Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ana_k

Spuchnięte kostki

Polecane posty

Gość ana_k

Witam:).Od pewnego czasu puchną mi nogi w kostkach...Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuupppsssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjakika
mam teraz ten sam problem, plus spuchnięta twarz, juz tydzień to trwa, czytałam, że to albo serce albo nerki, ale ze strony serca nic mi nie dolega, nerki miałam sprawdzane na USG i tez wszystko było ok, tuż przed wystąpieniem tej opuchlizny, a więc o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkdaaa
tez to mam, z tym ze mi puchna kostki i dłonie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może być zatrzymanie wody w organiźmie. Moja mama i babcia tak mają. Biorą na to takie tabletki co sie nazywają jakoś na F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big trio
ja miałam opuchlizne przez zapalenie żył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjakika
pytanie dlaczego zatrzymuje się ta woda? Przecież wcześnej żyłam tak samo jak teraz, a może nawet mniej "zdrowo" i nic mi nie puchło, normalnie mam bardzo szczupłe nogi, a teraz znknęły mi kostki, dłonie też mi trochę puchną, i twarz, przede wszystkim powieki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjakika
do EtaMania w jaki sposób można zdiagnozować tego guza? Zapach Rumianku wolałabym, zeby nic nie wyszło, raczej żeby wykluczyć :-) sprawdzę co to za tabletki, czasem wyglądam tak źle, ze może jakos doraźnie by pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam ten sam problem i przyczyna było złe krążenie i zatrzymywanie wody w organizmie. Przestałam solić i od trzech miesięcy biore Vitaleg. Jakis czas temu, wieczorem siedziałam na łózku i w pewnym momencie spojrzałam i - Boże ! Ja mam kostki!!!!! Wcześniej widziałam zawsze taki jakby żelowy wałek dookoła kostki i stopy jak bułki. A teraz codziennie podziwiam swoje kosteczki. Spróbujcie, moze Wam tez pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjakika
do Może być, dzięki, na pewno sprobuję, chociaż w tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez soli, bardzo lubi pikantne potrawy, bardziej niż słodkie czy od tego czasu już nie próbowalaś solić w ogole? planujesz tak na stałe? i czy ten Vitaleg jesy bez recepty? u mnie może być właśnie podobny problem, bo rok temu też spuchłam, robiłam badanie hormonów tarczycy i były w normie a żelowa poduszeczka wokoł kostki to dokładnie taki obrazek, dla mie nowy, wczoraj przymierzałam buty w sklepie i miałam wrażenie że ktoś mi doczepił jakies obce nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusjakika
wszystko mi przeszło, podejrzewam, ze to jakiś napływ toksyn tak się objawia w moim przypadku, w każdym razie moje łydki znowu mają 32 cm, oczy są duże, i mam kostki, dzięki za to! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meliss
Oczy mi puchną ilekroć zjem coś, co zawiera glutaminian sodu np. zupkę z proszku, albo coś z Vegetą czy inną Jarzynką, Kucharkiem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon17
Mojej mamie spuchnęły kostki okazało się że w środku jest woda przez nerki lekarz przepisał Jej FURAGINUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corratec
Jak puchną Ci kostki to pewnie masz zaburzenia układu limfatycznego lub krwionośnego. Są dwie metody znane skuteczne i zalecane oprócz wydawania kasy na leki. Albo stymulator Veinoplus co działa na pompe łydkową i wypycha krew do góry żeby nie spoczywała w kończynach albo podkolanówki uciskowe i najlepiej Sigvaris. Jedno wprawdzie z drugim się uzupełnia i to wtedy najbardziej skutkuje. Przy tym pierwszym musisz robić sesje dziennie 1 lub 2 po 20 min. Nie boli, możesz siedziec chodzić a naprawde obrzęk z nóg z schodzi. Przy tym drugim nieodłącznie musisz chodzić w podkolanówkach uciskowych i najlepiej minimum 1 - wszy stopień icisku. Veinoplus jest świetny bo przyda się też i w ciąży jak nogi puchną i jak mamy chore żyły - nie ma nic lepszego na dziś, proste i skuteczne. Zresztą bardzo prosto to sprawdzić czy działa - zmierz sobie obwód tuż nad kostką przed stymulacją 20 minutową Veinoplusem i po. 1 cm to minimum przy dużym opuchnięciu. A to jest bardzo dużo. Po 30 dniach wystarczy tylko raz dziennie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brygida:)
Cześć!Podnoszę temat. Od kilkunastu dni mam spuchnięte kostki u nóg.Nie bolą mnie tylko są jak bańki.Masakra żadnych butów nie mogę ubrać.Dobrze,że jest ciepło to tylko japonki. Byłam u lekarki i stwierdziła,że nie wie co może być przyczyną.Ale dała mi skierowanie na badania krwi i moczu.Wyniki ogólnie dobre ale mam dużo za dużo erytrocytów w moczu więc może to być coś z nerkami. Dostałam skierowanie ma USG jamy brzusznej i nerek.Czy coś pokaże zobaczymy jak zrobię. A i przepisała mi Verospiron moczopędne.Biorę ale jakoś nie widać poprawy. Może ktoś wie coś na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brygida:)
???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eugen
Jest lato więc tez ma to wpływ .jako mężczyzna 60 letni mam podobny problem. Czy to wiek ,czy inna dolegliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Może za dużo siedzisz, albo ogólnie masz za mało ruchu, ja miałam tak przez siedząca prace, po 8 h nogi były spuchnięte i obolałe, ale bardzo pomogła mi maxi3vena, nogi po niej zrobiły się lzejsze i opuchnięcie zeszło, wiec warto spróbować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×