierwsze albo drugie, a po drugie nie jestem polką, rozumiem ze mam się czuć rozgrzeszona :P ? a tak zupełnie juz serio, idzie globalizacja, coraz więcej jest małżenstw mieszanych, my wyjezdzamy ze zwoich krajow za swoimi męzami, albo naodwrot polacy wyjeżdżają ze swojego kraju, i czy to naprawdę ważne jak kto ma na imię? chyba bajważniejsze, kto co sobą reprezentuje. Melchior Wankowicz - cholebcia ale polskie imie:D:D:D i jakoś nikogo nie smieszy.Można podać duzo przykładow roznych znanych ludzi o imionach dla niektorych brzmiących pretensjonalnie, ale w połączeniu ze znanym nazwiskiem, na ktore ten człowiek sobie cięzko zapracował - nikogo to nie śmieszy. Najważniejsze to nauczyć się tolerancji, dzieci z polskich rodzin mieszkające za granicą, ktorzy mają polskie imiona też dziwnie brzmią dla nas obcokrajowcow, ale czy to jest powod do nasmiewania się. U mnie w klasie uczyły się 2 japonki, jeden chinczyk, rosjanin i amerykanin, i jakoś nam nie przeszkadzały ich imiona. Oczywiscie, to jest moje subiektywne zdanie. A odnosnie kojarzenia imienia z winem, to mi tak samo może się kojarzyć Ewa z kuchenką, Agata z jakąś podrzedną knajpą itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111111
24 ja nigdy nie dzieliłam imion na normalne i nienormalne tylko na takie co się podobają i na takie co nie muszą się podobać a to już rzecz gustu tak jak powiedzmy jednym podobają się spodnie białe a innym czarne a napisanie mamie,która kocha swoje dziecko ,że je skrzywdziła bo dała mu takie a nie inne imię wydaje mi się właśnie obraźliwe,możliwe,że to jest nagonka jak to ktoś napisał,ja dałam mojej córce takie imię jakie Wam się nie podoba i nie czuję,że ją skrzywdziłam,jest kochana przez nas,dbam o nią, o jej rozwój,jej potrzeby jest szczęśliwym uśmiechniętym dzieckiem ,ma wiele koleżanek i jeszcze nie usłyszała od nikogo,że ma nienormalne imię i nikt się z niej nie śmieje -nie ucierpiała z powodu swojego imienia, jeszcze napiszę Ci moje wspomnienie z dzieciństwa kiedy to do mojej koleżanki Katarzyny chłopcy bez przerwy wołali:Kaśka -barbaśka bar bi ci pi cipaśka bar bi bar ba bar bi ci pi cipa ! miała popularne imię ale wycierpiała sie przez tych chłopców bardzo:o i nie dlatego,że miała dziwaczne imię tylko dlatego,że jak jakieś dzieciaki chcą sobie zrobić żart z koleżanki albo kolegi to zawsze znajda na to sposób-niezależnie od imienia Aalfa jakby ktoś napisał mi,że jestem wiśniewska to właśnie czułabym się zjechana bo na pewno nie był to komplement :o może mam problem ale właśnie tak zrozumiałam wypowiedź Reproduktorki -jesteś pretensjonalna! to też wydaje mi się niezbyt miłe określenie bez mojego poważnego nicka -Tobie nie odpiszę bo nie chcę,żebyś przeze mnie traciła swój cenny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psotuszka5
Mamo Jeremiaszka! Trafiłam na ten temat całkiem przypadkiem, szukając znaczenia imienia Sofia, a to dlatego, że w tym roku mam nadzieję zajść w ciążę i mieć bobasa. I jeśli będzie dziewczynka to właśnie Sofia, jeśli chłopczyk, to Samuel. Nie uważam imienia Sofia za pretensjonalne. Kiedy mnie nadano na chrzcie imię Marlena, to większość ludzi wstrzymywała oddech słysząc je, a przecież obecnie to takie NORMALNE imię. Moja siostra ma na imię Marietta, pięknie, zawsze mi się diabelnie podobało. Razem z siostrą mamy na imię dość oryginalnie, bo nasza Mama wychodziła z założenia, że nie będziemy się nazywać "pospolicie", Anka, Kaśka, Baśka - to prawie jak Kajtek i Burek co drugie podwórko! Dlatego również uważam, że dzieciom NALEŻY nadawać ciekawe imiona, ale z głową, tak, aby pasowały do nazwiska. A jak komus kojarzy się Sofia z winem, to proponuję, żeby Frania było tylko imieniem pralki, Mercedes samochodu, a Marlena tylko dla niemieckich aktorek. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haiol
od 3 lat mieszkam w usa moje dziecko urodzilo sie w polsce i dostalo polskie imie ktorego amerykanie nie potrafia prawidlowo wymowic i sprawia im to ogromne problemy teraz moje dziecko chodzi do szkoly i wolane jest przez pania i inne dzieci przeksztalconym skrotem swojego imienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jesli bedzie corka to bedzie wlasnie Sofia albo Roksana. A synek Kaspian. Nie mieszkam w POlsce i moj maz nie jest Polakiem. Dlatego wybieramy imie ktore brzmi dobrze w Polsce jak i jego kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununu
ja mam siostrzenice ,ktora ma na imie Laura Sofia,moim zdaniem pieknie brzmiace polaczenie,nazwisko ma wloskie gdyz jej ojcem jest wloch,mieszka w DE,drugie imie odziedziczyla po babci ,ktora oryginalnie ma Zofia,ale z racji ,ze mieszkaja w niemczech imie Zofia czytano by cofia, co moja siostre by strasznie razilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psotuszka5
Rzeczywiście, Laura Sofia to przepiękne zestawienie, brzmi naprawdę elegancko :) Bardzo mi się podoba! :))) Ale ja ogólnie lubię bycie oryginalnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofiato piękne imie
Imie Sofia jest przeceż piękne!!Co z tego że może nie z polski ja tak mam zamiar nazwać córke!Sofia to nie to samo co Zofia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psotuszka5
Byle tak dalej i będzie sporo małych Sofek :) Fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klmno
ja mam dawniej popularne w Polsce imie, Jadwiga, ale teraz zgranica mam mase problemow z wypowiadaniem go przez obcokrajowcow. praktycznie w kazdej formie to dla nich lamaniec jezykowy, jadzia, jadzka. dlatego mysle ze dziecko o imieiu sofia moze miec latwiej pod tym wzgledem w innym kraju. piekne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klmno
mam dawniej popularne w Polsce imie Jadwiga, ale teraz za granica mam mase problemow z wypowiadaniem go przez obcokrajowcow. praktycznie w kazdej formie to dla nich lamaniec jezykowy, jadzia, jadzka. dziecko o imieniu sofia moze miec latwiej pod tym wzgledem za granica. piekne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×