Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tamma

szkoła językowa - jakie koszty, czego się spodziewać

Polecane posty

Gość tamma

Od jakiegoś czasu myślę o zarejestrowaniu i prowadzeniu szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej kwestii i chciałby się nim podzielic? Szczególnie interesuje mnie, ile można żądać od uczestnika za 1 lekcję w grupie, jak maksymalnie liczna powinna być grupa. I najwazniejsze - z jakimi składkami i opłatami jako właścicel takiej firmy muszę się liczyć. I jakie minusy takiego pomysłu? Zrobiłam już mały wywiad w realu, ale może spotkam tu kogoś , kto jest doświadczony w tej kwestii i poradzi, podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zeszlym roku pracowalam w szkole jez. zalozonej przez dziewczyne starsza ode mnie 2 lata i szkola splajtowala. Moge Ci ja opisac, zebys wiedziala czego NIE robic;) Szkola byla mala, zatrudniala na stale 3 lektorow + 2 od norweskiego i francuskiego (ale dla nich bardzo malo godzin). Grupy byly gora 5osobowe (najczesciej 4 os). KUrs byl bardzo tani, wychodzila jedna godzina gdzies 14 czy 16zł od ucznia. Jesli uczen chcial to mogl sobie zawiesic lekcje na 2 tygodnie i wtedy za nie nie placil. Uczyli sie tylko dorosli + mlodziez (zero dzieci). Sal bylo uwaga: dwie. Gdzies czytalam, ze jak chce sie teraz zakladac szkole to zeby byl zysk trzeba otworzyc duza - tak na 10lektorow. No, ale to zalezy w jakim miescie planujesz swoj biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamma
Dziękuję za komentarz. W Poznaniu. Myślę o tym, żeby na poczatek nikogo nie zatrudniać, tylko poprowadzić samemu zajecia (mam uprawnienia i mogę i umiem). Myślę tę zo tym, żeby wynajać salę. Koszt takiej lekcji musiałby wynosić maks. 15 zł,- od osoby, zeby się zwrócił koszt i chociaz minimalny zysk był. Z tego co napisałaś, to najgorszy pomysł jest z tym "zawieszaniem" lekcji. Może znajdzie się jeszcze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi8987

Chyba będzie najlepiej jeśli bezpośrednio zgłosisz się do szkoły i tam ci podadzą informacje dotyczące kosztów. Ja zapisałam się na pierwszą darmową lekcję do szkoły Berlitz, spodobało mi się i po zajęciach dowiedziałam się wszystkich ważnych informacji. Uczę się u nich już ponad rok i jestem zadowolona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia893

To prawda, najlepiej o koszty zapytać bezpośrednio w danej szkole do której chcesz się zapisać, a poza tym ja z doświadczenia polecam AJ.edu.pl w Gdańsku, mają bardzo dobre opinie, znajoma chodziła tam na kurs i jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×