Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
joy..

zanik mięśni - dystrofia

Polecane posty

Gość sedina
Dzis dowiedzialam sie o smierci corki mojej kolezanki.Jestem wstrzasnieta ,dziewczyna miala dopiero 30lat osierocila czworo dzieci .Bez przerwy mysle dlaczego?Z krotkiej rozmowy telefonicznej dowiedzialam sie....w styczniu 2010r urodzila zdrowe dziecko a w lipcu juz nie zyla.Chorowala zaledwie trzy miesiace wiec trzy miesiace po porodzie .Czy porod lub ciaza mialy wplyw na chorobe?Zaczelo sie od bolu reki,ot taka pierdola ale juz po 5 dniach reka wisiala bezaladnie i tak po koleii Rece,nogi ,glowa wszystko wisialo bezwladnie Roslinka. Minely 3 miesiace i Ewelina zmarla dlaczego?Syn mojej drugiej kolezanki zmarl w listopadzie 2010r 23lata cierpial na ta straszna chorobe jaka jest zanik miesni. Lekaze mu tyle nie dawali mowili ...gora do 18-19lat.Mimo tych cierpien chlopak skonczyl liceum i studium informatyczne.Od lat przywiazany byl do lozka.Wracajac do Eweliny co sie moglo stac Ponoc lekarz powiedzieli ze to jakas choroba genetyczna?Czesto sie zdarz ze lekarze ktorzy nie wiedza co czlowiekowi dolega mowia ze to choroba genetyczna.Sama sie z taka diagnoza spotkalam bo to jest najprostrze rozwiazanie.Jeszcze rok temu jak poskarzylam sie lekarzowi ze mnie palce dretwieja powiedzial ze to od kregoslupa-zgoda ale jak mi powiedzial ze kaszel tez mam z powodu chorego kregoslupa to oslupialam .Teraz maja wiecej mozliwosci w postawieniu mi diagnozy i teraz to juz malo co powoduje moj kregoslup ,teraz wszystkiemu winna jest cukrzyca ktora wykrylam sobie sama okolo 7miesuecy temu.Lekarz prowadzacy zupelnie nie zwracal uwagi na moje skargi na rozne dolegliwosci a niektore z nich ewidentnie wskazywaly na cukrzyce dopiero na moje kategoryczne zadanie skierowal mnie na badania,Dlatego mam powody sadzic i niech mi nikt nie mowi ze to rozpacz przezemnie przmawia ze lekarze cos przeoczyli i mloda dziewczyna poszla do grobu.Mam prosbe jesli ktos z was spotkal sie z takim przypadkiem a moze wie co moglo sie stac prosze napiszcie Dla mnie to jest niepojete!Zdrowa mloda dziewczyna tak nagle umiera ?Co to za cholerstwo sie przyplatalo?Pozdrawiam wszystkich sedina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dystrofia dystrofii nierowna jest od cholery jej rodzajow. nie sadze ze w ciagu 3 miesiecy mozna az tak zachorowal zeby z tego powodu umrzec. generalnie leku na to nie ma, poki co sa terapie w fazie testo wprzynoszace dobre rezultaty w niektorych odmianach ( w tym chyba obreczowej) zdiagnozowac mozna sie w centrum genetycznym w wawie ALE na wynik mozna czekac latami :o burdel tam maja niesamowity, kreca,klamia wykrecaja sie ze usza miec okreslona liczbe osob zeby oplacalo im sie to robic (ze wzgledu na substancje ktore sa potzrebne) i ogolnie kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
JEszcze jedno .Kilka lat temu czytalam gdzies o metodzie lecznia zaniku miesni szczegolow nie znam. Pamietam jedno MIKROFAGI nie wiem czy dobrze napisalam.Niewybrazalnie droga metoda .O ile pamietam te mikrofagi hoduje sie naskorka lub nabloka Mysle ze w internecie mozna cos na ten temat znalezc.Zaraz sama zaczne szukac tyko niezbyt umie sie poruszac w internecie a bo jestem juz w podeszlym wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Wiec tak jak pisalam niedopatrzyli czegos bo i po co Dziecko zdrowe sie urodzila Matka na nic sie nie skarzyla wiec po 2 dniach do domu.W sobate bede widziala sie z kolezanka Matka Eweliny Mieszkamy 300km od siebie a przez tel nie wszystko mozna sie dowiedziec tym bardziej ze obydwie plakalysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zazwyczaj choroba nie postepuje az tak szybko, przynjamniej ja nie znam zadnego takiego przypadku dot. osoby doroslej. rozne sytrofie sa roznie dziedziczone wiec nie ma tu wyznacznika czy rodzic, dziadek itd byl chory czy dziecko jest zdrowe/chore. dodatkowo nie kazda dystroifa wplywa na serce i uklad oddechowy i nie zawsze powoduje bezposrednio smierc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Kochani