Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość wikuś
shyScarlett----- wybacz ze to mowie ale straszna panikara z Ciebie:) nie mozesz za kazdym razem w ten sposob reagowac i tak panikowac:) ja tez mam podobne odczucia jak Ty i tez boli mnie szczegolnie jedna noga ten bol co jakis czas powraca. W ulotce jest napisane ze nalezy natychmiast odstawic tabletki w przypadku kiedy bol jest naprawde silny-nie do zniesienia i kiedy towazyszy temu obrzek nogi ale taki naprawde duzy a nie wtedy gdy lekko spuchna Ci nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikuś- oj żebyś wiedziała, że panikara ze mnie :) zaczęłam brać magnez, tak jak poleciła mi tu jedna z dziewczyn, zobaczę może po tym będzie lepiej. Zostało mi kilka tabletek do końca opakowania i szkoda mi przerywać. Chyba wezmę je do końca, no bo bez sensu by było gdybym teraz przerwała branie... ale tak sobie pomyślałam, że np. jak się skalecze to krew leci mi raczej długo, nie tak, że odrazu krzepnie... A mam jeszcze pytanie. Moja mama miała zawał, czy ja mogę być narazona na zakrzepicę? Bo to może być genetyczne, ble, ble, ble... Czy zawał serca nie ma nic do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka.....
wiecie co babeczki tez czasami mam gorsze dni przychodza dziwne mysli ale jakos ufam tym tabletka chociaz powiem wam cuda sie zdarzaja pracuje z kobieta ktora przez swoje cale zycie byla upewnianaprzez lekarzy ze niemoze mniec dzieci pogodzila sie z tym az tu nagle w wieku 48lat zaszla i urodzila sliczna dziewczynke zdrowa takze laseczki wszystko jest mozliwe i czasem nie zalezy od nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
ShyScarlett----ja tez boje sie zakrzepicy ale to chyba niemozliwe zebys po jednym opakowaniu dostala zakrzepicy. A co do zawalu to nie jestem lekarzem wiec nie mam pewnosci ale to chyba nie ma zadnego zwiazku z zakrzepica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam już tabletkę, zobaczę jak będzie jutro. Jak mi nie przejdzie to pójdę do ginekologa, ale innego, bo ten u którego byłam to się do niczego nie nadaje... Mam nadzieję, że będzie ok!! Ehh... chciałabym się wyzbyć tego mojego panikarstwa... Dzięki dziewczynki za pomoc!! Fajnie, że jesteście!! Dzięki Wikuś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Dziewczyny już tutaj pisałam,znowu się odzywam i powiem wam,że was podziwiam za odwagę,że bierzecie tabletki.Mi lekarz przepisał też yasminelle ale miałam (i nadal mam) obiekcje bo to co wypisujecie o skutkach ubocznych jest przerażające.Teraz nic mi nie dolega,żadne bóle nóg ani zakrzepice i te inne choróbstwa,a jak zacznę brać to co może się wydarzyć? Którz to wie? ńa pewno jestem starsza od was ,mam dzieci a czy wy się nie boicie ,że dzieci mieć nie możecie od hormonów? Naprawdę sama się boję i dziwię się wam ,że wy się wcale nie boicie!!!!Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miammiamola a jakie inne wyjscie widzisz? celibat? :P jest takie powiedzenie ktorego mnie chlopak nauczyl \" jest ryzyko, jest zabawa\". Poza tym gdy zaczyna sie myslec o skurtkach ubocznych to zazwyczaj sie je ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.. chodzi o to ze ta niebezpieczna zabawa byla pod koniec stycznia zaraz po okresie..