Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

superpromocja

Czym karmic kota? poza gotowym jedzeniem

Polecane posty

Gość rrrrrrr
Zdrowe - tzn żadnych zachwiań w obrazie krwi? Po kocisku nie widać że choruje aż do czasu kiedy jest bardzo źle. Takie twardziele z tych naszych kotów. A po suchym, jeśli można pokusić się o kolejnośc padania narządów wewnętrznych to pierwsze lecą oczywiście nerki, potem wątroba i trzustka (zaczyna się od otyłości, potem jest nadmierne picie a potem insulina do końca życia - właśnie to przerabiam u swojego kocura, niestety). Patrzę właśnei na dawkowanie suchej cat chow. Nie gniewaj się, Ewo i nie unoś (musze takie zastrzżenie zrobic bo tu na kafke to raczej ludzie są atakowani złośliwie aniżeli wymieniają poglądy i spostrzeżenia) ale to dawkowanei wskazuje że tam same śmieci są. Kot o wadze 9 kg powinien spożyć 150 g o wilgotności pewnie z 10%suchego na dobę. Mój kocur o takiej wadze zjada 180 g mięsa, kości i dodatków na dobę czyli niewiele więcej. Z mięsem mój zje ok. 36 g białka, 14 g tłuszczu i 0% węgli. Jedząc suche zjadłby 57 g białka, 15 tłuszczu oraz aż 75g węglowodanów których nie powinien jeść niemal wcale (wszak przytoczona mysza ma w żołądku tyle węgli co nic). To oczywiście zgrubne wyliczenia lae pokazują wyraźnie, ile badziewia w tych kulkach jest oraz fakt, że dominuje tu białko roślinne, które niszczy kocie nerki. Oczywiście tego nie widać i nie słychać, wyniki u młodego kota też wyjda ok a anomalie pokażą się dopiero w momencie, kiedy z 80% nefronów nie będzie już działało. Ale wówczas rozwiązanie jest proste - przecież koncerny produkują tyyyyyle karm leczniczych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grubcia ma 11 lat, więc do młodych się raczej nie zalicza, i, tfu tfu odpukac, problemów z nerkami (czyli pierwszymi w kolejności padania) nie ma pożyjemy, zobaczymy krwi jej nie robiłam, fakt a co do ilosci tych kulek... myślę, że chociaż mają ich do woli, to jedza dużo mniej, niztam napisane - bo 1 kocia miseczka wystarcza dwóm kotom na dzień, albo i na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
11 lat to dama w średnim wieku zaledwie :) Dużo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze to faktycznie jest już trochę leciwa Twoja ulubienica. I ja też przyłączam się do życzeń zdrówka. a co do tego czym karmić kota poza gotowanym jedzeniem to ja mogę powiedzieć, że najlepiej jest karmić kota dobrymi karmami. Tylko nie takimi, najbardziej popularnymi karami, bo nie są one zbyt dobre dla naszych ulubieńców. Widziałam na stronie sklepu e-karma.pl, że mają bardzo duży wybór karm najwyższej jakości;) Ja postawiłam na chicken soup i mój kotek jest bardzo zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambulek
Mój kot ma fioła na punkcie zielonych oliwek. Nie przejdzie obojętnie obok kukurydzy czy groszku a za surowym mięsem nie przepada. Podjada też zioła z "parapetowego" ogródka, glównie lubczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BruntkaWieczorowąPora
z tego co piszecie to mój kot prawie nc nie jada :( jeszcze jak była mała to jogurty, śmeitanke, a teraz...suche, puszke :O nic ją nei interesuje poza takim jedzeniem, oczywiscie surowzizna jedynie - drób, wołowina pzremrożona Moze się uzależniła od puszek? jakiekolwiek skórki, resztki - nawet nie bardzo chce powąchac, ew. bardzo świeżą wędline ale dosłownie dwa kęsy i juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BruntkaWieczorowąPorą
