Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
berbusia

Bolesna miesiączka - juz nie mam siły

Polecane posty

Gość MKK
Witam;] ja niestety tez miewam bolesne miesiaczki, mam dopiero 17 lat i najgorzej jest pierwszego dnia, zawsze umieram;/ nie bylam jeszcze u lekarza ale moje cykle sa nieregularne POmaga mi ciepła kąpiel i ciepłe okłady na brzuch, masaż z dodatkiem olejku aromatycznego i krótki sen;] poczatkowo zazywalam nospe ale juz na mnie nie działa;/ Teraz tylko ibuprofen lub ketonal:)

Gość pola_17
hej czy seks moze miec wplyw na bolesne miesiaczki? bo odkad zaczelam wspolzyc podczas piewszego dnia umieam doslownie! a wczesniej gdy bylam jeszcze dziewica nie mialam takich poblemow miesiaczki znosilam bez bolu i klopotu ;)

Gość górnik
Witam! Radzę wszyskim którzy zamierzają lub już używaja Aulin, doladnie przeczytajcie ulotkę tego leku szczególnie punkt "działanie niepożąda- ne.Bliska mi osoba stosując ten "lek" doznała bardzo przykrych doświadczeń.

Gość gość
A ja gorąco polecam zastosowanie nospa+ lek przeciwbólowy o nazwie Minesulin. Jest na receptę , ale bardzo skuteczny :) . Mi pomaga polecam i łączę się w bólu z wami wszystkimi. :( Mam dopiero 16 lat , i tyłozgięcie przez co mam te okropne bóle nie do wytrzymania , a po tym i nospie wszystko odchodzi.

Gość gość
Mogę polecić to co mnie pomaga, czyli pyralgina. Żadne inne leki nie uśmierzają bólu, a po pyralginie mi przechodzi. Nawet ból głowy, który mi dokucza przy miesiączkach

Gość gość
Ja też się ratuję pyralginą jak mam okres. Biorę tę wersję rozpuszczalną sprint, bo mam niechęć do łykania tabletek od dziecka ;) Pomaga bardzo szybko i przestaje boleć na długi czas.

Gość gość
też bardzo długo miałam ten problem, co miesiąc bóle, które kładły mnie do łóżka, omdlenia, wymioty i okazało się, że problem leżał w jelitach i teraz moje dwa sposoby, po których okres był do przejscia bez tabletek w tym miesiącu nawet bez bólu- pierwszy raz! sposób nr 1- codziennie rano na czczo pić zaparzone wieczorem siemię lniane z ostropestem- po łyżeczce każdego i sposób nr 2- esencja probiotyczna (poczytajcie sobie o niej w internetach bo nie chcę robić żadnej reklamy;) ) ale w obydwu przypadkach dwie sprawy- trzeba być naprawdę sumienną i systematyczną no i miło byłoby zmienić dietę - zrezygnować z nabiału (mleko! i twaróg! ), słodyczy, więcej kaszy gryczanej, jaglanej, pęczak, dużo marchewki i codziennie jedno jabłko, ograniczcie mięso - mam na myśli wędliny, kiełbasy itp. i uwierzcie mi, że będzie dobrze :) pozdrawiam i jak najmniej bólu!

Gość gość
podbijam temat pomozcie!

Gość gość
Myślę, że najlepiej w takiej sytuacji jest w stanie pomóc lekarz. Warto wybrać się do ginekologa. Może jest jakiś konkretny powód Twoich bóli, może da się im w jakims stopniu ulżyć. Osobiście mogę polecić Ci dr Kluz-Kowal http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ - sprobuj:)

Gość gość
Olej z wiesiołka, może być w kapsułkach np. Gal w zielonym opakowaniu. Najważniejsza jest jednak systematyczność - olej z wiesiołka trzeba stosować regularnie, codziennie minimum przez kwartał.

Gość gość
Bezpieczny i pomocny na ból jest olejek cbd cbddirect.pl

Gość gość
Aulin, tylko to mi pomaga. Po zjedzeniu niezliczonych fiolek ketonalu trafiłam na lekarza który dał mi Aulin. Miałam miesiączki straszne, prowadzące do wymiotów i omdlen. Dla kobiet które nie planują dzieci z pewnością pomoze wkładka hormonalna po której nawet miesiączkę nie ma ale szereg skutków ubocznych których doświadczyłam może skutecznie odstraszyć od tej decyzji, nie warto.