ja nie wiem jak dlugo rzady roznych partii beda nas pacjetow mialy w d....?Nie znam sie na prawie a mozeby tak wytoczyc tym aw Warszawie sprawe w Hadze? Jak to malo materjalu do przeprowadzenia badan ?co to znaczy ?Tu chodzi o ludzkie zycie !!!!!Kupe forsy placimy na sluzbe zdrowia i orkiestra Owsiaka od 18lat wszystkie pieniadze przekazuje na szpitale ,A fundacje?Gdzie sa te pieniadze np z smsow? Co tu sie dzieje? Na szczescie moja rodzine ta choroba nie dopadla Dzis slysze ze zabraklo jakiegos leku na gruzlice .Choroba ktora przed laty wyeliminowano a byla spoleczna a teraz tysiace ludzi jak nie miliony w polsce choruje.Nie wiem czy tu ktos jast tak wiekowy jak ja ?Za komuny raz w roku wszyscy mieszkancy dostawali wezwanie na przeswietlenie Wstawinnictwo obowiazkowe a jak nie to dzielnicowy doprowadzilI Tym sposobem gruzlicy sie pozbyto.A dzis prosze powiedziec kiedy ostatni raz mieliscie przeswietlenie pluc?A zkad wiecie ze juz nie macie gruzlicy?Ludzie dowiedza sie jak juz beda pluc krwia.Bo 100zl za zdjecie to bandytyzm a lekarz ma limity .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miewam straszne skurcze
w stopach i lydkach. boje sie ze to jakas choroba miesni:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Skurcze w stopach i lydkach moga byc spowodowane niedoborem potasu i mafgnezu.Mozesz miec rowniez zylaki albo klopoty z kregoslupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
a może spróbować (2-6 tygodni) diety oczyszczającej warzywno-owocowej wg dr lek. med. Ewy Dąbrowskiej ? http://ewadabrowska.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=10 Cytat: Przykład 6. Trzynastoletnia dziewczynka od trzech miesięcy cierpiała na bóle i osłabienie siły mięśni nóg. Nie mogła wstać z pozycji siedzącej, czy klęczącej, ani wejść po schodach. Badanie krwi wykazało, że enzymy martwicy mięśni były ośmiokrotnie wyższe względem normy, co świadczyło o autoagresyjnym zapaleniu mięśni. Test na nietolerancje pokarmowe, wykazał nietolerancję glutenu, mleka, jaj, marchwi i cytrusów. Podjęto próbę trzytygodniowego leczenia dietą warzywno owocową z wykluczeniem nietolerowanych warzyw, a następnie dietę eliminacyjną. Już po diecie warzywno owocowej nastąpiła radykalna poprawa. Powróciła pełna sprawność mięśni nóg, także wszystkie enzymy martwicy mięśni znormalizowały się. Obecnie mija drugi rok jak przestrzega diety pełnowartościowej z eliminacją pokarmów nietolerowanych, często stosuje kilkudniowe kuracje dietą warzywno - owocową. Jest zdrowa i sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Cos wiem na tema skurczow miesni czasami krzyczalam ratunku Musisz isc do lekarza zeby zbadac miedzyinnymi poziom potasu Musisz duzo pic dobry jest sok z pomidorow zielone warzywa duzo pij ale nie gazowane napoje najlepiej te wody z apteki Zdrowiej pic wode z kranu niz te wynalazki z marketow .Woda z kranu nawet nie przegotowana nie jest szkodliwa A z dietami uwazaj bo mozna sobie bardzo zaszkodzicLepiej sie poczujesz i nawet pare kilo spadnie jak zaczniesz jes co 3godz razem 5 posilkow i o stalej poze Wszystko sie wyreguluje zobaczysz Juz po kilku dniach poczujesz sie razniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
sedina - moja wypowiedź dotyczyła podjęcia próby leczenia dietą warzywno-owocową dystrofii mięśni a nie skurczu mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Kochanie ja odpowiedzialam osobie ktora skarzyla sie na skurcze.JEsli chodzi o diete warzywno-owocowa pomaga na rozne choroby Mowiac o pomidorach,zielonych warzywach mialam na mysli o zawartej w nich duzej ilosci magnezu i potasu.Mam nadzieje ze nie pomyslalas ze ja jestem przeciwna diecie warzywno-owocowej?Piszecie tu za na ta chorobe (zanik miesni)nie ma lekarstwa?A ja jestem pewna ze gdzies w przyrodzie lekarstwo jest.To tylko kwestia czasu.Na wszystko znajdzie sie lekarstwo.Pisalam wczsniej o MIKROFAGACH nikt nie podjal tematu?Ponoc ta metoda jest skuteczna ale bardzo droga.Nikt z Was nie slyszal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
w goglach pisze na temat mikrofagii wlasnie zajzalam Niestety jest tam tyle medycznych nazw?Moze nie odkrylam ameryki mysle ze osoby zaunteresowane juz tam dawno zajzaly Ale jezeli kto uslyszal po raz pierwszy o mikrofagach prosze poczytajcie i dajcie znac Co Wy na to bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedina
Jeszcze jedno .Przeczytaj o mikrofagach w internecie.Jezeli chodzi o ta dziewczynke o ktorej piszesz.Jak to jest mozliwe .13letnie dziecko i co przez tyle lat nikt nie zauwazyl ze jest uczulona na gluten?Kiedy to bylo?w 18wieku?Przeciez to golym okiem widac ze cos jest nie tak(zmiany na skoerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora9091
Witam. Jestem mama 3- letniego Gabriela- Naszego Aniołka. Niedawno rozpoznali u niego zanik mięsni. Ale diagnoza nie została ostatecznie ptwierdzona. Czekamy na wizytę w poradni genetycznej. W rodzine po stronie mojej mamy była wczesniej taka choroba ale w powiązaniu przebytym Heine- Medina. Próbuje równiez znaleźć jakies informacje. Nasza neurolog dała nam adzieję, w inżynierie genetyczną. Ja jako młoda mam (25 lat) przezywam katorgi pozostaja c w niewiedzy. nie mamy informacji na temat rodzaju zaniku mięśni, siły choroby i innych. Tak strasznie sie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chris- chicago
Witam wszystich na tym dosc nietypowym forum Z uwaga sledze wypowiedzi wszystkich tu zgromadzonych i postanowilem opisac lub jak ktos woli zakreslic dosc nietypowy przypadek mojej mamy. Od ponad 1,5 roku moja mama boryka sie z problemem niedowladu konczyny dolnej (lewej nogi) choroba postepowala powoli aczkolwiek sukcesywnie i na stan obecny moja mama bez kul nigdzie juz nie pujdzie. Szereg badan ktore byly wykonane do tej pory oraz opinie wybitnych specjalistow prowadzily do jednego stwierdzenia ( my nie wiemy co tak naprawde dolego pana mamie).. Od jakiegos czasu jest juz postawiona diagnoza (zanik miesni) aczkolwiek czy sluszna to chyba sam bog to raczy wiedziec poniewaz ow lekarz postawil diagnoze po doslownie jednej wizcie opierajac sie tez miedzy innymi na wynikach badan poprzednikow. Z mojego punktu widzenia jest to kolejna porazka tzw systemu slozby zdrowia aczkolwiek jest to moja osobista opinia majac do tego prawo... Duzo sie tu mowi o genetyce DNA itd ... moja mama ma 58 lat i skoro ow choroba silnie powiazana genetycznie nie powinna dac znac o sobie we wczesniejszym okresie? pozdrawiam chris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatek polecam glodowke 40 dniowa i tak jak ktos wspomnial powyzej pozniej terapie Gersona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLUTEN...
Uczulenie na gluten: jedna przyczyna, wiele chorób http://pracownia4.wordpress.com/2010/01/22/gluten-to-czego-nie-wiesz-moze-cie-zabic/ Praca przeglądowa, zamieszczona w „The New England Journal of Medicine, wymienia 55 „chorób, które mogą być spowodowane spożywaniem glutenu. Na liście znalazły się: osteoporoza, zespół jelita drażliwego, nieswoiste zapalenie jelit, anemia, rak, chroniczne zmęczenie, afty oraz reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane i niemalże wszystkie inne autoagresyjne (autoimmunizacyjne pl) choroby. Gluten jest również kojarzony z wieloma schorzeniami psychicznymi i neurologicznymi, takimi jak stany lękowe, depresja, schizofrenia, demencja, migreny, epilepsja, neuropatia (zapalenie nerwów). Dostrzeżono też jego związek z autyzmem. Zwykło się uważać, że dolegliwości związane z glutenem albo celiakią dotyczą tylko dzieci, które mają biegunkę, tracą na wadze i przestają rosnąć. Obecnie wiadomo, że można być starym, grubym i mieć zaparcia i cierpieć jednocześnie na celiakię lub wrażliwość na gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
nasze zdrowie niszczy cywilizacja, - choroby z autoagresji można wyleczyć tylko powracając do życia zgodnego z naturą - polecam na YouTube film pt. Warsztaty Viktorii Boutenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uzdrowiona