ywiści enie syfiasty Whiskas czy KK... daje jej Animode Carny, chyba z największą zawartością miesa jaką znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surowego drobiu podobno nie należy dawać ze względu na ryzyko zarażenia salmonellą. Z wieprzowiny kot może załapać chorobę Aujeszkyego, nieuleczalną i śmiertelną. Rybę można podawać, ale gotowaną, surowa niszczy witaminę B. Na surowo to tylko wołowina;) Moja kicia ma fioła na punkcie wędzonej makreli o_O Raczej jej wędzonek nie daję, bo o niezdrowe dla kota, ale ona potrafi włamać się do kosza ze śmieciami, jeśli leży tam skórka po wędzonej rybie :D Lubi jajka - jak tylko zobaczy jajka zaraz się drze, żeby jej dać, najlepiej rozmieszane z odrobiną mleka. Specjalnego "kociego" mleka nie lubi... za to pies ma z niego wielką uciechę zawsze :) Szkoda, że nie robią "odcukrzonego" mleka dla psów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J apodaje surowy drób (wcześniej mrożony) Gdyby tak patrzec czego nei dawac - to włąsciwie kot by nawet poowietrzem nie mógł sie żywić bo wszystko skazone, niezdrowe ;) mieso, jaj, mleko, nawet woda, warzywa, owoce, wszystko! nie dajmy się zwariowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dla swojego kota podaje przeważnie suchą karmę, od czasu do czasu puszki, domowego jedzenia raczej nie daję..z suchej smakuje mu najbardziej OmniPro, z puszek platinum edition...oczywiście nie kupuję żadnych karm z supermarketów, naczytałam się o nich tyle złego, że wolę nie ryzykować, dlatego jednak zamawiam karmę dobrej jakości na e-karma.pl i mam pewność, że mój kot dostaje odpowiednie składniki odżywcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kot nie chce jeść surowego mięsa. Gotuję mu więc wątróbkę, którą uwielbia i na przemian daję mu to z puszkami z e-karmy.pl bo mają tam gotową karmę z łososia i makreli. Łososia mój kot też uwielbia, ale w puszcze wychodzi taniej niż cały łosoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dotychczas poza takimi domowymi przekąskami podawałam Purinę - ale coraz więcej negatywnych opinii słyszę na jej temat, dlatego karmę chyba zmienię. Ale nie sklep - bo kupuje w sieci na krakvet.pl i tanio wychodzi a wszystkie weterynaryjne karmy maja dostępne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge_
moja kocia dzikuska po surowym ma sraczkę w dodatku karmi i jej gotuje mięso po puszkach też srrrrrrrrrrrra i co jej dawać? dziś dostała makaron z zupą domową suchej nie chce jeść, zauważyłam,że brak jej jedynki górnej, może to jest powód? cholewka czym ją karmić? na forum o kotach każą suchą i puszki, a ona po tym srrrrrra!!! a małe też zaczęło ...i rzygało i sr...o więc pije tylko cycusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge_
gotowałam serca, piersi, wątróbke i było oky koty mam 2-miesiąc, mały ma srrrrr.ę po purinie i karmie dla juniorów noż cholera, cały dom mi zafekowali!!! co im dawać? bo sie drą wniebogłosy? a ryżu nie chcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailer daemon
moje dachowce jadły wieprzowinę surową i nic im nie było schabik lub polędwiczka wieprzowa ,koty zawsze dostawały swoją część szczególnie schabu i nie było im nic rekordzistka dożyła 20 lat (kotka 3 kolorowa) a kurczaka surowego obawiałabym sie bardziej ponieważ kurze mięso ma najwięcej salmonelli i z wszelakiego drobiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój kocurek dostaje to, na co ma ochotę...oprócz Whiskasa z puszki lubi surowe mięsko (każde), ryby smażone...czasem lubi zjeść szyneczkę...przychodzi i się upomina jak ma ochotę na to, co właśnie szykuję...ma 12 lat, jest zdrowy i zadbany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sie wstrzymala
z dawaniem kotom czy tez innym domowym zwierzakaom jedzenia domowego... wystarczy poczytac profesionalne wypowiedzi lekarzy. moj zwirzak dostawal sucha purine, whiskasa raz dziennie saszetke..moze dwa...ma dwa lata...i zaczely sie problemy... od tej pory staram sie czytac co mozna dawac kotu, i slucham lekarza zmienilismy karme royala---dosc droga...ale w sumie kiedy odstawilam jej saszetki, i raz dziennie dostje mieso, czy tez rybe(gotowane lub surowe)... nie domaga sie jedzenia, widac, ze jej smakuje i chodzi najedzona...i zdrowa a to najwazniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dachowiec po prostu przepada za karmą chicken soup, ma ona również dużo składników odżywczych, no i zauważyłam, że kociak ma o wiele ładniejszą sierść od kiedy jada chicken soup. Kupuję ją na e-karma.pl za 123 zł [8 kg]. W sklepach stacjonarnych jest ona niestety o wiele droższa, a naprawdę opłaca się ją kupować, na zdrowiu naszych pupili nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sddendndnndndn
