Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kedziorek

czy ktos zna lekarstwo na żylaki?

Polecane posty

Gość gość
Również kupiłem i przeczytałem jakiś czas temu. Myślę, że wiele osób w Polsce już wie o tej książce. Ta książka "nigdy więcej chorób serca" to powinna być polecana przez lekarzy, aby każdy chory dowiedział się o działaniu l-argininy i tlenku azotu, a tymczasem przepisuje się tylko leki. Lek na jedno pomoże, a na 100 innych rzeczy zaszkodzi. Poza tym, leki bierze się do końca życia i powodują wiele ubocznych skutków. Dr Ignarro pisze w swojej książce, że jedyny przypadek, który wiąże się ze skutkiem ubocznym jaki poznał, to była opryszczka wargi, która samoistnie zanikała po odstawieniu l-argininy i ten przypadek występuje średnio u jednej osoby na 1000:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortesska
Nie lepszy będzie zabieg? Warto się wybrac chociaż na konsultację do chirurga naczyniowego. Ja byłam niedawno u dr Czapli w Orthos i zdecydowałam się na zabieg laserowy również w orthos. Cena nie jest wygórowana, a będzie na pewno lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelinka111
A ile trwał taki zabieg u tego dr Czapli. Moja kuzynka i ja chcemy się tam wybrać z polecenia ale to w sumie taki pierwszy raz więc lekkie obawy są. O Orthos dowiedziałyśmy się przypadkiem ale to już kolejna pozytywna opinia więc raczej jesteśmy zdecydowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortesska
Żaden żel nie zastąpi zabiegu. Złagodzi dolegliwości, ale żylaków niestety nie zlikwiduje. Długość zabiegu to chyba kwestia indywidualna, u mnie to było jakieś 40 minut. Ale przeciez nie u każdego żylaki wyglądają tak samo i nie da się określić, że zabieg będzie trwał dokładnie tyle czy tyle. Zresztą i tak najpierw musicie się umówić na jakąś konsultację, to na pewno się wszystkiego dowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelinka111
@mortesska dzięki za info. Dziś się właśnie umówiłyśmy i akurat udało się za tydzień jak będziemy we Wrocławiu. Dzięki za polecenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortesska
Nie ma sprawy, daj znać jak po konsultacji i zabiegu :) Na jaką metodę się decydujecie? Laser czy klasycznie? Bo robią tam i tak i tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelinka111
@mortesska jestem po pierwszej konsultacji i jestem pod mega wrażeniem profesjonalizmu :) termin zabiegu jeszcze ustalam ze względów czysto zawodowych. Dam znać ale już wiem, że to był dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość33232
Aktualnie najlepszą opcją walki z żylakami jest bezoperacyjnym leczeniu żylaków metodą skleroterapii. Takie zabiegi są dostępne np w Warszawie w Wilmed. Moim zdaniem to najlepsza z dostępnych aktualnie metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortesska
Pelinka111, cieszę się, że mogłam pomóc :) Daj znać jak po zabiegu, na jaką metodę sie zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelinka111
Raczej laser bo kilka znajomych poleciło mi tę metodę - ponoć mniej boli haha :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Jedyną skuteczną metodą jest jakiś zabieg, od siebie mogę polecić skleproterapię - moja mama ją miała i jest bardzo zadowolona. Zabieg miała w Lux Medzie na Puławskiej, świetna placówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, na żylaki dobra jest skleroterapia, tylko trzeba trafić w profesjonalne ręce. Polecam Horizon Medical Center - tam wykonuja ten i wiele innych zabiegów dzięki którym ja pozbyłam się kompleksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8332
Znalazłam w sieci, że żylakami w Krakowie zajmuje się również dr Rafał Pabiańczyk. Słyszeliście coś na ten temat? Bo wiem, że jest specjalistą w usuwaniu zmian skórnych, bo znajoma była u niego na zabiegu, ale o żylakach jeszcze nie słyszałam. To prawdziwe informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zapobiegać, a nie leczyć! stosujcie herbatę na ciśnienie zwłaszcza wtedy, gdy pracujecie na siedząco, bo wtedy łatwo nabawić się żylaków. a herbata rozszerzy żyły i nie będzie żadnych zatorów:) ja stosuję zapobiegawczo herbate z nowoczesneziola.pl, a pracuję siedząco już kilka lat i zero żylaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrPrusinski
Ja stosowałem Varosin Forte Max i mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę tu na forum sporo opinii, jedni przekrzykują drugich i ciężko się w tym odnaleźć, znaleźć to właściwe rozwiązanie dla siebie.. Podsyłam fachowo opracowany artykuł na znanym polskim portalu o zdrowiu, może to pomoże trochę sobie "poukładać" wam co i jak w kontekście żylaków: https://naturalnemetody.pl/tabletki-masci-zele-na-zylaki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin992
Mialem operacje laserowa 3 tyg temu mogę udzielić kilku informacji, zdjec itp. Podajcie e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliiiaaa
Ktoś tu wcześniej się pytał o dr. Pabiańczyka z Krakowa - niestety nie mogę się o nim wypowiedzieć, ale jeśli ktoś jest z województwa małopolskiego to bardzo polecam lek. Szymona Miśkiewicza. Przyjmuje on w klinice Vesuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka59
Jestem po trzech operacjach usuwania żylaków z jednej nogi. Byłam tak naiwna jak wszyscy szukałam specjalistów, po drugiej operacji do roku czasu wyskoczyły na nowo i to z podwojoną siła, bałam się trzeciej ale znalazłam profesora z Wrocławia który mnie zapewnił, że będę miała nogi jak 18 latka metodą skleroterapii, uwierzyłam i co po dwóch latach od zabiegu mam nogę najgorszą na świecie, żylaki wylazły grube jak pręgi, mimo iz nosiłam specjalną pończochę. Obecnie znalazłam.... maść chińską na żylaki jest rewelacyjna po dwóch tygodniach stosowania żylaki stały się miękkie a noga przestała boleć w opisie jest że maść po miesiącu stosowania rozpuszcza skrzepy po dwóch miesiącach zaczyna być efekt drożności żył a po trzech się dopiero wchłaniają a stosuję i mogę potwierdzić że jest coraz lepiej, życzcie mi powodzenia a Wam życzę spróbować bo w zabiegi już nie wierze to efekt krótko trwały i bardzo kosztowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość21221
Wszelkiego rodzaju maści, kremy, tabletki - mogą jedynie trochę umniejszyć objawy, ale moim zdaniem jedyną skuteczną metodą leczenia żylaków jest skleroterapia. Mama miała ten zabieg w Wilmed w Warszawie i teraz jest bez porównania lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chmurzasta
Ja miałam usuwane żylaki metodą laserową i bardzo polecam. Pamiętam jeszcze, jak kiedyś moja babcia miała zabieg chirurgiczny, który i tak nie zlikwidował wszystkich zmian... Ja na szczęście nie musiałam iść pod skalpel, a więc okres rekonwalescencji też w zasadzie nie był potrzebny i od razu mogłam wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sportowka
Ja nie miała problemów z żylakami póki nie zaczęłam biegać. Biegam już od 3 lat, ale dopiero jak zaczęłam biegać półmaratory i podobne dystanse, to zaczęły się pokazywać żylaki na kostce i łydce... a mówią, że sport to zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×