Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorotis

Staż z Urzędu Pracy

Polecane posty

Gość wielguśka
Tutaj http://www.gowork.pl/praca/stazysta;st są ciekawe oferty stażu w różnych firmach. Nie jest to w większości praca przez Urząd Pracy, więc stawki wynagrodzenia są znacznie większe. Na stażach z PUP niewiele płacą, a roboty jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terin
a próbowaliście szukać stażu nie przez urząd pracy tylko przez na przykład agencje? Mi poleciła znajoma ciekawą stronę i szybko znalazłam pracę :) polecam wejść na rekrutacyjna rewolucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenkaa9
Witam. Odbywam staż z Urzędu pracy, który miał trwać 6 miesięcy, Dziś pani mi powiedziała, ze wprowadziła mnie w błąd i staż będzie trwał 3 miesiące. MOje pytanie brzmi czy mogła skrócić okres trwania stażu? Dokładnie pamiętam jak Pan który dawal mi skierowanie mówił, ze będzie trwał 6 miesięcy po czym zatrudnią mnie na 6 miesięcy na pół etatu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifemelu
Z tego, co się orientuję, to pracownicy PUP nie mogą ingerować w długość stażu. Dostają środki na wysyłanie ludzi na staże i muszą nimi dysponować wcześniej, planować kogo na jak długo mogą skierować do pracodawcy, a nie skracać staż w połowie. Zwłaszcza, gdy miałoby to zadziałać na Twoją niekorzyść. Wgl gratuluję, że zaproponowali C pracę :) sama szukam stażu, dużo o tym czytam i znajduję wiele pocieszajacych artykułów na różnych stronach, zwłaszcza ten mnie podniósł na duchu: http://cenabiznesu.pl/-jak-dostac-prace-po-stazu ale zawsze fajnie jest przeczytać, że w rzeczywistości tez tak jest i wystarczy się starać, żeby zostać po stazu w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pracownica z PUP mi tak zakomunikowałA tylko, Pani kierownik U której teraz odbywam staż. Ale dziękuję za odpowiedź, Tobie również na pewno uda się znaleźć staż, życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej - ja mam taki problem Jestem na stażu z PUP i mam pytanie gdy odejdą wszyscy pracownicy z tej danej firmy to co się dzieje ze mną? Obecnie została ze mną tylko jedna osoba. Staż zostanie przerwany? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1989
Witam!Mam taki problem. Jestem na stażu w programie POWER,ktory ma trwać trzy miesiące. Co się stanie,gdzyby okazało sie że jestem w ciąży?Czy dostane wynagrodzenie za trzy miesiące czy tylko do momentu zwolnienia lekarskiego(dalsza praca odpada,gdyż to praca fizyczna w markecie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeemi
Witam. Mam takie pytanie. Znalazlam sobie pracodawce, który zgodził się przyjąc mnie na staż. Ale w urzedzie dowiedziałam się, że zeby up się zgodził i pozytywnie rozpatrzył wniosek pracodawca musi zadeklarowac zatrudnienie po stażu - na 3 miesiące na umowe o prace. Jak to z tym jest w realu? Bo jak rozmawialam z pracodawca to zrozumialam, że o takim zatrudnieniu nie ma mowy. Pani z która rozmawiałam poinformowała mnie tylko, że ma stażystkę której sie konczy staż w lutym i od marca moge zacząc ja jeśli jestem zainteresowana i mi staż przysługuje. Czy to zatrudnienie to tylko taka sciema, która pracodawca deklaruje zeby dostac stazystę a potem sie z tego nie wywiązuje i nikt nie ponosi konsekwencji? Nie zależy mi jakoś szczegolnie na tym zatrudnieniu, fajnie by było ale wystarczy mi staż, żeby zdobyć doswiadczenie. Jjak to faktycznie jest? Czy moge sie juz cieszyc, że pracodawca zlozy do urzedu imienny wniosek (czyli gwarancja ze ten staż rozpoczne i skoncze) czy też może to jest tak, że urząd znajdzie milion powodów żeby wniosek odrzucić bo pracodawca nie zatrudni po stażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli pracodawca nie zatrudni cie po odbyciu stazu to on ponosi konsekwencje ,ze przez jakis okres czasu nie moze przyjmowac stazystow na staz u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos wie może czy po stażu będąc juz na umowie pracodawca ma prawo domagać się żeby mu odpracować te trzy miesiące które pracowalas na umowie u niego?bo ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antek2