Polecam Wam gorąco charyzmatyczne Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie; naprawdę mają tam miejsce cuda. Są sprawowane w wielu miejscach świata - w tym polski; np. przez krakowskich Franciszkanów - są też transmisje internetowe z Łodzi - strona Mocnych w Duchu. I broń Boże żadnych bioenergo- i innych paramedycznych dyrdymałów. Na mszach dowiecie się, jak nieskończenie straszne są skutki wchodzenia w okultyzm. Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że do zobaczenia na Mszach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tadeusz195497
mam do Ciebie prośbę, zorientuj się jakie badania Twoja kuzynka poczyniła,jakie ma dotychczasowe wyniki,ja też miałem tą chorobę i wyszedłem z tego ,dzięki poszukiwaniu we własnym zakresie,dzięki samozaparciu.Nie mogłem zrobić kilku kroków,dzisiaj jeżdżę na rowerze i to bez problemów,zadałem sobie wiele trudu i wygrałem,uwierz mi to nie jest kosztowne,tylko trzeba przyjąć prawidłowe działania,mój neurolog i inni lekarze rozkładali ręce mówiąc ,cyt." że muszę się z tą chorobą nauczyć żyć"no i wyobraźcie sobie nauczyłem się i jestem sprawny. Jeździłem do Gdańska ,Poznania,Warszawy - same specjalistyczne kliniki i nic , a ja sam dotarłem do sprawności fizycznej i już nic nie zanika wręcz przeciwnie odbudowywuje się ,pozdrawiam Tadeusz zadzwoń 607216751

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merida61
Witam U mojego brata stwierdzono zanik mięśni w dzieciństwie ok 40 lat temu. Dzisiaj ma 47 lat. Robiono wycinek mięśni i na tej podstawie zdiagnozowano. Jestem bezradna, bo nie wiem co będzie dalej. Coraz więcej osób mi mówi, że postawiono mu zła diagnozę. Że nikt nie żył z ta chorobą tyle lat Nie wiem co robić i do kogo udać się. Brat nie chodzi, nie ma siły obrócić się z boku na bok, trzeba go podnieść aby usiadł, ma problemy z podniesieniem kubka i utrzymaniem go. Ręce szybko mdleją. Ma problemy z kaszleniem. Czasami nie ma siły aby dobrze odkasłać to co w gardle zalega. Nie będę wszystkiego opisywać, bo chyba powstała by niezła broszurka czego nie może zrobić. A nie o to mi chodzi. Może ktoś mi doradzi co z tym fantem dalej zrobić, do kogu by tu udać się?? Nie chcę rad typu msza, modlitwa bo to do tej pory nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich bardzo serdecznie:) Od trzech dni bardzo duzo czytam i chce wiedziec jak najwiecej o tej chorobie poniewaz jak juz wczesniej wspomnialam trzy dni temu dowiedzialam sie ze moje 7-czne dziecko choruje na dystrofie. Bardzo sie boje zyjac mysla ze moje dziecko za 5,10,30 lat nie bedzie mogla sprawnie fukcjonowac lub zyc jak jej o rok starsza siostra lecz nie poddam!!! sie i bede walczyla o nia i jej prawidlowe funkcjonowanie i co najwazniejsze bede usmiechala sie mimo wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dystrofia mięśniowa Duchenne'a Jestem dziewczynąjedną na 100000, która ma Ren rodzaj dystrofii mięśniowej, głównie chorują na to mężczyźni. Mam 14 lat. Codzienną rehabilitacje i co kilka lat( jeżeli ) badania w Warszawie w szpitalu specjalizującym się we właśnie dystrofiach.... Nic innego narazie nie da sie zrobic żeby było lepiej... Narazie bo w innych krajach pracują juz nad lekami i robią już nawet badania ... Terzeba ćwiczyć żeby te mięśnie jeszcze nie zanikły i czekać.... Jak juz będzie lek odbuduje mięśnie tylko nie można doprowadzić do ich zaniku bo nic sie nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej,a jak z poruszaniem się masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrZag
Wiem gdzie możecie otrzymać fachową pomoc. Dr Aliaksandr Haretski osiąga bardzo dobre wyniki w leczeniu dystrofii mięśniowej, zobaczcie sobie http://porozmawiajmy.tv/niemozliwi-pacjenci-aliaksandr-haretski/ http://porozmawiajmy.tv/wyzwanie-dla-calej-wspolczesnej-medycyny-aliaksandr-haretski/ http://www.medi-tour.pl/999,0,zaklad-rehabilitacji-leczniczej-swiebodzice.html Haretski leczy różne choroby, ale zanik mięśni to jego ulubiony temat. Najwięcej pacjentów jest u niego właśnie z dystrofią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×