Gość Eria83
Dziewczyny, Kobiety - widzę, że kolejne wypowiedzi w poście dotyczą leczenia bólu, ale niewiele jest na temat jego przyczyn. Tymczasem bóle miesiączkowe o takiej sile, z wymiotami, omdlewaniem itd - po prostu NIE SĄ NORMALNE. Wiem to, bo sama to przechodziłam. Próbowałam różnych środków i odwiedzałam różnych lekarzy. I żaden się nawet nie zająknął o potencjalnej chorobie i dalszych badaniach - wszyscy tylko przepisywali coraz mocniejsze przeciwbóle. Tymczasem to są klasyczne objawy postępującej endometriozy - ja w końcu na własną rękę zrobiłam usg i jeszcze tego samego dnia wylądowałam w szpitalu - wzięli mnie na oddział bez skierowania, prosto z izby przyjęć - do tego stopnia stan był już poważny. Wieloletnia zwłoka w diagnozie sprawiła, że konieczna była rozległa i natychmiastowa operacja. A teraz plusy - po operacji i dojściu do siebie - bóle jak ręką odjął. Okresu co miesiąc prawie nie odczuwam. Minęło już kilka lat. Generalnie radzę Wam z całego serca - badajcie się na własną rękę, zapłaćcie tę stówę za chociaż jedno badanie z dopochwowym usg i / lub usg brzucha. Żądajcie tego rodzaju kontroli. Z mojego doświadczenia wynika, że lekarze - państwowi ale też prywatni - często lekceważą temat i w ogóle nie wspominają o endometriozie. A to jest obecnie wśród kobiet coraz częstsza przypadłość - rodzaj choroby cywilizacyjnej, można by rzec - podejrzewa się, że za jej rozwój może odpowiadać spożywanie od dziecka wysokoprzetworzonej żywności, w tym nafaszerowanego hormonami oraz antybiotykami mięsa. Doraźnie, z leków przeciwbólowych polecam przede wszystkim pyralginę i nimesil w połączeniu ze zwiotczającym mydocalmem - te 2 ostatnie na receptę. Ale to jest bardzo indywidualna sprawa - ja np. źle reagowałam na ketonal, tramal i nospę. Pyralgina służyła mi zawsze najlepiej. Z metod naturalnych - na kilka dni przed okresem warto pić gorącą miętę i podjadać namoczone siemię lniane, aby zaimpregnować żołądek przed chemią i sztormem. Ale to pomaga tylko trochę. Dzień przed okresem - ścisła dieta. Boli bardziej przy najedzeniu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. Oraz lepszych lekarzy.

Gość gość
W walce z bólem pomaga olejek cbd cbddirect.pl

Gość czerwonamiska
Co na to lekarz?

Gość Daga

Przy bolesnej miesiączce wcieram balsam Oz z olejem CBD. Znalazłam go na stronie https://ozcosmetics.pl/  po takim masażu biorę mniej leków i jestem w stanie normalnie funkcjonować przez te najgorsze dni

Gość Inga

Codziennie stosuj olej z wiesiołka - polski Gal najlepszy. Zobaczysz, że z każdym miesiącem miesiączki będą przebiegać łagodniej!

No mi tam żadne oleje nie pomagają, mam okropnie bolące okresy, mdłości i bóle krzyża, czasami w ogóle nie mogę funkcjonować. ja z kolei biorę tabletki vemonis femi bo mają w sonie lek rozkurczowy i przeciwbólowy a te połączenie jest najlepsze i szybko ból  i przechodzi.

Termofor, leki przeciwbólowe x 3, delikatna dieta, lekkie ubrania, dużo picia, chociaż wiem że chodzenie do łazienki jest prawie nie do przeżycia, ale jednak.

Takie boleści to może być endometrioza a z tym nie ma żartów, moja siostra to ma i potwornie cierpi od lat, a zdiagnozowali ją dopiero niedawno w szpitalu medicover bo tam robią takie specjalne usg z kontrastem

Dnia 26.03.2007 o 00:56, berbusia napisał:

Tez je macie?? Ja zawsze pierwszego dnia okresu to umieram, leze na lozku i nie moge sie podniesc, tak bardzo boli. jak juz dojde do lazienki to nie moge wyjsc bo skrecam sie z bolu. Cała sie trzęsę, raz mi zimno, raz cieło. Jesli mam wolne to leżę cały dzień, gorzej jeśli nie... Łykalam bardzo silne tabletki przeciwbolowe, pomagaly, ale teraz juz po nich wymiotuje, a lagodniejsze nic nie pomagaja. Lekarz tweirdzi ze nie moze nic pomoc, ze jedynym rozwiazaniem sa tabletki antykoncepcyjne... bralam jakis czas, bylo dobrze ale nie chce sie truc.. macie moze jakies swoje sposoby, chetnie bym wyprobowala bo nie mam juz sily....

Niestety, przy silnych miesiaczkach albo bierzesz luteine przepisana przez gineksa albo cierpisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować