Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

hej dziewczyny. bralam yasminelle pol roku. przy trzecim blistrze zaczely mi sie cholerne problemy: bole glowy (okropne), dretwienie nog, puchniecie, bol jajnikow, problemy z pecherzem, zerowe libido i suchosc (jedynie piersi sie nie zmienily, nie bolaly). plamienie z odstawienia zawsze mialam jak w zegarku, nie bolesne... ginekolog zalecil mi odstawienie ich na miesiac. \'odpuchlam\', dziwne uczucie w podbrzuszu minelo, jajniki nie bolaly... okres byl srasznie bolesny (krwawienie jest do tej pory dosc obfite_. miesiac przerwy minal zaczelam brac tabletki w pierwszy dzien cyklu. trzeciego dnia zaczely sie bole glowy, dzisiaj (5ty dzien cyklu) znowu zaczynaja pobolewac jajniki i mam spuchniete podbrzusze... wyglada na to ze mam zle dobrane tabletki :/ mam pytanie: co sie stanie jesli odstawie je teraz? czy lepiej pomeczyc sie do konca blistra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe ---- a niby w czym miala Ci pomoc ta miesieczna przerwa?Zeby organizm 'odpczal' potrzebne jest co najmniej 3 miesiace.A taka miesieczna przerwa moze tylko pogorszyc sprawe. Jezeli to jest tylko kwestia pobolewania jajnikow i puchniecia to poczekaj do konca blistra.Te objawy moga wystepowac nawet przy idealnie dobranych tabletkach.Pij sobie jakies ziolka moczopedne,a od 15 dc mozesz brac aqua femin zapobiegajacy nagromadzeniu sie wody.A skoro po 3 blistrze wystapily takie skutki uboczne to radze zmienic tabletki i moze lekarza? beblola ---- daj szane organizmowi na 'zaprzyjaznienie' sie z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna mozesz powiedziec cos wiecej na temat NvaRing? poszperalam troche w necie ale spotkalam duzo negatywnych opinii... ogolnie zastanawiam sie nad spirala/wkladka bo same prezerwatywy mnie przerazaja (ze peknie, sie zsunie...) tyle ze jeszcze nie rodzilam (24 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do lekarza myslalam ze tytul profesora nie dostaje sie od tak. widocznie sie mylilam :) u lekarza bede u lekarza za miesiac. mieszkam w anglii i jakos nie cieszy mnie lazenie za kazdym razem do innego.. a do polski na razie leciec nie moge. zobaczymy. poczekam i odstawie je w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
balooo --- wiem tyle co Ty.Czyli to co jest w necie.Sama sie zastanawiam nad NuvaRing ale konslutacje z profesorem mam za 2 tyg i wole z nim obgadac sprawe.Generalnie slyszlaam o nich wiecej dobrego niz zlego.Spirala...gdybym byla juz po porodzie to pewnie bym ja saobie zalozyla.Sa niby spirale dla nierodek ale ja nie jestem do nich przekonana.Ja mam 22 lata ( no dobra prawie 23 ;-) ,tez jeszcze nie roidzilam i bardzo bardzo dlugo nie zamierzam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe --- no tak.Anglia.... tam maja takie pomysly.Uwierz mi na slowo takie skakanie( w jednym miesiacu nie wezme tabletek a drugim juz tak ) nie jest dobre.I jezeli pojawily sie skutki uboczne po 3 miesiacach to one juz nie znikna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak dowiedziec sie jakie tabletki sa dobre? pisalas ze przez trzy miesiace trzeba byc 'czystym' zeby zrobic badania hormonalne... a nie chce robic ich w anglii :( a nastepna wizyta w kraju dopiero za pol roku... cos mi sie widzi ze czeka mnie powazna rozmowa z lekarzaem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wlasnie 'puchniecie' i jajniki nie sa jedynym problemem. piekielne bole glowy i 'obrzydzenie' do jakiegolowiek jedzenia. ogolnie zupleny brak apetytu... mowisz zeby przeczkac do konca blistra i poczekac co powie lekarz do ktorego mam zaufanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe ---- takie przy ktorych nie czujesz ,ze cos bierzesz ;-) Pierwsze 3 miesiace ok,organizm musi sie z nimi oswoic.Ale jezeli utrzymuja sie nadal badz pojawiaja sie po dluzszym czasie to juz jest cos nie tak.Przy yasmin nie czulam bralam jakies hormony,wszelkie dolegliwosci przeszly mi po 2 tyg.Po roku lekarz namowil mnie na yasminelle ( na moje nieszczescie),bralam je prawie pol roku i doprowadzily mnie na skraj nedzy i rozpaczy.Musialam przestac brac zupelnie hormony,co prawda bralam w miedzy czasie przez 2 miesiace mercilon,czulam sie ppo nich bardzo dobrze ,ale wyniki badan mialam kiepskie wiec juz rok czasu nie biore tabletek hormonalnych.Od tamtej pory w sprawie antykoncepcji hormonalnej kieruje sie tylko i wylacznie do ginekologa-endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe --- o piekielnych bolach glowy nic nie pisalas.Mowilas,ze teraz bola Cie tylko jajniki i puchniesz. Wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z całkiem innej beczki...Biorę yasminelle już równo rok, nie przytyłam, czuje się spoko, libido ok, bolesne okresy i dni płodne to przeszłość itd. Ale mam jedno pytanko...Chciałabym za kilka lat urodzić dziecko, czy to, że biorę hormony będzie miało wpływ na to, że np.mogę poronić lub urodzić chore