Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość troche zaniepokojona 456
zaczęłam brać tabletki yasminelle i od kilku dni krótkowtrwale pobolewa mnie noga, a raczej w obrebie łydki, ale to nie jest potworny ból, jakby "rwanie w kościach..." takie troche nie określone...no i nie jakos bardzo, ale jednak. Czytałam tą ulotke juz chyba z 10 razy i pisza, ze jak boli, to to oznaka zakrzepicy, ale nie wydaje mi się, żeby coś takiego miało miejsca... Nie wiem czy przeczekać, bo może minie czy się niepokoić?? Biore pierwsze opakowanie dopiero, jestem w połowie. Czy taki ból może być tylko sposwodowany tabletkami, anie zakrzepica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Ewciaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa --- wez ulotke do reki i sprawdz czy wplywa na yasminelle.Nie oczekuj ,ze znamy sklad wszystkich lekow.Tabletki po 2 h nie ma w zoladku wiec po tym czasie mozesz sobie wymiotowac do woli. troche zaniepokojona 456 ---- jezeli boli Cie jedna noga to idziesz do lekarza 1 kontaktu i wykluczasz zmiany naczyniowe.Jezeli obie to lykasz jakis preparat z magnezem i potasem np.aspargin.Jezeli nie pomaga to zglaszasz sprawe gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche zaniepokojona 456
mloda połozna--> troche mnie zaniepokoiłas, bo ten ból nie jest mocny... nie mam teraz jak udać sie do lekarza pierwszego kontaktu.. i nie wiem czy przestać brac tabletki, czy może to po prostu jeden z kilku skutków ubocznych, które miną po jakimś czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
troche zaniepokojona 456 --- nic wiecej Ci nie pomoge.Wybor nalezy do Ciebie.Nie pisze,ze to zakrzepica bo o nia nie tak latwo,ale wszelkie zmiany naczyniowe musisz wykluczyc.Co innego jak bola obie nogi a co innego jak jedna.Akurat argument,ze 'nie ma jak isc do lekarza ' mnie nie przekonuje.W weekendy tez sa czynne przychodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche zaniepokojona 456
Można przerwać przyjmowanie tabletek, gdy nieskonczyło się opakowania? A dokładnie po 6 tabletce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
troche zaniepokojona 456 ---- bez konsultacji z lekarzem nie jest to wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Yasminellki już drugi miesiąc... Są to moje pierwsze tabletki, ale powiem Wam, że jestem 100% zadowolona... Naprawdę... Może na początku miałam lekko spuchnięty brzuch, ale teraz przy drugim opakowaniu nic negatywnego nie odczuwam... Wczoraj byłam u swojego ginka i stwierdził, że ze mną wszystko ok... :) A wy kobitki się zupełnie nie przejmujcie... Mój lekarz jest świetny i jak tylko dobierał mi tabletki to o Yasminelle powiedział mi bardzo wiele rzeczy... Że od nich się nie tyje, bo większość tabletek zatrzymuje wode w organizmie (stąd te nabrzmiałe brzuszki i piersi) a Yasminellki cały nadmiar wody wyrzuca z organizmu na bierząco... Czy żadna z Was nie zauważyła, że częściej siusia, albo rzadziej ale dłużej? A co do tej przerwy między opakowaniami.. Któraś z Was się martwiła, że nie zabezpieczyła się dodatkowo... To nic... Yasminelle nawet w tej przerwie zabezpieczają przed ciążą. I co do tej przerwy jeszcze... Mój ginek mówił, że broń boże nie można zaczynać kolejnego blistra później niż 8 dnia od skończenia poprzedniego... Lepiej wziąć wcześniej niż za późno... To chyba tyle... Jak jeszcze coś sobie przypomnę to na pewno napiszę :) Pozdrowionka Yasminellki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Kasica888 każde tabletki antykoncepcyjne dają zabezpieczenie w 7 dniowej przerwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YSML
cześć, mam takie pytanie - przez 5 miesięcy brałam Yasmin, ale bolały mnie piersi, więc lekarz zalecił mi Yasminelle. Przy ostatnim opakowaniu wymiotowałam, więc wzięłam jednego dnia 2 tabletki, tak więc w sumie brałam je przez 20 a nie 21 dni. po tygodniu przerwy zaczęłam brać Yasminelle. Wszystko działo się z konsultacją ginekologiczną. Okres w międzyczasie miałam normalnie. Biorąc Yasminelle, po raz kolejny wybrałam się do ginekologa, ponieważ miałam tylko 1 opakowanie. No i jeszcze raz porozmawiałam o tym wszystkim (gdyż zmieniłam ginekologa) i ona powiedziała mi, że jeśli przechodzę z Yasminu na Yasminelle to nie powinnam była robić przerwy i że teoretycznie istnieje ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie. Pod koniec pierwszego opakowania dostałam plamienia, a okres był jakiś dziwny - niby był, ale tak naprawdę go nie było. Do tej pory przez pierwsze trzy dni używałam tamponów, a teraz zwykłe wkładki wystarczyły. Tylko raz krwawiłam tak naprawdę silnie. A ponieważ chciałam też zmienić dzień brania tabletek, więc zaczęłam je brać już po dwóch dniach okresu, no więc się skończył. W międzyczasie kochałam się dużo i nie zabezpieczałam się w dodatkowy sposób - bo nie wiedziałam o tym, że nie powinnam była robić tej przerwy. n no i nie wiem co teraz? czy jest możliwość, żebym była w ciąży? strasznie senna jestem ostatnio, ale widzę, że dużo dziewczyn tutaj pisze o senności. zrobiłam już w sumie 3 testy - dwa przed terminem okresu i jeden po. wszystkie wyszły negatywnie. teraz zrobię jeszcze jeden - czy to, że biorę tabletki w jakiś sposób może zmienić wynik? dużo pytań, wiem, ale jakoś tak mnie to męczy. pozdrawiam! dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewlciaaaaaaaaaaaaa
cześć dziewczyny zostały mi 4 tabsy a ja dostałam okres biore yasminellle od 4 misiecy i nigdy tak nie miałam mam je odstawic czy kokończyć BŁAGAM DORADZCIE czemu tak sie mogło stać dziekuje z góry i czekam z nieciewrliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
mogę przerwać przyjmowanie tabletek w połowie blistra?? W ulotce piszą, że można przerwać kiedy się chce, ale wole się upewnić. Jak organizm odzwyczaja sie o tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
YSML ----- trafilas na 'nie rozsadna' lekarke. ewlciaaaaaaaaaaaaa --- bierzesz normlanie do konca.a jezeli w nastepnym blistrze sytuacja sie powtorzy to bedziesz musiala zmienic tabletki. pytanieeeeeeeeeee -- bez kosnultacji z lekarzem nie jest to wskazane, bo za bardzo sobie mieszasz w organizmie takim zachowaniem.Pozatym istnieje ryzyko,ze drugo raz organizm nie przyjmnie tabletek.Wiec jezeli lekarz nie bedzie widzial wskazan do przerwania to na pewno zaleci Ci dla Twojego dobra dokonczenie blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YSML
mloda polozna ----- ale który lekarz był nierozsądny? ten, który powiedział, żeby nie robić przerwy czy ten, który powiedział, że powinnam była zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
YSML ---- w rodzaju żenskim wymienilas tylko drugiego ginekologa.Dlatego napisalam 'lekarka'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaaaaaaaaaaaaa
jezeli okres sie nie pojawi w ciagu tej przerwy 7 dni,to mozna obawiac sie wpadki? to moj drugi blister i w pierwszej przerwie sie pojawil a teraz juz 3 dzien i nic nie zapowiada go ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
paulaaaaaaaaaaaaaa ---- okresu na pewno nie dostaniesz bo on nie wystepuje w trakcie brania tabletek.A krwawieniez odstawienia pojawia sie w 7 dniowej przerwie.Moze pojawic sie 1 dnia jak i ostatniego.Pozatym tabletki zmniejszaja badz niweluja PSM wiec mozesz nie odczuwac nadchodzacego krwawienia.Wiec przestan panikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