Witajcie. Mam pytanie w maju przysługuje mi pierwsze dwa dni urlopu na stazu. A z racji tego że mój zakład pracy 2 mają i 27 maja jest nieczynny to mi powiedziano że wykorzystamy sobie te dwa dni właśnie wtedy. Czy tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktossss
Jestem na stażu w sklepie. Mam pytanie. Czy jeżeli sklep byl zamkniety w dzien roboczy i nikt z pracownikow nie pracowal bo to bylo zaraz po swietach to czy ja musze odpracować np. w sobote za ten dzien? Mój pracodawca zapytal sie mnie kiedy odpracuje ten dzien. Ale ja mysle ze nie mam takiego prawa zeby odpracowywać ten dzien skoro sklep byl nie czynny. Pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę temat.Niedawno skończyłam staż w US w Rzeszowie (studia mam całkiem inne bo z inżynierii środowiska). Oczywiście było co miesięczne spotkanie w doradztwie zawodowym, i tam palnęłam że słyszałam o tym że te staże mogą przedłużyć, i reakcja pani była dziwna bo od razu padło pytanie czy aktywnie szukam pracy powiedziałam że rozsyłam CV ale nikt nie odpowiada bo brakuje mi doświadczenia, które mogłabym nabyć np. przedłużając staż. A ona mi tylko że dostali wnioski o przedłużenie i będą każdy indywidualnie rozpatrzyć. Narracja jest taka że jakby w ogóle o tym nie wspominała to może by przedłużyli a jak rzekomo "za dużo wiem" to mogą się zemścić i może być w drugą stronę.Chyba lepiej się w ogóle nie odzywać co za kraj, wszystko na wspak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy orientuje się ktoś może, czy jeśli jestem studentką i przedłużam termin obrony to czy w tym czasie mogę rozpocząć staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest moj drugi staż.powiem tyle ze pracodawca obiecuje ze dostaniesz prace po zakonczeniu stazu a jak.go.zakonczysz mowia ze nie maaj.etatow j***esz za 800 teraz juz 900 zl wykozystuja.do.0 a pozniej pokazuja drzwi obiecanki cacanki tak.zatrudnimy prosze nie szukac innej pracy praktyki nawwt pomozemy.finansowo na kursach srety bety po 6 mc zostajesz zniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GidagA
hej czy jezeli aktualnie pracuje na umowie o prace w firmie a mam 22 lata i mam szanse odbycia stazu to czy załapie sie na staz z Urzedu pracy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tamtym roku miałam staż z PUP . Marne grosze 850 zł na rękę :( obiecanki cacanki a nikt potem nie zatrudnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli po ukończeniu stażu pracodawca nie nawiąże z Wami współpracy to przy poszukiwaniu nowej pracy warto wejść na http://pl.job24.co. Sporo tam ofert pracy z całej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 staże miałam z urzędu pracy , każdy po 800 zł na rękę :( tragedia z urzędu pracy , mają stażystów gdzieś i w ogóle się nimi nie interesują :( stażysta to najczęściej darmowy pracownik dla wyzyskiwacza prywaciarza i kombinatora , teraz jestem z funduszy unijnych i nie jest wiele lepiej tylko kasa trochę większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też byłam na stażu i szczerze mówiąc to niewiele się nauczyłam. Tak jak tutaj ktoś opisuje http://dolnoslaskie-praca.pl/czego-oczekuja-stazysci-we-wroclawiu/ zamiast pierwszych doświadczeń zawodowych, sporo czasu zajmowało mi kserowanie i przygotowywanie kawy. Oczywiście nie mowie, ze tak wszędzie jest, ale nie zawsze opłaca się odbywać staż. Wydaje mi się, ze lepiej pójśc na platny staz do korpo niż na taki z urzedu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×