dziecko? Oczywiście zrobiłabym kilku miesięczną przerwę zanim zaczęlibyśmy starać się o maleństwo. Moja koleżanka roztacza przede mną wizję dziecka,które zamiast kości miało chrząstki bo matka była młoda, głupia i brała hormony a jaK sie chciało bawić to teraz są konsekwencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszytskim :) Od 25 czerwca biore yasminelle(okres dostalam o godzinie 17 a pierwsza tabletke wzielam o 22 ) dodam ze sa to moje pierwsze tabletki anty , jak narazie sa rewelacyjne , od 25 schudłam kilogram ale to malo istotna kwestia , otoz mam pewne watpliwosci , czytam forum i widze ze tabletki zabezpieczaja odrazu ale i staram sie przelamac zeby nie stosowac juz zadnego zabezpieczenia . Za kilka dni jade na wakacje z chlopakiem i dodatej pory myslalam ze nie bede sie stresowala juz majac tabletki a tak nie jest . :( Tym bardziej ze ktos pisze na jakims forum ze tabletki zaczynaja dzialac po dwóch tygodniach albo dopiero po pierwszym opakowaniu. Dziewuszki co mam zrobic ? Zaufać tabletka i lekarzowi ktory tez pwiedzial mi ze zabezpieczaja odrazu , czy sugerowac sie opiniami \\\"nie wiadomo kogo \\\"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Młoda położna!!! Mam pytanie;czy branie clotrimazolum (w tabletkach) wpływa jakos na branie tabletek yasminelle?wczoraj wzięłam ostatnią tabletke, miałam jakieś poczatki grzybicy pochwy,więc zapobiegawczo wzięłam clotrimazol i teraz nie wiem po jakim czasie moge współżyć, juz mnie nic nie swędzi,nie mam upławów.Odpisz proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wiedzma09 ---- bzdura.Hormony plciowe nie wplywaja na plod.Kobieta w ciazy tez ma zwiekszona ilosc tych hormonow.Wiec gdyby to byla prawda to wszystkie dzieci rodzily by sie chore. styska88 --- yasminelle zabezpieczaja od 1 tabletki.Gdyby ktos napisal,ze zabezpieczaja dopieo jak sie wskoczy w ogien to tez bys posluchala? mloda_23 ---- a co na ten temat ulotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Właśnie dlatego pytam,bo nie mm ulotki...zgubiłam Prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 ---- nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Młoda położna a po jakim czasie stosowania clirtromazolu moge współżyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 ---- nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 --- ale jak juz siebie leczysz to faceta tez.Bo bedziecie sie tak wzajemnie zarazac.Jezeli rzeczywiscie jest to infekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaaa
witam :) mam pytanko. Yasminelle dziala na mnie bardzo pozytywnie, nie mam skutkow ubocznych, moze na poczatku byly, ale minely. Mam natomiast taki problem, ze czuje, ze tyle, moze nie tyle co tyje, co puchne.. :/ wydaje mi sie ze odzywiam sie tak samo. Mloda polozna napisala, zeby zastosowac np aqua femin. Pomoze? nie bede dalej puchla, albo odpuchne? :P i czy przez nie, nie odwodnie sie i ile musialabym je pic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkaaaaa ---> A długo bierzesz Yasminelle? Bo wiesz ja na początku (tzn. w trakcie pierwszego opakowania) tez puchłam... A teraz jest juz wszystko ok... :) Tylko często siusiam - ale o tym mnie lekarz uprzedził... jeśli Ci to bardzo przeszkadza i uważasz to za jakąś anomalię powinnas o tym powiedziec swojemu lekarzowi... Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaaa
Kasica888 --- skonczylam 3 blister.. no zaczyna powoli przeszkadzac bo chyba sie powiekszam :P myslisz ze te ziolka mi pomoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
hej. lekarz przepisał mi antybiotyk miejscowy na gardło nazywa sie BIOPAROX w ulotce nic nie pisze czy osłabia dzialanie tabletek..czy ktos cos wie na ten temat? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
majkaaaaa --- aqua femin to tabletki,ktore bierze sie od polowy cyklu.Ja zawsze przed okresem gromadzilam 4kg wody,po tych tabletkach ten problem odszedl w niepamiec.Teraz tez pare dni przed okresem mam troche opuchniety brzuch ale nie na taka sklae co kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna - pisalam o bolach glowych w pierwszym poscie - widocznie przeoczylas. zeby jeszcze przemijaly - ale niestety nie. czasem glowa boli tak ze jedyne co moge to spac... ja mam ochote na prawde je zostawic... nie patrzac na to czy to 5 tabletka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
młoda położna mogę prosić o odpowiedz? co do tego antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
aiofe --- slonce owszem napisalas,ze wystapily przed ta miesieczna przerwa ale ustapily.A teraz przy 5 tabletke napisalas,ze bola Cie jajniki i puchniesz o bolach glowy nic nie wspominalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminelle0712 --- wczoraj juz ktos Ci odpowiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaaaaa
młoda położna --- czyli one nie pomoga mi zwlaczyc 'opuchniecia' spowodowanego tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×