Próbowałam się skontaktować z moją lekarką drogą telefoniczną, ale jest poza zasięgiem... Nie wiem co mam robić z tymi cholernymi tabletkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanieeeeeeeeeee --- a co takiego 'strasznego' sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
tak jak pisałam. Od 2-3 dni odczuwam dziwne uczucie w prawej łydce... Jakby mrowienie, ale nie zupełnie, nawet nie potrafię tego nazwać, to nie jest jakiś ból czy coś... dziwne uczucie, które powoduję, że cały czas tą nogę "czuję"...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanieeeeeeeeeee --- wystarczy,ze pojdziesz do internisty zeby spojrzal na to noge....To jest chwila.Bo moze to jest zwyczajny skurcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
kurde, ale jest weekend, poza tym publicznie, to nie wiem za ile bym dostała w ogole skierowanie i kiedy doszłoby do tej wizyty, skoro na wszystko trzeba czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanieeeeeeeeeee --- do internisty nie potrzeba skierowania.A w weekend sa otwarte przychodnie pelniace dyzur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
Jestem spanikowana, bo kurde nie wiem czy to ma jakiś związek z zakrzepicą czy co... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytanieeeeeeeeeee ---- zakrzepica to silny bol,a nie mrowienie.Do tego obrzek i zaczerwienienie skory na wysokosci zakrzepu.Bol ktory opisujesz jest charakterystyczny dla niedoboru potasu i magnezu,ale zwykle pojawia sie w obu nogach,o nie znaczy,ze nie moze pojawic sie w jednej.Ale trzeba wykluczyc zmiany naczyniowe .A zmiany naczyniowe to nir tylko zakrzepica.I zamiast panikowac lepiej bys wykorzystala ten czas na spacer do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
Mloda Polozna------- prosze napisz mi czy Ty rowniez po odstawieniu Yasminelle mialas takie przejscia? tez pokrecil Ci sie okres, ze wystepowal w caly swiat? bardzo prosze napisz jak u Ciebie bylo.wiem, ze to sprawa indywidualna, ale chcialabym wiedziec....wkurza mnie to czekanie, gdybym wspolzyla to dostalabym zawalu....tak to jakis komfort psychiczny jest;);/ ile tak be4dzie trwalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kamilka1984 ---- nie pociesze Cie...Mialam okres regularny jak w zegarku.I do dzis tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YSML
mloda polozna ----- tak, masz rację - piewszy był lekarz, a druga była lekarka. zapytałam dla pewności :) czyli uważasz, że wszzystko w porządku? i to, że zrobiłam tę 7-dniową przerwę między Yasminem a Yasminelle też ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kamilka1984 ja po odstawieniu Y. miałam "chocki klocki" z okresem. cykle raz 35-40 dniowe, a raz 25. dodam że współzyłam jeżeli ma Cię to pocieszyć. Więc nie wiem czemu Ty panikujesz... przestałaś brać tabletki, oragnizm się przyzwyczaja, stosunku nie było, jejku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
pytanieeeeeeeeeee nie pójdziesz dzisiaj do lekarza, idź w poniedziałek. Przez te 2 dni na pewnie nie umrzesz od mrowienia w nodze. Poleż troche z nogami w gorze, pomasuj sobie tą łydkę. Może to zupełnie przejściowy stan, gdzieś ją nadwyrężyłaś. Dla pewności wyklucz jakieś zmiany u lekarza. Ale niepotrzebnie nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
bocobybylogdyby nie panikuje...poprostu bardzo mnie to denerwuje;/ od 2tyg bola mnie piersi,zawsze mnie tak bolaly przed okresem, ale po odstawieniu jest inaxzej...bralam tabsy na wyregulowanie, a tu schrzanilo sie bardziej;/ jak dlugoi mialas takie chocki klocki;p z okresem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×