Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mila pani

Budowac nowy dom czy stary remontowac?

Polecane posty

Gość mila pani

Mam okazje kupic dom do remontu 140m2 za 150.000zl, jednak slyszalam opinie, ze nie warto sie w to bawic, bo zawsze wyjdzie drozej, ze lepiej budowac od podstaw.Czy jest tutaj ktos, kto moze remontowal dom i napisac jak to wygladalo finansowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..........h
zawsze remont wyjdzie drożej, bo jak jedno ruszysz to sie okaże, że nastepna rzecz to wymiany i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..........h
miałam taki stary dom, więc ci powiem, nie warto. Koszt może byc jeszczeraz taki jak cena kupna. Mysmy swój w trakcie remontu sprzedali i kupiliśmy działkę i już kończymy budowę. Nie kupuj starego domu. Takie moje zdanie, no ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
budować! ja właśnie jestem w trakcie budowy i wyniesie mnie to jakieś niecałe 200tys (ocziwiście goło w środku :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
no niby tak, tylko ze tutaj w tych 150.000zl mam jeszcze kawalek dzialki a tak kupujac ziemie + budowa domu, to na pewno wyjdzie drozej, tylko wlasnie nie wiem ile? :( jakich kosztow mozna spodziewac sie przy remoncie takiego domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
pf = 200tys. to stan surowy zamkniety czy otwarty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..........h
zalezy w jakim jest stanie :dach, rury, elektryka itd. Czy nie ma np grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
juz wizualnie widze, ze to rudera, czekam na ekspertyze rzeczoznawcy :( ....wiec chyba jednak to prawda, ze lepiej budowac,skoro macie tez takie doswiadczenie, ze z remontem nie warto, to chyba dam sobie spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Elena o kto
mysle ze min 250 000 tys rozbiorka starego tez cosik pochlonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
zamknięty! w tym już mam okna, drzwi, brame garażową, tynki, wylewki, wszystkie instalacje + piec, ocieplenie zewnętrzne i ocieplenie poddasza! i wszystko nowe! a za działke 9 arów 2 lata temu dałam 16 tys z notariuszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..........h
No to masz odpowiedz :D. Buduj się i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
pf ale to jest w miescie, pod miastem czy wies ? bo od tego tez zaleza koszty.Musze przyznac, ze faktycznie wyrobilas sie super, skoro tyle w 200tys.zamknelas a co do ceny za dzialke to extra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mundek
budowac nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
h....dziekuje :) W zasadzie tej budowy to strasznie sie boje, ze wzgledu na dopilnowanie ekip, spraw papierkowych, no ale to juz inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzialke do sprzedania za 1500zl metr dzialka w centrum Poznania.Chce sprzedac i kupic dom w szeregowcu a reszte na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
3km od miasta (25tys mieszkańców) prawie centrum polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
donna ja mieszkam na poludniu Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
pf to naprawde Ci sie udalo, tylko pozazdroscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
trzymaj sie zasady że materiały kupować zimą! ja w tamtym roku niestety przegapiłam ten moment a pewnie jeszcze bym spoooro zaoszczędziła :) w tym roku na samych oknach zaoszczędziłam 6tys bo udało mi sie trafić na obniżki zimowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w centrum Poznania a ta dzialka 10 min pieszo od centrum:) powiem wam ze wole szeregowiec niz budowe wraz z nerwami jakie sa z nia zwiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
dziekuje za odpowiedzi.Jestem na starcie, wiec czuje sie zagubiona.Maz tez twierdzi, ze lepiej budowac od podstaw, ale ja zobaczylam ogloszenie, poszlam tam, facet podal cene, wrocilam z rzeczoznawca i czekam na oszacowanie kosztow remontu, ale tak jak pisalam, juz patrzac za dobrze to nie wyglada, wiec raczej bede budowac, zwlaszcza, ze tez tak doradzacie a opinia ludzi jest wazniejsza od czystej teorii :) dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila pani Jaka jest cena samej działki w waszej okolicy o podobnych rozmiarach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radze zatrudnic dobra firme do budowy domu.Moj ojciec ma firme dekarska i czesto musi po pseudo fachowcach poprawiac dach.I tak samo jest z innymi rzeczami wiem o tym dobrze bo w mojej rodzinie sa az 3 firmy budowlane.Dekarstwo, ploty-pozbruk, wykonczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
dzialka 1147m2 =180.000zl :( TRAGEDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila pani A może jednak warto kupić taką dużą działkę z tą ruiną ale ruina będzie służyć tylko na czas budowy nowego domu jako magazyn surowcowy i materiałowy oraz do zamieszkania dla pracowników w czasie budowy, potem ruinę rozebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila pani
ten dom do remontu liczy sobie 140m2 a dzialka 6 arow, ale to co napisales, to tez jest niezla mysl, niewatpliwie to przedyskutuje z mezem, dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila pani Nie chce mnie się teraz używać kalkulatora do obliczeń ale chyba ten dom + działka będzie tańszy niż kupno samej działki w tej okolicy , poza tym są tam zapewne jakieś media ( woda, zasilanie, gaz, szambo ) a to jest ogromny plus , zaczynając od zera budowę zawsze podłączenia medialne to są wysokie koszty. Moim zdaniem, jeżeli taniej wyjdzie kupno tej ruiny z działką w ładnej okolicy niż sama działka to pozostawiam do przemyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam ten sam dylemat
w koncu kupilam stary,ze wzgledu na miejsce , dzialke no i to,ze od razu mozna bylo w nim mieszkac. Teraz powolutku cos robie. To nie byla ruina, na oko nawet calkiem fajne wszytko, jadnak w srodku tandeta, praktycznie wszytko do wymiany. Ale jak patrze na fachowcow to budowa niejest na moej nerwy. Moze w sumie budowa taniej no i przede wszytkim madrzej, ale jednak wyrywa lata z zycia, bo musisz kupic, a co gorzsze WYBRAC wszytko - od dachowki do klamki i kontaktu. I non stop wszytkiegopilnowac ( jak mieszkasz, tołatwiej) Ja mieszkam i sie bawie. majac swiadomosc, ze jakby sie co stalo, moge odlozyc zabawe na jakis czas. Nic mnie nie goni .No i dzialki w takim miejscy bym nie dostala, ajesli juz, to za straszne pieniadze Pamietaj, ze najwazniejsza jest lokalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalalalalalalalalaa
budowac, od poczatku wiadomo co sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×