smieszy mnei to co piszecie ja sie wychowalamna wsi i tam koty jadly wszytko a suchej karmly nei bylo i zyly dlugo dziwne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zgadzam z jabloantonowka, karmy na e-karma.pl są bardzo zdrowe i pozbawione wszelkich sztucznych dodatków. Polecam każdemu, kto dba o zdrowie kota i jego aktywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z usług e-karmy korzystam, ale zamawiam jedzenie dla psa. nie mam żadnych zastrzeżeń co do ich produktów, nie sądzę by inaczej było z karmą kocią. niemniej - wiadomo, każdy zwierz przyzwyczajony do czego innego, jeśli od małego chowa się na jedzeniu domowym, to później pewnie ciężko przestawić na karmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to jest ona
sddendndnndndn smieszy mnei to co piszecie ja sie wychowalamna wsi i tam koty jadly wszytko a suchej karmly nei bylo i zyly dlugo dziwne co? ja rozumiem , ze wsiowe kotki sa podddawane badaniom terenowym, monitorwany jest stan ich zdrowia i stad ta swietna opinia na temat domowej diety wszystko i nic?????????????????????????? za kotem na wsi nikt nie gania nie oglada kupy, nie spr czy w moczy jest krew..nie obserwuje czy kt sie wyproznia...... i na dodatek kociaki na wolnym wybiegu poluja na myszy co dostarcza im pewnego niezbednego do prawidlowego funkc. skaldnika... ja do domu myszy nie wpuszcze zeby kot mial zdorowo i wesolo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia i jeszcze
moja kotka kradnie mi ze stolu papryke ...dostaje jakiegos swira kiedy wyczuje, ze jest papryka...podobnie kiedys przez moja niuwage wciela spory kawal sernika....a rodzunek jesc koty nie powinny....dodatkowo uwielbia podkradac wszystko co jest zakazane..jak np kotlety mielone w sosie-prosto z gara wyciaga, udka kurczaka gotowane..tez jej nie przeszkadza zupa...i oczywiscie resztki po zamwiannej pizzzyyyy...ile ja sie nazbieralam tego cholernego cisata spod lozka i foteli... a kotka warto zywic zdrowo... ja tez myslalam kiedys ze robie kici dobrze dajac jej rozne smakolyki..i sie przeliczylam...poki co wyleczona, zdrowa i prawidlowo zywiona... mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio wiadomo, koty moga bez problemu zjeść domowe jedzonko, ale nie z wszystkimi wygląda to tak kolorowo ;) A diete powinno się urozmaicać... Gotowane warzywa są w porządku, kurczak itp. Plus karmy - w zależności od tego co kot lubi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merline
Kot potrzebuje zróżnicowanej diety. Powinien być kariony karma, która posiadda dużą ilość mięsa. Najlepszy sposób karmienia zwierzaka to podawanie kilku rodzaji karm. Taki sposób zapewnia róznorodne składniki dla kici. Jak kupić? Znalazłam sklep swiatkarm.pl który oferuje karmy na wagę - nowość na rynku. Kupujesz kilka rodzaji karm i masz zapewnioną zróżnicowaną dietę. Wskazówki sklep dożuca gratisy do zakupów Ostrzeżenia rabat naliczany do całego zamówienia dopiero na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merline
Super pomysł też to wypróbowałam. Rewelacja mogę podawać kici karmy z górnej półki w małych ilościach. Np w nagrodę za grzeczne zachowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku moj Szeryf szamal tylko surowa watrobe i karme z puszka Hills i Animonda Odkad w domu jest Fredzia nauczyl sie jesc sucha karme Najczesciej kupuje Purine RC Animonde Hilsa i z Rossmana perfect Fitt rabia jak szalone Poza tym raz na tydzien surowe zoltko watrobke kilka razy w tyg troszke smietanki kurza piers raz na tydzienm jedna na dwa :) no i wolowinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×