Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jusiek

problemy ze skórą u noworodka

Polecane posty

Gość jusiek

Witajcie dziewczyny!!! Mój miesięczny synek ma wypryski na twarzy i suchą skórę na na brwiach pojawiły się delikatne zółte łuski. Smaruję oliwką i nie wiele pomaga. Po kąpieli nie smaruje twarzy dziecka oliwką bo położna odradziła. Poradzcie co robic!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziunia83
moja corka przez dluuuugi czas wygladala jak dojrzewajaca pryszczatka.minie.a te luski to cos w rodzaju ciemieniuchy.Ja leciutko to zeskrobalam jak mala juz miala kilka m.cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
do Dziunia83 a nawilżałas czymś? Bo oliwka nie zbyt pomaga. Chyba,że mam do d....y oliwkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj mu smarować buźkę kremem CUTIBAZA, dość tani, jest w aptekach. Mojemu synkowi pomogło. Nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pryszczyki na buzi to tradzik niemowlecy, dziwnie brzmi ale to prawda - jusiek nie przejmuj sie przejdzie. Zolte luski na brwiach to ciemieniucha i tez przejdzie, nawilzaj oliwka ale nie oczekuj ze zejdzie w ciagu dnia - moja miala az do 3 miesiaca! nie zdrapoj bo mozna porobic rany dziecku. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusiek
Dzięki serdeczne dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziunia83
nie nawilzalam.Bylo lato i mala jak byla spocona to bardzo dobrze zchodzilo.to brzmi drastycznie ale skrobalam.to byl jedyny sposob.czyli trzeba to jakos nawilzac tak dluzej i wtedy lekko zeskrobac.jak nie bedzie chcialo zejsc to zostaw.z czasem samo moze sie zetrze.a na glowie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziunia83
j azadnych ran nie porobilam bo nie robilam tego na sile paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast oliwki kup parafine ciekla w aptece (brzmi podejrzanie ale naprawde pomaga) albo wazeline, albo diprobase masc (nie krem) - u nas pomoglo rewelacyjnie. Ja bym tez na wszelki wypadek przestala jesc nabial, czasem to sa pierwsze objawy skazy u malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też miał wypryski, po 2 tygodniach samo przeszło, lekarz mówił żeby się tym nie przejmować, bo dużo dzieci ma coś takiego. To właśnie chyba ten niemowlęcy trądzik :) Ta sucha skóra też u nas zeszła. Położna mówiła, że zmieniło się środowisko dla takiego malucha i to coś jakby zmiana skóry :) Nawet nie smarowałam tego oliwką (przy trądziku smarowanie oliwką jest zakazane). Te łuski żółte też przejdą. To ciemieniucha :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na głowie to na pewno ciemieniucha. Polecam żel zmiękczający na ciemieniuchę. Pomoże po kilku u myciach. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Jeżeli chcesz dokonać zakupu to skorzystaj z porównywarki cenowej CoZaCena, sprawdzisz ceny produktów w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×