(jeszcze jak mialam ta koncowke..to brazowe ) pozniej w lutym dostalam okres ktory spznil mi ise 2 dni..byl to okres ale byl jakis taki mniej obfitszy i bez skrzepow ... ale trwal tak jak zwykle 5 dni.. no i teraz ten okres mi sie spoznia a nie bylo raczej zadnej niebezpiecznej sytuacji po miesiaczce z lutego..robilam test w polwioei lutego..wynik negatywny.. pozniej pod koniec lutego czy jakos na pocz marca...tez negatywny no i teraz 19 robilam i tez negatywny( ale te testy byly robione tak poznym popoludniem i 1 wieczorem) no nic nadal czekam na miesiaczke ..jeszcze w czwartek spotkam sie z przyjaciolka i moze zrobie jeszcze 1 test.. a w paitek pojde do gina..bo tylko wtedy przyjmuje .. dizekuje wam z calego serca ze takie jestescie mile i pomocne..to naprawde duzo daje ..:* a dizs rano bardzo bolal mnie brzuch i juz myslalam ze bedzie miesiaczka..zalozylam wkladke a pozniej patrze a tam na niej..tylko zolty kolor.. mam nadizeje ze @ lada dizen sie pojawi ..buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Ewka*
Na początku barania Yasminelle ( pierwsze 5 tabletek) byłam baaardzo senna. Ciężko było mnie wygonic z łóżka :) Ale szybko przeszło :) Denerwujące są jednak te plamienia... Strasznie krepujące;/ Ostatnimi czasy pojawiły się bóle głowy zazwyczaj w nocy, lub wieczorami ( Tabletki biorę o 21 ) Czasami są one bardzo silne i długotrwałe, a czasami trwają 15 minut i są słabe... Czy moga one mieć jakiś związek z Yasminelle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Ewka* a ile je bralas? i jak dlugo masz te plamienia? bo mi zostalo 7 tabletek do konca pierwszego blistra a non stop plamie :( i ile to trwa zazwyczaj kochane moje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka89
dzieki dziewczyny.tylko drecza mnie te nudnosci Y biore dopiero 12 dni przez pierwszy tydzien było wyszystko super nic mnie nie bolało czułam sie dobrze. w sobote przed swietami miałam takie nudnosci wymioty i cały czas sie utrzymuja rano mniej w dzien bardziej a na noc prawie wcale i do tego krwawienia mniedzy miesiaczkami to pewnie normalne ogranizmy sie aklimatyzuje jednak moj chłoapak namawia mnie zebym poszła i pokazała sie lekarzowi.i mam pytanie duzo z was przytyło po tabletkach? czy moze przeciwnie pozbyłyscie sie prau kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WyjdźStąd--->W moim przypadku plamienie było przez 1opakowanie,ale każdy organizm reaguje inaczej:) rybka89--->Jak już pisałam,ja np.schudłam i wcale się z tego nie cieszę, ważę tylko 43kg,wcześniej ważyłam 49 kg.Ale czy to przez tabletki?Chyba nie...po prostu zaczęłam zdrowiej się odżywiać,jogurciki,owoce,ale słodkiego sobie nie odmawiam:P Ale mogę stwierdzić jedno- odkąd zaczęłam brać Yasminelle,mam mniejszy apetyt. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, dziewczynki... dzisiaj sie dziwna rzecz (dla mnie zdarzyla), wiem że temat się mógł już pojawić, ale przeszukiwać prawie 400 stron to zajeło by dużo czasu. jestem w trakcie pierwszego w moim życiu blistra, do końca opakowania zostało mi 7 tabletek, a dzisiaj dostałam okresu. Czy to normalne? nie normalne? psychiczne? czy brać dalej tabletki? nie brać? zrobić przerwe? i czemu do cholery to nie może działać tak poprostu od początku dobrze?:P oczywiście ostatnie pytanie jest retoryczne i nie oczekuje na nie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
WyjdzStad------ owszem moze tak byc;), ja tez jakos w ostatnim tyg przerwy w 1 blistrze dostalam tj okresu.....a jak skonczylam opakowanie dostalam okres okres;) wg mnie nie ma co sie przejmowac;p organizm sie przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boujourk, jeszcze jak mi powiesz że od drugiego opakowania nie miałaś już plamień to będe miała dobry dzień :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaallbbiinnkkaa
hejka wszystkim :) mam takie pytanko ginek przepisal mi pierwsze w moim zyciu tabletki anty (yasminelle) ale nie wzielam ich podczas pierwszego dnia okresu tylko odrazu jak je wykupilam i boje sie ze nie jestem chroniona ;/ zostalo mi jeszcze 5 tabletek w 1 opakowaniu.... i boje sie ze moge byc w ciazy poniewaz od paru dni boli mnie brzuch i od paru dni mam krwawienie :/ Czytalam duzo o tych tabletkach na tym forum i tez mialam na poczatku sennosci i nudnosci ale mi przeszlo :) tylko teraz ten brzuch i krwawienie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaallbbiinnkkaa
WyjdźStąd ----> masz sytuacje podobna do mnie mi zostalo 5 tabletek do konca 1 opakowania a mam od 3 dni takie krwawienie jak okres ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quelleeee
Mnie zostaly dwie tabletki do konca pierwszego blistra. Nadal krwawie ale juz mniej intensywnie. Chyba nie bede robic 7 dniowej przerwy tylko od razu zaczne drugie opakowanie. Nie mam zamiaru miec okresu dwa miesiace. Juz i tak meczylam sie caly miesiac:(Mam nadzieje, ze nic strasznego sie nie stanie, jesli nie zrobie przerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskasz
mam pytanko takie wiem ze troche nie do tego postu !! dzisiaj jest 9 dzien brania mojego yasminelle!! w 6 dniu kochalam sie z chlopakiem niewiedzialam o tym i skonczyl we mnie!! czy moglam zajsc w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
WyjdzStad---- owszem od 2opakowania bylo juz wszystko ok ZADNYCH PLAMIEN;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To licze, że też tak bede miala bo mam już dosyc tak długiej absynencji seksualnej :P Pozdrawiam i dziękuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaskasz-jeśli pierwszą pigułkę wzięłaś w pierwszym dniu okresu to jesteś natychmiastowo chroniona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet77
mam jedno pytanie: jak jest tydzień przerwy to w 8 dniu biore tabletke o tej samej porze co zawsze bralam?? czyli w moim wypadku o 20-ej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskasz
jestem trzy miesiace po porodzie okres mi sie spoznial 7 dni ale robilam test i nie bylam!! nawet jak wywoalalam okres szalwia to takl samo dziala ta tabletka od pierewszego dnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaallbbiinnkkaa
prosze odpowiedzcie na moje pytanie jezeli nie wzielam tabletki w 1 dniu okresu tylko odrazu gdy je wykupilam i nie mialam okresu to czy jestem chroniona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czytajcie ulotki!!Ja nawet jak biorę jakieś witaminki to czytam ulotkę.Dlaczego nie słuchałaś swojego ginekologa,bo na pewno Cię poinformował jak brać Yasminelle?? Lekarzem nie jestem...ale wydaje mi się,że nieźle namieszałaś w swoim organizmie!Powinnaś wziąć 1dnia okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madja
bbaallbbiinnkkaa powinnaść skontaktować się z ginekologiem. Choćby zadzwonić i się zapytać. Tak jak moja przedmówczyni mówię Ci, że bardzo namieszałaś w swoim organizmie, zaburzyłaś równowagę hormonalną. KONIECZNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z GINEM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowniez mysle ze najlepsza opcja bedzie kontakt z lekarzem. Ja nie jestem w takiej sytuacji, bo bralam tabletki od 1 dnia okresu, zawsze o takiej samej godzinie, i nigdy nie mialam zadnych wymiotow czy czegis takiego. Mysle ze moja sytuacja wynika z tego ze moj organizm sie przyzwyczaja. I jak teraz sie sprawdzilam to wcale nie mam okresu tylko silnijesz plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×